Šta je novo?

LG G4

Ja sam i sada srecan sa činjenicom da je G3 skoro iste velicine kao S5 i cak iste velicine kao M8 ili Ip6 a ima debelo veci ekran od svih. :)
 
Iste velicine kao m8 ? Sta napisa covece.. Pa siri je "samo" za pola cm.
 
Visina i debljina su iste (neprimetno manje dimenzije ima G3), ali je morao da bude malo širi zbog mnogo većeg ekrana

outlines.jpg


Baš zbog širine će g4 biti prevelik za većinu ljudi ako bude imao 5.6'', zato što je sama širina tolikog ekrana oko 75mm, džabe minimalni bezeli.
 
"Malo" siri.. Sirina je kod dimenzija moba najbitniji deo.
Post mu je bio u stilu s3 je iste velicine kao s5.
 
Poslednja izmena:
Pa 4mm, toliko se povećava širina telefona ako mu staviš neku masku. Bitna je i visina, da ne moraš da izvodiš gimnastiku da spustiš notification bar ili neko dugme koje je u gornjem levom uglu. Za većinu ljudi su najprihvatljivije dimenzije oko 140x70x8mm, em ima mesta za veliku bateriju, em može da se ugura 5.2'' ekran.

Ako su ove glasine tačne, da oni prave jedan telefon sa 5.6'', a kasnije drugi (note verziju) sa 5.8'', a već su izbacili Flex 2 sa 5.5'', gde će sva tri da imaju praktično isti hardver, onda ne znaju gde biju
 
Da. Onda je i debljina nebitna da li je 10 ili 15mm jer kada stavis batery pack to je isto.. Ja mislim da si ti prvi covek kome je visina moba bitnija od sirine..
 
Mene licno iritiraju fonovi cija sirina manjka. Em ruzno em neprakticno.
 
Bez obzira na dimenzije 5.6" je previse. To je phablet ne telefon.
Citam da planiraju jos neku seriju pored "G" koja ce po specifikacijama navodno biti iznad "G" serije. Tu onda treba ocekivati 6". LG ne zna da se zaustavi izgleda.

Odlican potez HTC-a i Samsunga sto su zadrzali dijagonale proslogodisnjih flagship-a.
 
^+1
Jbt sve vise se slazem sa emixovim postovima :)
 
Valjda su jos 2014 objavili da nece izbacivati g pro 3. Vec da ce g4 biti nesto izmedju g i g pro. Onaj telefon za koji su objavili da ce cena biti 900$ ce verovatno biti neka zajebana izrada ili tako nesto
 
Mozda bude prvi telefon sa 3K rezolucijom, vec je bilo nesto o tome, kao da rade i na verziji sa 3K rezolucijom.
 
Bespotrebno nabijanje cene. Meni je Full Hd vrh vrhova, ne znam sta ce mi bolja rezolucija od ove koja nece biti uocljiva golim okom
 
Što je sad 5.6" kod LG-a sa minimalnim ivicama previše, a Note 4 sa 5.7 kod Samsunga nije ?
Meni lično ni jedan ni drugi nisu preterano veliki, i ne bih se vraćao na manji telefon ...

Prošlo je to vreme Epl zilota i njihove priče o idealnim dimenzijama telefona ...


Što se mene tiče samo da ne zaebu nešto sa baterijom i kamerom - ovo ostalo biće ok :)
 
Ocigledno je da se svi proizvodjaci drze nekog svog ''puta''.
HTC sa daljim razvojem flagshipa na osnovi M7, Samsung isto to samo na osnovi S3/4, sony i LG dalje razvijaju ono sto su zapoceli sa XZ i Optimus G/G2, i svaka od tih serija telefona ima neke svoje karakteristike koje ih bar malo izdvajaju od konkurencije pa sad sta kome odgovara to ce i kupiti.

Ocekivao sam da G4 bude phablet sa minimal bezelima kao i G3, ne znam ko je to ocekivao vracanje na 5-5.2'' dijagonalu. To je najmanje bitno, moraju da srede UI, autonomiju i jos neke sitnice, ako sve to isprave G4 ce biti pravi naslednik G2 modela. Verovatno ce opet kostati malo manje od slicnih uredjaja ali ovog puta valjda bez propusta i sw gluposti.
 
Što je sad 5.6" kod LG-a sa minimalnim ivicama previše, a Note 4 sa 5.7 kod Samsunga nije ?

Samsung pored Note serije koja je od samog starta phablet ima i S seriju koja spada u flagship kategoriju.
Niko nije rekao da je 5.7" na Note 4 previse, nije previse za phablet. Ali treba valjda da se napravi neka razlika telefon/phablet a ne da se ide ka 6".

Mada kome je odgovarao G3 sa 5.5" naravno da ce mu biti super i G4 jer je razlika mizerna 0.1".
Meni licno je 5.5-5.7" ok ali nije komotno za koriscenje bez obzira na dimenzije, ali kad kupis phablet znas da si kupio phablet, nema nazad. :D
 
Poslednja izmena:
Što je sad 5.6" kod LG-a sa minimalnim ivicama previše, a Note 4 sa 5.7 kod Samsunga nije ?
ko kaže da nije? kod samsunga ako ti je note veliki imaš S, šta imaš kod LGja ako izbace G seriju sa 5.6"? mini sa qHD rezolucijom i giga rama?

edit: preteče me emix..
 
Možda ovo malo stavi dimenzije u perspektivu:

pic.png
 
Samsung pored Note serije koja je od samog starta phablet ima i S seriju koja spada u flagship kategoriju.
Niko nije rekao da je 5.7" na Note 4 previse, nije previse za phablet. Ali treba valjda da se napravi neka razlika telefon/phablet a ne da se ide ka 6".

Mada kome je odgovarao G3 sa 5.5" naravno da ce mu biti super i G4 jer je razlika mizerna 0.1".
Meni licno je 5.5-5.7" ok ali nije komotno za koriscenje bez obzira na dimenzije, ali kad kupis phablet znas da si kupio phablet, nema nazad. :D

Mogu i da se složim sa ovime, samo meni lično ovo odgovara :)
Nikada ne bih kupio telefon ispod 5", a to je do pre nekog vremena bilo preveliko.

ko kaže da nije? kod samsunga ako ti je note veliki imaš S, šta imaš kod LGja ako izbace G seriju sa 5.6"? mini sa qHD rezolucijom i giga rama?

edit: preteče me emix..

Ih pa napraviće i oni za svaki segement tržišta svoj uređaj ...
 
Poslednja izmena:
Da. Onda je i debljina nebitna da li je 10 ili 15mm jer kada stavis batery pack to je isto.. Ja mislim da si ti prvi covek kome je visina moba bitnija od sirine..

Nigde nisam rekao da je visina moba bitnija od širine, već da su sve dimenzije bitne, a ne samo širina. Nigde nisam video nikog da nosi battery pack, a sa druge strane skoro svaki One prve i druge generacije koje sam video su bili u nekoj zaštiti
 
Gledam na GizChina kako Kinezi uz 5" telefone dodaju sufiks Mini. To vam je to, najmanja dijagonalu koju cete videti u smartfonima je 4.7" a i to je retkost (ajfon i par modela vecih proizvodjaca).
 
I to je pocelo opasno da smara,pored ove trke sa rezolucijama...povecava se velicina, a "mini" verzije namerno osakacene.
Sad su polako tableti u 8" fazonu i verovatno ce sad svi furati ipadov 4:3 ratio, fablete ce maknuti na 6" i vise, a ovo do 6" rezervisano za nove standarde za telefone.
Niko me ni ove godine od ovih vecih prozivodjaca nije ni odusevio ni zainteresovao,sta vise, sve mi je odbojnije...isti djavo s4-s5-s6, m7-m8-m9 ili g2-g3-g4...da imam ove prve, ne bi ni razmisljao ni o proslogodisnjim ni o ovim najnovijma, a i da mi treba fon sada i da sam u fazonu ovih brendova, bukvalno bi mi bilo svejedno da li sam uzeo onaj iz 2013. ili ovo najnovije, jurio bih sta je najstabilnije i sta najmanje treba ceprkati da bi radilo kako treba.
 
Nigde nisam rekao da je visina moba bitnija od širine, već da su sve dimenzije bitne, a ne samo širina. Nigde nisam video nikog da nosi battery pack, a sa druge strane skoro svaki One prve i druge generacije koje sam video su bili u nekoj zaštiti
Najkompaktniji telefon po mom mišljenju je G2. I šteta što se LG nije zaustavio na toj dijagonali, jer je meni preko 5.2(3)" previše.. Ja sam battery packove uglavnom vidjao sa s3-ojkom :)
Ja svoj one nosim bez zaštite, gre'ota staviti u silikon. :)
 
Gledam na GizChina kako Kinezi uz 5" telefone dodaju sufiks Mini. To vam je to, najmanja dijagonalu koju cete videti u smartfonima je 4.7" a i to je retkost (ajfon i par modela vecih proizvodjaca).
Ne kapiram na koju foru Kinezi forsiraju dijagonalu kad su im rucice u rangu 4.3 inca za realnu upotrebu. Cenim da ce to ludilo uskoro da prestane, evo gledam neki 6.2" Huawei kod lika pored, ne vidim poentu da svi drzimo tacne na usima. :)
 
Kinezi, Japanci, Korejanci se opasno loze na velike telefone. Oni su sami po se gikovi, pa otud valjda i ne cudi sto su najvece trziste za fablete. Meni je G2 knap, u prvom mahu sam mislio da necu moci da ga nosim ali sam se nekako navikao. Sva sreca pa sad nosim jaknu, i telefon ima svoj dubok dzep, a kad dodje leto...
 
Ne kapiram na koju foru Kinezi forsiraju dijagonalu kad su im rucice u rangu 4.3 inca za realnu upotrebu. Cenim da ce to ludilo uskoro da prestane, evo gledam neki 6.2" Huawei kod lika pored, ne vidim poentu da svi drzimo tacne na usima. :)

Što šta fali, samo da ima da kupi još neki plišani protective cover, i eto zamene za jastuk...

Techtree_News_05.jpg
 
Uh koliko je ruzniji od g3.. Nadam se da je ovo neki g4 style belo

I gde je ovde citac za otisak ? :)
 
Je l ono gore desno(prva slika) olovčica ili mi se čini?
 
Nazad
Vrh Dno