Šta je novo?

Hellblade

Celitano

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
29.12.2014
Poruke
81
Poena
59
Nova igra od autora vrsnih naslova Enslaved i DmC ipak stiže i na PC.,):smoke:
http://www.hellblade.com/?p=17852

Today we are happy to announce that Hellblade will be coming to PC, alongside the previously announced PlayStation 4 version. We’re excited to be bringing Hellblade to PC gamers and welcoming them into the Hellblade development journey. PC offers us fantastic opportunities to engage players in playtesting, usability testing and modding. We plan on grasping these opportunities with both hands to make Hellblade as good as it possibly can be for our fans.
Opaaaa, izgleda nas u PC izdanju očekuje i podrška za modove.:)
 
Great news, obozavam sve njihove igre.
 
Sjajna vest, rade fenomenalne igre, njihov sam fan, def... :)
 
Riba slatke face i atletske top fit građe, sa mačekaljom... uh, huh. Originalno nema šta! :smoke:

Što se mene tiče u ovom žanru BoD stoji i dalje usamljen i veliki ko planina. Prvo da vidim na šta će gameplay da zaliči i to pre svega kretanje i kamera, a onda i borbena mehanika. Ako to bude smisleno i izazovno napravljeno i naravno sa šemkom možda ovo budem i zaigrao. Dev Video 7 koji pojašnjava ovu problematiku nagoveštava da cela stvar ide u dobrom pravcu, drugim rečima ovo je veoma blisko BoD konceptu i za sada obećava. Međutim ostaje da se vidi kako će to sve skupa ipak izgledati na kraju. Malo sam skeptičan i to s razlogom, jer sam do sada u ovom žanru u okviru prezentacija viđao razna efektna rešenja, međutim uvek na kraju to ispadne nešto deseto, konzolaški kliketi-klak banalno i sve u svemu nema ni veze. :trust:

Da me neko ne shvati pogrešno, želeo bih da imam dobar razlog da počnem da navijam za ovaj naslov u nadi da će upravo on konačno nešto da pomeri u ovom žanru sa mrtve tačke, ali nažalost ja za sada još uvek to ne vidim...
 
Poslednja izmena:
originalno :) sjajan komentar.

nego... dark souls? :)
 
Do sada im je svaka igra bila baš fino realizovana i utegnuta kada je mehanika u pitanju... Verujem da će tako biti i ovde, iako je taj Souls i Blade of Darkness pristup borbi prilično daleko od onoga što su do sada radili. :)
 
Kakve veze imaju Souls igre sa NT igrama... Poredjenje na mestu skroz, a tek poredjenje sa BoD lol
 
Informiši se malo o tome šta žele da naprave sa Hellblade, biće ti jasnije.:)
 
Cisto sumnjam da hoce nesto nalik na Souls igre da naprave koje su mozda mehanicki dobre ljudima koji vole da se muce, ali ja NT igre volim iz razloga sto je uvek fokus na prici/likovima sto je cista suprotnost onome sto radi Front soft.
Prosledi neki link gde ima vise info-a.
 
Dev Video 7 koji pojašnjava ovu problematiku nagoveštava da cela stvar ide u dobrom pravcu, drugim rečima ovo je veoma blisko BoD konceptu i za sada obećava. .

Odgledao sam par klipova i stvarno ne vidim da idu na BoD/DS fazon.
Koliko vidim ovo će biti arkadni hack & slash kao i DMC i Heavenly Blade.
 
Gameplay konacno:



Meni ovo izgleda odlicno.
 
Yup, solidno izgleda.

A i sve pohvale za NT, super su im ovi rani pogledi na development. Sve preporuke za njihove blog postove koje redovno izdaju.
 
Odgledao sam par klipova i stvarno ne vidim da idu na BoD/DS fazon.
Koliko vidim ovo će biti arkadni hack & slash kao i DMC i Heavenly Blade.

Mislio sam na kameru i pogled koji je gotovo identično postavljen. Nisam igrao DMC, ali ne vidim baš mnogo veze sa načinom na koji se mačevanje odigravalo tamo i ovde. Ovde je to kud i kamo realističnije rešeno ili barem tako izgleda u okviru ovih testova. Primera radi, za sada koliko vidim nema onih tupavih levitirajućih skokova, gde se figura zaustavi u vazduhu i izvodi besne gliste, plus su i sami pokreti prirodnije rešeni... S te strane gledano deluje da je bliže BoD-u nego DMC-u. Međutim naravno ostaje da se vidi kako će zaista biti rešena kompletna mehanika na kraju tj kako će se ovi udarci izvršavati putem tastature i miša. Ovi filmići obećavaju ali je sve ovo nekakva najranija moguća faza testiranja ovog dela imam utisak, na osnovu čega će se tek kasnije koncipirati nekakva finalna varijanta. Prema tome ovo što smo videli do sada ne znači previše, izuzev što demonstrira neke nazovi - potencijalne varijante od kojih će verovatno jedan deo (pitanje je koliki) ostati zapakovan u finalni proizvod.
 
Poslednja izmena:
Toliko o Souls-like borbi...
Borba me podseća na ovo:
 
Poslednja izmena:
Nekom nesto jasno??
 
Jasno je samo da su posle godinu dana davljenja onim dev blogovima i intervjuima trebali da prikažu nešto sa više mesa.
 
E vala preterase sa ovim njihanjem grana i drveca kao da duva uragan...isto kao u Witcher3.
A o borbi sa gorucom vrzinom ne bih...:d
 
Blur overload...i likovi koji pokrivaju trećinu ekrana...ugh.
 
Bolje da su napravili CGI film, gameplay je praktično nepostojeći a i pripade mi muka od ovog FoV-a.
 
Majko moja sta je ovo :O.. Uzasno u svemu
 
Zaista mali broj ljudi radi na ovoj igri i budzet im nije ogroman, slazem se da ne odusevljava ovaj gameplay koji su prikazali ali ne deluje ni toliko lose. Prica moze da ispadne ok, a i konstantno rade na igri i unapredjuju stvari, ja cu da sacekam da zavrse igru, mislim da moze da bude ok.
 


Okacio bi Emix, nego ne moze da odvoji pogled od necije lepo oblikovane poligonske pozadine :d
 
Nazad
Vrh Dno