Šta je novo?

Fotografije: Pitanja, odgovori i razno

Pozdrav svima,
Moze savet,instrukcije oko slikanja u crkvi..sad sam slikao i jednostavno nisam bio zadovoljan..Crkva je bila sa jako malo svetla nedovrsena iznutra i slike su mi prilicno hladne ispale..Znam da nema pravila ali mozete li podeliti vase savete kako podesavate aparat..u kom momentu koristite blic? Da li koristite zum ili fiksni objektiv? I slicno..ja sam koristio d7100 i 85mm.
Hvala unapred

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Dosta si sturo opisao problematiku...

Taj tvoj aparat dosta lepo radi na vecim ISO vrednostima, sa druge strane objektiv 85 pogotovo na crop senzoru i nije bas za "crkveno" slikanje.
Ako hoces enterijer da slikas uzmi neki siri objektiv (kit 18-55 sasvim OK). Ako mislis neki model da slikas u nedovrsenoj crkvi (jedino to opravdava 85-icu) ja bih to sa softboxom ...

Prajm objektiv ti je uvek bolji od zuma.
 
Slazem se da nije treba mi neka crkva velicine fudbalskog stadiona da to ima smisla..ali u kojim uslovima u tako tamnijem okruzenju koristite blic a u kojima ne...softbox mi nije u tom trenutku opcija a iso na vecim vrednostima ne znam nisam zadovoljan zrnaste su mi slike.
Hvala na komentaru cufto :)

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Nadam se da mogu ovde da postavim ovakvo pitanje.

Da li vredi prodavati Nikon D700 sa 1.126.000 okidanja? Koristim ga i dalje za sportsku fotografiju i radi dobro. Sta mislite, koliko bi moglo da se uzme? Verovatno bih dao i dva objektiva uz to (28-70mm f/3.5 i 70-300mm f/4.5). Planiram mozda da uzmem D750 ili D800. Taman da pitam, koji od ova dva se pokazao boljim? Trebace mi najvise za pejzaze. Zahvaljujem.
 
Poslednja izmena:
Neka preporuka za torbu (manju) za aparat?
Konkretno a6500+3 objektiva (16, 30, 85mm)+baterije punjac filteri (eventualno i tripod/monopod)
 
@StrangeQuark - D700 sa tim brojem okidanja pa ne vise od 400e! Za objektive ne znam. D800 za pejzaze svakako.

@DaPimp - To moras sam da probas, teskoda ce neko da pogodi sta tebi odgovara. Otidji u neku fotoradnju i probaj nekoliko torbi, ovako napamet je jako tesko preporuciti nesto. Ja imam A6000 i tri objektiva uvek kod sebe, nosim ih u manjoj torni koja je u fazonu messenger torbi, platnena sa uloskom, kupljeno odvojeno na ebayu, sve skupa 20e :)
 
Moze slika torbe, treba mi neka da spakujem Fuji X-T10 kit+ 1-2 manuelca

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk
 
Kao da se čuju mašinke (automatske puške u pozadini) :) :



U kojoj meri vi koristite burst i kada? Još ako može neki primer fotki sa vašeg Flickr-a ili odakle god bilo bi super.
 
Kad slikas predsednike i sport.[emoji16]

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Мораћу да пронађем једног председника :D
 
Dosao je i taj dan...Yutjuber, fejk fotograf Toni Nordrup umislio da je dovoljno uticajan da pljune ni manje ni vise nego na Stiva Mekarija i cuvenu sliku Avganistanske devojke.

Cuveni postavljaci videa o fotoaparatima, testeri najnovijih kamera, samozvani eksperti fotografije, davaci saveta sta da se uzme i kako da se fotka jer samo njihova copy/paste knjiga o tome kako da postanes profi fotograf za tri dana valja , sa milion pratilaca na kanalu, toliko su "pustili muda" da su poceli da pljuju po fotografima i njihovom delu.
Slava udarila u glavu ili umisljena slava?

Nije bilo dovoljno sto vec neko vreme samo pljuju po proizvodjacima, sto su se od skoro drznuli i poceli da pljuju jedan od temelja fotografije- ISO, umisljajuci da su oni pozvani da odredjuju kako ce se to zvati i sta ce raditi, sad su jos poceli da pljuju i po najpoznatijim fotografima i njihovim slikama.

Video je podigao zescu frku, povucen je sa kanala, ne oglasavaju se trenutno, medjutim, neko je opet okacio.
U medjuvremenu popice tuzbu i od samog Mekarija zbog niza lazi i neistina koje su izgovorene u videu.
A vrhunac ljigavosti i licemerja je provlacenje i pominjanje sponzora "skverspejs" nekoliko puta, kroz pricu koju je pokusao da prikaze kao sokantnu, tuznu, mucnu, o tome kako je Mekari prekrsio etiku, prestravio dete slikajuci je, zaradio silne love, njoj dinara nije dao, doveo do toga da zivi bedno i sta sve ne...a kako ce on, jutjuber cuveni, uz skverspejs, sakupiti koju stotinu dolara i donirati tamo nekome.


https://youtu.be/69ImfNDCYl0

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kako smanjiti velicinu fotografije radi upload-a na neki sajt (oglsi), pa da umesto 6MB ima 1-0,5MB i da ako je moguce ne pogubi bas drasticno mogo na kvalitetu...?
 
U fotosopu, na image size, pa posle kad sacuvas, biras kvalitet cuvanja.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ima li nesto online, nemam instaliran PS ?
 
Hvala

sesir pozdrav.png
 
Imam stari fotoaparat Smena 8M, koji nije koriscen preko 20, ako ne i 30 godina. Ono sto mene muci, gde se moze naci i koji bi trebalo film uzeti?! Moze i aliexpress ako ima tako nesto.
 
Poljska, ceska i slovacka proizvode filmove.
Nemci nabavljaju odatle, kazu pristojna zamena za fuji i kodak za sitne novce.
Imas ih na amazonu i ebay-u

...über rimini 7
 
Poslednja izmena:
A koja oznaka, neka preporuka? Posto ovaj aparat ima neka manuelna podesavanja, pa bi se igrao malo.. ISO?


Btw, filmove sam davno kupovao, ali to mi tada nije bilo vazno.. za skroz neki drugi aparat.
 
Poslednja izmena:
ISO ti je ASA kod filma, klasika, za suncano 100, dnevna svetlost 200-400, zatvoreni prostor 800-3200, pa sta nadjes od njih, vidi po foto radnjama, s obzirom da je opet popularno ima ih. Cene po filmu su ti od 400 pa navise.


Medjutim prvo proveri kako ti rade brzine okidanja, s obzirom da kazes da nije radio 20-30 godina, mozda je nesto zapeklo, pogotovo sto te ruske kamere koriste nesto slicno koncu za natezanje mehanizama, proveri zavesicu, bateriju ako koristi i sl.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Onda bi trebalo mozda da ga odnesem nekome, ko se razume u mehaniku i ta cuda, da ga proveri. A ovako u prazno okida. radi mu taj mehanizam za natezanje. Hvala na informacijama. :)
 
Pozdrav
Hitno mi je ako moze pomoc. Displej uredjaja koji sam kupio treperi (znaci fabricka greska) ,treperenje ljudsko oko vidi ali kamera mog samsung telefona ne vidi. Imam i stariji foto aparat canon a520 sa manuelnim podesavanjima pa ako moze pomoc kako da podesim i snimim kratko i posaljem kao dokaz da je uredjaja sa falinkom. Hvala
 
Ne znam kako rade servisi, ali ja snimak treperenja ne bih uzeo kao validan dokaz. Na snunku može da se javi treperenje koga nema uživo, a može i obrnuto.
Uostalom, servis ništa neće da odluči dok lično ne pregleda uređaj. Mislim da je reklamacija jedini put.
 
uredjaj je kupljen online pa mi traze snimak a kamerom telefona ne mogu da uhvatim to sitno treperenje displeja,al ljudsko oko ga vidi zato pitam za podesavanja?
 
Moze preporuka za micro sd karticu za go pro 7 silver 4k, imam sad neku ali je spora i ne moze da se snima u 4k.....neka budzet varijanta ne previse skupa.
 
Nesto sto ima da se kupi u domacim radnjama, jer za 7 dana krecem na more to sa aliexpresa ne moze da stigne....


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno