Šta je novo?

LG G4

Je l ono gore desno(prva slika) olovčica ili mi se čini?
Možda je i antena, korejske verzije su je imale:
g3-5.jpg
 
Ne svidja mi se ovaj pokusaj imitacije metala iza i generic dizajn, izgleda kao neki kinez od 150$.
 
Ma nije ovo G4 vec ili neka jeftinija verzija cetvorke ili neki LG mid phablet.
 
Izgleda da ipak nije G4:
Update: Since this story first broke, more details have become apparent suggesting these leaked images are of an upcoming LG phone, but probably not the LG G4. A few things point us to this conclusion:

The baseband version in one of the images refers to MSM8936 — aka Qualcomm's Snapdragon 610, a mid-range part unlikely to feature in any flagship devices.
The phone is running the old LG UI 3, not the overhauled software design promised by LG's mobile boss.
And finally, those are some pretty hefty bezels, whereas LG's past two flagships have featured minimal horizontal borders.

izvor
 
Cudnije bi bilo da si rekao da ti se svidja(nesto sto nije samsung)

Ne znam kakve veze ima ovo sa Samsungom.
Za G3 sam rekao jedno 20 puta da mi se dizajn jako svidja, za ovo ne bih nikad rekao. Ali nece dizajn biti problem G4, tj. nece dizajn biti najveci problem G4. ;)
 
Ovaj telefon čije su slike procurile ipak ima stajlus, što nema mnogo smisla na 5'':
LG-G4-Note-Thing-630x840.jpg


Juče su se pojavile informacije o datumu lansiranja u nekim korejskim novinama, navodno će izaći krajem aprila sa zakrivljenim ekranom dijagonale oko 5''.

izvor
 
Predstavljanje za malo manje od mesec dana - 28. aprila. Izgleda da su ipak morali da idu na S808 zbog pregrevanja S810:
izvor
 
Pa zar taj 808 nije mozda i slabiji od 805 ?

Koristi 4 krajt jezgra ili isto 8 stock kao s810 ?
 
Valjda 4+2 ako sam dobro procitao. Mada ja prvi put cujem za S808, da li se nalazu u jos nekom telefonu?

Edit: I slabiji GPU.
 
Poslednja izmena:
Ne. Najavljen je kada i s810,s615 itd itd

http://www.anandtech.com/show/7925/...bit-socs-with-lte-category-67-support-in-2015

Pa ovo nema custom krajt jezgra.. Ima da se greje kao s810iako ih ima "samo" 6 komada

the Adreno 418 is apparently 20% faster than the Adreno 330, and the Adreno 430 is 30% faster than the Adreno 420 (100% faster in GPGPU performance). Note that the Adreno 420 itself is something like 40% faster than Adreno 330, which would make Adreno 430 over 80% faster than the Adreno 330 we have in Snapdragon 800/801 today.

Tacno je s805 u najavi bolji SoC od s808.
 
Poslednja izmena:
Mislim da nijedan telefon nema S808 za sad, G4 će biti prvi ukoliko su ove glasine tačne
 
Koliko sam razumeo:

Adreno 420 > Adreno 418 > Adreno 330 ?
Svaki sledeci za 20% jaci :)
 
The same source is claiming that Qualcomm will only be able to solve SD 810′s overheating issues in the second half of this year. This goes against previous rumors and predictions. Back in early February, alleged TSMC insiders claimed that the “fixed” SD 810 will be produced in large quantities sometime in mid-March, while J.P. Morgan’s analysts have predicted that Qualcomm and TSMC will have a redesigned Snapdragon 810 ready not-earlier than mid-Q2

Evo dobre vesti za buduce mobove. Ocekuje se redizajniran s810.
 
gsmarena_001.jpg


gsmarena_002.jpg


The case maker’s images appear to fall in line with the recently leaked early press renders of LG G4. They showcase a slightly curved display, coupled with controls layout similar to the one found in LG G3. The actual cases are set to become available on April 30 - two days after the launch of LG G4.

Rumored specifications of LG G4 include Qualcomm Snapdragon 808 with hexa-core CPU, 3GB of RAM, 32GB of storage, and 5.5” QHD display. There will be a 16MP main camera and 8MP front-facing snapper on board.

Izvor
 
Koliko sam razumeo:

Adreno 420 > Adreno 418 > Adreno 330 ?
Svaki sledeci za 20% jaci :)
Adreno 430 > Adreno 420 > Adreno 418 > Adreno 330. :)
Е сад ко ће све да их похвата. :D
За 430 и 330 знам (810/800) а остала два у оквиру којих чипсетова се налазе?
И први пут чујем за тај 808.
 
Adreno 430 > Adreno 420 > Adreno 418 > Adreno 330. :)
Е сад ко ће све да их похвата. :D
За 430 и 330 знам (810/800) а остала два у оквиру којих чипсетова се налазе?
И први пут чујем за тај 808.

SP 800 i SP 801 imaju Adreno 330, koriste stara Krait 400 jezgra
SP805 ima Adreno 420, koristi novija Krait 450 jezgra
SP808 ima Adreno 418, koristi 2 ARM Cortex A57 i 4 A53 sa 64-bit podrskom (znaci hexa core)
SP 810 Adreno 430, koristi 4 ARM Cortex A57 i 4 A53 sa 64-bit podrskom (octa core)

Ja se iskreno nadam da nece biti taj 808 ili cak i ako ga ubace da ga bar malo doteraju (neka vrsta clock-a) ili da ubace neki svoj chipset (kao Samsung, onaj Exynos je sad ubica) kao sto je i bilo reci da hoce da prave svoje CPU :)
 
Хвала на информацији, једино нисам знао за овај 808 и то да је шестојезгарни, занимљиво. :)
Да, Самсунг је одрадио одличан посао са новим Ексиносом, и са овим у С6 сада али и са оним у Н4.
Видећемо шта ће ново донети Г4, биће ово јако занимљива година што се нових модела тиче.
 
Nista od senzora za otisak prsta ? Andreo 418 koji mora da gura 2k rez ?
G3 u najavi opet... Mada ako srede bateriju mozda bude ok telefon. Za sada je mnogo ruzniji od g3,sto je steta
 
Nista od senzora za otisak prsta ? Andreo 418 koji mora da gura 2k rez ?
G3 u najavi opet... Mada ako srede bateriju mozda bude ok telefon. Za sada je mnogo ruzniji od g3,sto je steta

Moram da se slozim sa ovim, nece sigurno biti los telefon ali nece biti ni najbolji, idealan telefon po meni bi bilo da su ubacili fingerprint u taj power taster iza, stavili dual zvucnike napred i to onako kao sto je sony uradio a ne oni veliki na HTC, ubacili svoj SOC (kao samsung neki u 14nm) sa 4GB RAM-a DDR4 i to je onda vec ozbiljna prica ali verovatno ce sve ovo biti u tom G4 Note sto izlazi krajem godine..

Samsung je ubacio 3GB DDR4 RAM-a, LG i da hoce to da uradi ne moze jer SP808 ne podrzava DDR4, SP810 podrzava DDR4..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno