Šta je novo?

Windows (phone) 10

Maovxoj.jpg


15063.608

Sent from mTalk
 
Izvadio si karticu, nije vise daily driver?
 
Stigao mi apdejt 1715 nisam na CU. Verovatno neke ispravke, peglanje OS.

Sent from mTalk
 
Meni je "neprihvatljivo"da nece ni na jedan ni na drugi wifi.
Moralo bi da moze.
Ako imas racunar/laptop sa windows 10 sistemom,ali uslov je da ima wifi karticu,mozes da probas i sledece.
Start/postavke/Mreza i internet
Kada se udje u Mreza i internet,ima sa leve strane sledece opcije,
Status,wifi(za ovo mora racunar da poseduje wifi karticu)i jos par opcija.
Ono sto nama treba je opcija Mobilni hotspot.
Klik na mobilni hotspot/deli moju internet vezu sa drugim uredjajima/Ukljuciti
Ime mreze/lozinka,postaviti po zelji.
Tada racunar/laptop koji je povezan na wifi mrezu i dalje radi normalno,ali sada u isto vreme radi i kao wifi ruter,na koji mogu 8 uredjaja da se povezu.
To je za prvu pomoc.Odlicno opcija kad je neko na letovanju,itd.

Danas dosao kuci sa posla, pokusam da se spojim na ZTE spojim se iz prve, popnem se na sprat da sespojim na ZyXel ista stvar, zasto nije htjelo prethodna 2 dana pojma nemam....a danas sam isao da kupim neki Xiaomi MI i da su mi uzeli Lumiu u racun kupio bi, medjutim nigdje ne zele da uzmu windows phone u racun jer ih niko nece :(

EDIT: auu koja tuga bio konektovan na minut i diskonektovalo me opet pise NO INTERNET :(
 
Poslednja izmena:
Da li si zyxel podesio kao repeater?
 
ne nisam nista podesavao niti dirao od podesavanja na ZyXel, samo sam donio taj novi ZTE modem-ruter i zamijenio umjesto starog. Svi se ostali konektuju bez problema, samo je na ovom telefonu problem. Jedino sto sam primijetio da sada na oba rutera kada se konektujem (nema interneta) i odem na mrezu pa properties, pise da je ip gateway 192.168.213.1 (koji i jeste na ZyXelu ali mi taj gateway pise kada se spojim i na ovom ZTE gdje je IP gateway 192.168.1.1
nemam vise ideje sta da radim, svugdje se konektujem bez problema.
 
Probaj da iskljucis zyxel iz struje, resetujes zte (upali-ugasi) pa da se konektujes dole na zte wifi, da li ce raditi net?
 
Nesto mi tu jako smrdi po pitanju postavka mreze. Oba rutera su ti na 192.168 opsegu a taj na spratu koji nema diretknu vezu sa dsl linijom bi na wifi morao da ima neki drugi opseg van 192.168 iz razloga sto ne moze da rutira saobracaj unutar jedne mreze na dva mrezna interfejsa (kabl i wifi). Ako znas kako, na tom ruteru koji ti je na spratu, promeni DHCP ospeg na 10.0.0.1 do 10.0.0.254 sa subnet maskom 255.255.255.0. Promeni pa javi.
 
Ono sto bi trebalo probati je sledece:
Resetovati na fabricko i jedan i drugi uredjaj.
Posto je zte adsl wifi modem,prvo njega aktivirati.
Podesiti ime wifi mreze i sifru.Ako ne radi,prebaciti enkripciju na wep,morao bi tada telefon da radi.
Ako ni to ne daje rezultate,probati dalje:
Iz zte uredjaja,on ima 4 lan prikljucka,mogu da se koriste samo lan 1 i lan 4,2 i 3 su rezervisani za iptv,ne koriste se(osim ako se ne otkljucaju)
Znaci, lan kabl ukljuciti u zte ,LAN 1,pa u drugi/ZyXel na WAN.Uredjaji ne mogu da imaju istu ip adresu.
Ako je na zte 192,168.1.1 na drugom ne moze da bude ista,mora da se promeni.Ukljuciti wifi,dati ime i podesiti sifru.
Ako i to ne radi,iskljuciti lan kabl.ZyXel moze da radi kao repetitor.Pod uslovom da moze da uhvati wifi signal sa zte.
Ako postoji signal,u podesavanjima,ukljuciti repetitor,u listi naci svoju wifi mrezu,koju emituje zte.
Ukucati sifru,istu kao sto je na zte.Ako ne radi i tada,iskljuciti na ZyXel,dhcp,zato sto tada radi dhcp na zte.Ne mogu u isto vreme raditi 2 dhcp.
Ako ni tada ne radi,pozvati u goste nekoga sa win telefonom.Ako njegov radi,a taj i dalje ne,resetovati telefon,factory reset.
Ako ni tada ne radi,pozvati nekoga ko se malo vise razume,da pogleda/proveri konfiguraciju zte/ZyXel uredjaja.
Ako si negde u Beogradu,Vozdovac ,mogu da ti pomognem.:)
 
Nije to to gprantz, podesio si internet link, to ostavi na get from ISP. Vidis na ovom skrinsotu levo DHCP server, e tu treba da podesis mrezu jer su to adrese koje ce taj ruter da deli uredjajima koji se na njega nakace.
 
@imbaqq
ne moze probao sam tu ali dobijem poruku Failed
@kizazvucnik
hvala probacu i to mada kako stvari stoje uskoro ide potraznja za kupovinom nekog androida, lijepo izgleda windows i dosta mi je tesko se vratiti na android ali je realno dosta osakacen telefon :(
 
Jedino da zi to neko namesti bilo na licu mesta bilo online preko npr. Teamviewera.
 
resetovao sam ZTE a od komsije trenutno dobijam wifi na mob i upravo skida nekakav apdejt pa mozda to rijesi problem :D
 
Nije pomoglo azuriranje telefona, tek nakon resetovanja oba rutera mogu da se konacno konektujem na wifi, zbog cega ne znam. Hvala Vam :D

Edit: Sada ne mogu TV da nakacim na wifi, loodilo :D
 
Poslednja izmena:
Aha, to je to onda. Slican problem sam imao u birou i burazer kod njega u firmi. Ti zte ruteri kao da imaju neki ogranicen broj uredjaja koji mogu da se nakace istovremeno, npr. 5-6. I nakon sto se ta brojka popuni niko sledeci ne moze da ima net bez obzira sto se uredno prijavi na mrezu preko tog rutera. Cak i iskljucivanje nekog od prethodno povezanih uredjaja ne oslobadja da kazem slot za poslednje prijavljenog nego je jedino resenje restart modema/rutera. Mi smo ga zamenili nekim ja mislim huawei-jem pa je sve carobno proradilo kako treba. Moj savet ti je da menjas taj zte ruter.
 
Jel ma neko problem da u toku i posle razgovora da mu telefon ostaje zatamljen i treba mu dobrih 10s da se povrati? Ovo je počelo da se dešava posle zadnjeg ažuriranja.

Sent from mTalk
 
Jel ma neko problem da u toku i posle razgovora da mu telefon ostaje zatamljen i treba mu dobrih 10s da se povrati? Ovo je počelo da se dešava posle zadnjeg ažuriranja.

Sent from mTalk
Meni sa vremena na vreme. Mislio sam da mi je zaprljan senzor...
 
Ja urade HR i evo prorade.
HR rulz!

Sent from mTalk
 
Da li jos neko ima slucaj da se poremetila prodavnica.I na racunaru i na telefonu.wp_ss_20170917_0001.png
 
To se desilo pre odprilike 2 dana.Cerka i zena imaju 535,kod njih isto kao i kod mene na telefonu.
U kuci nas ima cetvoro,svako ima svoj racunar i telefon.Na svim racunarima se isto dogodilo sa prodavnicom,
pa ne znam da li je ovo neki problem na globalnom nivou,odnosno kod svih?
Zanimljivo da se ovo dogodilo u isti dan,kako na racunarima tako i na telefonima.
wp_ss_20170918_0001.png
 
Da,zaboravio sam da prikazem verziju prodavnice.
Jedna je slika iz racunara,druga telefona.
Evo slika,verzije prodavnica.prodavnica.JPGwp_ss_20170918_0002.png
 
To se desilo pre odprilike 2 dana.Cerka i zena imaju 535,kod njih isto kao i kod mene na telefonu.
U kuci nas ima cetvoro,svako ima svoj racunar i telefon.Na svim racunarima se isto dogodilo sa prodavnicom,
pa ne znam da li je ovo neki problem na globalnom nivou,odnosno kod svih?
Zanimljivo da se ovo dogodilo u isti dan,kako na racunarima tako i na telefonima.
Pogledajte prilog 236577

Care verzija Store app ne sistema :D zato kazem, za komp ide reset app a za telefon manuelno odradis update ako ne moze reset app.

Nema pravila. kod mene na kompu i na 950 sve radi super...

Edit , hvala, postavio si.

http://winsupersite.com/windows-10/how-reset-windows-store-app
 
Poslednja izmena:
Capture.JPG

tacnije ovo je poslednja verzija, sad sam video.

a na fonu je 21.0 i radi bar kod mene super :)

S4AIVd9.jpg
 
Poslednja izmena:
Da,video sam kasnije da si pitao za verziju prodavnice,ne sistema.Stavio sam slike,vidi se.Ista nam je verzija,kao i svima.
Evo,nisam jedini,u komentarima Prodavnica,pisu ljudi Sivi ekran,lose radi,posle poslednjeg azuriranja prodavnica jako lose radi i pokazuje kada se pokrene samo sivi ekran....
To sam citirao nekog Ivana ,ostavio komentar,ima ih jos sa istim problemom.

Prvo sto sam pokusao,resetovao sam prodavnicu,isto je skroz,bez rezultata.I na telefonu i na racunaru.
Ako neko ima jos takav problem na racunaru ima super brzo resenje.Program se zove 10AppsManager v2 ,jako dobra stvar,za sve "prozor"aplikacuje.
To sam sredio za 2 minuta i sada radi na racunaru.
Za telefon,videcu sta cu,ne zurim,mozda oni nesto rese,ako ne rese, moracu sam.
 
Da,video sam kasnije da si pitao za verziju prodavnice,ne sistema.Stavio sam slike,vidi se.Ista nam je verzija,kao i svima.
Evo,nisam jedini,u komentarima Prodavnica,pisu ljudi Sivi ekran,lose radi,posle poslednjeg azuriranja prodavnica jako lose radi i pokazuje kada se pokrene samo sivi ekran....
To sam citirao nekog Ivana ,ostavio komentar,ima ih jos sa istim problemom.

Prvo sto sam pokusao,resetovao sam prodavnicu,isto je skroz,bez rezultata.I na telefonu i na racunaru.
Ako neko ima jos takav problem na racunaru ima super brzo resenje.Program se zove 10AppsManager v2 ,jako dobra stvar,za sve "prozor"aplikacuje.
To sam sredio za 2 minuta i sada radi na racunaru.
Za telefon,videcu sta cu,ne zurim,mozda oni nesto rese,ako ne rese, moracu sam.

Kako si uspeo da resetujes Store na telefonu ?

Opcija reset je neaktivna ...
 
Interesantno, kod mene na Fast Ring-u (640XL), verzija Store-a iz juna meseca, dok vi imate svi najnoviju avgustovsku, a svaki dan proveravam update:
LJU69mp.jpg
 
Nazad
Vrh Dno