Šta je novo?

Windows (phone) 10

rotkod

Slavan
Učlanjen(a)
16.12.2003
Poruke
3,251
Poena
410
windows_product_family_9_30_event_741x416.png

By1t_NJ4_IEAECKo_O_vadrcy.jpg


Vidim niko ne želi otvoriti novu temu, pa ću iskoristiti taj trenutak i otvoriti.

Voleo bi da se ima razumevanja za sve pisano u ovoj temi. Ne bi da se ograničavamo glupostima, već da iskoristimo ovu temu i da se bolje organizujemo u smislu da nas nema "malo" i da kroz dobru organizaciju i glasanje kroz već postojeću aplikaciju doprinesemo boljitku budućeg sistema.

Suggestion Box
http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/suggestion-box/30f4a6af-d742-452d-9f90-aeed254f3d42





Stavljajte sve, svoje ideje, tuđe ideje (koncepte) i najvažnije punite je sa novim informacijama i saznanjima.

Recimo, ovo su "navodno" modeli lumia telefona, koje će dobiti windows 10.

rqz_SXR7.jpg


Hvala!
 

Prilozi

  • windows_product_family_9_30_event_741x416.png
    windows_product_family_9_30_event_741x416.png
    244.5 KB · Pregleda: 1,251
Ima dobre informacije


https://twitter.com/Nawzil8/status/547325967387987969/photo/1

Dodaju se nove dimenzije "pločica"

Isto je naveo ranije da će pozadina biti kao na windows 8.1 dakle statična slika preko koje idu pločice. Pločice neće biti skroz providne , biće valjda neki blur .

Start screen with background and accent colored translucent interactive live tiles.

Will that look good?

#Windows10 on phone
 
Poslednja izmena:
Hvala Tolero, već sam mislio da od teme nema ništa...

Imate li neki predlog... šta nam najviše fali sada, da bi to imali sutra!?
 
Meni ne fali mnogo stvari , možda par. Aj iz glave nešto ...


1.Mogućnost da se izabere aplikacija , npr za yt da mogu da izaberem da mi default bude metrotube ili neka druga, player da bude vlc ili moli ...

2. Settings meni se mora srediti, tu nema spora , previše je razbacano .

3. Da se doda funkcija swype sa leve strane i da se unapredi action center i notifikscije da se srede , da se može direktno odgovarati preko action centra bez ulaska u aplikaciju.

4.Naravno još vizuelnih poboljšanja .

Toliko se setih trenutno

Još nema nekih informacija o windows 10 za telefone tako da kako se više saznaje , može se i više pisati o tome.

Za sada šta se zna je ta bi krajem januara trebalo da daju neku naznaku i prvu verziju windows 10 , naravno neće biti za javnost još ta verzija.

Ako je windows 10 najavljen za septembar , onda najkasnije juna možemo videti developer verziju, možda i malo ranije, april, maj . Kao i windows phone 8.1


Zaboravio sam najbitniju stvar , swype na našem jeziku. Eto to mi je nešto što bi mnogo koristilo, ovo ostalo i nije mnogo bitno.
 
Poslednja izmena:
Ono sto bi meni npr odgovaralo,a mislim da je ogranicenje trenutne verzije WPa: nesto kao ChatHeads na fb messengeru na androidu. A ako nije ogranicenje windowsa vec developera,zanemarite post :)
 
Sta, ono da mi izlece buble sa fb porukom preko desktopa??? Ne daj Boze, daleko bilo.
+1 za settings. I dan danas ne kapiram logiku iza te sekcije i ko je od glavonja u MS-u rekao "ovo je super".
Sta ce nam swipe sa leve strane?
Bolji action centar ala Android - definitivno - flaslight opcija da postoji po defaultu.
Bolje vizuelno resen kalendar. Ovaj izgleda kao da je iz DOS-a.
Bolji dialer app. Kada kucam broj zelim da mi se listaju moguci konakti. Ne kapiram zasto toga nema?
Bolji SMS app - zasto ne mogu da vidim sa kog broja je stigao sms kada kontakt ima vise mobilnih brojeva?
Alarmi i notifikacije iz kalendara koje ne zauzimaju cetvrtinu ****nog ekrana i imaju prioritet nad SVIME na telefonu kada se "jave".

to mi za sada pada na pamet.
 
1. da poboljsaju outlook
2. settings menu
3. da moze share iz browsera i ostalih gluposti u bilo koju app
4. da me pita s kojom app cu da otvaram linkove
5. bolje resen homescreen, ima previse crnih traka
6. background download
7. da mogu da punim ugasenog :d
8. da moze regularan save na karticu a ne da mi cuva na lokacijama koje ne mogu da vidim iz file managera
9. da omoguce vise toggle-sa u notif centru
10. da bude jos neki nacin podesavanja liste app-a, a ne samo po abecedi
To je sto sam mogao da se setim, ima jos 2-3 puta toliko :d
 
Svi se slazemo oko jednog koliko vidim, a to je Settings, gde ce postojati icone, mnogo je lakse snaci se i brze..

- Prilagodljiva velicina plocica
- App meni da ima mogucnost odabira izgleda liste..
- Omoguciti da blinkaju hw taster(i) za notifikaciju - Vrlo potrebno!
- Pod obavezno promeniti dialer, po mogucstvu sms app..
- Uvesti da kad obrises sve notifikacije iz statusne trake koja se spusta, da se sama vrati gore..
- Zabraniti polugotove proizvode poput Vibera na Store-u . . ili ih obelezavati kao BETE..
- Promena boja pozadine, sem bele i crne treba uvesti ili slike ili jos neke nijanse..
- Omoguciti bezicni transfer podataka PC-Mob, kao airdroid npr..
- Promeniti Brightness sekciju skroz, ovo sa 3 nivoa je poludeb_ilno..
- Srpski jezik za swipe...
- Detaljniji pregled potrosnje baterije..
- Official YT app
- Ajde poslednja nek bude za Deda Mraza > Cortanu upoznati sa Srbistanom i prilagoditi je za isti... :D
 
Jel postoji trenutno opcija manuelnog podešavanja vrste wifi konekcije? Znam da nije bilo možda pre 6 meseci kada sam zadnji put koristio WP.
 
1) da može da se menja tekst forvardovanog mejla
2) da iz Outlook-a mogu da se atačuju i drugi fajlovi, a ne samo slike
3) da meeting requests mogu da se šalju i kucanjem mejla, a ne samo da može da se bira iz imenika, od ponuđenih opcija
4) obavezno bolja manipulacija fajlovima, a ne da mi se .pdf pojavljuju u Adobe aplikaciji, a da ih Office ne vidi i generalno bolja sinhronizacija svih aplikacija i fajl menadžera kada je download u pitanju
5) stop dugme u Music aplikaciji
6) call history mora biti mnogo bolji
7) FM radio da se izmeni, previše je primitivan
8) kad kucam SMS i biram kontakt koji ima više od jednog broja, prilikom kucanja naziva kontakta dobijam samo jedan broj, to mora da se menja


to je ono što mi pada na pamet na prvu loptu
 
Kod mene izbaci onoliko broja koliko imam upisano. Ne bi bilo lose da se stavi slika i broj ispod imena u porukama. Kao i da se poboljsa notifikacioni meni da se doda jos jedan red precica ili da se skroluje... slazem se za ostale stvari.
 
aaaa, provalio sam
drugi broj mi je bio upisan kao home
sad sam prebacio na mobile 2 i sve je ok
 
Јел може да се мења назив под којим је број? Да не буде home, home 2, mobile, mobile 2 него да могу сам да упишем нешто као име.
 
Difoltni app za otvaranje linkova i difoltni app za otvaranje YouTube linkova


Bolje rešen SMS, i izbor kontakta pri kucanju.


Bolje rešen info o propuštenom pozivu, kad kontakt ima više brojeva, ovo jako nervira.


Obavezno blinkujući Back, Windows i Search tasteri.


I zašto se, dođavola pri pretrazi kontakata uz pomoć prvog slova dobija i poseban kontakt sa speed-dial brojem iz drugog appa?!? Neviđeno tupavo.
 
Poslednja izmena:
Glavni opsi sa OS je:

,,ONE TO RULE THEM ALL!"
 
Meni bi recimo odgovaralo da sa leve strane osnovnog prozora budu kontakti (ili da sam korisnik bira sta ce postaviti na tu stranu). Levo kontakti (ili sta zelim, recimo "sta ima novo" ili neka sinhronizacija svih poruka sa fejsa, vibera itd.), sredina osnovni prozor (ili kako se ves zove) i desno Meni.
 
Više se takvim gl****stima bave nego nečim pametnim. Kr***ni.
 
Fora je da oni hoće da bude naziv za sve uređaje windows. Ali kako objasniti laicima da to nije "pravi" windows. Mobilni windows:)

Neka ga nazovu xp.
 
Pa to ni Apple nije uspeo, zato ima OSX i IOS. Malo im je ideja previse ambiciozna, videcemo PfD kako ce da zakinu, sta su sve najavili ako se secate za 8.1 (Lockscreen app) pa ostalo beta... Tako ce i na 10ci biti, PfD sa 25% od najavljenog, tako se ne radi... I jasno je da bi sve bolje islo da su Nokiu kreditirali nego je kupili, do sada bi svi imali Denim a i uveliko GDR2 a ne da se ceka mart za ono sto je bilo najavljeno za decembar. Nije da hejtujem MS ali malo daju sa obzirom da su najveci softverski gigant!
I gde nam je novi Office na WP??? Isporucili su ga na Apple i Android jos pre par meseci.. sta reci.
 
Poslednja izmena:
Mene trenutno najviše nervira delivery report. Ako ga uključiš stiže kao nova poruka tako da ga ne koristim.
Voleo bih da vidim aplikaciju hangouts kao i flash player.
 
Hangouts mislim da neces videti jer je rezervisana samo za 'droid. Jedino kao sto se pise wp ne pocne da podrzava android aplikacije. Sto i nije tako losa vest
 
Poslednja izmena:
@sonetpro...
Pa stavi na mute izveštaje o dostavi sms-a...
 
https://www.youtube.com/watch?v=PsgYnex75JY

Evo MS-u zadatak da bar Multitasking screen prekopira od Meego sistema (Opet bih taj telefon uzeo) :) I dalje je nekoliko koraka ispred danasnjih sistema, kompletan Swipe UI <3
Ovo je trebao da bude naslednik Symbiana a pre 3 god je imao NFC ready, BT 4.0 medju prvima na trzistu, super kameru u ono vreme, lep dizajn! imao sam bas ovakav - Cyan :) A ono sto je interesantno je 1GHZ procesor sa 1GB rama , pre 3 god je to bila masina :D Sve fluidno, bez bagova.
 
Poslednja izmena:
Od svakog po nešto i dobih spisak najvažnijih poboljšanja :

1) Bolji dialer app. Kada kucam broj želim da mi se listaju mogući konakti
2) Tastatura kao swiftkey
3) Bolji SMS app - hoću da vidim sa kog broja je stigao sms kada kontakt ima vise mobilnih brojeva
4) Omoguciti da blinkaju hw tasteri za notifikaciju
5) Prilagodljiva velicina pločica
6) Bolji action centar flaslight opcija da postoji po defaultu
7) Bolje vizuelno rešen kalendar
8) Promena boja pozadine, sem bele i crne treba uvesti ili slike ili jos neke nijanse..
9) App meni da ima mogucnost odabira izgleda liste
10) Stop dugme u Music aplikaciji.

Ovo je nešto što je po meni bitno i poredjeno je po važnosti.
 
Nazad
Vrh Dno