»RSS Benchmark sajt

Strana 2 od 52 PrvaPrva 12345612 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 16 do 30 od ukupno 768

Tema: Fotografije: Pitanja, odgovori i razno

Member Avatar korisnika dexter87
        Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        1.568
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel Core 2 Duo e7400@3.2GHz
        • MoBo: Asus P5B-SE
        • RAM: 4Gb ddr2 Kingston
        • VGA: Asus 3650 ddr3 (512mb) silent
        • MON: Asus VW193D
        • HDD: WD 160GB/WD 1TB
        • TV: VOX 32 YB600
        • INET: Kablovska
      3. I postujte ovde fotke bez obrade da se uverimo

Member Avatar korisnika Mladen
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        1.669
      5. Moja mašina
        • CPU: Intel i7-8700K + CM Nepton 140XL
        • MoBo: Asus Prime Z370-A
        • RAM: 16GB G.Skill 3200MHz DDR4
        • VGA: GigaByte GTX1070 8GB
        • MON: DELL U2715H + Dell P2414h
        • HDD: NVME SSD Samsung EVO 960 250GB + 2x Seagate 3TB + Samsung F4 2TB
        • OPT: LG DVDRW
        • Case: Thermaltake Core X71 Big Tower + EVGA Supernova G2 850W
        • LAP: HP EliteBook 840 G1 i5
        • TV: LG 49" LED 4K
        • Ostalo: Canon 5D4 + 9 L Lenses Logitech G9 + Razer Mantis Speed + Logitech Keyboard Media Elite
      6. I koristite objektive iste klase
        I mene zanima eksperiment

Member Avatar korisnika n1tr0
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        5.814
      8. Moja mašina
        • CPU: iMac 27R, MBP 13R
      9. I onda dajte tela i objektive redom nama sa foruma da se uverimo u verodostojnost testa... Svakome po mesec dana...

Citat Citiram korisnika: DeuS.Mikelle Pogledaj poruku
        A da ne radis mozda, da otvoris fotku u lightroom-u pa onda posle podesavanja obradjujes u PS, pa odatle hoces da uradis "save as" umesto da sacuvas fotku, vratis seu lightroom pa na export ? Posto ako ne radis tako, javlja se problem!
        Eto nekome je palo nesto na pamet citajuci moj post i odmah si ubo'o sustinu - da upravo radim tako... Cim budem imao vremena videcu da isprobam kao sto si rekao da vratim u LR pa onda export... Hvala na savetu i 99% sam siguran da je to u pitanju

edit: to je to, mada stampac malo opet brljavi, ali bar ne stampa zombije... Na mobilnima sada kao na kompu... Problem je sto izgleda JPEG sto bi save as iz photoshop-a je imao Adobe RGB color profile, a ovako bude sRGB.
        Menjao n1tr0 : 08.01.2015. u 17:55
        Chillax...

VIP member Avatar korisnika driver
        Na forumu od
        Jun 2000
        Poruka
        18.062
      11. Moja mašina
        • CPU: i7 3.4@3.9Ghz
        • MoBo: iMac Late 2012
        • RAM: 32GB DDR3 1600MHz
        • VGA: Nvidia 680 MX
        • MON: Cinema Display 27"
        • HDD: Lacie 5Big Thunderbolt 2 20TB RAID, 4 x 3TB Seagate, 4 x 3TB USB3 WD, 500GB Transcend 2.5", 2TB WD
        • OPT: 2x Pioneer BD-R USB slim
        • Case: iMac
        • SND: M-Audio Fast Track, Marantz + MB Quart
        • LAP: Macbook Retina 15" Late 2012
        • TV: Samsung 42" Plasma
        • INET: DSL
        • Ostalo: Apple Keyboard Aluminium, Apple Magic Mouse, Thrustmaster T500RS
      12. Citat Citiram korisnika: DeuS.Mikelle Pogledaj poruku
        Imao sam Canon, ali davno, kada nisam imao znanje koje sada imam... Ne znam, mozda si i u pravu, ali je meni bitnije sto Nikon ima bolju dinamiku i nekako ostrije i kvalitetnije fotke... ali vidis, probacu sa Mickom prvom prilikom kada se vidim, da napravimo istu foku sa mojim i njegovim aparatom, pa da uporedimo, to ce biti zanimljivo
        Svako ima neke svoje prioritete, ali Nikon nema ostrije fotke, ako pogledas poredjenja, skoro svi Canonovi objektivi su ostriji od Nikonovih, razlika moze da bude samo zbog rezolucije, mada nisam siguran da to ima mnogo uticaja jer samo najskuplji objektivi mogu da "vide" tu rezoluciju, pogotovo na cropu.

Ne znam kog ti Nikona imas, ali ako je to D700, onda nije cudno sto mislis da su ti ostrije fotke, imas malo mpx Ako imas D600 i slican, opet nemas ostrije fotke, u toj generaciji su svi tu negde, Canon je cak malo ostriji...

Mozemo da napravimo test MKII i MKIII i tvog Nikona sa slicnim objektivima, daj vreme i mesto A usput mozemo da ubacimo i objektive koje Nikon uopste nema, da ljudi vide zasto Canon vlada
        Menjao driver : 08.01.2015. u 19:31
        無限

Member Avatar korisnika DeuS.Mikelle
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        1.713
        @Nitro drago mi je da sam pomogao

@Driver, a ako imam D800? Kada sam ga kupovao dobro sam pogledao sve parametre i resio njega da uzmem, a posto se pretezno bavim stock-om, to je idealan aparat za to !

Sto se tice objektiva, zna se koji su objektivi najbolji i najpopularniji i imaju ih i jedan i drugi tabor, pa dodje na isto, jedino ako mislis na 24-105 koji ima Canon a nema Nikon, meni slabo to znaci, a verovatno i vecini ljudi...

Ali sam za da napravimo poredjenje i mene interesuje kako ce se koji ponasati, da dodje i Micko i donese njegov 6D pa napravimo poredjenje D800vsMK2,MK3,6D VRH !
        Jedino je problem sto ja nemam neki fensi objektiv, ali kontam da 50icu imate ti ili Micko, pa moze da bude test dobar !

Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        1.669
      15. Moja mašina
        • Ostalo: Canon 5D4 + 9 L Lenses Logitech G9 + Razer Mantis Speed + Logitech Keyboard Media Elite
      16. 50ica je nikonska bolja i ne bi bas bilo fer poredjenje. Meni je u toj prici ok poredjenje recimo 105mm Nikon vs 100L, ili 24-70G vs 24-70II Canon ili tako nesto

Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        1.713
        Nikonska je bolja je ne masi fokus, uzeli bi onu fotku gde Canon nabode fokus, a mozda Driver ima 50 1.4, koja je bolja od Nikonske 1.8 ?
        Ali isto tako ako nabavis neke od tih objektiva, molim te prisustvuj testu

Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        1.669
      19. Moja mašina
      20. Za canon objektive nije problem, imam ih, ali nemam nista od pomenutih nikona

VIP member Avatar korisnika Bane R
        Na forumu od
        Jul 2000
        Poruka
        6.827
        Uuu driveru, rekli ti da imaš 50 1.4, ja bi ih iznabadao

VIP member Avatar korisnika Bane R
        Na forumu od
        Jul 2000
        Poruka
        6.827
        Uglavnom, ono što ja znam, Nikon naravno ima pandana 24-105, tj. 24-120, oba su f4 i Nikon stvarno deluje super. Što se tiče 24-70 objektiva, ne može Nikon protiv druge verzije Canona, taj objektiv je lagano napravljen za 50-60 megapiksela, tek treba da izađu senzori za isti. Realnija je procena sa prvim Canonom koji je i dalje super. Nikon će biti bolji na wide, ali slabiji na tele (ovo im se nekako provlači kroz mnoge objektive). Konkretno 24-70 Nikon je i slabiji po ćoškovima, kao i što se tiče aberacije, koja je po pravilu uvek gora na Nikon objektivima. Što se tiče pedesetica, situacija je tužna kako okreneš, 35 i 85 objektivi su daleko bolji skroz otvoreni, nego pedesetice. Nikon deluje da je bolji, ali je tužno što su objektivi noviji po 15 godine i opet jedva . Ipak, evo ja i driver možemo da donesemo 2x50mm 1.2L da vidimo kako bi se pokazao Nikon 50 1.4G, čisto da poredimo objektive iz ovog milenijuma. 50L je daleko od idealnog objektiva da budem jasan. Što se tiče Nikona 50mm 1.8G, nije mi ulivao poverenje što se tiče fokusa, mada je za te pare stvarno dobar objektiv. Kada sam fino naštelovao fokus, bilo je bolje, ali dok je bio na 0 nije mogao ni jednom da ubode fokus. Da stvar bude gora, na D750 je tražio +AF, na D610 -AF. Al da budem iskren, odlično upakovan objektiv za super pare. Što se tiče 70-200 IS/VR II objetkiva, bojim se slična priča kao i za 24-70. Nikon se drži dobro na wide, posle kreće da posustaje, gori uglovi i više aberacije kako se približavaš 200mm, a i focus breathing ga ubi jer je na 200mm u stvari pokriva 135mm u pojedinim situacijama .

No, možemo da se nađemo da ga merimo .

Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        1.713
        Bane, kod mene si dobro dosao, samo da se dogovorimo za kad, bilo bi lepo i Micko da svrati, nego je kukao kako ima posla za vikend, ali se dogovaramo na PM ? Da ne gusimo forum !

VIP member Avatar korisnika driver
        Na forumu od
        Jun 2000
        Poruka
        18.062
      25. Moja mašina
        • CPU: i7 3.4@3.9Ghz
        • MoBo: iMac Late 2012
        • RAM: 32GB DDR3 1600MHz
        • VGA: Nvidia 680 MX
        • MON: Cinema Display 27"
        • HDD: Lacie 5Big Thunderbolt 2 20TB RAID, 4 x 3TB Seagate, 4 x 3TB USB3 WD, 500GB Transcend 2.5", 2TB WD
        • OPT: 2x Pioneer BD-R USB slim
        • Case: iMac
        • SND: M-Audio Fast Track, Marantz + MB Quart
        • LAP: Macbook Retina 15" Late 2012
        • TV: Samsung 42" Plasma
        • INET: DSL
        • Ostalo: Apple Keyboard Aluminium, Apple Magic Mouse, Thrustmaster T500RS
      26. Citat Citiram korisnika: DeuS.Mikelle Pogledaj poruku
        @Nitro drago mi je da sam pomogao

@Driver, a ako imam D800? Kada sam ga kupovao dobro sam pogledao sve parametre i resio njega da uzmem, a posto se pretezno bavim stock-om, to je idealan aparat za to !

Sto se tice objektiva, zna se koji su objektivi najbolji i najpopularniji i imaju ih i jedan i drugi tabor, pa dodje na isto, jedino ako mislis na 24-105 koji ima Canon a nema Nikon, meni slabo to znaci, a verovatno i vecini ljudi...

Ali sam za da napravimo poredjenje i mene interesuje kako ce se koji ponasati, da dodje i Micko i donese njegov 6D pa napravimo poredjenje D800vsMK2,MK3,6D VRH !
        Jedino je problem sto ja nemam neki fensi objektiv, ali kontam da 50icu imate ti ili Micko, pa moze da bude test dobar !
        Imas D800 bez fancy objektiva, nisi nigde procitao da on mora da ima najbolje objektive inace nista od tih 36mpx ? Ok je to za stock, sve dok ne fotkas ljude, za sve ostalo 5D3 je klasa za njega i zato se prodao u milijardu primeraka vise

Sto se objektiva tice, bolje da ne znas sta Canon ima i koliko je svaki Canonov objektiv bolji, cak i ako je 15 godina stariji

50/1.4 je naravno u svemu bolji od Nikonovog plastikanera 1.8, a on naravno da je bolji od Canona jer kosta duplo vise Onaj ko kupuje prvi DSLR i ciljna je grupa za Canona 50/1.8, veruj mi da ce sam da bude vise kriv za omasene fokuse nego sam objektiv, ko je samo malo napredovao uzece odmah 50/1.4 koji je mnogo ozbiljniji objektiv, onaj kome treba 50ica koja radi, nece ni razmishljati od Canonovoj 1.8. A ako vec hoces jeftino i dobro, imas prvu verziju Canona, koja se pojavila kad je Nikon prodavao paradajz na pijaci

Ja inace nemam ni jedan ni drugi, imam samo 50/1.2, jedan od objektiva koji Nikon, ili bilo ko drugi nema

A sto se testa tice, ne znam koliko ima smisla to raditi bez ljudi u kadru, ako cemo da radimo test samo za stock, nema to mnogo smisla, vecini stock ne treba
        Menjao driver : 09.01.2015. u 04:58
        無限

Member Avatar korisnika s16
        Na forumu od
        Oct 2008
        Poruka
        2.740
      28. Moja mašina
        • CPU: I7 8750
        • MoBo: Intel HM370
        • RAM: 2x16gb Hynix 2400mhz
        • VGA: RTX2060 Omen
        • MON: Eizo EV2736
        • HDD: Samsung SSD PM981 256gb | Samsung 970 Evo 1tb | WD MyBook 3x4tb
        • Case: HP Omen 2019
        • SND: Bang & Olfsen
        • TV: Sony 55" Android
        • Ostalo: Sony A7RII
      29. Nego aj kao vas dvojica dodjete da ga merimo, ponesete obojica po 50L i jedan slucajno zaboravite? Tj Driver neka zaboravi svoj, Bane njegov kupa tako da taj necu...

Ja bih se inace ukljucio u ovu diskusiju ali iskreno, u poslednje vreme, me bas nesto zamara cela prica o opremi. Jeo sam go*na, tim recima, ali sve sto meni treba je FF+35mm+85mm da ja mogu da radim ono sto hocu a za sve ostalo me boli d. Kad mi jedan od ovih sto prave FF aparat bude dosao i dao to, onda cu da ga hvalim i vicem kako je ostriji, do tada...

Mada trenutno u mojoj glavi,jedina kombinacija koju zelim je Canon 6D, Sigma 35A, Canon 85L...
        Menjao s16 : 09.01.2015. u 10:45

VIP member Avatar korisnika Gizmo
        Na forumu od
        Feb 2008
        Poruka
        7.325
      31. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i5-4670K 3.4 GHz @ CM Hyper 212 EVO
        • MoBo: ASRock Fatal1ty Z87 Killer
        • RAM: Patriot Viper 3 8GB (2 x 4GB) DDR3 1600 MHz
        • VGA: AMD Radeon R9 280X Sapphire VAPOR-X TRI-X OC 3G GDDR5
        • MON: Dell UltraSharp U2713HM 1440p
        • HDD: Samsung 840 Series SSD 250GB
        • Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window, CM G750M 750W
        • SND: Logitech X-540 5.1, Logitech H530 USB headset
        • LAP: Lenovo X220
        • TV: Samsung A656 40inch + Samsung 51D6900
        • Ostalo: Logitech K810, Logitech G5 + Razer eXactMat Control side, Canon EOS 5D Mark III
      32. Uuu, ovaj skup nikako ne sme da se propusti, napravite mesta i za posmatrače/amatere, taman i da nešto naučimo usput

Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        1.713
        @Driver Imam par objektiva, 50mm 1.8, 35mm 2.0, 24mm 2.8 i Tamron 90mm 2.8... U principu bi mi trebala jos 85mm, ali nikako da se nakanim da je kupim, a ovo sto imam mi sasvim dobro zavrsava posao... Iskreno vise naginjem da kupim neki Sony a7 i uzivam sa njim, noseci ga svuda sa mnom, nego novi objektiv ! Ali ako je Micko voljan da nas primi, hajde da se nalazimo, ja cu biti model, ako hocete, jer neku zensku da dovedem, uplasila bi se! A drugo, ako cemo raditi test, bolje je da radi neko ko se razume ! Tako da ajde da dogovorimo datum ! Pa da merimo :-D

Strana 2 od 52 PrvaPrva 12345612 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •