Šta je novo?

LG G4

Odradi onda facotry reset, ne vidim drugo resenje.
Inace promenio sam dosta G4 modela, ima vise ljudi iz mog okruzenja koji imaju ili su imali G4 i niko nije imao taj problem. Ali eto mozda bude i hardverske prirode, mada ja vise verujem da je softver u pitanju.
 
kazi mi molim te tvoje iskustvo sa g6 kamerom u odnosu na g4

krenuo da citam ove starije postove, jer mi pre mesec dana riknuo g4, nisam hteo da se bakcem i dajem 200e na zamenu ploce u lg srbiji (tj ovlascenom servisu), te kupih g6. bilo ili to ili v20, al kapirao g6 lepsi, manji tel a veci screen to body ratio (haj da kazem moderniji), pa i noviji telefon. kad ono ili sam lud ili me utisak ne vara da g4 ipak ima za nijansu bolju kameru (pogotovo u low light situacijama), mnogo manje zrnasta. a na stranu nedostatak laserskog autofokusa koji me iritira kod g6 (znao sam da ga nece biti al slusajuci review-ove na yt i gledajuci neke primere ipak mi se cinilo da se bez toga moze). sto neko rece ili me g4 razmazio ili sam u tripu. cisto da znam dal da zalim za telefonom jos vise :D
Ima zrnastu sliku ako koristis wide cam ili cackas po podesavanjima tj softver za kameru je los, kamera je tu negde kao na g4
Nedostatak laserskog fokusa mi nije smetao tj samo sam znao da ga nema...
Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imam burn in na G4 koji će u novembru imati tri godine. U zadnje vrijeme ga primjećujem. Vidim i po internetu i YouTube da se to dešava na G4. Dobro je (iz raznih razloga) što bih ga za mjesec dana trebao zamijeniti za Mate 10 Pro, pa će G4 ići sestri, mada mi ni ne smeta previše, samo sam primjetio da se dešava. Jeste li i vi doživjeli to?

Ali baterija mi je slabija. Jedno vrijeme se brzo trošila i telefon se grijao pa je factory reset to popravio, ali u zadnje vrijeme mi se opet brže troši a telefon je hladan. Onaj neki program je pokazao da je kapacitet oko 2400 umjesto početnih 3000 mAh.
Zna li neko gdje se može pouzdano nabaviti originalna baterija za njega, da nije nešto divlje? Gledam na eBay i cijene su od $7 do $11, ali kako mogu znati da li je stvarno nova i dobra? Da li je to OK cijena i ako nije kakvu bih mogao da očekujem od pouzdane baterije?
 
Druze tebe ce LG da zove kad bude procitao sta si ovde napisao i ponudi najnoviji G7 u zamenu za G4 :D Verovatno jedini pirmerak na planeti koji radi :D
Sto se tice zamenskih baterija verovatno ne mozes dobiti kapacitet kao sa fabrickom. Juri zerolemon ili neki jaci brend ako nadjes...
 
i moj jos radi... Isto sam htio da uzmem novu bateriju, ovlasteni servis u Podgorici ih nema, a kazu da ih ni u BG nemaju. Htio da porucim Anker bateriju, ali bi me postarina izasla oko 30 eura, ne isplati se bas... Sa druge strane, tel nakon (besplatne) zamjene maticne radi odlicno. Jedino imam jos 2 komada sa mrtvim maticnima, ali za razliku od prosle godine, ovlasteni servisi vise ne mijenjaju maticne za dz bez garancije i papira. Zakasnio sam zbog svoje lijenosti :p
 
Isto sam htio da uzmem novu bateriju, ovlasteni servis u Podgorici ih nema, a kazu da ih ni u BG nemaju.
Ja sam ovih dana gledao po eBay, nekako mi ovo iz Holandije djeluje nešto bolje od ostalih (i cijenom, jer su druge dosta jeftinije, a i time što ovaj baš prodaje baterije za mnoge modele). Sa dostavom je oko 50€.
 
50e za bateriju? Bas povoljno.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
To i nekako. Ali mislim da je i to jaka cena.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Ja sam ovih dana gledao po eBay, nekako mi ovo iz Holandije djeluje nešto bolje od ostalih (i cijenom, jer su druge dosta jeftinije, a i time što ovaj baš prodaje baterije za mnoge modele). Sa dostavom je oko 50€.

ali nisi porucivao? Meni ovo i ne uliva previše povjerenje:
More than 10 available, 2 sold
 
Jesam naručio, čekam da stigne. Za dva dana idem na put pa ako ne stigne do tada probaću je tek kad se vratim, ako stigne i do tada :)
 
obavezno javi utiske. Čitao sam da fejk baterije nemaju senzor temperature, tako ćeš lakše provaliti, vidi se iz Gsam npr
 
Danas sam stavio tu novu bateriju. Evo gledam taj GSam i kad se on otvori gore lijevo u onom krugu piše 74 stepena Farada.

Kojim programom mogu da vidim stvaran kapacitet baterije? Imam onaj neki AccuBattery i on mi je na staroj bateriji pokazivao 75%, a za novu ću tek da vidim, ako taj program to uopšte dobro radi. Samo ne znam da li će ovaj sadašnji rezultat miješati sa starim, jer kaže da je do ovih 75% došao za 235 sesije punjenja (imam program odavano).

Inače sam primjetio da mi se G4 dosta grije u gornjem dijelu, čak i kod obične upotrebe (ne igram igre), znači malo FB, malo surf i tako to i vruć je. Sad ne znam da li ga neki proces grije ili šta je, možda mu to i jede bateriju. Mada je telefon hladan kada se ne koristi.
 
Obriši keš dotične aplikacije pa neka počne od početka...

from komsa's S8
 
Danas sam stavio tu novu bateriju. Evo gledam taj GSam i kad se on otvori gore lijevo u onom krugu piše 74 stepena Farada.

Kojim programom mogu da vidim stvaran kapacitet baterije? Imam onaj neki AccuBattery i on mi je na staroj bateriji pokazivao 75%, a za novu ću tek da vidim, ako taj program to uopšte dobro radi. Samo ne znam da li će ovaj sadašnji rezultat miješati sa starim, jer kaže da je do ovih 75% došao za 235 sesije punjenja (imam program odavano).

Inače sam primjetio da mi se G4 dosta grije u gornjem dijelu, čak i kod obične upotrebe (ne igram igre), znači malo FB, malo surf i tako to i vruć je. Sad ne znam da li ga neki proces grije ili šta je, možda mu to i jede bateriju. Mada je telefon hladan kada se ne koristi.

74 Farada? :D
farad
ˈfarad/
noun
noun: farad; plural noun: farads; symbol: F

the SI unit of electrical capacitance, equal to the capacitance of a capacitor in which one coulomb of charge causes a potential difference of one volt.

meni se juce pregrijao, bio u otvorenom dijelu ranca dok sam vozio bicikl, i kad sam krenuo da snimam video, zakucao, pomislio sam bootloop o_O

Elem, izvadio bateriju, kad sam dosao kuci, pripunio malo i sve oke, OSIM kamera aplikacije, koja force close-uje... Pokusao da je reinstaliram, pokusao clear cache + data, pokusao cak i dirty flash istog ROM-a (Freedom ROM 7.5), dzaba... Nista, koristicu Google kameru, ova modovana sa HDR+. Mozda i bolje tako...
 
Farenhajta :D
Sad piše 73 F, znači vrti se tu oko 73-74. To je 22-23 Celzijusa.
 
kakvi su utisci sa baterijom nakon par sedmica? :) @Vader
 
Čim je ta temperatura to znači da je fejk baterija. To ćeš utvrditi tako što se temperatura baterije nikad neće promeniti.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
tako nesto sam i ja citao, samo treba da se sjetim koji ono program ocitava sve senzore, pa i senzor temperature baterije... Po tome se gleda je li org...
 
kakvi su utisci sa baterijom nakon par sedmica? :) @Vader
Pravo da ti kažem ne znam jer je brzo nakon baterije meni stigao Mate 10 Pro pa je G4 otišao sestri. Ali prije toga sam vidio da je program AccuBattery za novu bateriju rekao da ima 92% kapaciteta dok je stara imala 75%. Uz to sam uradio factory reset pa bi njoj sve ukupno trebalo biti bolje nego meni.

Ali sve je to jedno veliko ništa u odnosu na bateriju na ovom Mate 10 Pro. Već neko vrijeme G4 uz malo upotrebe nije mogao da izgura dan a ovaj uz više upotrebe varira izmedju 2 i 3 dana. Jednom je imao 70 sati do sledeceg punjenja, evo danas je imao 2 dana i 16 sati uz preko 7 sati SoT-a. Brutalno. A da ne spominjem brzinu punjenja, posebno prvih 50%. Uz sve to je brz kao munja, ekran lepši, kamera odlična, puno više memorije, a stalno je hladan, grije se samo kad se puni na tom svom brzom punjaču. Prosto je uživanje raditi na njemu.
 
a to ne sumnjam, nego mene/nas u ovoj temi ipak vise interesuje je li ta baterija original, ako možeš da propratiš senzor temperature baterije, da li se temp mijenja dok se puni, dok je pod opterećenjem i sl... A svi ćemo prije ili kasnije preći na nešto što je bolje, ja lično, kad bih mogao bez cimanja, bih uzeo 1+ 6 ili 6T kad izađe, ili Pixel 2 il 3 XL...
 
Kojim tačno programom da gledam? Da li ne smije da se grije kad se puni? Ovaj Mate 10 se grije samo kad se puni, valjda mu je to onda normalno. A taj sada sestrin G4 se koliko sam juče vidio i dalje grije čim se koristi, malo Facebook i slično i već je topal. Da li je i kod vas tako?
 
oficijelni CPU-Z prikazuje temp baterije i još jedno 10 temperatura. Sad provjerih, stavio sam na punjač, i odmah je otišla sa 27,7'C na 29, dakle mrda :) Korisna aplikacija svakako, iz više razloga
 
Pa ne bih ni očekivao da ostane ista kad se stavi na punjač.
 
da, ali premotaj na ono sto smo ti objasnili: fejk baterije uglavnom nemaju senzor temperature, ako ostaje isti ili ne prikazuje temperaturu baterije - fejk je!
Al provjeri, pliz, nisam jedini kojeg zanima ;)
 
Nije isti telefon ali možda bude od pomoći... Uzeo sam nekoliko različitih baterija na aliju za LG v20... Juče stavim jednu od njih i ona pokazuje temperaturu, ali dosta nisku u odnosu na original... Znači, mrda ali tu negde između 19 i 23 stepena...na originalu rekao bih retko ide tako nisko, a ne skoči skoro ništa ni kad se puni...inače ovako ne drži loše, nema naglog pražnjenja, ponaša se prilično ok...
Naravoučenije, ako niste 100 posto sigurni da je original nemojte plaćati 20 funti za bateriju, verovatno ćete dobiti isto što i sa nekom drugom koja se ne folira da je original a dosta je jeftinija :)
 
Ja sam to uradio, poručio iz nemačke 20 evra plus deset evra dostava i dobio fejk bateriju...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
preko ebay-a?
Najgori detalj od svih je da raspali ovlašteni servisi uopšte nemaju nove baterije. U Podgorici nema, a kažu nema ni u BG, odatle nabavljaju... One G4-ke koje nije ubio bootloop, ubiće ih mrtva baterija (meni je jedna sad vrisnula totalno, tel se odjednom gasi i na 70-80%, mislim da se pregrijala or smthn).
 
Danas sam malo bio kod sestre, instalirao sam CPU-Z da vidim šta kaže za novu bateriju, prikazao je 23.2 stepena (baterija je imala oko 25%), onda sam ga stavio na punjač i pala je na 22 istog trenutka, onda sam ga ostavio tako par minuta pa pogledao i bila je na 20.9 stepeni. Kad bude prilike pogledaću ponovo.
 
:D
Našao sam stari screenshot sa original baterijom
22d75255c21f4e606081cb6e1a287480.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno