Šta je novo?

LG G Flex 2

Gledao sam neke testove, i uopste mi se ne cini bolji od g3, a ni od g2. Jedino na papiru je jaci, ali sto se tice brzine sve je isto po meni
 
Jeste bolji na antutu, ovako u brzini i radu kao g2 i g3. Da je lep, lep je.

Svidja mi se sto nisam cuo da se pojavljuju zute mrlje (veliki plus)
 
Poslednja izmena:
Ako cemo tom logikom onda ni g4 nije brzi od g2 i g3. Svi ovi telefoni su dobri i nijanse su u pitanju. Pogotovo izmedju g3 i flex 2. Mislim da ipak g2 zaostaje. A nem problema sa mikrofonima, ne pojavljuju se zute mrlje i ne puca mu lajsna. Kamera je ista kao g3 sto znaci bolja od g2. Baterija malo bolja od g3 ali g2 ima najbolju bateriju i ona je jedina prednost.
Probaj flex neces se pokajati. Mozda je nexus brzi malo ali isto mozes da izbrises bloot pa da bude skoro stock android
 
Dobija 99% ali dal ce do kraja god ili pocetkomsledwce to niko pouzdano ne zna
 
Da li je nasao neko circle case za flex da se uzme? Gledam ima ih po oglasima u HR i BiH al kod nas nista.
 
Trazi na e-bay, aliexpres ako ti se ne zuri oko 3 nedelje cekanja
 
Pa bice ili to ili ako budem isao do BiH u skorije vrijeme, cudno mi da niko u Srbiji ne oglasava.
 
Ovi vlasnici LG flex 2 modela sto citam ovde se ne zale na pregrevalnje i usporavanje kao posledicu pa ako neko od njih osim klasicne upotrebe moze da testira recimo surf bez prekida 1 sat ili igre 1 sat ili recimo snimanje 4K video u trajanju od 20-ak(ili vise nem pojma koja bi duzina bila relevantna) minuta . Telefon je bas svuda napljuvan a ja se tako primio na onaj dizajn :) ! Hvala.
 
Pazi tacno je skoro sigurno da se zagreva zbog famoznog 810, ali s druge strane to zagrevanje se desavalo na testovima gde je neki lik uzeo i nije gasio telefon 3,4 sata, dok ga nije ispraznio.. Koliko nas to radi? NIKO.. Mozda eventualno prvog dana, kada treba nastelovati sve i videti sta i kako na telefonu. . Ovako uz tempo koji uz manje razlike svi furamo, nikada to zagrevanje nece biti neprijatno.. Osim mozda leti, ali to je na svakom telefonu, meni je HTC M8, ponekad leti toliko neprijatan bio za koriscenje, ali to je zbog metala, ovde to nije slucaj tako da ne verujem da moze da bude neprijatan flex za koriscenje, a jos manje da ce neko od nas primetiti taj famozni pad performasi, usled pregrevanja..
 
U normalnom radu je uvek oko 40 C tako da se to zagrevanje ne oseca
 
A do koliko stepeni si maksimalno forsirao ako si gledao?
 
50-ak posle 10-ak min 4k. Ovakonide oko 40 pri surfu ili ovako cackanju. Igrao sam samo SF i tu ga ne greje skoro nista. Nisam probao neke zahtevne igre pa ne mogubda kazem
 
Evo i ja da se upisem kao novi vlasnik flex 2. Iskopiracu svoj post sa drugog foruma, koji cu ujedno i dopuniti.

Iskren da budem nisam preterano impresioniran, a najvise na to utice ekran koji ima prenisku rezoluciju za ovu velicinu... ili je to ili je problem ovaj poled, jer kao da ima neki "film" preko ekrana... (u diskusiji sa forumašima, utvrdjeno da je to ipak neki premaz na staklu, a koji je iznad samog display-a). Boje su bolje, zivlje, ali je ostrina prikaza definitivno na strani g2.

Sto se tice brzine, radi super bez ikakvog laga, ali ja nisam imao problema ni sa g2, mogu reci da je u redovnoj upotrebi brzi oko 10-15%, ne vise od toga...

Ono sta je unapredjeno, a sta mi je smetalo na g2 je sledece:
-Kamera
-Mikrofon
-Zvucnik (u slusalici)
-Zvucnik (iza)

Kao sto rekoh, jedini utisak kvari ekran i taj premaz.
 
Evo malo da podignemo temu.

Posle 2 nedelje korišćenja mogu reći da sam se navikao na ekran tako da je sada sve u najboljem redu. Telefon se uopšte ne greje tako da moja ogromna preporuka za kupovinu.
 
I kod mene nema govora o pregrevanju. A rezolucija je ok. Nego meni smeta previse tamno auto osvetljenje. Unutra je ok ali napolju moram manual na 90-100%
 
Meni je auto osvetljenje ok, zadovoljan samo kako radi, odnosno radi veoma brzo. Vise mi smeta to sto je u mraku ekran za moj ukus previse svetao, cak i kada ga manuelno postavim na 0%...
 
Poslednja izmena:
Sad je na austrijskom mediamarktu ovaj telefon 199€. Ja narucih jedan za sebe, oneplus one će na doboš. :)
 
Bolje obrnuto.Po meni je OnePlus klasa za ovaj lg.
 
Danas sam pazario ovaj telefon, i mogu samo reci da za ovu lovu trenutno nema bolje kupovine. Nakon paljenja sam odmah imao 3 ili 4 updatea softwera, nakon cega sam uradio reset telefona i evo sve leti bez ikakvog trzanja. Telefon se uopste ne grije, probao sam par benchmark aplikacija vrtiti za redom i opet nije ni topao telefon ( antutu beta 6 78800 poena). Baterija istina bi mogla biti bolja, ali nije ni ovo lose, moze izdrzati 24 sata sto mi je ok.
Ja sam ga uzeo prvenstveno zbog dobre cijene, lijepog dizajna... Uz jos koji update od strane LG-a ovo ce biti savrsen telefon, samo jos da xda zajednica malo zazivi... Adreno 430 i snapdragon 810 su zvijer pa cak i kad throtlaju :)
Verzija softwera je V15c, Android 5.1.1.
 
Sad je na austrijskom mediamarktu ovaj telefon 199€. Ja narucih jedan za sebe, oneplus one će na doboš. :)

Extra cena. Ne znam sto su tako spustili cene. Jeste da nije popularan model ali vredi svakako vise od 200€. Sigurno imajubdosta na lageru pa hoce da smanje pre nego sto dodje flex 3
 
Drustvo, ima li neko da je na v15c? Uradio sam sve update i nakon zadnjeg hard reset. Sada nemam lg aplikacija kao sto su lg healh, i storage mi je zauzet 7 gb za system misc, za sta 7gb, pola prostora je uzeo??? Je li i kod ostalih isti slucaj?
 
Extra cena. Ne znam sto su tako spustili cene. Jeste da nije popularan model ali vredi svakako vise od 200€. Sigurno imajubdosta na lageru pa hoce da smanje pre nego sto dodje flex 3

Ako ga ikada bude.

Drustvo, ima li neko da je na v15c? Uradio sam sve update i nakon zadnjeg hard reset. Sada nemam lg aplikacija kao sto su lg healh, i storage mi je zauzet 7 gb za system misc, za sta 7gb, pola prostora je uzeo??? Je li i kod ostalih isti slucaj?

To ti je system image, kako bi mogao da radiš reset.
A tih app nema jer su ionako bile sh1t, pa su ih izbacili jer ih niko ne koristi.
 
Svima zauzima sistem odprilike 7gb. I ja ne znam sto toliko ali ok. A flex 3 su najavljivali. Da li ce stvarno izaci sledece god videcemo
 
Evo SOT od danas, ostalo jos 10% sto znaci da moze preko 5 sati prebaciti. Da nisam igrao candy crush sat vremena moglo je jos :)
Baterija po meni solidna i bit ce jos bolja sa slijedecim updateom. Vec sam se toliko navikao na ovaj zakrivljeni dizajn da ga ne bih mjenjao nema sanse. Za 240€ najbolja kupovina ikad...
Evo i jedan antutu score, adreno 430 na fullhd je ludilo...uploadfromtaptalk1448820711569.pnguploadfromtaptalk1448820715751.png


uploadfromtaptalk1448820196445.png
 
Где си узео за 240€? Може и на пп.
 
Uzeo u Sarajevu :) www.olx.ba imas ih po 500KM (250€) samo vidi za dostavu.
Ovde je omrazen telefon, prodaju ga za djaba a jos ne vidim razlog zasto.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno