Šta je novo?

Windows (phone) 10

Interop unlock i regedit za povecanje virtualne memorije sa 256 na 512 znacajno pomaze telefonima za 1gb memorije.
Mislim da vredi i na 950ki, nakon moda nijedan program mi se vise ne zatvara u pozadini, verovatno malo vise trosi bateriju.
 
Verovao ti meni ili ne ja na mojoj L640 XL DS od kd je kupljena pre 4½ godine ni jednom nisam radio vracanje na fabricko stanje...

Kad se pojavila nadogradnja sistema pustio sam je... nikad nisam jurio brze i spore krugove... uvek sam sacekao zvanicnu nadogradnju i to je to...
 
Uradio sam upgrade phone aplikacije sa store-a pre 2-3 dana i sad mi se desavaju cudne stvar: krzav zvuk razgovora, nece da prekine vezu kad treba, usporavanje telefona, sitnija slova u favorites. Pre nikakvih problema nisam imao -0 problema.
Jel ima jos neko slicne simptome?
 
Ja imam simptom da mi vise ne prepoznaje SIM kartice, a to je izgleda nesto do WP10.

A meni se bas skoro update-ovao na WP10 sam, i od tada se desava.
 
@alpha
sta kaze sim lock?
##7820#

ako je mts nano kartica mozda se izlizala, iskrivila. Ja sam jednom zamenio karticu za novu i onda hard reset i tek je onda proradila.
 
Ja sam se zbog tog problema sa sim karticom vratio na 8.1 i zadovoljan što nemam više problema. Nokia Lumia 735

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
i meni je na 640 xl zezao da ne vidi sim.Posle hard reset sve proradilo

Sent from my M9 using Tapatalk
 
Jbs hard reset, meni ovaj WP sluzi samo da prima i salje pozive, jer ni za 10e ne bi ga mogao prodati ;)
 
Jbs hard reset, meni ovaj WP sluzi samo da prima i salje pozive, jer ni za 10e ne bi ga mogao prodati ;)
koja lumia. jos ja za moj imam 640xl dve rezervne baterije i moj za pozive sluzi i da se snimi nesto.

Sent from my M9 using Tapatalk
 
730. Ma kakva baterija, to sam uzeo jer je trebalo za posao samo :)
 
Ne, vratio sam ga za manje od 10 dana prodavcu, tj. uzeo ga je nazad.
 
Nebih da ispadam komedijas ali sve svoje probleme mozete resiti jednostavnom kupovinom nekog Galaxyja,ja sam tako zalecio svoje rane od 640 ke koja je pocela da ludi i laguje do te mere da sam u jednom momentu od besa odradio hard reset o parket i setio se scene kada su u Sauth Parku doveli Bila Gejtsa na odstrel lol
 
Brzo ce i galaxy o parket izuzev ako nije S ili Note serija...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nebih da ispadam komedijas ali sve svoje probleme mozete resiti jednostavnom kupovinom nekog Galaxyja,ja sam tako zalecio svoje rane od 640 ke koja je pocela da ludi i laguje do te mere da sam u jednom momentu od besa odradio hard reset o parket i setio se scene kada su u Sauth Parku doveli Bila Gejtsa na odstrel lol
Ja sam isto upravo isp... nesto sam cackao pa sam pokvario MTP, a usput nisam mogao da uradim rollback najnovije phone aplikacije koja mi nikako ne odgovara, reko aj hard reset i restore backup, kad trazi mi **** sifru koju ce mi poslati na sms, a malo pre sam se logovao sa mojm nalogom, koji ce mu jos jedna sifra??? i ok aj kad se mora i cekam, cekam, a 1:30 a budim se u 6 i kako sam kliknuo ne-mogu-vise-da-cekam evo je stize mi sifra ali sada vise nema gde da se unese, odnosno ne moze ponovo da se pokrene restore, prosao voz, jedino novi hard reset.
Edit: 2x mi je to uradio, mora se primiti poziv iz amerike da ti masina izdikitira sifru, ovo sa sms ne radi-sms stigne tek kada se klikne na ne-mogu-vise-da-cekam. Malo pozitivno je sto je nakon unosa i drugog koda dobro uradio restore.
 
Poslednja izmena:
Ja sam isto upravo isp... nesto sam cackao pa sam pokvario MTP, a usput nisam mogao da uradim rollback najnovije phone aplikacije koja mi nikako ne odgovara, reko aj hard reset i restore backup, kad trazi mi **** sifru koju ce mi poslati na sms, a malo pre sam se logovao sa mojm nalogom, koji ce mu jos jedna sifra??? i ok aj kad se mora i cekam, cekam, a 1:30 a budim se u 6 i kako sam kliknuo ne-mogu-vise-da-cekam evo je stize mi sifra ali sada vise nema gde da se unese, odnosno ne moze ponovo da se pokrene restore, prosao voz, jedino novi hard reset.
Edit: 2x mi je to uradio, mora se primiti poziv iz amerike da ti masina izdikitira sifru, ovo sa sms ne radi-sms stigne tek kada se klikne na ne-mogu-vise-da-cekam. Malo pozitivno je sto je nakon unosa i drugog koda dobro uradio restore.

Imao sam prilike i to da dozivim. Muke. Pa onda ukidanje Here navigacije na 10ki, to me je dokusurilo.
 
Imao sam prilike i to da dozivim. Muke. Pa onda ukidanje Here navigacije na 10ki, to me je dokusurilo.

u to i meni na 735 nedostaje Here navigacija, ovaj maps ili ja neznam ili nije za qurac, na 8.1 sve bolje radilo i brze ali zbog ebenog fb, instagram, skype,messenger. mora 10-ka
 
Zato sam i ostao na 8.1 i zadovoljan sam jer mi sve radi kako treba.

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
Kad ste vec kod 735-ice, jel i kod vas na 10-ki mutnjikave slike ili je meni staklo na kameri problem?(mada cini mi se da nije ono problem)
 
Ja bih se vratio na 8.1 samo da li moze na 8.1 led notifikacija?
 
Koliko me kolje ovaj sistem poludeću, još na dobrom fonu,na Lumii 950, znaci sve baguje...i instagram od kad su updajtovali. Degeni kao apdejtuju a tek posle toga ne radi nista
 
(Šta sam ja Bogu zgrešio da ovo g***o od telefona koristim???)
Može li se na ovaj Lumia 920 ubaciti win phone 10. Vidim da zvanično nema za njega, ali da mogu kao drug član insajder da ga ubacim. Ali kako???
 
Jedino nisam odlučio na šta da pređem, i u tom smislu ova diskusija može da ide. Za naše uslove verovatno Android (Huawei Mate 20 Pro mi vrlo obećava, sve što bih hteo) ili neki veći iPhone (kako me ubeđuje partner iz USA).

Poco deluje interesantno, nece biti problem otkljucati i ga i davace source kernela (verovatno lazu). Jedino nema OIS, vidi se razlika:
https://youtu.be/VFgHoxmrhfk
Da mu je kamera kao oneplus6 dao bi 300e ;) ovako cekam Novu godinu pa ako bude do 240 :)
 
Poslednja izmena:
u to i meni na 735 nedostaje Here navigacija, ovaj maps ili ja neznam ili nije za qurac, na 8.1 sve bolje radilo i brze ali zbog ebenog fb, instagram, skype,messenger. mora 10-ka

Na 8.1 je stosta bolje radilo ,slazem se ,zato svima predlazem da uzmu Galaxy ,recimi j5 ili j7 , neku A seriju 2017 i rese taj problem. Nedostaje mi WP i dan danas, ali posle droida covek shvati da je sa WP promasio pricu , *mjau**mjau**mjau* melediju nemozes da namestis da ne vezes komp i WP ,pa prebacis u folder, pa onda postavis melodiju, nije bilo video poziva na viberu ili slicnih gluposti ...ma pajseri su ovi iz MS to je cinjenica. Kada bi neko ko koristi taj WP seo pored njih mislim da bi tabanali sa ispravkama istog sve u 16 i onda im share na trzistu nebi bio 3%. Komedija. Digli su ruke od nas korisnika , vreme je da i mi dignemo ruke od njih.
 
Koristim windows 10 1709 Na lumii 930 i sve radi perfektno. Uspeo sam da stavim poslednji windows 10 i vidi se razlika u odnosu na poslednji zvanicni build windows 10 za 930.
 
Ja ne znam vama ali meni na Lumii 950 kad uem na instagram uvek otvra prvo Stories i jako je iritantno
 
Koristim windows 10 1709 Na lumii 930 i sve radi perfektno. Uspeo sam da stavim poslednji windows 10 i vidi se razlika u odnosu na poslednji zvanicni build windows 10 za 930.

windows 10 1709 je zadnja verzija i radice jos godinu i kraj, ja na 735 windows 10 verzija 1607 i ne mrda dalje nikako
 
windows 10 1709 je zadnja verzija i radice jos godinu i kraj, ja na 735 windows 10 verzija 1607 i ne mrda dalje nikako

Kako to mislis radice jos jednu godinu?
Mislim radice ali nece verovatno dobijati update i nisam bas siguran ali mislim da ce davati zakrpe jos 2 god. po nekim nezvanicniminformacijama koje sa nasao na internetu.
Jos uvek stizu neki updateat-ovi.
Aplikacije se redovno azuriraju za sada. Dobar je bio sistem i steta sto nisu to razvijali. Mislim tako nekako sam ja zamisljao sistem za telefon.
 
Nazad
Vrh Dno