Šta je novo?

Windows (phone) 10

stizu apdejti koji ne donose bukvalno nista.. nista novo nisam video u zadnje bar dve godine, mozda i duze, ne pratim bas. par apdejta posle pustanja win10 je i imalo neke svrhe, po nesto poprave, po nesto dodaju, posle toga, nista...

Sent from Galaxy S8
 
stizu apdejti koji ne donose bukvalno nista.. nista novo nisam video u zadnje bar dve godine, mozda i duze, ne pratim bas. par apdejta posle pustanja win10 je i imalo neke svrhe, po nesto poprave, po nesto dodaju, posle toga, nista...

Sent from Galaxy S8

Nisi sasvim upravu, koristim tel sa vin 10 1709 a bio sam na 1603 i razlika se vidi.
 
Kad hoću da zatvorim otvorene programe stisnem back pa onda gadjam krstiće u gornjem desnom uglu i danas slucajno shvatim da je dovoljan swipe na dole :)
 
Danas sam uzeo net u Vipu, i kontektovao sam telefon uspesno, medjutim popodne mi javlja ''Can't connect to network''. Ovo mi se desava cesto po kaficima, ali me cudi da je danas uspeo da se poveze, a uvece ne moze. Ima li neka caka kako da resim ovo?
 
Veruj mi sa windows .ebenim telefonima samo od patos i treba, nema druge, ja obećao ortacima kad uzmem novi fon da Lumia 950 leti u Dunav, ni za šta nije zbog sistema rapsalog :D
 
zavisi od potrebe i zivaca, mene nervira sto nesto dobro ima na 8.1 a na 10 nema i obrnuto,bar dasu sklepali u jedno
 
Lumia 735 Posle promene kartice uzeo 4g konacno pojavila mi se neka ikonica -slusalica izmedju crtica za signal i wifi? Zna li neko kako je ugasiti i sta je to?
 
Lumia 735 Posle promene kartice uzeo 4g konacno pojavila mi se neka ikonica -slusalica izmedju crtica za signal i wifi? Zna li neko kako je ugasiti i sta je to?

call forwarding ikona, ja isto ima kad ubacim 063 broj u mts mrezi.
 
Ima Šifra da se ukuca i ugasi tu slušalicu. Ja sam pronašao na Mts sajtu kako je isključiti s obzirom da imam 064.

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
Meni ne ;) taman sam hteo da pređem na Huawei Mate 20 X kad ispade frka sa Googleom. :mad:
Tako da Lumia 950 XL ostaje do kraja godine... Još uvek radi sve što mi treba.
 
Mene nervira here maps,
kad trazim neku ulicu, trazi po celom svetu umesto po srbiji. Ne znam ni odakle mu ostale adrese kad je instalirana samo karta srbije.
Dakle, kad trazim neku adresu moram da sednem i pazljivo ispralniram rutu, da slucajno ne odem za juznu ameriku :) Ili radim nesto pogresno?
Isto svaki put pri navigaciji okrece ekran, a ja bi da mi stoji sever gore, pa moram da kliknem na kompas da mu kazem da necu tako.
 
Mene nervira here maps,
kad trazim neku ulicu, trazi po celom svetu umesto po srbiji. Ne znam ni odakle mu ostale adrese kad je instalirana samo karta srbije.
Dakle, kad trazim neku adresu moram da sednem i pazljivo ispralniram rutu, da slucajno ne odem za juznu ameriku :) Ili radim nesto pogresno?
Isto svaki put pri navigaciji okrece ekran, a ja bi da mi stoji sever gore, pa moram da kliknem na kompas da mu kazem da necu tako.

kod mene extra radi, mada jasam na 8.1, 10-tka nekako nije to to ,bar kod mene lumia 735
 
Tako je i na android here aplikaciji, očigledno su je tako zamislili

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Meni ne ;) taman sam hteo da pređem na Huawei Mate 20 X kad ispade frka sa Googleom. :mad:
Tako da Lumia 950 XL ostaje do kraja godine... Još uvek radi sve što mi treba.

Slobodno predji taj ban se odnosi na tek dolazece modele a i sam ban je odlozen ipak za 3 god i 1 mesec ako ga ikad i bude
 
Lumia 950 dual
slot1 4g sluzbena kartica sa dosta interneta
slot2 2g privatna prepaid mts kartica za primanje privatnih poziva i placanje parkinga

Problem nastaje kada na poslu iz nekog razloga, valjda zbog preopterecenja mreze, se zaglupi kartica 1. Tog momenta se iskljuci internet, treba da resetujem telefon da bi proradila kartica - OK.
Medjutim kada hocu da ukljucim internet, na listi prioriteta kartica je uvek prva 2g kartica. Znaci treba prvo da prebacim stavku mobilni sa druge kartice na prvu: mt:s, u suprotnom ce mi potrositi sve pare sa prepaid kartice na internet.
Uglavnom ja skontam to i uradim, ali se ponekad desi da radim vise stvari odjendom i zeznam se pa ostavim karticu2 za internet i odose pare, a namerno sam presao prepaid da ne dam nista vise nego sto moram mts-u :)

Cackao sa u opcijama postavke za sim2, ali ne znam kako da mu zabranim pristup na internetu, odnosno kako da izaberem profil mreze koji nema internet??



 
Poslednja izmena:
Ta nova bezbedonosna ažuriranja će stizati do decembra ove godine kada će skroz prestati podrška za sve modele i neće menjati ništa vidno u sistemu. Počinje i ukidanje dosta aplikacija… Prebacujte se na Android/iOS, ljudi
 
Koliko vam drži baterija na toj Lumia 735 posle nekoliko godina korišćenja. Kupio bih onako iz znatiželje, jer vidim da su sada baš jeftine, a koristio bih ga kao Backup telefon. Najviše me privlači da vidim sam koncept wp, jer sam ranije hteo da probam, ali nekako nije se poklopilo. I da malo bih koristio manji telefon, jer me smara ova megalomanija sa dimenzijama telefona.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno