Šta je novo?

4G u Srbiji: diskusija

Imaju rok kojim moraju da pokrivaju,da bi uspunili ove ugovore. Cini mi se veci gradovi da ce biti pokriveni do kraja godine i ako to bude,bice sasvim ok obzirom gde zivimo ;)
 
Sa kojim bandovima danas treba uzeti nov mobilni?
 
Ćulibrk je po obećanjima poznat...neću da se ložim dok ne vidim neku veću brzinu i bolju pokrivenost, već je rečeno, ni 3G ne radi svuda kako treba
 
Radi link,sad proverih.
Mts ima ubedljivo najgori net bar sto znam za Beograd.Ne mozes naci niti jednu jedinu ulicu od pocetka do kraja da ima konstantan 3g net.
 
Raduje me sva ova priča o 4G... možda nas on i spase. 3G je prilično degradirao u zadnjih godinu dana u Nišu. Brzine su dobre, ali ima problema sa konekcijom na mestima gde puno ljudi drnda telefone (medicinski fakultet, pravni fakultet, delovi kliničkog centra itd itd.)

Pretpostavljam da iPhone 6 podržava ove bendove?
 
Interesantno, u BGu sam bio u nekoliko klinicka centra ovih meseci, i signal je bolji (za MTS sam mogao da probam samo) nego maltene bilo gde. (stavio je MTS svoje BS u samim klinikama verovatno, na vise lokacija)
 
Vala si upravu,izgleda da su im"bolesnici"najveći pacijenti:D

Gledam neke popularne telefone i svuda je prisutan šareniš od podržanih LTE bandova.Po onome kako stavri stoje kod ratela,minimum koji telefon treba da ima je 1800 i 800 band a maksimum je 700/800 i 1700/1800.
 
Poslednja izmena:
Kada kupujete telefon gledajte da podrzavaju sledece:

Band 3 - 1800MHz (za ovo su vec kupili licence uskoro krece)
Band 7 - 2600MHz (videcemo da li ce se koristiti ali postoji sansa da bude aktivan u urbanim jezgrima)
Band 20 - 800MHz (nakon gasenja analognog TV signala operaterima ce biti ponudjen ovaj band)

Ako vas telefon podrzava ova 3 LTE banda nema zime.
 
^ Ovaj post bi mogao da ide i na početak teme, trebace ljudima sve češće odgovor na ovakvo pitanje.
 
Da evo sad sam se prikačio na mts LTE, mada gore mi još pokazuje H. Moguće pošto sam još u rupi na Karaburmi, ali kad se vratim na NBG opičiću test, pošto tamo nema nikad problema sa telekom internetom. Dali je moguće da su pustili ili su ovo neka testiranja možda?
 
Jel ovo za sad samo kod vas na NBG ili? Pokusavao sam danas u NS na raznim lokacijama ali bedak.. Ne znam jel trebaju neka specijalna podesavanja za telefon [emoji3]
 
Da evo sad sam se prikačio na mts LTE, mada gore mi još pokazuje H. Moguće pošto sam još u rupi na Karaburmi, ali kad se vratim na NBG opičiću test, pošto tamo nema nikad problema sa telekom internetom. Dali je moguće da su pustili ili su ovo neka testiranja možda?
Da li si sugaran da nisi bio na lte preferred umesto na lte only ?

uploadfromtaptalk1426260768692.png

Nbgd mts
 
Poslednja izmena:
Nov sam na forumu, i registrovao sam se samo zbog ove teme.
Prvi skrinšot na ovoj strani je moj. Koliko mogu da primetim ceo Novi Beograd je sada pokriven Vipovim LTE signalom, ali ne uspevam da se prijavim na mrežu. Poznato mi je da je potrebna USIM kartica, ali ja ne znam da li imam takvu ili "običnu". Pre dva meseca sam u vipu uzeo post pejd broj i dobio novu micro karticu. Kako da provalim da li je u pitanju USIM?
Ja sam mišljenja da još uvek nikome nije omogućen pristup mreži. Verovarno će neki čika u odelu i kravati svečano da pritisne dugme početkom maja kada pokriju signalom sve što je planirano za prvu fazu (bazne stanice koje su već opremljene LTE modulom, a čekale su dozvolu od RATEL-a.
 
Nije dovoljno samo da imas USIM karticu, potrebno je da imas i ukljucenu "LTE" uslugu. Za VIP ne znam, a Telekom i Telenor jos nemaju aplikativno reseno aktiviranje LTE usluge (bice za koju nedelju).

Pozdrav
 
Bas me zanima dal ce mts da naplacuje i LTE uslugu fazon skuplja od 3G uz telefon[emoji1]
 
Pa naravno. Zar si ocekivao drugacije ?
 
^ U CG, videli smo u temi, 4G usluga nije podigla cenu neta. Ni u HR.

Ja sam u BG vrlo blizu Telekomovog TK centra u Katicevoj. Ne mogu da nadjem 4G mrežu, evo:

e3565685f834d55416d590f2c5e3dd85.jpg
 
Poslednja izmena:
Da li ti fon ima 4G podrsku i da li SIM ima 4G podrsku? Ja kad izaberem 3G only, ne vidim uopste 2G mreze :)
 
Nazad
Vrh Dno