Šta je novo?

LG G4

CPU-Z prikazuje od CPU0 do CPU5, za svaki prikazuje na koliko MHz u tom trenutku rade, a iznad piše:

4x ARM Cortex-A53 @ 1.82 GHz
2x ARM Cortex-A57 @ 1.44 GHz

Zar ima G4 sa 4 jezgre?

Ima ako je iskljuceno zbog bootloopa.
Cudi me da ti se to desava, ja sam imao vise g4 modela, i nov kupio kad je izasao i nosio posle sa 4 jezgra i nisam imao takvih problema.
Doduse umeo je nekad, ali retko, kad radi na 4 jezgra da ima te simptome da ti recimo kucas i nista se ne desava i onda odjednom brzo krene taj tekst. Ali samo na 4 jezgra i vrlo retko.
 
Evo šest dana nakon zadnjeg factory reseta stvari stoje dobro, nema tog zamrzavanja. Vidjećemo kako će biti.
 
i bratu je krenulo to. Zapucavanje, pa mu treba vremena da se upali. Nekada nece iz prve. A sve je krenulo kada je od skoro factory reset odradio. Sva jezgra mu rade, da li ce mu pomoci da se ugase jezgra? I ako hoce, koliko je to komplikovano da se ugase ta jezgra?
 
Meni se na sreću nakon novog factory reseta te stvari nisu ponovo počele dešavati, zasad. Pa možda da proba opet uraditi factory reset. I možda svesti aplikacije samo na one koje se zaista koriste, a ne imati sve i svašta što se iz neke radoznalosti probavalo pa ostavilo, ili što se iz navike svaki put instalira a ustvari baš i ne koristi.
 
Za jednu noc ode baterija za 50%. A najvise je pojeo (slika) G4 core fix?
c992a47bf2d0d57a30b19f8b60c88e09.jpg
fa9e155388893dae446228e38285f0d1.jpg


Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Da li je komplikovano odraditi ovo za jezgra? Tj ugasiti. I ako neko zna, da li je voljan da pomogne?
 
Za jednu noc ode baterija za 50%. A najvise je pojeo (slika) G4 core fix?
c992a47bf2d0d57a30b19f8b60c88e09.jpg
fa9e155388893dae446228e38285f0d1.jpg


Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Moguce da je to samo privremeno, je li se desava to duzi vremenski period?
N_emanja mislim da nije pametno gasiti jezgra ako za to nema potrebe, tj. ako telefon vec nije usao u bootloop. Neka resetuje opet telefon za pocetak.
 
Evo nocas ponovo, svake noci mi opadne baterija za 50% minimum.
 
Ako se ponavlja to duze od 7 dana uradi factory reset, to mora pomoci. Naravno posle facotry reseta moras instalirati i te aplikacije sto drze 4 jezgra da rade.
 
Da li vama kasne notifikacije u aplikacijama?
Evo na primjer Viber, izbaci notifikaciju iako je poruka poslana prije neodređenog broja minuta.
Da li su u pitanju neka podešavanja za battery savings, neka koja G4 ima po defaultu, i gdje se ona nalaze?
Slično i za Gmail, stigne notifikacija ali otvorim mail na kompjuteru a ona dugo i dalje stoji na telefonu kao aktivna, nema ono da je skine ako sam otvorio mail na kompjuteru.
Ne vjerujem da mi to radi neka od aplikacija za bateriju, jedine dve aplikacije tog tipa koje imam su AccuBattery i GSam Battery Monitor. Da li možda one prave problem?

Mislim da sam i ranije od nekog trenutka počeo da imam ovaj problem da mi kasne notifikacije ili se zadržavaju iako sam na drugom uređaju pogledao poruku, i mislim da sam negdje čitao šta u opcijama telefona mogu podesiti u vezi podešavanja za uštedu baterije, ali se ne sjećam gdje je to.
 
Sto se tice gornjeg mog posta i trosenja baterije od strane G4 Core fix-a, samo da kazem da sam uradio wipe cache i data za tu apliakciju i sada je OK.
 
Ponasa se jako cudno sto se tice baterije, kad se napuni na 100%, onda brzo potrosi do recimo 70% - 75% i onda do 60% stvarno normalno trosi. Onda opet brzo spusti do recimo 40% i onda se ugasi. Onda kada ga upalim, stoji da ima preko 50%.
Tako isto i sa novom baterijom sto sam kupio i to originalnom.
Probao sam i da kalibrisem i nista, opet isto, mozda ne radim nesto kako treba, uglavnom ne znam sta nije u redu sa telefonom.
 
Jesi li probao factory reset?
 
Ako se ponavlja to duze od 7 dana uradi factory reset, to mora pomoci. Naravno posle facotry reseta moras instalirati i te aplikacije sto drze 4 jezgra da rade.

ja na jednom od tri G4-ke nemam nikakvu aplikaciju za to... Mada imam root, ako je razlika.

Da li vama kasne notifikacije u aplikacijama?
Evo na primjer Viber, izbaci notifikaciju iako je poruka poslana prije neodređenog broja minuta.
Da li su u pitanju neka podešavanja za battery savings, neka koja G4 ima po defaultu, i gdje se ona nalaze?
Slično i za Gmail, stigne notifikacija ali otvorim mail na kompjuteru a ona dugo i dalje stoji na telefonu kao aktivna, nema ono da je skine ako sam otvorio mail na kompjuteru.
Ne vjerujem da mi to radi neka od aplikacija za bateriju, jedine dve aplikacije tog tipa koje imam su AccuBattery i GSam Battery Monitor. Da li možda one prave problem?

Mislim da sam i ranije od nekog trenutka počeo da imam ovaj problem da mi kasne notifikacije ili se zadržavaju iako sam na drugom uređaju pogledao poruku, i mislim da sam negdje čitao šta u opcijama telefona mogu podesiti u vezi podešavanja za uštedu baterije, ali se ne sjećam gdje je to.

imam isti problem, ali nisam bas siguran da je do telefona... Znam da nije do ROM-a, koristim različite :)
 
Koliko je pametno kupovati sada polovan G4 kome nisu gasena jezgra za 130 eura?Jeste dobar telefon ali se bojim kakav sam baksuz da ne rikne cim ga kupim.Mozda je bolje da dodam 50 eura jos i kupim kao nov Note 4.
 
Ja ne bih uzimao, ipak je mator telefon i vrlo moguće da će da rikne.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Neznam dal bi neko rizikovao da ga pazari posle toliko crkavanja.

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Koliko je pametno kupovati sada polovan G4 kome nisu gasena jezgra za 130 eura?Jeste dobar telefon ali se bojim kakav sam baksuz da ne rikne cim ga kupim.Mozda je bolje da dodam 50 eura jos i kupim kao nov Note 4.
Zaboravi da taj telefon postoji, ne vidim i najmanji razlog da bi rizikovao sa tim telefonom, ne kazem da mozda nece crci i neki drugi model al i sam si svestan problema sa g4.
 
Rizik postoji, i to je macka u dzaku. Ako on ne bi crkao vec radio super to bi bila odlicna kupovina, jer nema bolje za te pare. Ali nikad nisi siguran sa njim.
Ja sam uzeo polovan pre nekoliko meseci nije popravljan, rade sva jezgra. Za sad radi super ali ne planiram da ga drzim jos dugo, mozda jos par meseci.
 
Koliko su dobre ove nove ploce sto su menjane u garanciji? Ako je neko imao iskustva.
 
Meni je jedna crka posle 6 meseci druga radi već godinu dana

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
A kad ti je zamenjena ta sto ti je crkla posle 6 meseci? Je li zamenjena u ovlascenom servisu?
Drugu je crkla ploca pred istek garancije i zamenili su je uredno, serijski broj pocinje sa 711. E sad nije dobio nikakvu garanciju na tu plocu, bar ne pismenu neku. Dali su mu papir iz servisa sta je radjeno na telefonu. Zar ne bi trebalo da daju garanciju na nove ploce?
 
moja radi skoro godinu bez problema...
 
Zvao drug LG i objasnio situaciju i oni kazu da bi trebalo da daju novu garanciju, i da okrene mobis ovlasceni servis i da vidi sa njim. Okrenuo njih i oni rekli da ne brine i da je to kod njih sve u racunaru i da garancija pocinje da vazi opet onog trenutka kad se zameni ploca.
Tako da svi vi koji ste menjali ploce u ovlascenom servisu imate novu garanciju od 2 godine od onog trenutka kad vam je zamenjena ploca, bar oni tako kazu. Moze nekome pomoci ako nije znao. Bar je tako za mobis po njihovoj prici.
 
Tacno je. Ja posle g4 presao na p9. I bio razocaran kamerom. Posle toga h8 i isto. Sada uzeh g6...

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

kazi mi molim te tvoje iskustvo sa g6 kamerom u odnosu na g4

krenuo da citam ove starije postove, jer mi pre mesec dana riknuo g4, nisam hteo da se bakcem i dajem 200e na zamenu ploce u lg srbiji (tj ovlascenom servisu), te kupih g6. bilo ili to ili v20, al kapirao g6 lepsi, manji tel a veci screen to body ratio (haj da kazem moderniji), pa i noviji telefon. kad ono ili sam lud ili me utisak ne vara da g4 ipak ima za nijansu bolju kameru (pogotovo u low light situacijama), mnogo manje zrnasta. a na stranu nedostatak laserskog autofokusa koji me iritira kod g6 (znao sam da ga nece biti al slusajuci review-ove na yt i gledajuci neke primere ipak mi se cinilo da se bez toga moze). sto neko rece ili me g4 razmazio ili sam u tripu. cisto da znam dal da zalim za telefonom jos vise :D
 
Zna li neko šta bi mogao biti razlog što mi ne radi mobilni internet? Odavno ga nisam imao potrebe paliti ali sada kad sam probao vidim da mi ne radi.
Mislio sam da je do podešavanja APN-a pa sam zvao mTel i poslali su mi direktno na telefon neka podešavanja koja sam instalirao (i vidio da su ista kao na njihovom sajtu) ali mi opet ne radi. Uključim Mobile data ali nema one ikonice u status baru i nema protoka.
Šta treba da bude podešeno pod Network mode? Meni stoji GSM/WCDMA/LTE auto, ali probao sam i ostale i ne radi.
 
Zna li neko šta bi mogao biti razlog što mi ne radi mobilni internet? Odavno ga nisam imao potrebe paliti ali sada kad sam probao vidim da mi ne radi.
Mislio sam da je do podešavanja APN-a pa sam zvao mTel i poslali su mi direktno na telefon neka podešavanja koja sam instalirao (i vidio da su ista kao na njihovom sajtu) ali mi opet ne radi. Uključim Mobile data ali nema one ikonice u status baru i nema protoka.
Šta treba da bude podešeno pod Network mode? Meni stoji GSM/WCDMA/LTE auto, ali probao sam i ostale i ne radi.

Neki telefoni nece da nadju one parametre sami pa moras rucno da trazis i da kucas, ako je to odradjeno probaj ukljuci airplane mod pa iskljuci, meni je znalo tako da zeza kad sam dugo na wifi nece da upali mobilni net vec sam mora airplane mod da ukljucim i da iskljucim i onda proradi. Ako ti ni to ne pomogne onda resetuj telefon, i na kraju ako nista ne pomogne facotry reset uradi, to bi trebalo da resi problem ako je softverske prirode.
 
Nije pomoglo ovo sa airplane modom ni sa običnim resetom :(
Factory reset mi je u ovom trenutku malo suviše posla, a radio sam ga dva puta prije par mjeseci.
 
Ne bih da te razočaram ali drugu kad nije radio net na g4 bio je kvar hardverske prirode..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno