»RSS Benchmark sajt

Strana 1 od 52 123451151 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 1 do 15 od ukupno 768

Tema: Fotografije: Pitanja, odgovori i razno

Member Avatar korisnika n1tr0
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        5.814
      2. Moja mašina
        • CPU: iMac 27R, MBP 13R
      3. Fotografije: Pitanja, odgovori i razno

Ne znam sta sam uradio sa color profilima, ali tipa na G3 i iPhone mi izgleda kao zombi lice, dok na MacBook je normalno. Ali zato ista fotka na fb je normalne saturacije na G3 i iPhone. Ako moze neko da mi pojasni koji color profil treba da koristim bio bi zahvalan.
        Evo screenshot sa G3 sa flickr i sa facebook - na monitorima su mi oba kao ovaj normalniji, a na mobilnima je samo ovaj sa flickr kao zombij, a na fb normalan.
        Takodje kad stampam - stampa ovu sto izgleda kao zombi... (u pitanju je jedan isti fajl)
        Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	uploadfromtaptalk1420660951989.jpg‎ 
Views:	445 
Size:	327,0 KB 
ID:	159312   Click image for larger version. 

Name:	uploadfromtaptalk1420661009104.jpg‎ 
Views:	442 
Size:	299,1 KB 
ID:	159313  
        Menjao n1tr0 : 07.01.2015. u 22:06
        Chillax...

VIP member Avatar korisnika driver
        Na forumu od
        Jun 2000
        Poruka
        18.062
      5. Moja mašina
        • CPU: i7 3.4@3.9Ghz
        • MoBo: iMac Late 2012
        • RAM: 32GB DDR3 1600MHz
        • VGA: Nvidia 680 MX
        • MON: Cinema Display 27"
        • HDD: Lacie 5Big Thunderbolt 2 20TB RAID, 4 x 3TB Seagate, 4 x 3TB USB3 WD, 500GB Transcend 2.5", 2TB WD
        • OPT: 2x Pioneer BD-R USB slim
        • Case: iMac
        • SND: M-Audio Fast Track, Marantz + MB Quart
        • LAP: Macbook Retina 15" Late 2012
        • TV: Samsung 42" Plasma
        • INET: DSL
        • Ostalo: Apple Keyboard Aluminium, Apple Magic Mouse, Thrustmaster T500RS
      6. Kako mislis color profil, pa postoji profil koji je dobijen kalibracijom i sve ostalo je samo nagadjanje. Bilo koji Macbook dolazi iz fabrike sa vrlo dobrim ili odlicnim prikazom i zato je to dobar reper.

Moj komentar je na fotku uopste, nema Nikonovog zutila, to se ne moze reprodukovati ako bas ne zelis
        無限

Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        5.814
      8. Moja mašina
      9. Citat Citiram korisnika: driver Pogledaj poruku
        Kako mislis color profil, pa postoji profil koji je dobijen kalibracijom i sve ostalo je samo nagadjanje. Bilo koji Macbook dolazi iz fabrike sa vrlo dobrim ili odlicnim prikazom i zato je to dobar reper.
        Nisi me shvatio. Znaci tu fotku sam malo samo u photoshop skidao neke bore i slicno i snimio kao jpeg. Ako idem stampati dobijem kao ovu 1. (levu) sto je sivkasta - lice nema boje. Ako je pogledam na DELL IPS monitoru na Win-u normalna je - kao ova desna. Pogledam na MacBook normalna. Pogledam na G3 i iPhone - siva kao ova prva.
        Uploadujem taj isti file na facebook - svuda normalna - i na G3 i na iPhone i na monitorima.
        Uploadujem taj isti file na flickr - na monitorima normalna, na telefonima opet siva.
        Malo je reci da sam zbunjen

Citat Citiram korisnika: driver Pogledaj poruku
        Moj komentar je na fotku uopste, nema Nikonovog zutila, to se ne moze reprodukovati ako bas ne zelis
        Pa cujes to je bio jedan od razloga zasto sam uzeo 1100D umesto D3100.
        Menjao n1tr0 : 07.01.2015. u 23:19
        Chillax...

Member Avatar korisnika DeuS.Mikelle
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        1.713
        @ Nitro
        Pa nikon D3200 je duplo bolji od tog Canon-a da se ne lazemo
        Inace dobra ti je fotka, samo je pozadina bezveze, ali posto je proba, ok je

Micko je pokidao sa fotkama, standardno!

Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        5.814
      12. Moja mašina
      13. Citat Citiram korisnika: DeuS.Mikelle Pogledaj poruku
        @ Nitro
        Pa nikon D3200 je duplo bolji od tog Canon-a da se ne lazemo
        Inace dobra ti je fotka, samo je pozadina bezveze, ali posto je proba, ok je

Micko je pokidao sa fotkama, standardno!
        Kada sam ja kupovao D3100 je bio poprilicno skuplji od 1100D kod Madjara a 3200D je tek bio izasao i bio je duplo skuplji. Iskreno mislim da duplo vise para nije vredeo, niti danas vredi.
        Sto se tice pozadine - rado bi ubacio neku foto pozadinu, ali nema mesta. Tu je krov nakoso a da sam okrenuo prema zidu kisobran ne bi stao od tog krova...
        Uglavnom igrao sam se malo da vidim kakve sve senke i catchlight mogu da dobijem
        Chillax...

Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        1.713
        Citat Citiram korisnika: n1tr0 Pogledaj poruku
        Kada sam ja kupovao D3100 je bio poprilicno skuplji od 1100D kod Madjara a 3200D je tek bio izasao i bio je duplo skuplji. Iskreno mislim da duplo vise para nije vredeo, niti danas vredi.
        Sto se tice pozadine - rado bi ubacio neku foto pozadinu, ali nema mesta. Tu je krov nakoso a da sam okrenuo prema zidu kisobran ne bi stao od tog krova...
        Uglavnom igrao sam se malo da vidim kakve sve senke i catchlight mogu da dobijem
        Izvini, ucinilo mi se da sam procitao D3200, i jos video da te tu Drajver podrzava, pa rekoh da kazem nesto na tu temu... I D3100 je bolji ali naravno ucinio si kako si smatrao da je najbolje, ja samo ne volim kada neko pljuje brend radi brenda, zutilo je prisutno samo kod onih koji pojma nemaju sa obradom, i ako fotkaju jpeg !

A sto se fotkanja tice, i onako je fotkanje napolju bolje i zabavnije i sto se mene tice, moras malo bolje kozu da obradjujes, vide se tragovi po licu gde si radio, mada pretpostavljam posto je probna fotka da nisi hteo puno da se cimas !

Pozdrav !
        Menjao DeuS.Mikelle : 08.01.2015. u 02:19

Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        5.814
      16. Moja mašina
      17. Uglavnom do sad nisam radio nista kozi sem soften skin u lightroom. Ovaj put sam malo u photoshop odradio ali posto je na brzaka kontam da se vide tragovi...
        Jel ima neko resenje za onaj problem sa bojama koji sam pomenuo?
        Chillax...

VIP member Avatar korisnika Bane R
        Na forumu od
        Jul 2000
        Poruka
        6.826
        Citat Citiram korisnika: n1tr0 Pogledaj poruku
        Ne znam sta sam uradio sa color profilima, ali tipa na G3 i iPhone mi izgleda kao zombi lice, dok na MacBook je normalno. Ali zato ista fotka na fb je normalne saturacije na G3 i iPhone. Ako moze neko da mi pojasni koji color profil treba da koristim bio bi zahvalan.
        Evo screenshot sa G3 sa flickr i sa facebook - na monitorima su mi oba kao ovaj normalniji, a na mobilnima je samo ovaj sa flickr kao zombij, a na fb normalan.
        Takodje kad stampam - stampa ovu sto izgleda kao zombi... (u pitanju je jedan isti fajl)
        Evo ti mog iskustva što se tiče profila i kalibracije. Mnogo je komplikovanije nego što na papiru deluje. Više sam puta radio kalibraciju sa više različitih uređaja i softvera i više različitih monitora (IPS i običnih) i ubeđen sam da sam dobijao ne samo gore, nego i totalno neprecizne rezultate. A trudio sam se da naučim nauku kalibrisanja i profila generalno, koja nije baš da je jednostavna, ali siguran sam da je razumem. Međutim, na scenu stupa Apple . I dok se kod Ananda i na sličnim sajtovima može pročitati da su Thunderbolt/iMac ili Retina ekrani dosta dobri, ali ne najbolji, ja sam rešio da batalim takve informacije, pogotovo što se tu u priču mešaju Eizo od 5000€. Tokom nekoliko godina i različitih Apple uređaja, što u vlasništvu, što na testu, provalio sam da se paneli neverovatno gađaju između sebe. I ne samo to, primetio sam da se odlično gađa TN panel Aira, IPS panel Retina MacBooka i ekrani iPada/iPhonea. Ne znam koji MacBook imaš i ako je neki stariji (koji nije Retina) ili Air, obrati pažnju kada se podiže sistem na kraju jabuke na sivom ekranu kako plavo sivo u jednom trenutku postane "žućkasto" sivo. E to je fabrička kalibracija koja se recimo idealno gađa sa tankim iMacom ili MBR, iako su totalno različiti paneli korišćeni. E sad, neko će da kaže, ne može da se radi kalibracija na nivou masovne proizvodnje i to je tačno, ali je opet uređano tako da se napravi značajna korist za korisnika. Sećam se sebe morao sam da uradim neke fotke baš fino i nisam verovao ekranu, a bio je neki Dell IPS koji su mnogi hvalili. Njega sam kalibrisao i uređajem i ručno i nikad nisam uspeova da napravim šta mi je trebalo. Uvek je bio crvenkast. Na kraju sam stavio MacBook sa jedne strane, iPad sa druge, uključio Remote desktop, radio na Dellu, ali boje i dinamiku gledao na tabletu i laptopu . Pričam ovo jer sam nakon dosta godina i mnogo nauke, ipak odlučio da verujem onome što mi Apple da out of box. Na kraju sam čak i televizor "na oko" izjednačio koliko god sam mogao prikazu sa MB Retine i prvih pet dana je delovalo kao da sam ugušio sliku, ali sada ne bih mogao drugačije da gledam (nema neprirodnog kontrasta, oštrine i hladnoće boja).

Dakle savetujem ti da koji god MacBook imaš, ako je od 2010 pa na ovamo, da ostaviš na defaultu i da mu veruješ najviše. Naravno, tanak iMac ili MacBook Retina će dati još bolje rezultate, ali i obični MacBookovi i Airovi mogu da budu pouzdani.
        Menjao Bane R : 08.01.2015. u 05:15

Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        5.814
      20. Moja mašina
      21. Opet - na DELL-u koji je super kalibrisan i na MacBook retina slika izgleda normalno. Na mobilnima(na mobilnima preview bude normalne boje dok je ucitava sa neta a onda posivi) i na stampacu ne. Ako uploadujem tu istu fotku na fb kao da joj se promeni color profile jer onda izgleda kao na monitorima. Jos cu samo odstampati sa fb da vidim da li je i to onda normalno. Jel mi mozete reci u Ps koji vam je odabran RGB, a koji CMYK profile?
        Chillax...

Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        1.713
        Ja ne kacim fotke na flickr, zbog toga nista nisam ni napisao, ali koliko sam shvatio, ti sa njim imas problem ?
        Znam da je Micko uvek pljuvao kompresiju na flickru, a ja se isto secam da kada sam poslednji put tamo kacio fotke, ra nesto uradi sa bojama sto mi se ne dopada!

Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        5.814
      24. Moja mašina
      25. Nije flickr problem - on ne promeni color profile. Problem su lightroom i photoshop sto snime u jpeg nekom color profile cudnom, pa kad taj isti fajl otvoris na mob ili odstampas onda je sivkasto zelen. Ako upload na flickr on zadrzi taj isti profile. Upload na fb medjutim komoresuje fotku i menja color profile, ali taj profile se isto vidi na kompu i mobilnima (odnosno boje su svuda kakve trebaju biti).
        Dakle zanima me koji color profile koristi fb za jpeg
        Chillax...

Member Avatar korisnika Mladen
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        1.662
      27. Moja mašina
        • CPU: Intel i7-8700K + CM Nepton 140XL
        • MoBo: Asus Prime Z370-A
        • RAM: 16GB G.Skill 3200MHz DDR4
        • VGA: GigaByte GTX1070 8GB
        • MON: DELL U2715H + Dell P2414h
        • HDD: NVME SSD Samsung EVO 960 250GB + 2x Seagate 3TB + Samsung F4 2TB
        • OPT: LG DVDRW
        • Case: Thermaltake Core X71 Big Tower + EVGA Supernova G2 850W
        • LAP: HP EliteBook 840 G1 i5
        • TV: LG 49" LED 4K
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Canon 5D4 + 9 L Lenses Logitech G9 + Razer Mantis Speed + Logitech Keyboard Media Elite
      28. Koji je tebi color profil izabran u PSu?

Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        1.713
        A da ne radis mozda, da otvoris fotku u lightroom-u pa onda posle podesavanja obradjujes u PS, pa odatle hoces da uradis "save as" umesto da sacuvas fotku, vratis seu lightroom pa na export ? Posto ako ne radis tako, javlja se problem!

VIP member Avatar korisnika driver
        Na forumu od
        Jun 2000
        Poruka
        18.062
      31. Moja mašina
        • CPU: i7 3.4@3.9Ghz
        • MoBo: iMac Late 2012
        • RAM: 32GB DDR3 1600MHz
        • VGA: Nvidia 680 MX
        • MON: Cinema Display 27"
        • HDD: Lacie 5Big Thunderbolt 2 20TB RAID, 4 x 3TB Seagate, 4 x 3TB USB3 WD, 500GB Transcend 2.5", 2TB WD
        • OPT: 2x Pioneer BD-R USB slim
        • Case: iMac
        • SND: M-Audio Fast Track, Marantz + MB Quart
        • LAP: Macbook Retina 15" Late 2012
        • TV: Samsung 42" Plasma
        • INET: DSL
        • Ostalo: Apple Keyboard Aluminium, Apple Magic Mouse, Thrustmaster T500RS
      32. Citat Citiram korisnika: DeuS.Mikelle Pogledaj poruku
        zutilo je prisutno samo kod onih koji pojma nemaju sa obradom, i ako fotkaju jpeg !
        Ochigledno je da Canona nisi imao kada mislis da je to tek tako Prva stvar je sto na svakoj fotki moras da ispravljas boje, a drugo je da to nikada neces uraditi kao kada ti Canon da iz aparata. Nije bitan jpeg ili bilo sta, podrazumeva se da pricamo o RAWu i najvisem mogucem nivou fotkanja, kod Canona ti dobijes najbolje boje iz aparata, i ne pricam o white balanceu, vec necemu sto se zove "color science" gde svaka kompanija ima neki svoj smek, odnosno razlike izmedju njih izgledaju kao da na istom mestu jedni imaju kvalitetnije a drugi losije svetlo, i resenje nije pitanje jednog klika, vec ako hoces da doteras Nikon, Sony ili Panasonic fotku na ono kako treba, trebace ti pola dana i pitanje da li ces to moci. Da je to tako lako, sam Nikon, Panasonic i Sony bi odavno napravili boje kako treba, ali ipak nisu, i to ti sam sigurno neces...
        無限

Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        1.713
        Citat Citiram korisnika: driver Pogledaj poruku
        Ochigledno je da Canona nisi imao kada mislis da je to tek tako Prva stvar je sto na svakoj fotki moras da ispravljas boje, a drugo je da to nikada neces uraditi kao kada ti Canon da iz aparata. Nije bitan jpeg ili bilo sta, podrazumeva se da pricamo o RAWu i najvisem mogucem nivou fotkanja, kod Canona ti dobijes najbolje boje iz aparata, i ne pricam o white balanceu, vec necemu sto se zove "color science" gde svaka kompanija ima neki svoj smek, odnosno razlike izmedju njih izgledaju kao da na istom mestu jedni imaju kvalitetnije a drugi losije svetlo, i resenje nije pitanje jednog klika, vec ako hoces da doteras Nikon, Sony ili Panasonic fotku na ono kako treba, trebace ti pola dana i pitanje da li ces to moci. Da je to tako lako, sam Nikon, Panasonic i Sony bi odavno napravili boje kako treba, ali ipak nisu, i to ti sam sigurno neces...
        Imao sam Canon, ali davno, kada nisam imao znanje koje sada imam... Ne znam, mozda si i u pravu, ali je meni bitnije sto Nikon ima bolju dinamiku i nekako ostrije i kvalitetnije fotke... ali vidis, probacu sa Mickom prvom prilikom kada se vidim, da napravimo istu foku sa mojim i njegovim aparatom, pa da uporedimo, to ce biti zanimljivo

Strana 1 od 52 123451151 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •