Šta je novo?

Fotografije: Pitanja, odgovori i razno

Nisam baš dobro objasnio situaciju - nije samo whitecard, ali bio na plaži i sem aparata i blica nisam ništa imao dodatno da upotrebim.

Evo na slici otprilike:

1.jpg

Beličasti/žućkast pesak iza subjekta, sunce iza leđa, a lice u hladu.

Kada sam probao direktno da okrenem blic ka licu, mnogo je bilo oštro svetlo plus jak odsjaj od blica u očima.

Onda sam okrenuo blic na 45 stepeni na gore ka donjoj površini suncobrana i izvukao whitecard - efektivno tako je veća površina blica, a i deo svetla usmerio na dole. Slike su mi tako mnogo bolje ispadale i senke su bile mnogo mekše i prirodnije, plus mi je delovala manje izražena refleksija u očima, mada sam to ionako uklonio.
 
Dobro, to vec ima smisla. Eto, nisi koristio softbox, ali jesi “kisobran” [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Drugari, jel možete da mi preložite neku radnju/atelje/studio koji može da mi odradi kvalitetno fotku na platnu (i istu urami) ? Hteo bih drugarici da uradim jednu, pošto je diplomirala a ne bih da bude neki krš kvalitet.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Art zona na Zvezdari, tamo sve radim. Totalna preporuka!
 
Hvala Marti, imaću na umu sledeći put. Na kraju odneo u BG Elite, u Staklencu. Čini mi se da su najskuplji. Valjda cena prati kvalitet. :D

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Capture One Pro je stigao do verzije 11.

 
Film je fantastican, ko nije pogledao, must see!
 
Moglo u dokumetarce?[emoji16]

Genezis je odlicna Salgadova knjiga.Al je tesko nabaviti.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Ja bejah na Genezis izlozbi u Budimpesti pre tri meseca, dogadjaj za pamcenje ceo zivot. Bio jedan primerak knjige ostao, samo 80 evra, molio sam na kolenima, ne daju $#@%*#%@^...
 
@old_bookmaker & @Marti
Hvala obojici na informaciji i preporuci. Nije mi jasno zasto ga nisu stavili u neki malo "normalniji" termin, no dobro, vredelo je.
 
Nije dobro da se narod kulturno uzdize, to moze da dovede do veceg broja negativnih pojava, npr - ljudi pocnu da razmisljaju svojom glavom, ne veruju televiziji i medijima i slicno...
Izvinjavam se na off-u...
 
Pozdrav, da li neko moze da preporuci neku knjigu u vezi sa fotografisanjem DSLR aparatima, nesto za pocetnike. Ako ima u Vulkanu, Laguni ili neke online prodavnice ali da su knjige napisane na srpskom?
 
Skot Kelby - Digitalna fotografija, 3-4 dela ima, za pocetnike sjajna stvar
 
jeste izasao je i za windows,ali ne znam jel je komatibilan sa wacomom.
 
Jel se neko ovde nekad igrao sa stop motion tehnikom?
 
Sta konkretno?

Ja sam hteo da se igram s nekim plasticnim figuricama ali sve mi nesto prece naleti.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Koliko je najidealnije frejmova praviti u sekundi?
Da li je bolje odmah jpeg ili ipak raw(mada treba vremena za obradu s obzirom na veliki broj slika)?
Koji program bi bio dobar, a da nije win movie maker ( :) )?
Neke cake, ako ih ima..

Napravih par probnih sa lego figuricama, al uber kratkih dok mi ne stignu paneli i postolja, jer je malo zeznuto pomerati tj menjati pokrete,a da stoji na mestu prethodnog frejma.


Primer

:D:D
 
Poslednja izmena:
Zavisi, sto vise frejmova, to tecnije izgleda, to je subjektivna stvar. Mozes eventualno da probas video pa da "cupas" frejmove i vidis kako ti izgleda najlepse, cisto da procenis na "oko".

Za pocetak JPEG da ne skrenes, mozes i sRAW (ako ima) pa da zveknes sync sa istim podesavanjima u Adobe LR, manje ce da traje obrada osim ako nemas vise uglova, pa i tad mozes dva tri seta podesavanja da snimis i nalepis na sve fotke. Ima vise prilaza, opet, zavisi od toga koliko te (ne) mrzi.

Ja koristim Sony Vegas mahom jer mi treba za neku levu svrhu, ali mozes npr da skines trial verziju Adobe Premiere (ako ne volis narodne varijante), ima vise izbora.

Nisam se bas toliko cimao s ovim ali u principu ovo bi bilo neko moje vidjenje.

EDIT: imas ovde bas osnovu za pocetak, konkretne najbitnije stvari.

https://www.nikonusa.com/en/learn-a...for-shooting-stop-motion-animation-video.html


Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I ja da pitam nesto :p

Ima li neko Q999/Q666 tripod, ali neko duze vreme, interesuje me kako se ponasa posle duzeg rabljenja jer razmatram kupovinu.
 
Sta ima da se pokvari na stativu? :D
Dobijas u paketu kljuc da stegnes glavu ako zatreba... Meni je to trebalo i na glavi od 200e jednom a ne na stativu koji ceo kosta ispod 100e...
 
Moze da se oklizne i polomi nogu :p

Konkretno ovi spojevi na nogama me zanimaju, to ne moze da se zategne kad krene da landara
 
Nazad
Vrh Dno