Šta je novo?

Windows 7 na Asus X751MD

born_sleepy

Slavan
Učlanjen(a)
21.05.2005
Poruke
22
Poena
304
Izvinjavam se što otvaram novu temu za ovaj moj problem, ali u temi gde sam postavio ovo pitanje niko mi nije odgovorio...

Već peti dan se mučim da instaliram Windows 7 na Asus X751MD. Probao sam sva moguća podešavanja u BIOS-u, nije mi prvi put da to radim (uspešno sam instalirao Windows 7 na više laptopova iz problematične serije Asus X55xx), apdejtovao sam i BIOS na najnoviju verziju, 206, međutim bez uspeha. Šta god da uradim, sa čega god da pokušam podizanje sistema (usb fleš, dvd), ne uspevam da prođem dalje od koraka gde krene da se pojavljuje Windows 7 logo i odmah zatim greška sa porukom:
"The BIOS system is not fully ACPI compliant. Please contact your system vendor for an updated BIOS. *** STOP: 0x000000A5"
Tražio sam po ruskim forumima, ali izgleda da ne postoji verzija BIOS-a koja omogućava instalaciju sedmice na ovaj laptop. :mad:

Pročitao sam post ovde na forumu gde se savetuje da se pokuša sa flešovanjem BIOS-a na verziju za laptop iz serije X551MA. Pokušao sam i to, nažalost bez rezultata. Bilo da pokušam flešovanje kroz BIOS pomoću usb fleša, bilo da to pokušam kroz Windows 8 pomoću WinFlash aplikacije, ne uspevam ništa da uradim, jer sistem/aplikacija odmah izbacuje grešku o nekompatibilnosti modela trenutnog i BIOS-a koji želim da ubacim, iako se radi o dva modela laptopa koji se razlikuju bukvalno samo po dijagonali ekrana - čipset i svi ostali drajveri su identični... :wall:

Zaista ne bih da ostanem na osmici, jer iako se brže podiže sistem, sve ostalo mi prosto ne "leži"...

Ako iko ima ikakav savet šta da probam (možda sam nešto omašio ili preskočio u pokušaju flešovanja BIOS-a?), unapred se zahvaljujem na odgovoru!
 
Poslednja izmena:
probaj da instaliras "classic shell" pa ce osmica bar da lici na sedmicu
 

Probao i neće. Izbacuje istu grešku:

X751_WinFlash.png

2uhu920.jpg
 
Jesi li pokusao iz windowsa da instaliras win7?
 
Moraš da ostaviš opciju za uefi bios, preguglaj, trebalo bi da završi stvar
 
Moraš da ostaviš opciju za uefi bios, preguglaj, trebalo bi da završi stvar

Nisam siguran da znam na šta misliš... Ako misliš na UEFI butabilan fleš, probao sam i to. Pomoću Rufus-a sam napravio butabilan fleš sa opcijom MBR partition scheme for BIOS or UEFI computers, ali to nije dalo rezultata. Guglajući sam našao informaciju da treba da napravim butabilan fleš pomoću Rufus-a sa opcijom GPT partitioning, ali meni se ta opcija uopšte ne prikazuje u Rufus-u :lupko:
 
Posle više dana mučenja i guglanja, a na osnovu svih dobijenih informacija, odlučio sam da ostavim Windows 8.1 Pro x64 na dotičnom laptopu do daljnjeg, tj. do izlaska neke nove verzije BIOS-a koja će dozvoliti instalaciju Windows 7 omogućavanjem adekvatne verzije ACPI-a, što će se verovatno i dogoditi u nekom narednom periodu, kao što se dogodilo i za seriju Asus laptopova X55xx koja je u startu imala identičan problem...

Elem, hvala svima koji su pokušali da pomognu!
 
Jeste da dizem temu iz mrtvih ali moram da podelim svoje iskustvo, na zalost ni ja nisam uspeo da naterem laptop da radi win7.
Ceo dan sam se oko njega trudio ali nista nije urodilo plodom, tako da ce njemu leci jedna lepa instalacija win10 i ima da radi kao sat. :)
 
Nazad
Vrh Dno