Šta je novo?

Asus Zenfone 2

Da li je neko stavio dodatno zaštitno staklo na ovaj telefon i gde ste nabavili? Da li može negde kod nas da se nabavi originalna Asus futrola, narandžasta ili žuta?
 
ja sam sa aliexpressa stavio, ali cekam novo koje ima prorez ze proximity senzor
mozes da kupis ovde original futrole u skoro svim vecim radnjama
 
Sto se tice podrske, stvarno im svaka cast. Cak i stari me175cg tablet je jako brzo dobio lolipop
 
hajde javite kada izadje zvanicno, posto sam na cyanogenmod pa necu dobiti ota
inace ljudi se zale na facebook grupama za ze551ml da su drasticno opale performanse posle poslednjeg updatea

da li se vama to desilo?
 
stigla mi je danas crvena maska za ledja

definitivno je ona bela sto dolazi uz belu varijantu telefona djubre
ova crvena je odlicna, zao mi je sto odmah nisam uzeo crvenu varijantu
 
imam samo kamkoder, ali on ne pravi bas sjajne slike
videcu nesto

u glavnom, ova ledja uopste ne skripe i ne krckaju za razliku od belih
 
Ok nije problem, volim crvenu boju pa sam hteo da vidim kako izgleda ovako na slici iz domace radinosti
 
Odlican je, vidi se da je kvalitetan, i da sve dobro lezi, tj uklapa se.
Lepa boja.
 
aliexpress, 8 dolara

postoje ona od 2-3 dolara sto sam imao ranije sto su isto super, ali ne pasu ovako dobro
 
Au, tema umrla nacisto, a mene evo POTPUNO neocekivano u njoj... :D

Naime, dosao mi jedan prijatelj iz Kanade, i posto sam mu nesto malo pomogao pred dolazak, doneo mi je ZenFone 2 Laser, konkretno verziju ZE551KL, sa SD615, 3GB RAM-a, FHD ekranom, i uz njega i originalni back-cover.

Mislim, sta da kazem: pre ovoga sam imao Razr HD koji sam nedavno uzeo iz nostalgije, bio jeftin, a jako me je dobro sluzio nekada davno, sto nisam mogao da kazem i za poslednjih mesec dana - giga RAM-a jednostavno vise ne podmiruje ni osnovne potrebe, tako da sam se mucio sa njim i planirao da ga zamenim za rodj pocastivsi sebe (krajem meseca je), ali evo preduhitren sam. I, skok na Zenfone Laser je ogroman - sve radi dosta bolje, baterija drzi duze, jedino mi smeta sto je telefon ogroman (preko 15cm, jer je 5.5"), i navikavam se na to.

Root je odmah pao, zadrzao sam stock ROM, telefon je prilicno bloat-ovan, pa sam pobrisao stosta, mada sam vecinu ASUSovih zamena za Google aplikacije (tipa, Calendar, Messaging i slicno) zadrzao, jer su lepo dizajnirane, pa da vidim kako rade - lako cu ih pobrisati i nabaciti stock ako me budu nervirale. Za sad, ne verujem da hoce, sve radi bas lepo, izgleda su solidno optimizovali SD615 koji se i nije pokazao nesto sjajno, imao sam ga i u Moto X Play-u, i znao je da zastuca, ali u Laser-u radi bas, bas lepo. Samo u teskim aplikacijama bude malo stuttering-a, nista strasno...

Kameru jos nisam detaljnije isprobao, a ono sto me najvise raduje su ekran i - baterija. Ekran, divan. IPS, mozda truncicu slabijeg osvetljenja od nekog proseka, ali svakako je korektno, a boje lepe (stavio sam Vivid prikaz), jasna slika, dobar kontrast. Uzivanje gledati ga... A za bateriju je dovoljno da kazem da sam juce imao nepunih 3h ekrana, legao sa 62%, probudio se sa 61%, trenutno je na 53%, a taj ubrzani pad od jutros mora biti zbog OOCAJNOG signala kod mene na poslu. Generalno, nije mi jasno kako tako dobro drzi, imajuci u vidu bateriju od samo 3k MAh i moju upotrebu.

No, o tome svemu vise reci narednih dana kad cu "lupiti" ovde i jedan malo opsirniji review sa par slika. :)
 
Review je na sajtu Bencha. :)

Sent from my ASUS_Z00TD using Tapatalk
 
super su svi zenfoni ispali, doduse za novac za koji se prodaju preko i po nekim radnjama ovde

ali kamere su im iskreno lazne

imam zenfone 2 ze550ml i njegova kamera od 13mpix ne moze da prismrdi kameri koju imam na iphone se, kako po pitanju slika tako i po pitanju snimaka

prednja mu je odlicna za razliku od vecine na trzistu
 
Sta znam, meni je zadnja bas dobra, kad je osvetljenje solidno, tj. na otvorenom, slike su odlicne. A takav scenario je i najvazniji, u sustini, za pejzaze i slicno.

Vec sam dva putovanja islikao njome, neke slike cak i izradio. :D

Sent from my ASUS_Z00TD using Tapatalk
 
jel imao neko problema sa ghost touchom na ovom telefonu?

moj otac ga je nosio jedno vreme i ispao mu je, ali je pukao samo tempered glass
posle nekog vremena je poceo ghost touch

narucio sam nov ekran i ugradio sam ga danas, posto sam mislio da je do digitajzera, ali ghost touch je prisutan i sa novim ekranom
 
Ae da malo probudim temu .... :)
Pazarih ze551ml, 4gb RAM, 16 ROM, u Novembru preko Aliexpress-a, izasao me 175e sa carinom i pdv-om. Telefon je odlican i posle malo mucenja sam prezadovoljan njime ali imam dve velike zamerke ... SIM2 je samo za pozive i poruke ... nema prenosa podataka sto imaju najjeftiniji kineski telefoni sa dve SIM kartice i druga velika sramota za Asus je da im je podrska bar za ovaj model uzasna. Posto je od kineza kupljen ubacen je evropski rom Android 5.0 i zato ne dobijam zvanicne nove verzije ... skinem Android 6.0 sa njihovog sajta instaliram ga i razocaram se ... vise bagova nego stvari koje rade kako treba ... posle 5 dana popizdim i vratim ga na 5.0 i sad sam prezadovoljan a i nemam vise zivaca da se bakcem :D
 
Drugar ga ima vise od godinu dana i zadovoljan je telefonom. Ima odlicnu podrsku i brdo romova... Mislim da je izasao i oficijalni nugat za njega. Imas na XDA forum temu za njega,pretrazi malo.

Послато са Le X620
 
Ae da malo probudim temu .... :)
Pazarih ze551ml, 4gb RAM, 16 ROM, u Novembru preko Aliexpress-a, izasao me 175e sa carinom i pdv-om. Telefon je odlican i posle malo mucenja sam prezadovoljan njime ali imam dve velike zamerke ... SIM2 je samo za pozive i poruke ... nema prenosa podataka sto imaju najjeftiniji kineski telefoni sa dve SIM kartice i druga velika sramota za Asus je da im je podrska bar za ovaj model uzasna. Posto je od kineza kupljen ubacen je evropski rom Android 5.0 i zato ne dobijam zvanicne nove verzije ... skinem Android 6.0 sa njihovog sajta instaliram ga i razocaram se ... vise bagova nego stvari koje rade kako treba ... posle 5 dana popizdim i vratim ga na 5.0 i sad sam prezadovoljan a i nemam vise zivaca da se bakcem :D

to je onda samo na kineskoj verziji sim 2 slot samo za razgovore i sms... ja imam evropsku verziju i obe kartice sluze za sve
sto se tice softvera, gotovo of prvog dana je na cm i mnogo je bolji od bilo kog njihovog original softvera


znaci niko nije imao problem sa ghost touch?
 
Jesi siguran da imas Zenfone 2 kad ti SIM2 radi za data prenos? Ako je tako onda je do ROM-a ali nigde ne nadjoh da je to moguce ... kazu da je Asus hardverski zeznuo stvar ZenFone2-dual-SIM-2.jpg
http://www.androidcentral.com/asus-zenfone-2-has-two-sim-card-slots-heres-how-use-them

Sto se tice ghost touch-a kod mene je sve ok ali na netu imas ko zna koliko tutorijala kako se on resava .... kazu da je problem od kontakata pa do ploce i ekrana ... ko ce znati sta je u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Drugar ga ima vise od godinu dana i zadovoljan je telefonom. Ima odlicnu podrsku i brdo romova... Mislim da je izasao i oficijalni nugat za njega. Imas na XDA forum temu za njega,pretrazi malo.

Послато са Le X620

Da hardverski je telefon odradjen odlicno osim ove zaebancije sa SIM2 a na zvanicnom sajtu za podrsku izbacuju nove verzije romova koje nisu testirane i ispada da su svi korisnici beta testeri posto instaliras update a on pun bagova pa sve to prijavljujes njima a oni sporo ispravljaju. Od kad sam telefon vrati na zvanicnu Lollipop verziju sve mi radi fenomenalno a mrzi me da se bakcem sa ne oficijalnim romovima
 
E dal je korisno ili nije to nisam probao ali vidim da ima mnogo postova ... od dotezanja srafova kao ovaj https://www.reddit.com/r/zenfone2/comments/4dca9r/has_anyone_with_the_ghost_touch_issue_been_able/ do YT snimaka cak i kako se ekran menja ....


citao sam sve to, obicne gluposti pisu svi oni... udarim i ja telefon po ekranu, resi problem na par minuta, ali to nije fix, kao ni njihovo bendovanje i dotezanje i gluposti

menjao sam i ekran, nije ekran u pitanju, ostaje ghost touch i dalje
 
Nazad
Vrh Dno