Šta je novo?

LG G4

To menja stvar.

Kao kad bi ti rekao zadovoljan sam sa Golf dvojkom i nije ti bitno što je golf 7 u full koži, klima itd bolja, ali ti si zadovoljan sa ovim.

Naravno da je sedmica bolja i savremenija, ali to što si ti zadovoljan ne znači da je sedmica tu ista kad nije...





Zaboravio si da dodas da na G2 ni kamera ne radi kako treba.

Ako je tebi bolje da imaš ocuvanu lajsnu, a kad upalis kameru u noćnim uslovima i sačekaš jedno 4-5 sekundi da opali fotku, sa duhovima super. Ti onda gledaj lajsnu, a to sto je kamera neupotrebljiva eto. Probaj da nešto uradiš sa lajsnom možda se popravi kamera.

S4 je dobio lollipop odavno. M7 je isto dobio. Gde je za G2?

Ni na M7 ni na S4 ne moraš da fixujes i da menjaš romove custom i ostale stvari da visis na xda da bi telefon radio ono što se reklamira. Kod njih sve radi. Kod G2 ne.

S4 ne dolazi sa fabričkom greškom baterije. Svaka baterija je zamenjena u servisu i dobijena nova. Inače ja sam čuo samo dva slučaja, a ima dosta ljudi S4.


G2 onda tako možeš da kažeš da dolazi isto sa fabričkom greškom. Žuta mrlja znači svaki G2 dolazi sa fabričkom greškom. Kao i svaki S4 što dolazi. Ili si se loše izrazio pa si hteo da kažeš jedan procenat uredjaja S4 imaju problem sa baterijom?

Kamera na One je bolja nego na G2 video nećemo da pričamo (tu ga duvaju svi androidi) evo ti nikola1994 mislim da mi tako nik ide, pa nek ti kaže pošto je prešao na M7.

Da li si ti covece realan, One bolja kamera od G2, G3 ? (Ubacio sam oba jer je isti senzor) Pa ne mogu da mu priđu za mrak da G2 je loš zbog loše optimizacije softvera i nije tacno da G2 ne radi kako treba outofthebox vec je dosta popularan telefon sa jako dobrim spec koje LG nije izgurao do kraja pa su se developeri potrudili da odrade dok, o cemu ti pričaš uopste? One ima odlican kvalitet izrade i dizajn mi se lično sviđa ali su dosadili evo vec 3 telefon sve isto, zvuk je isto dobar i fluidnost uređaja i to je to tu se zavrsava sve sto valja, S4 kamera moze se reci da je dobra mada nista posebno, dizajn jos i nije los koliko je kvalitet izrade i reci mi sta je jos dobro sta tu valja ? G2 manjka u kameri koja u samo jednu instalaciju aplikacije bude skoro kao na G3 ta app se zove Xcam nema nikakvih fix-ova itd i manjka u zvuku koji je stvarno loš. Pratim IT scenu redovno i kod nas su ljudi LP poceli dobijati od pre par nedelja i to na S5, u svetu je pocelo pocetkom ove god ja guram LP na G3 vec 4 meseca, G2 je takođe odvano dobio LP za koreju, preciziraj da li si mislio kod nas ili na ostatak sveta...u svakom slucaju grešiš.


Edit: i da molim te sve sto dalje budes rekao dobro argumentuj jer ovo prelazi u offtopic i priču u prazno jer je ocigledno da teraš po svome i sve sto nije Samsung ne valja, čim si dosao do zakljucka da One ima bolju kameru od G2.. Sve najbolje :)
 
Poslednja izmena:
@Djilkosh_Ns
Što se tiče G2, istina je da je kamera sporo odradi fokus u noćnim uslovima na "out of the box" verziji softvera. Ne znam da li je to sređeno sa novijim verzijama kit kat-a, jer sada koristim neki custom rom. Znači, zamerka je na mestu. LG je tu napravio propust.
Na Samsung Galaxy S2, kada se pojavila nadogradnja na Android 4.0.4, povremeno se gubila mreža, posle nekoliko paljenja wifi-ja telefon se sam resetovao i tu nije bilo leka za "out of the box" situaciju, koja je poprilično išla na živce. Tek posle skoro godinu dana sa nadogradnjom na verziju 4.1.2, telefon je radio kako treba.
Grešku je napravio Samsung, isto tako i LG. I šta sada? Po tvojim trovačkim postovima po LG brendu, isto treba napljuvati svaki sledeći telefon od Samsunga i pre nego što izađe.
 
Opet laže čovek :D
Ni Note 4 nema Lollipop, kamoli S4...

G3 je npr dobio odavno tako da je i u tom delu LG bolji ;)


Ovde svako može proveriti što se tiče Samsung telefona šta ko ima od softvera - http://www.sammobile.com/firmwares/
 
Poslednja izmena:
ja sam bio ubeđen da sam imao LP na S4 :)
 
ja sam bio ubeđen da sam imao LP na S4 :)
I ja sam na Note 4, ali nije to to...
Već su mu objasnili jednom kada je za ovo isto lupao, ali očigledno da sve ovo radi namerno i provocira ljude + koristi to što niko ne ide na report...

U redu je to u manjoj granici ali kada 50 stranica ispiše u G2 temi, pa 50 u G3 temi oko apdejta i na kraju pojede sve što je napisao, pa sad krene u G4 temi isto tako - to je već patologija i preterivanje :D
 
Poslednja izmena:
.
Na Samsung Galaxy S2, kada se pojavila nadogradnja na Android 4.0.4, povremeno se gubila mreža, posle nekoliko paljenja wifi-ja telefon se sam resetovao i tu nije bilo leka za "out of the box" situaciju, koja je poprilično išla na živce. .

Teško, posto sam ja imao S2 bukvalno medju prvima i iskesirao tad 410 eura sećam se ko juče da je bilo lik doneo iz Švice ili odakle 500e je bio u oglasima, 650 u radnjama. Ko zna zechs i ostali sa S2 teme, Sale i ja smo pomagali šakom i kapom, a on je kasnije krenuo i da pravi ROM-ove.

Za taj bug prvi put čujem. Jedino sta je bilo na S2 je bio onaj sudden death, ali fix je izašao u roku od mesec dana.

Evo to može i zechs da ti posvedoci i ne sećam se ko je još imao od početka i duže malo S2. A taj telefon sam prostudirao bukvalno. Taj bag si mozda imao, ali eto ne znam mozda je bio problem, mada da je to toliko trajalo znao bih sigurno kao što ti kažeš godinu dana.
 
Pa znaš kako Denika za Vojkana znam, ali za tebe nisam siguran da li si Poljak/Rus ili možda Indjac pa da si dobio update za Note 4 / S4 :D
Moraćeš ljudima u ovim temama, a i širom interneta da objasniš zašto kukaju na Samsung podršku ...
Dakle budženje ili majstorisanje , a na taj način može i na G2-u da se stavi Lollipop ...


Sve bi ovo bilo super da ti imaš neku korist i kintu od ovog laganja i dizanja "brenda" Samsung u nebesa - ovako je više tužno nego smešno :D
 
Official stavljaš, znači ne budzevine custom, bootloader KK JB, baseband ovaj KK ne ide sa bb LP Np, kernel, root i sve.

Ovde jedan klik odin, a ovde štap i kanap plus nije za 802 nego je za koreju, pa menjaj sve. Pa dodje neki car, pa se čeka bender :)

Vidiš. Nije isto :D
 
Poslednja izmena:
Aha sve official, pa je i Odin official pa još ako skineš sa ovog linka ovde (a 90% ljudi ima da kuca odin na google search-u) - http://odindownload.com/ dobićeš pride još "official" softvera :D
Pa onda treba da znaš odakle da skineš rom i kako da ne zezneš nešto prilikom flešovanja,a to ogromna većina nema pojma ...
Pa promeniš tržište i dobiješ lepu poruku da je tvoj telefon za SEE (South-East Europe) tržište a ti imaš "Mala Nevesta" verziju za Indiju - serviseri to obožavaju kao i tragove tečnosti :D

E kad sve to odradiš zeza wifi na S4 telefonu :D
Eto toliko je zvanično i sve super i zato 99% ljudi nema Lollipop na S4/Note 4 telefonu ...



Za to vreme ti kukaš na G2 koji je višestruko jeftiniji telefon jer treba instalirati jednu aplikaciju i to predstavljaš kao fiskeve i budženje na 100 stranica ovog foruma :D
 
Poslednja izmena:
Da je tako lako ne bi ljudi brikovali svake nedelje po dva komada GE dvojke :D

No ajde čekamo četvorku, da vidimo hoće li raditi kamera bez fixa nekog i da li će fluidan biti.

Mada kako flex 2 štekće... Tesko.
 
danilo o čemu ti pričaš, za s4 ima zvaničan lollipop i to je to :) i za note 3, note 4, s5...
 
Preko kog operatera ti je stigao taj zvanični Lollipop i kod kog operatera si kupio S4 - I9500 verziju telefona ?
 
Da je tako lako ne bi ljudi brikovali svake nedelje po dva komada GE dvojke :D

No ajde čekamo četvorku, da vidimo hoće li raditi kamera bez fixa nekog i da li će fluidan biti.

Mada kako flex 2 štekće... Tesko.
A kakav fix ide za G3 i on pravi fotografiju sa ghostom u mraku ? I sta predstavlja stekce, kako možeš izvesti zaključak o uređaju koji jos nije ni pušten u prodaju ?

Edit: G2 je daleko fluidniji od "pandama" S4, dok je G3 sa poslednjim updateom (v20H) po mom skromnom poređenju takođe fluidniji od S5-ice zahvaljujući čuvenom TW...
 
Poslednja izmena:
kupio sam ga na KP a skinuo sam sa onog sajta koji si i ti kačio :)
 
Znači nije preko operatera, kupljen šverc-komerc preko Janoša Mesaroša u Segedinu, budžen preko Odina i to je to :D
E vidiš ovi što su kupili telefone preko naših operatera imaju drugu verziju - moja dva drugara imaju S4 i naravno nema ništa od apdejta ...
Isto je i za Note 4 - u temi na forumu biće dobro ako ima nas troje Lollipop - ostali čekaju zvanični apdejt da ne bi zeznuli Knox i izgubili garanciju :)
 
pa dobro i kakve veze sad to ima sa bilo čim? ko je pravio taj rom na sammobile? šta ima da se budži preko odina? otkud tebi LP ako ne postoji?

ili ajde ovako - jel ima nexus 5 5.1? niko živi na svetu ga nije dobio OTA. ja skinuo i ubacio. jel imam 5.1 ili sam i tu u matrixu kao za s4?
 
Mislim da je sve rečeno, pa je bolje da ne idemo dalje na ovu temu - ipak je tema LG G4 telefon ;)




The model number has been already spotted in a User Agent Profile that shows QHD screen with 1440×2560 pixel screen resolution. According to Our Source, this is a variant of the LG G4 for the Asian market.

If the data on html5test site is correct, the upcoming LG G4 will come with Android 5.1 out of the Box. The Android 5.1 is a much-anticipated update to Android 5.0 Lollipop, The Update is expected to fix some of Lollipop’s biggest problems, including bugs related to settings and UI, plus general performance improvements.


http://www.mylgphones.com/lg-g4-running-android-5-1-build-lmy29f-spotted.html
 
Poslednja izmena:
Daj bre ljudi dosta više o G2 kad je on ono što je svojevremeno bio Galaxy S2 - najbolja kupovina za taj novac i telefon bez i jedne ozbiljne mane (osim brzine fokusiranja u uslovima slabog osvetljenja), sa vanserijsko dobrom autonomijom. LG je malo sa G3 pokvario taj odličan utisak koji je G2 ostavio na kupce, pa su previše povećali dijagonalu i rezoluciju, a ostavili istu bateriju i praktično isti SoC. Tu je delimično kriv i Qualcomm, pošto godinu i po dana nisu izbacili ništa novo - S801 je praktično overklokovani S800, a S805 i S810 tek marginalno bolji od njega. Ako u svim telefonima S810 radi kao na Flex 2 onda će Samsung u ovoj klasi Android flagšipa da ima bar 75% tržišta ove godine
 
Kojim svim ? Pa s810 u m9 bukvalno leti.. To je sve do lg ui koji je nasledio tw iz s3,s4.
Mada su rekli da ce uskoro da ga ispeglaju na verziju 4.0
 
Još nijedna normalna recenzija nije bila, a videli smo slike na kojima se M9 pregrevao. Na benchmark testovima M9 ima približno isti rezultat kao Note 4 koji ima duplo veću rezoluciju i S805
 
Opet ti bench testovi.. :(

Ja sam odgledao makar 10ak hands on-a i brzi softver za sada nisam video. Mada je to opste poznato kod htc sensa.
 
Pa oni služe za merenje karakteristika procesora, Sense leti i na S600 u One M7. To je upravo ono što ja pričam, nema velikog napretka kod Qualcomma, a pogledaj Exynos iz GS4 i ovaj iz GS6 - ne mogu da se porede
 
A S600 i S810 mogu? :) porediš dve susedne generacije qualcomma i exynose sa razmakom od dve godine
 
Pričao sam za S800 i S810, razmak godinu i po dana, i Exynos 5420 i 7420 u istom periodu
 
U s4 je bio 5410, 5420 je išao u note 3
 
Ma stoji da je Qualcomm poceo da se gubi ali s810 nece imati nikakvih problema u m9 ,u to sam siguran.
 
Znam, S800 se bio mnogo bolji i od 5410 i 5420, ali od tad (kada je izašao G2 i Note 3) Snapdragon nije značajno poboljšan a Exynos je nadoknadio razliku i po dosadašnjim testovima je značajno brži i ima bolji tdp
 
Nazad
Vrh Dno