Šta je novo?

Puštanje videa na slabijem računaru

Ludak

Slavan
Učlanjen(a)
14.09.2005
Poruke
1,261
Poena
375
Naime posjedujem netbook sa procesorom Atom Z520 koji radi na 1.33Ghz. Na lap topu ima 2GB ram -a a posjeduje grafiku Intel GMA 500.
Rezolcuija na kojoj radim je 1600x768.

Pojedujem dosta video materijala (MKV FULL HD filmovi, FullHD videa sa mobilnih telefona, 720p video), ali ovaj netbook (koji koristim za prezentacije i bilješke na sastancima) ne može ništa od toga da pusti bez sjeckanja.
Može li mi neko pomoći i objasniti u kojoj rezoluiciji ili sa kojim podešavanjima da odradim recode video materijala tako da imam po neki film kada mi je baš dosadno? Naravno, umijem spustiti rezoluciju, ali me zanimaju podešavanja tako da izgubim što manje na kvalitetua da opet film bude "gledljiv"

Inače model netbook -a je Sony VGN p serija od 8" koja ima fantastičnu tastaturu i dugo trajanje baterije, inače bi bio veoma brzo zamijenjen za nešto modernije :)
Hvala.
 
Poslednja izmena:
Jel ces te filmove gledati na tom notebooku ili ces ga povezivati sa necim ?
 
Lakse (i brze) ti je da skines te filmove u sd rezoluciji nego da reenkodujes u sd. Jos ako to radis (reenkodovanje) na tom netbook-u ima da potraje citavu vecnost :)
 
Poslednja izmena:
Provjeriću što prije budem mogao ovo na likovima, zvuči odlično

Puštao bi video na njemu, u trenucima čekanja.

Menu treba info šta bi z520 mogao da pušti tečno, pa da onda idem na ili recode ili na redownload.
Inače imam i5-520 taman će mi trajati vremenski isto i jedno i drugo :)
 
Pa skines recimo neki 480p x264 video pa testiras kako ga pusta.
 
Provjeriću što prije budem mogao ovo na likovima, zvuči odlično

Puštao bi video na njemu, u trenucima čekanja.

Menu treba info šta bi z520 mogao da pušti tečno, pa da onda idem na ili recode ili na redownload.
Inače imam i5-520 taman će mi trajati vremenski isto i jedno i drugo :)
Bolje radi redownload.
Naravno da moze da bude brzi reencode ali ce kvalitet biti uzasan neki very fast preset + reencode encoda ne mogu da daju dobre rezultate
 
Za pocetak skini novi pot player on jako dobro radi na slabim masinama
 
Nema veze nikakve player sa tim vec decoder i delom render.
 
Poslednja izmena:
Da ne otvaram novu temu ...

Kupio sam Nikon D3300 koji snima 60fps u ful HD-u , medjutim snimljeni materijal secka na mojoj Amd x2 5000+ masini . 720p radi dobro , kao i 1080p ali samo na 24fps . Da li je problem hardverski ? Ako nije sta jos moze da se uradi osim cackanja oko hardware acceleration , koji ne pomaze :)
 
Hardverski problem ne postoji, postoji samo hardversko-softverski, i problem je u raspaloj optimizaciji Windowsa :)
 
Da ne otvaram novu temu ...

Kupio sam Nikon D3300 koji snima 60fps u ful HD-u , medjutim snimljeni materijal secka na mojoj Amd x2 5000+ masini . 720p radi dobro , kao i 1080p ali samo na 24fps . Da li je problem hardverski ? Ako nije sta jos moze da se uradi osim cackanja oko hardware acceleration , koji ne pomaze :)
Napisi preko cega pustas(sve).
btw: ne veruj u price da je do Windowsa ;)
 
@sivuk

Skini MPC-HC i u opcijama playback/output/ stavi Enhanced Video Renderer (custom presenter) pa probaj da vidis kako pusta.

drajveru bas volis da hejtujes windows :)
 
Napisi preko cega pustas(sve).

Lakse da napisem preko cega ne ali recimo : VLC , KMPlayer , MPC , Splash PRO EX ... Najmanje lose radi sa SPlayer - om , a najlosije sad sa ovim MPC-HC sto dexter linkovao - slajd sou ... Sve osim 1080p/60/50 kazem radi dobro , godinama ...
Evo ko ima slabiju masinu moze da proba Sample Movie oko 120mb sa photographyblog-a , pa neka javi da utvrdimo .. .dal` je do Windowsa a mozda je i do Nikona ko zna :D
 
Evo pusta bez problema intel e7400 sa podesavanjima koja sam napisao gore iznad :)

2015-01-20_092802.jpg
 
Da al koja je graficka na njegovom, a koja na tvom racunaru?

Pa moja je 3650, a njegova 3850 ako je tacna informacija iz "moja masina". Znaci moja graficka je cak malo slabija od njegove :d
 
Evo ko ima slabiju masinu moze da proba Sample Movie oko 120mb sa photographyblog-a
Evo radi i kod mene fino (MPC-HC, Athlon II X2 215, Radeon HD 4350, 3GB RAM, WinXP ;) )

E, sad... Dok film ide, CPU radi punom parom - oba jezgra su mu na oko 90%, pošto ova grafička karta u kombinaciji sa XPom nema HW akceleraciju.

Ali, ipak, film ide tečno.
 
Probao sam da ga pustam i preko MPC-BE (Portable) i on ga jos bolje i fluidnije pusta.
 
Athlon II X2 215

Izvini ne pratim neko vreme hardver , ovo bi trebalo da je slicno mom 5000+ ili je ipak dovoljno bolje ?

I da kartica je Ati HD3850 sto je kao jace od dexterove pa to eliminisem kao problem ...
 
KAd sam mislio preko cega pustas mislio sam decoder i render , u MPCHC idi na filters, pa stavi screenshot ovde

Do windowsa sigurno nije, to su cista izazivanja na koje su dobijaji, dobijaju i dobijace odgovore: Widnows je za HD naprendniji od osx a za jedno 4-5 godina, tvrdim i demantujem :)... i slicno...Tvrdim
 
Poslednja izmena:
Evo radi i kod mene fino (MPC-HC, Athlon II X2 215, Radeon HD 4350, 3GB RAM, WinXP ;) )

E, sad... Dok film ide, CPU radi punom parom - oba jezgra su mu na oko 90%, pošto ova grafička karta u kombinaciji sa XPom nema HW akceleraciju.

Ali, ipak, film ide tečno.

Kako nema, ne podržava DXVA na XP-u?
 
Sve je na default . Ako je bitno OS je W7 ultimate a probao i na W10tp

2qvwjh5.gif
 
Poslednja izmena:
Meni jedino sto sam primetio kada ukljucim hw akceleraciju, odnosno stavim evr render prve 3-4 sekunde onog videa ne deluju bas fluidno (ima droped frejmove), i posle toga sve radi tecno.
 
Postavi filters ;)
 
U pravu je weasel... Ako su uključeni post processing efekti nije ni cudo sto sporo radi.
 
Pa to ili neki zahtevniji render.
 
Probao sam sve na XP i na Windows 7 i ne mogu da pustim 720p da radi kako treba.
Izgleda da GMA 500 nije za ništa drugo bez za desktop.
Džabe je Sony stavio rezoluciju 1600x768 kad ništa osim fotki u nju vidjet ne mogu.
Čitao sam po netu gomilu tutorijala kako na Intel GMA 500 pustiti 720p ali to jednostavno ne radi.
Da probam sa Linuxom?
 
Na OSX ce ti raditi i 1080p...
 
Nazad
Vrh Dno