Šta je novo?

Windows (phone) 10

Sahrana WP :(

A na tviteru , hvalospevi o ios'u :D salim se , ima tu svasta... ko prati cudi se svaki dan...
 
@hsv Poenta je da je na desktopu softver redovno bio ispred hardvera, a u određenoj meri je to i danas, odnosno snage nikad dosta za nove funkcionalnosti koje se donose. A koje nove softverske funkcionalnosti imaju S8 ili iP8 u odnosu na iP1? Nikoje. Hardver je nesumnjivo mnogo brži, ali funkcije u programima sve iste, samo se menja dizajn. Svu tragediju najbolje je ilustrovala reklama za neki prethodni Note, sa onim isecanjem i "lepljenjem" slika, što je Paintbrush radio jedno 25 godina ranije. Dakle, servira se stalno novi i skuplji (!) hardver, a jedini boljitak je što brže skroluje ikone i manje zastajkuje onima koji drže celu e-mail bazu na telefonu. Šta novo mogu sa tim telefonom i novim programima? Ništa. U većini slučajeva novih programa i nema, osim ako je Gugl opet nešto promenio. Bre, još uvek nije standard ni da priključiš USB disk na telefon, odnosno da telefon bude pravi host. Zamisli sad kakvu bi revoluciju doneo telefon koji sve to menja? Tri usb porta (pa makar bilo sa dodatnom baterijom ili kada je na punjaču)? A MS kao da je jedini koji to stvarno može da izvede. Proizvođači laptopova lako mogu da pređu na proizvodnju takvih telefona, a MS može da zadrži recimo samo vrhunsku liniju telefona, kao što je uradio sa Surface Book. U stvari, tada sam i očekivao da se to desi.

@jocic10 Ali postoji i procena dobiti ako bi imali taj OS. Puta 2, jer tu zaradu i uticaj ostvaruju drugi. Uz to, ako je u pitanju isti sistem na obe platforme (desktop i telefon), održavanje je jeftinije. Svakako postoji neki razlog zašto MS nije to već napravio i zašto je uopšte gubio vreme sa w10m, samo imam utisak da je u pitanju nešto sasvim drugo, neki dilovi sa "partnerima" za koje se ne zna. Bacanje para za MS nije baš strani pojam da bi ih to baš sprečilo. :)
3 USB porta I kačenje USB hdd-a ne treba nikome. Ja sam na laptop zakačio ext HDD pre više od 6 meseci. Takva mogućnost mi realno je treba.
Desktop OS na mobilnom mi takođe ne treba. Prosto je preslab za ono što meni treba.
Na kraju, telefon je telefon... Služi za komunikaciju, muziku, gledanje videa i ponekad igrice.
To što ti želiš treba da bude posebna sprava koja između ostalog poseduje i telefon.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ode podrška za 640/640XL. Zadnji update za njih je Fall Creators.
 
Ode podrška za 640/640XL. Zadnji update za njih je Fall Creators.

Tacnije Creators update je zadnji za 640 / XL

Ovo je lista podrzanih modela za Fall Creators update:


HP Elite x3
HP Elite x3 (Verizon)
HP Elite x3 (Telstra)
Wileyfox Pro
Microsoft Lumia 550
Microsoft Lumia 650
Microsoft Lumia 950/950 XL
Alcatel IDOL 4S
Alcatel IDOL 4S Pro
Alcatel OneTouch Fierce XL
Softbank 503LV
VAIO Phone Biz
MouseComputer MADOSMA Q601
Trinity NuAns Neo

https://thewincentral.com/list-phon...-creators-update-reveals-hp-elite-x3-verizon/


Mada moze lako da se prijavite na insajder pa ce skinuti taj build , dostupan je na sva tri ringa ... tako da nista strasno...
 
Poslednja izmena:
Ontopic , jel uspeo neko da feature 2 update preko insajdera ubaci u 640 , xl ... kako se ponasa?
 
I dalje kažem kakva greota, mogao je da kida OS da ih nije boleo k od samog početka :(
 
G R E H O T A!!!!! Bas bez veze. Sto bar nisu prepakivaki iste masine u razna kucista da bar izadje nesto novo. 'Ladno bi pristao da npr. Umesto androida od 200€, uzmem neki od 100€, a 100€ da dam nekom developeru da mi na njega instalira wp10. Bolje bi radio nego droid, a app ko šiša:)

Sent from my A7 using Tapatalk
 
'Ladno bi pristao da npr. Umesto androida od 200€, uzmem neki od 100€, a 100€ da dam nekom developeru da mi na njega instalira wp10. Bolje bi radio nego droid, a app ko šiša

Boris Lozac cita ovo i
PicardDoubleFacepalm-1.jpg
:)
 
Instalirao creators update za PC i dočekao me otvoren prozor u Edge pregledaču gde piše link your Android or Iphone... Kakvi bednici što su uopšte lagali narod za wp...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Instalirao creators update za PC i dočekao me otvoren prozor u Edge pregledaču gde piše link your Android or Iphone... Kakvi bednici što su uopšte lagali narod za wp...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Nesto si ti tu promasio...
Ako imas WP on je automatski sinhronizovan sa W10...
To sto si ti dobio taj prozor ti samo nudi mogucnost da i te telefone sinhronizujes sa W10 racunarom...
I ta opcija postoji jos od prvih verzija W10 a ne samo od kad su nagovestili da dizu ruke od w10m...
 
U pravu si ali svejedno su bednici

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Sta je mene vise zaprepastilo je to da na MS nalogu imaju sve podatke o mom HW koji je povezan preko njega...
U laptopu imam tri diska i sva tri su izlistana kad kliknem na taj uredjaj...
A kao sto zanmo prosto je nemoguce koristitii bilo sta sto ima W10 bez MS naloga...

Ista je sitauacija ako ne i za nijansu gora (sudim po licnom iskustvu) sa Google nalozima, to su tek uvezana creva...
 
Na laptopu imam w10 i koristim ga bez MS naloga. Što ne bi moglo?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Uglavnom posao nabavljam preko Nexusa a završavam na tom laptopu ili Linux desktopu u zavisnosti od posla.
Ti sve završavaš na Continuum-u?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Uglavnom posao nabavljam preko Nexusa a završavam na tom laptopu ili Linux desktopu u zavisnosti od posla.
Ti sve završavaš na Continuum-u?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Ja takodje posao nabavljam preko w10m a odradjujem ga mahom na laptopu...
Alati koje koristim nemaju podrsku ni za jedan drugi OS osim za MS Windows...
 
Koristim Nokiu Lumiu 630 vec 3 godine i jos funkcionise kako treba...sad treba da mi stigne Lumia 640, medjutim citam da su im ukinuli podrsku? Jel moye neko da mi objasni sta to znaci, necu moci da skidam aplikacije iz prodavnice? i Da li posle nekog vremena nece uopste moci da se koriste telefoni?
 
Podršku u smislu novih nadogradnji OS ali ne nadogradnji koje se tiču ispravki njih ćeš dobijati naravno. Naravno da će telefon biti funkcionalan i da ćeš moći da ga koristiš najnormalnije, a što se tiče aplikacija moći ćeš da instaliraš postojeće aplikacije i dalje. Lumija 735 koju ja imam je davno izgubila podršku nisam dobio CU nadogradnju ali i dalje potpuno funkcionalan i lepo radi.
 
nece izlaziti update vise za te telefone. nece dobijati nove funkcije ni sigurnosne zakrpe.. nove aplikacije u store-u su i onako retkost, bi jos redje.. postojece cemo moci da skidamo iz stora jos neko vreme.. dok i to ne ugase..

sada bas nije pametno nabavljati windows telefone... jer uskoro nece sluziti nicemu.. moci ce da obavljaju samo najosnovnije funkcije kao bilo koji drugi dumb phone..

edge browser, kalkulator, alarm, pozivi, sms.. na to ce da se svede uskoro a i sad nije daleko..

e sad, kome sta treba. mom caletu je to super i ekstra mu je lumia 550.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
U stvari, samo neće dobijati nove funkcije. Sigurnosne zakrpe će dobijati još neko vreme.

Mada imam osećaj da je ova jesenja nadogranja za ostale Lumije poslednja koju će dobiti. Microsoft je definitivno odustao od Windows 10 Mobile. Sad se priča o nekom ultraprenosivom džepnom PC-u koji će možda imati i mogućnost poziva. Ali, ako ga i bude to će biti korisno samo kompanijama i poslovnim ljudima. Kome od nas običnih korisnika treba račnar sa punim Windows-om 10 u svakom trenutku i na ekranu od 5-5,5 inča?

P.S.
Ja sam lično "penzionisao" Lumiju 640 i prešao na Honor 8 Lite. Razlika nebo-zemlja u korist Honor-a.
 
Poslednja izmena:
Kome od nas običnih korisnika treba račnar sa punim Windows-om 10 u svakom trenutku i na ekranu od 5-5,5 inča?

Ja bih rekao svima. Ako pričamo o desktop sistemu koji je (uglavnom) otvorena platforma koja ti daje neuporedivo veću kontrolu i donosi obilje programa koji su potpuno isti kao desktop varijante. Pa možeš i sve isto da podesiš. Ne vidim da je ikome potreban Android, nego samo za njega mogu da nađu programe.
 
Kako bi koristio te desktop programe prstima?

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Još jedna u nizu gluposti. Desktop je za desktop i kraj priče. krastavac MS je ispalio za Mobilni OS, imamo sada samo iOS i Android.
 
@Boris Meni bi bilo lakše da koristim normalan softver i tako (telefon mi ima veću rezoluciju od netbuka) sa punim funkcionalnostima, nego ovaj očajan softver koji možeš lako da pipaš, a ne mogu ni da kreiram folder za e-mail niti da držim na telefonu e-mail koji je obrisan sa servera. Itd. (ovo je samo kap u moru, ne bih da diskutujemo oko primera) Osim toga, impliciraš da su zatvorene i ograničene verzije operativnih sistema za telefone (i tablete) uvedene da bi korisnicima bilo lakše da ih koriste, sa čim se ja ne slažem. A mogu i da pitam zašto iPad iste dijagonale kao Macbook koristi iOS, a ne OSX? Ista je lakoća pipanja. Po meni, poenta je bila u potpunoj kontroli (monopolu) radi veće zarade (i prikupljanja podataka), a koncept se pokazao kao loš za nas korisnike. Zato mislim da je rešenje normalan (ili normalniji) OS. Moje mišljenje.
 
Mislim da gresis odnosno da nisi dovoljno promislio o svemu tome, da gledas iz nekog potpuno pogresnog ugla.
Pa samo uzmi bilo koji sajt i klikni da ti otvori kao desktop verziju, na sta to lici, vrti levo desno levo desno da bi nesto procitao, sta, treba da nabadam photoshop prstima? Kako da nacrtam neki oblik, pa ni sa stylus olovkom ne mozes precizno uraditi kao sto mozes sa misem ili pravim stylusom. Postoje uredjaji specificno namenjeni za "PC" stvari, ne moze na 5" ekranu to da se radi..

Nerealno mi je malo da je to kao i dalje neka debata odnosno da nije ocigledno zasto su ovakvi sistemi i aplikacije idealni za telefone..



Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Full windows na telefonima i prenosnim uredjajima (ispod 10 inca) nikada nece zaziveti. Niko nije lud da izbaci tako nesto

Uostalom taj deo trzista je apsolutno neisplativ jer consumer trziste ni ne trazi tako nesto, to bi napravilo vise problema nego sto bi ih resilo. Ustvari problema ni nema, ko hoce tako nesto kupi neki ultrabook i cao.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno