Šta je novo?

Quake 1 na osciloskopu

Uuuuuu kako je ovo mocno, ne mogu da vjerujem sta je covjek napravio.
 
giphy.gif
 
Poslednja izmena:
:Klanjanje:Klanjanje:Klanjanje
 
:shock::Klanjanje
 
Genije :Klanjanje :Klanjanje
 
Stani malo...:zgran:
 
Poslednja izmena:
Otkinuo sam se od smeha kada sam ovo video :D
[YOUTUBE]W1ZtBCpo0eU[/YOUTUBE]
 
Pretražih forum da nađem nešto sa Quake-om, pa je izletela ova tema, nisam hteo da pravim novu... Elem, pre nekoliko dana nađem na mašini direktorijum OldGames-HiRes i u njemu Quake 1 i 2 sa HiRes pack-ovima koje sam skinuo pre nekoliko godina i zaboravio... Pošto sam Quake dok je bio aktuelan igrao nekada davno samo kod prijatelja u par navrata, i kasnije opet u par navrata počinjao, ali nikad završio, skinuo sam svoju GOG verziju, dodao HiRes pack, skinuo poslednju verziju DarkPlaces endžina i ... ganjam Quake 1 već nekoliko dana svako veče po malo :)

Skroz drugačiji gameplay u odnosu na većinu današnjih FPS-ova, i skroz zarazan :) Kad završim Quake 1, prebacujem se na Quake 2 (sa Yamagi endžinom), a posle toga sledi Return to castle Wolfenstein (e, tu sam igru nekada i odigrao) za koga sam nedavno pročitao da takođe postoji open source endžin (https://github.com/iortcw/iortcw), još samo da nađem hires pack... Good old FPS!
 
Ma nema znaci resio si da uzivas.
Ako zasluzio si.
Ja sam par puta pocinjao frontier da igram pa odustajao zbog bagova . Da imama vremena verovatno bi igrao pioneer spacesim.
 
Ma nema znaci resio si da uzivas.
Ja sam par puta pocinjao frontier da igram pa odustajao zbog bagova . Da imama vremena verovatno bi igrao pioneer spacesim.

Probaj First Encounter, ako nisi. To mu dođe zvanični Frontier 2 (mada kontam da to znaš). Ja sam ga svojevremeno baš dosta giljao, a upravljanje je maltene identično kao u Frontieru.
Eh da, nisam primetio nikakve bagove. Ima i neka Direct X verzija da se skine što su fanovi radili.

Šteta što su, i u Frontieru, i u FE, tako automatizovali dogfight. Nekako, zabavnije je bilo u Elite kad si morao da ručno upravljaš brodom i ciljaš. Da to nisu dirali, verovatno bi igre bile mnogo zabavnije. Osim toga, u Elite si podobrano morao da se pomučiš dok nabaviš Docking computer, pa je čar mnogo veća, nego kada ga dobiješ maltene odmah i maltene zabadava.
 
Probajte Oolite za PC ili Alite za Android. Obe su besplatne.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Probao sam ja obe. i super su.
Prednost ipak moram da dam za Alite. Čovek ne samo da je uradio lep rimejk, nego i tutorial i sve.

Ako je pak nekom do malko modernijeg space upucavanja (aka Freelancer), toplo preporučujem Galaxy on fire 2 za Android.
Grafika i gameplay briljiraju, a sve imate kao u Freelancer/Eliti. Trgovanje, rokanje sa piratima, sporedne misije, čak imate da kopate rudu i to prodajete. Obzirom da je na Androidu, kad recimo tražiš strategiju, gomila tower defence igara ti izađe, ovo je (meni lično) pravo osveženje.
E sad, glavnu kampanju nikada nisam prešao, ali mogao sam ko iz šale, jer sam nabudžio brod podobrano (za šta mi je trebalo par meseci), a eto, i to mi se sviđa u toj igri. Ne primorava me da sledim glavne misije.
Ja imam Samsunga S2, koji je prilično mator i nije mu nešto veliki displej, Galaxy 2 leti na njemu, a feeling dok igraš je za svaku pohvalu.
 
Igrao sam oolite i skroz je ok
Par puta sam pokusavao da igram first encounter i stalno su mi iskakali neki bagovi ,doduse ima tome vremena pa su mozda i sredili to. Pioneer je kako se meni cini rimejk frontiera...
Fizika u frontieru je bila ta koja je onemogucavala akcije poput onih u eliti. Meni je takav kakav je bio frontier bio skroz ok kada sam savladao osnovne stvari . Voznja bez autopilota nocna mora. Opet si imao da izaberes kao start zaonce i bez autopilota pa bude bas zanimljivo kad se par puta razbijes o stanicu. Sletanje na palnetu ........ neka ostane za neku drugu tenu
 
Ta fizika me izluđivala... Jednom sam imao sumanutu brzinu direktno ka planeti i šta god da pokušam, završim kao fleka na površini planete. Pokušavao sam da usporim ili da skrenem, ali nema šansi.
Meni bi na Androidu legla neka mass effect igra, ali bez arkadnih elemenata, ali da sukobi budu rešeni na neki porezni način. Telefon prosto nije za arkade.


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Igrao sam oolite i skroz je ok
Par puta sam pokusavao da igram first encounter i stalno su mi iskakali neki bagovi ,doduse ima tome vremena pa su mozda i sredili to. Pioneer je kako se meni cini rimejk frontiera...
Fizika u frontieru je bila ta koja je onemogucavala akcije poput onih u eliti. Meni je takav kakav je bio frontier bio skroz ok kada sam savladao osnovne stvari . Voznja bez autopilota nocna mora. Opet si imao da izaberes kao start zaonce i bez autopilota pa bude bas zanimljivo kad se par puta razbijes o stanicu. Sletanje na palnetu ........ neka ostane za neku drugu tenu

Originalni First Encounter je imao gomilu bagova, zbog čega je Gametek čak tužio Brebena i tražio odštetu.
Kasnije sam čitao da su ruski hakeri uspeli da isprave skoro sve bagove ali više se nisam toliko interesovao niti pokušavao da igram.
Frontier kao igra je bio toliko hajpovan da su očekivanja daleko nadmašila ono što se zaista moglo dobiti.
U A500 verziji, frame rate je bio jako slab na planetama, pilotiranje u borbi nemoguće bez autopilota, jedino je valjalo istraživanje svemira i obavljanje misija ali i to mi je na kraju brzo dosadilo.
Što se mene tiče, ubedljivo najbolja je klasična Elita u verziji za Acorn Archimedes, zatim dosta praznih mesta pa verzije za BBC Master i Spectrum za koji postoji i nekoliko sjajnih nezvaničnih verzija Elite III i još neke druge.
 
^ Secam se citave te price s first encouterom. Takodje sam i probao tu rusku varijantu first encountera ali mi nekako konfuzan kontrolni displej prikazan u kokpitu kabine.nekako je zamrljano pa se i ne vidi sta je sta tacno. Generalno je to preuzeto iz orginala ,a i tamo je ista situacija.
Elite sam najvise igrao na amigi. Frontier sam stvarno poceo da igram tek na amigi 1200 a tu problema s framerateom nije bas bilo.Ne secam se nekog posebnog benifita od turbo kartice na 1200
 
Pretražih forum da nađem nešto sa Quake-om, pa je izletela ova tema, nisam hteo da pravim novu... Elem, pre nekoliko dana nađem na mašini direktorijum OldGames-HiRes i u njemu Quake 1 i 2 sa HiRes pack-ovima koje sam skinuo pre nekoliko godina i zaboravio... Pošto sam Quake dok je bio aktuelan igrao nekada davno samo kod prijatelja u par navrata, i kasnije opet u par navrata počinjao, ali nikad završio, skinuo sam svoju GOG verziju, dodao HiRes pack, skinuo poslednju verziju DarkPlaces endžina i ... ganjam Quake 1 već nekoliko dana svako veče po malo :)

Skroz drugačiji gameplay u odnosu na većinu današnjih FPS-ova, i skroz zarazan :) Kad završim Quake 1, prebacujem se na Quake 2 (sa Yamagi endžinom), a posle toga sledi Return to castle Wolfenstein (e, tu sam igru nekada i odigrao) za koga sam nedavno pročitao da takođe postoji open source endžin (https://github.com/iortcw/iortcw), još samo da nađem hires pack... Good old FPS!

Hehe, ja sam to, da kažem odradio, pre par godina, obrnuo sam keca i dvojku sa tim hi res packovima, i baš sam uživao :type::type::type:
edit:
evo teme https://forum.benchmark.rs/showthre...kplaces-i-Tenebrae-mod-D-samo-za-nostalgičare!!
ala sam omatorio, nije pre par godina, nego pre 9 godina!! Aiiii, gotovo, game over ze mene :(
 
Poslednja izmena:
Hehe, ja sam to, da kažem odradio, pre par godina, obrnuo sam keca i dvojku sa tim hi res packovima, i baš sam uživao :type::type::type:
edit:
evo teme https://forum.benchmark.rs/showthre...kplaces-i-Tenebrae-mod-D-samo-za-nostalgičare
E, jeste, imao sam upravo to skinuto, ali sam pre igranja pogledao malo okolo i našao Quake Epsilon, koji, bar meni, izgleda još bolje:
http://www.moddb.com/mods/quake-epsilon-build

Za Quake 2 sam, pred Yamagi-ja, našao i ruski Berserker mod, koji takođe baš dobro izgleda (mislim da ću to i igrati kad dođe na red):
http://www.moddb.com/mods/berserkerquake2
Doduše, još uvek polako prelazim Quake 1 (sad sam tek na prvom mission pack-u, a ima još gomila dodataka da se pređe... :) )

Za Return to Castle Wolfenstein sam našao RTCW Remake Mod Beta od tričavih 4GB (takođe zasnovan na engineu od Berseker-a):
http://wolfenstein4ever.de/index.ph.../rtcw-mods/item/1470-rtcw-remake-mod-beta-1-0
 
Nazad
Vrh Dno