Šta je novo?

Windows (phone) 10

Ko tebe šta pita, advokatu MSa, šta se trpaš i braniš MS u svakom postu?
Pitam jer je Enemoon po svaku cenu brani, kao i ti, MS,
čak iako pogazi šta je pisao pre neki mesec.
 
Ko tebe šta pita, advokatu MSa, šta se trpaš i braniš MS u svakom postu?
Pitam jer je Enemoon po svaku cenu brani, kao i ti, MS,
čak iako pogazi šta je pisao pre neki mesec.
Ako me lepo sluzi tel sa ms sistemo ja nemam razloga da o tome ista lose napisem, makar se to nekima ne dopadalo , njihov problem sto su koristili low end i razocarali se u kockice [emoji1]
Enemoon je jedan od realniji u ovoj temi, svi ostali bar vecina samo pljuje iako nema razloga za pljuvanje , cisto da dobiju zelenu crticu vise...

Sent from my Nokia 5
 
Poslednja izmena:
Ko tebe šta pita, advokatu MSa, šta se trpaš i braniš MS u svakom postu?
Pitam jer je Enemoon po svaku cenu brani, kao i ti, MS,
čak iako pogazi šta je pisao pre neki mesec.
Nisi u pravu,pamćenje te baš ne služi ali naći ću postove od pre godinu dana pa ćeš videti šta sam pisao...to za engleski sam te zezao na temi "windows budućnost ili utopija" i tu nije bila reč o navigaciji a na ovoj temi sam kritikovao MS u vezi navigacije...Joj al si onda poludeo kad sam se salio s tobom,ispalo je da ne znaš engleski
 
Stavovi se menjaju iz sata u sat, ovde smo svi naviknuti na menjanje stavova, tako da nista cudno. Ili se stav promeni 5x u toku dana ili ga uopste nema.
Od sada samo HAJL END.
 
Poslednja izmena:
Za razliku od toga sto trazimo povod za bespotrebnu svadju, mogli bi da prokomentarisemo zasto se MS ne trudi oko w10m i zasto se toliko razvaljuje od zarade naCloudu...
Izgleda dolaze Cloud surface telefoni [emoji854]

Sent from my Nokia 5
 
Jel moze nekako da se zaobidje ovo, pusti me da instaluram i pusti me jwdnom u aplikaciju i sledeći put ne moze vise.
 

Prilozi

  • wp_ss_20170722_0001.jpg
    wp_ss_20170722_0001.jpg
    120.4 KB · Pregleda: 78
Vratis se na 8.1, slikas pa se vratis na wp10, pa kad opet hoces da slikas wdrt na wp8.1 i tako:))))))

Sent from my GT-S7390 using Tapatalk
 
Znaci ladno radi kada se prvi put startuje
 

Prilozi

  • wp_ss_20170722_0003.png
    wp_ss_20170722_0003.png
    129.9 KB · Pregleda: 70
Lumia camera 4.9.x.x i 5.x.x.x ne rade na win 10 zato sto je mudri M$ napravio dll koji detektuje os i datum i zavisno od toga iskljucuje aplikaciju, ALI Nokia camera 4.8.x.x. RADI :D
 
Lumia camera 4.9.x.x i 5.x.x.x ne rade na win 10 zato sto je mudri M$ napravio dll koji detektuje os i datum i zavisno od toga iskljucuje aplikaciju, ALI Nokia camera 4.8.x.x. RADI :D

Meni lumia kamera radi, samo sto ne sme se uraditi update. On prijavi da ima update ali ako se uradi update on u stvari deinstalira aplikaciju i posle se ne moze instalirati.
 
Koju verziju win10 koristis? (ja sam na cu) i koju verziju lumia kamere (pise u about)?
 
Koju verziju win10 koristis? (ja sam na cu) i koju verziju lumia kamere (pise u about)?
Verzija Win 10 je poslednja zvanicna za Lumiu 930. Creator sam stavio preko insidera ali ima neke glicheve mada mi je lumia cam radila i na njemu. A verzija lumia cam je 5.0.2.49
Kada,uradis update na,10 i nakon toga hr ima lumia cam aplikacija koju nikako ne treba update-ovati.
Nokia Lumia 930
 
Poslednja izmena:
Ako imas interop otkljucan win, nesto mi je palo na pamet da probamo? :)
 
Ako imas interop otkljucan win, nesto mi je palo na pamet da probamo? :)

Nemam, gde ima to da se skine i da li mogu nesto da s...em ?
Poslednja verzija Lumia Camere je 5.0.2.56 ali ne moze da se instalira. Skinuo sam fajl ima extenziju .appx pokusas da intsaliras i nista ne desava.
A sta ti je palo na pamet?
 
Poslednja izmena:
A sta ti je palo na pamet?

Mislio sam:
a. da probam da unesem parametre od N930 umesto trenutnih N950XL u registre za PhoneHardwareVariant, PhoneManufacturer, PhoneManufacturerModelName, i PhoneModelName. Ali ne znam koji su parametri.
b. da mi posaljes tvoju verziju camere da probam

ALI za ovo pod b. ako nemas instalacionu verziju treba otkljucan telefon, a i vec sam probao 5.0.2.42 i 5.0.2.54 i ugasi ih win.
Koliko ja znam do v.4.9 je ono sto meni treba - za N925. a v5 i vise su za N830 i N930. Tako da i kada bi ih instalirao i zaobisao kauboja koji mi kaze da ih vise ne koristim, verovatno ne bi radile :)
Citao sam ovaj tekst:
http://allaboutwindowsphone.com/features/item/22261_Lumia_Camera_for_the_1020_retu.php
pa mislim da bi mi vise odgovarali da probam u registre uneti parametre od N1020.

v4.8 radi, samo se jako sporo startuje.
 
Mislio sam:
a. da probam da unesem parametre od N930 umesto trenutnih N950XL u registre za PhoneHardwareVariant, PhoneManufacturer, PhoneManufacturerModelName, i PhoneModelName. Ali ne znam koji su parametri.
b. da mi posaljes tvoju verziju camere da probam

ALI za ovo pod b. ako nemas instalacionu verziju treba otkljucan telefon, a i vec sam probao 5.0.2.42 i 5.0.2.54 i ugasi ih win.
Koliko ja znam do v.4.9 je ono sto meni treba - za N925. a v5 i vise su za N830 i N930. Tako da i kada bi ih instalirao i zaobisao kauboja koji mi kaze da ih vise ne koristim, verovatno ne bi radile :)
Citao sam ovaj tekst:
http://allaboutwindowsphone.com/features/item/22261_Lumia_Camera_for_the_1020_retu.php
pa mislim da bi mi vise odgovarali da probam u registre uneti parametre od N1020.

v4.8 radi, samo se jako sporo startuje.

Ne bi radilo svakako verovatno. Oni racunaju stari modeli telefona pa su ukinuli podrsku na zalost. Problem je u tome sto nisu napravili bolje urdjaje, stari modeli bi mogli bez problema da i dalje voze ne najnovijim verzijama sistema ali nema podrske. Najbolje apliikacije za WP vise ne rade. Dokle traje da traje, posle drugi telefon i to je to.
 
Poslednja izmena:
Nece me mrzeti pa cu uraditi jos jedan hardwerski reset i iskljuciti insider posto mi je on izgleda zeznuo nesto ne mogu da koristim note+ (ne note plus), a one note izgleda da nema dark temu - sto me izludjuje. I to je to sto se tice updatea.

http://allaboutwindowsphone.com/news/item/22235_Silverlight_compatibility_laye.php

I ne treba dozvolitu update aplikaciji extra+info.

Ja sam negde gledao neki tweak kako da se dobije najnovija verzija sistema uz pomoc te alatke interop. Mora neke prepravke da se urade u reg bazi. Onda se tel. propoznaje kao Lumia 950. Ne znam koliko je to pametno da se radi. Ja sam odustao od Insidera i Cu update-a posto mi nekako bolje radi na zvanicnoj verziji sistema. Poslednja verzija za Nokia Lumia 930 je 10.0.14393.1480 nece vise biti nadogradnje na zalost za ovaj moj model. Za sada na ovoj verizji radi sve normalno. Lumia Cam takodje radi ali kao sto rekoh ne sme update. MOra se iskljuciti iz store-a auto update i obavezno nakon HR preskociti kacenje na Wi-fi to jest prilikom prvog pokretanja posto ce uraditi update aplikacija i deinstalirati Lumia Cam. Ne razumem zasto ne daju tu aplikaciju Lumia Cam, mislim dosla je sa modelima Nokia isto kao i Here.
 
Poslednja izmena:
Poslednja verzija za Nokia Lumia 930 je 10.0.14393.1480 nece vise biti nadogradnje na zalost za ovaj moj model. Za sada na ovoj verizji radi sve normalno.

Kako ti radi navigacija?
Ja ima sledeci problem na N925 - posto je stari telefon:
1. maps
'Windows 10 Maps is broken, in that the map rendering code was updated in the latest versions to use hardware-accelerated graphics in the newer chipsets - using Maps on older x20 Lumias on Creators Update results in road outlines not being drawn properly. Navigation still works fine, including voice, but it's disconcerting to see much of the familiar Maps interface 'missing'!'

2.sygyc
rutiranje radi kao slide show - uzasno kasni

3.garmin - nisam probao
 
Maps radi dobro, jedini problem je kada izgovori iime ulice dodje mi da ga olupam o beton.
Da bi razumeo na koju ulicu misli moram ceo sistem da prebacim na Sprski da bi navodjenje bilo na Srospkom i da razumem u kojoj se ulici nalazim. Nema mogucnost da izaberes jezik navodjenja u samom Maps-u.
Sa druge strane kada izaberem Sroski za sistem pola je na Srpskom pola na Eng i deluje ogavno.
Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uradio sam hard reset, a ostao na CU i probao sam da spoofojem win registre da misli da imam N1020.
I opet Luima kamera radi jednom pa se ugasi.
Ako je Skanhunt42 zainteresovan da mi posalje na pm podatke iz registara od njegove N1020, mozda nisam sve finese uneo kako treba u registre.

Proradio mi je Note+, koji mi u stvari treba, to je bio zez jer sam bio na inisderu koji je izgleda ukinuo silverlight aplikacije.

Razmisljao sam da se vratim TS2, koliko sam shvatio M$ odrzava sve 3 verzije win10mobile - sve 3 dobijaju update do 2 godine starosti, pa je verovatno bolje izabrati verziju koja odgovara telefonu, nego upgradeovati na najnaj noviju verziju, ali me je nesto zezao laptop pa sam odustao za sada :) A i generalno ideja je bila da se poigram i probam CU, da vidim da li bi mi odgovarao da kupim noviji ms telefon, i odgovor je definitivno ne :)
 
Poslednja izmena:
nije problem, ali veruj mi ne želiš da imaš 1020, ona više nije podržana, ja moju moram da sredim da bude 950 :D prekrsti ti tvoju u 950, što da ne :)
 
950ku je lako dobiti: prvo se otkljuca telefon sa interopom (v1.9- ne koristiti starije) i onda 1klik-om na ekranu za backup i 1klik za prebaciti na 950ku sa DHTUpgradeAdvisorom. Oba programa ima na xda developers.
Poslacu ti na pm veceras sta me interesuje za 1020 :)
 
Poslednja izmena:
Uradio sam hard reset, a ostao na CU i probao sam da spoofojem win registre da misli da imam N1020.
I opet Luima kamera radi jednom pa se ugasi.
Ako je Skanhunt42 zainteresovan da mi posalje na pm podatke iz registara od njegove N1020, mozda nisam sve finese uneo kako treba u registre.

Proradio mi je Note+, koji mi u stvari treba, to je bio zez jer sam bio na inisderu koji je izgleda ukinuo silverlight aplikacije.

Razmisljao sam da se vratim TS2, koliko sam shvatio M$ odrzava sve 3 verzije win10mobile - sve 3 dobijaju update do 2 godine starosti, pa je verovatno bolje izabrati verziju koja odgovara telefonu, nego upgradeovati na najnaj noviju verziju, ali me je nesto zezao laptop pa sam odustao za sada :) A i generalno ideja je bila da se poigram i probam CU, da vidim da li bi mi odgovarao da kupim noviji ms telefon, i odgovor je definitivno ne :)

Ja ne bih kupio novu MS Lumiu ni u bunilu za te pare za koje se prodaju. A sto se tice podrzanosti ja se slazem da je bolje da se zadrzis na poslenjoj verziji koja za tvoj model. Ja mislim da necu petljati nista sa 930 ostajem na redstone 1, probao sam Cu preko Insidera ima neke glicheve nije strasno ali nerviraju, ja bih mozda ostao na insideru ali i tamo dobijas verziju Cu mislim onu prvu nema ispravki.
 
Poslednja izmena:
950ku je lako dobiti: prvo se otkljuca telefon sa interopom (v1.9- ne koristiti starije) i onda 1klik-om na ekranu za backup i 1klik za prebaciti na 950ku sa DHTUpgradeAdvisorom. Oba programa ima na xda developers.
Poslacu ti na pm veceras sta me interesuje za 1020 :)

A kako radi kada stavis verziju OS-a za 950?
 
Mislis razlika kada stavi u registre da imam 950xl a ne n1020, (a stvarno imam n925)?
Isto. Sa n950 bi mi nudio nove update kroz windows update ili insider.
Sa interopom moze da se vrati glance screen, da se poveca virtualna memorija sto je zgodno za mob sa 1gn rama, da se dobije root pristup file sistemu - ali ne radi sa svim folderima, bas jedan folder koji mi treba nisam mogao da dobijem rw pristup nego samo r.
 
Nazad
Vrh Dno