Šta je novo?

Zastita kompjutera

kapone

Poštovan
Učlanjen(a)
25.11.2014
Poruke
97
Poena
60
Koji je najbolji nacin sacuvati komponente u slucajevima nestanka struje, udara groma, slabog napona, strujnog udara...? Da li pomazu u tome razvodnici sa prenaponskom zastitom, ili mozda ups? Nesto trece?
 
Koji je najbolji nacin sacuvati komponente u slucajevima nestanka struje, udara groma, slabog napona, strujnog udara...? Da li pomazu u tome razvodnici sa prenaponskom zastitom, ili mozda ups? Nesto trece?

Najbolji način je preskup :trust:

Što se uređaja dostupnih običnim ljudima tiče, APC se najbolje kotira kod nas, a da li ćeš uzeti samo zaštitu ili i UPS, zavisi od tvojih potreba i budžeta. Treba još da znaš da ti je za bezbednost komponenti bitno i kvalitetno napajanje, jer džabe ti da zaštitiš njega ako ono opet spali komponente :exploder:
 
Ok, kvalitetno napajanje se podrazumeva, samo sam hteo da cujem da li je obican razvodnik sa prenaponskom zastitom dovoljan da ne stradaju komponente usled strujnog udara, groma itd... :)
 
Najbolja zaštita (i 99.99%) je i naj jeftinija, izvučeš kablove iz struje kad zagrmi. Istao tako isključiš kablovsku ili ADSL.
 
I bitno je da je uzemljenje urađeno kako treba.
 
Pozdrav. Da li neko ima resenje kako racunar najbolje zastiti od udara groma, narocito desktop kome je internet veza preko lan kabla, kao sto se mom prijatelju desilo da mu je sprzilo maticnu plocu preko lan ulaza?
 
Pa ono... u pravoj si temi i napisano je kako. Čak imaš i link do APC-a.
 
Kao što čovek napisa, jedino sigurno rešenje je izvući naponski i mrežni kabl iz kućišta i raditi nešto drugo dok ne prođe grmljavina.
 
Kao što čovek napisa, jedino sigurno rešenje je izvući naponski i mrežni kabl iz kućišta i raditi nešto drugo dok ne prođe grmljavina.

A ja to uvek radim kada sam kod kuce, bas tada kada krene neko nevreme :D Jedino bas svaki put kada izadjem iz kuce na duze da cupam kablove :trust:
 
Nazad
Vrh Dno