Šta je novo?

4G u Srbiji: diskusija

Ja mislim da je ova brzina ok za 150 mb net.
 
Kakav je 4g u odnosu na 3g kad je u pitanju potrošnja baterije?
 
Pa vise trosi ako sam dobro informisan.
 
u Portugalu mi je baterija trajala duplo duže na edge nego na LTE. [emoji17]
A i njihov edge je šajze [emoji16]
 
Zbog vece penetracije, tako je :D
Ako sam vas ja dobro razumeo, nije važna veličina opreme, već koliko može da penetrira/prodre [emoji117] , te je onda korisnik/uživaoc zadovoljniji uslugom?
Svakog dana nešto novo čovek nauči... [emoji57]
 
vazna je svakako i velicina opreme za dobru penetraciju signala. ako je antenski stub veci (vislji) i penetracija ce biti bolja jer se na taj nacin zaobilaze zemaljske prepreke. naravno, osim velicine, bitna je i tehnika. kao sto znamo, 4g ima bolju penetraciju od 3g u istim uslovima.
 
LMAO :D
 
2765c8ae9f40be3bbe31fbee8461d58c.jpg
 
Ja sa G3 i mts samo ovo uspevam da uhvatim od mreza
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1426771337233.png
    uploadfromtaptalk1426771337233.png
    232.1 KB · Pregleda: 371
Vip prvi u Srbiji pustio 4G signal

Vip mobile danas je prvi u Srbiji pustio u upotrebu 4G LTE mrežu. Pančevo je prvi grad potpuno pokriven signalom 4. generacije, a Vipova 4G LTE mreža se upravo širi po većem delu Novog Beograda i zahvata pojedine delove starog gradskog jezgra. Uskoro bi 4G mrežom trebalo da budu pokriveni Kopaonik i Zlatibor, dok je u narednim fazama planirano širenje po većim gradovima u Srbiji. „Pošto je komercijalno uvođenje mreže 4. generacije osnova za ponudu novih i naprednijih usluga, Vip planira da ove godine uloži oko 30 miliona evra u njen razvoj, a dodatno ćemo unaprediti i naše postojeće 3G i 2G mreže širom Srbije“, rekao je Dejan Turk, direktor/CEO kompanije Vip mobile tokom demonstracije mogućnosti nove mreže u Beogradu.
24.03.2015. u 14h @ vipmobile.rs >
 
Smesno i neozbiljno.Jednom antenom pokrili celo celcato Pancevo,mozes misliti to sve uradise samo da se kaze da su prvi.Mogli su da je nakace i na krov auta pa da se vozikaju po celoj zemlji i da kazu kako imaju full pokrivenost.Koju ce samo sledecu krivinu da zahvate?Tesko onima koji su u njihovom zahvatu i tako zahvaceni cekaju unapredjenje zvano 2g/3g.
 
Poslednja izmena:
VIP-vci, kakav je 4G? Da li fatate signal, jel' treba nova USIM kartica, aktivacija usluge?
 
Smesno i neozbiljno.Jednom antenom pokrili celo celcato Pancevo,mozes misliti to sve uradise samo da se kaze da su prvi.Mogli su da je nakace i na krov auta pa da se vozikaju po celoj zemlji i da kazu kako imaju full pokrivenost.Koju ce samo sledecu krivinu da zahvate?Tesko onima koji su u njihovom zahvatu i tako zahvaceni cekaju unapredjenje zvano 2g/3g.
Jel to provereno? Ko je izvor informacije?
 
VIP-vci, kakav je 4G? Da li fatate signal, jel' treba nova USIM kartica, aktivacija usluge?



Pančevo je prvi grad potpuno pokriven signalom 4. generacije, kao i veći deo Novog Beograda i pojedini delovi starog gradskog jezgra. Uskoro bi 4G mrežom trebalo da budu pokriveni Kopaonik i Zlatibor, dok je u narednim fazama planirano širenje po većim gradovima u Srbiji, najavljeno je iz Vipa.

Vipova 4G LTE mreža biće dostupna u zonama pokrivanja od 1. aprila, kada će Vip početi sa pozivanjem postpejd korisnika sa kompatibilnim uređajima da u Vip centrima u Beogradu i Pančevu besplatno zamene svoje SIM kartice za one koje podržavaju 4G LTE brzine. Odabrani 4G LTE postpejd korisnici će u toku aprila moći besplatno da testiraju 4G LTE mrežu i da podele svoja iskustva putem društvenih mreža.

U teoriji, maksimalne brzine idu i do 150 Mbps, a Vipovi korisnici će u proseku moći da koriste brzine preuzimanja sadržaja između 40 i 60 Mbps, što je više nego trostruko brže od postojeće 3G mreže, rekao je Dejan Kastelic, direktor/CTO Vip mobile.
 
Poslednja izmena:
Moci besplatno da testiraju? Znaci vec najavljene doplate za LTE :D
 
Poslednja izmena:
Reci sta bi, po tebi, bilo korektno da su uradili u vezi LTE?
 
Nazad
Vrh Dno