Šta je novo?

Back Fan?

louderick

Slavan
Učlanjen(a)
10.04.2008
Poruke
210
Poena
320
Dvoumim se da za back fan stavim titan kukri, koji mi je na boku case-a, i sa kojim sam prezadovoljan- ali on je 12ica ili da stavim neku 14-icu (trenutno mi sljaka neka 14ica noname 1100 obrtaja max)? cini mi se da su 14ice sporije... jer su vece, logicno? ili nisu? neki savet?
 
Ja bih stavio 14cm ventilator jer je verovatni tisi od Titana 12cm posto ti ne treba ventilator sa velikim protokom jer samo izbacujes vazduh napolje. Ako ti taj sadasnji ventilator nije bucan, nemas razoga da kupujes novi.
 
Ja bih stavio 14cm ventilator jer je verovatni tisi od Titana 12cm posto ti ne treba ventilator sa velikim protokom jer samo izbacujes vazduh napolje. Ako ti taj sadasnji ventilator nije bucan, nemas razoga da kupujes novi.

titan mi je na boku, a sadasnja 14ica mi se cini nejakom.... nije bucna, ali cini mi se da bi sa novom, brzom, ostvario dodatno smanjenje temperature...
 
Ja ne bih dirao, ne verujem da bi neki bolji ventilator doneo drasticno vecu temperaturu. Da ti nije taj "noname" ventilator onaj Fractal R2 koji dolazi uz kuciste? :)
 
Nema potrebe da ga menjas ako nije bucan. U mom trooperu jedna 14ca pozadi na 1500rpm, ne cuje se a izbacuje bas dosta vazduha jer nema neku prepreku :) Dok dobro radi posao, ne diraj :D
 
jok,to ti je to,ne bi bverovatno ni stepena dobio sa ventom na 1500rpm.ako ti se stavlja vent i ubijaju temperature vidi da nekako montirasneki prekosoketa jedino tako ces od jednog venta videti znacajne razlike.
 
Najbolji vent za izbacivanje vazduha je cm sickleflow 12cm ili 14cm ac f14 pwm.To je ono sto sam ja probao i iz licnog iskustva odlicni ventilatori.
 
a sta mislite o ventilatoru na vrhu, sa gornje strane kucista? na krovu. Fractal Define R4 ima i tu opciju. cak dva mesta gore. imam nekakav trip da odozgo nesto moze da upadne unutra u masinu kad npr ne radi vent, kad je ugasena.... :)
 
jok,to ti je to,ne bi bverovatno ni stepena dobio sa ventom na 1500rpm.ako ti se stavlja vent i ubijaju temperature vidi da nekako montirasneki prekosoketa jedino tako ces od jednog venta videti znacajne razlike.

pa imam CPU kuler: COOLER MASTER Hyper TX3 EVO... pri najvecim renderima temp CPU-a mi ne prelazi 54-58C...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno