Šta je novo?

Windows (phone) 10

Da li je telefon ispao?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Mali off, nije win10. Uradio sma na Lumiji 530 nov sistem, radila je super mesec dana i odjedanput se ugasila. Sada kada ukljucim power dugme, samo zavibrira, pojavi na sekundu ynak Nokia i odmah se ugasi. Vidljiva je i sa leve strane u gornjem uglu ekrana neka tanka linija lile boje, duzine mozda 2mm.
Ne znam da li je softver ili hardver, pre bi da je ovo drugo?! Ne moze da se konektuje na nijedan Tool program, jer se gasi, tj ni ne butuje pa tel. racunar ne prepoznaje.
Jel imao neko slicno iskustvo?
ploca tako je jednom drugaru stradao 640xl i on je bacio tj ja uzeo prvo i pokupio delove obe kamere i jos par stvari samo sto je njemu pas udario u telefon sapom i on se ugasio

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Da li je telefon ispao?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

Ne, nije. Pustio sam JuTjub i u sred videa se ugasi.

ploca tako je jednom drugaru stradao 640xl i on je bacio tj ja uzeo prvo i pokupio delove obe kamere i jos par stvari samo sto je njemu pas udario u telefon sapom i on se ugasio

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Tako su mi i u servisu rekli da je ploča, da nađem neki fizički oštećen pa da promenimo.

Hvala obojici na odgovorima.
 
drustvo imam jedno pitanje.uzeo sam skoro lumiu 950 i nemam nigde u opcijama dttw dok se na kumovom telefonu ta opcija nalazi u settings/extras/touch. on nije skoro updateovao tel a moj je sa poslednjim updateom?da li je to razlog ili nesto drugo?da li neko ima double tap to wake a ima poslednji update?neka ideja?pozdrav!
 
drustvo imam jedno pitanje.uzeo sam skoro lumiu 950 i nemam nigde u opcijama dttw dok se na kumovom telefonu ta opcija nalazi u settings/extras/touch. on nije skoro updateovao tel a moj je sa poslednjim updateom?da li je to razlog ili nesto drugo?da li neko ima double tap to wake a ima poslednji update?neka ideja?pozdrav!
Personalizacija/zakljucani ekran
 
Ljudi...da ne vrtim nazad postove, golemo ih mlogo ima :)

Lumia 535, win 8.1...da se instalira win10....postupak.

Hvala!
 
Veruj nam, odustani. Upgrade-om ces samo ispasti kriv sto telefon losije radi.

Odustao! Puno mi je trebalo :)
Ide samo na fabrička podešavanja pošto je počeo malo da baguje, dobro je i izdržao 5 godina :)
 
Poslednja izmena:
otvorim stranicu u edge i site mi je sam zatvori :) wtf :)
 
Ljudi, moram ovde, pošto teme sa 8.1 ne gledate. Bliži se 15.12. kada zvanično ubijaju 8.1.
Šta instalirati od aplikacija obaevzno. Ovo sam odradio:

1.Datoteke
2. Foxit Reader,
3. Run the map, Striver, Caledos runnner, GdriveNet, Free GPS speedometar (volim trakere).
Koje još da instaliram obavezno. Koji pretraživač, rider i td? Koje su Vama neophodne i td. Hvala.
 
Ne razumem? Glance ima svaki bolji android,life tiles i UI imaju kao tema odavno , sto se bakcete sa ovim smecem u 2019 godini kad imate za 100 evra da kupite normalan telefon
 
Ne razumem? Glance ima svaki bolji android,life tiles i UI imaju kao tema odavno , sto se bakcete sa ovim smecem u 2019 godini kad imate za 100 evra da kupite normalan telefon
+1

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Live tiles, glance screen i double-tap za isključivanje i uključivanje su nešto bez čega je telefon nezamisliv i neupotrebljiv, ali Majkrosoft je uvek pravio i sveukupno najbolji interfejs. Nažalost, umesto da sa W10m samo dodaju neke dobre stvari oni su uništili previše onoga što je na WP8.1 bilo odlično (počev od glance ekrana i tog dvo...dira).
 
Live tiles, glance screen i double-tap za isključivanje i uključivanje su nešto bez čega je telefon nezamisliv i neupotrebljiv, ali Majkrosoft je uvek pravio i sveukupno najbolji interfejs. Nažalost, umesto da sa W10m samo dodaju neke dobre stvari oni su uništili previše onoga što je na WP8.1 bilo odlično (počev od glance ekrana i tog dvo...dira).

Bravo za komentar,
 
Bili su nekada dobri,vreme ih je pregazilo,odustali su ,nema tu sta vise da se prica: "da su ovo,da su ono uradili".Danasnjim android telefonima win telefoni uopste ne mogu da pariraju,mogu se mozda koristiti za neke osnovne stvari...
 
Ne razumem? Glance ima svaki bolji android,life tiles i UI imaju kao tema odavno , sto se bakcete sa ovim smecem u 2019 godini kad imate za 100 evra da kupite normalan telefon

Daj sibni link od nekih Life Tiles i Win8.1 tema ako ozbiljno postoje.

Live tiles, glance screen i double-tap za isključivanje i uključivanje su nešto bez čega je telefon nezamisliv i neupotrebljiv, ali Majkrosoft je uvek pravio i sveukupno najbolji interfejs. Nažalost, umesto da sa W10m samo dodaju neke dobre stvari oni su uništili previše onoga što je na WP8.1 bilo odlično (počev od glance ekrana i tog dvo...dira).

Od samog pocetka sam se pitao, sta je to sto nam Windows 10 donosi, sem podrsku za nove aplikacije cije su stare verzije oni namerno ubili? Fluidnost i dizajn samog OS-a u svakom smislu je bio korak nazad, a benefiti, gotovo nepostojeci.
Nikad mi nece biti jasno zasto su ga toliko forsirali, a nikad dovrsili u jedan kompletan proizvod. Koji im je djavo bio pa da im je trebalo 3 OS rewrite-a u 4 godine(WP7, pa WP8 godinu dana nakon njega i W10m 3 godine nakon njega)?
 
Poslednja izmena:
Ako MS ne napravi novi mobilni OS do trenutka kada 8.1 više ne bude radio, svakako ću bilo koji w10m telefon izabrati pre bilo kog Androida, ali jasno mi je zašto im je ovaj projekat propao. Da su samo prepakovali 8.1 u drugi interfejs bolje bi bilo. Ovako su sve uništili. Jedina odlična stvar koja mi na 8.1 UVEK zatreba jeste pozivanje nekoga iz SMS poruka. Ono, pošalje mi neko poruku i ja bih da ga zovem. Moram prvo u kontakt podatke, pa onda da zovem. I pritom imam 2-3 različita broja i ne zna se sa kog broja je uopšte poslao poruku, odnosno koji broj je u funkciji. Eto, to je u w10m jedina stvarno bitna novina. Meni je zgodno i što glance ekran ima i datum, ali to nije baš toliko bitno.

Uglavnom, vraćam se sa w10m (950XL) na 8.1 (640). Zbog:
- Glance ekran na w10m prikazuje i datum i podatke o temperaturi, ali je sve mnogo sitnije, uključujući i sat.
- Zaključani ekran prikazuje isto kao glance; više podataka, ali sitno i neupotrebljivo. Na 8.1 imam vremensku prognozu kao pozadinu, sa krupnim podacima i prognozom za tri dana.
- Na 8.1 sam mogao da podesim da se glance skroz ugasi noću. Na w10m mora da bude uključen, ali druge boje od kojih mi nijedna nije dovoljno čitka da vidim bilo šta bez aktiviranja telefona.
- Dvodir za aktiviranje telefona. Na 640 tapnem nekoliko puta i on se aktivira. Ne moram da se mislim da li sam svaki put dobro dodirnuo, da li je registrovao, itd. Nekoliko puta i on se aktivira. W10m zahteva TAČNO dva dodira i to po nekom ritmu. Moguće ga je aktivirati samo u laboratorijskim uslovima. Neviđeno maltretiranje korisnika.
- Na hladnom nijedan ne reaguje savršeno na korišćenje nosom (da ne skidam rukavice :)), ali bih rekao da je 640 ipak malo bolji.
- Početni ekran kada podesim isto na 640 staje malčice više po vertikali. Npr, na dnu mi je pločica srednje veličine (veliki kvadrat) za SMS i vidi se lepo "mts" u dnu pločice. Oznaka operatera postoji i kod desetke, ali ona uopšte ne staje na ekran. Nije mi bitna ta oznaka, nego ilustracija da je ekran "kraći".
- Podešavanja na w10m nepotrebno komplikovana, a mnoga bitna ne postoje (kao što je da prognoza bude pozadina za glance). Inače, jedan isti program nikako ne može da mi prikaže stanje baterije na glance ekranu na w10m, ne znam zbog čega. Navikao sam i potrebno mi je.
- I dalje ne znam sa kog broja mi neko šalje sms ni na koji njegov broj ja šaljem. Nebuloza.
- U delu za pozivanje, više mi odgovara da su ikone u dnu ekrana (8.1) nego u vrhu (lako ih dohvatim rukom kojom držim telefon). Naravno, prebacivanje može prostim prevlačenjem, ali još jedan detalj koji pokazuje nerazmišljanje.
- Stari telefon (640) je neuporedivo brži u svemu. Jedino je slikanje kamerom na 950 daleko brže (trenutno; starom je potrebno i po nekoliko sekundi), ali ne bih rekao da su slike u zatvorenom bolje.
- Na jakom svetlu (kad god sam napolju), 950 POTAMNI ekran, a onda ga i potpuno ugasi! Katastrofa. Ovo me možda najviše izludelo, jer napolju ne mogu da vidim ništa bez aktiviranja telefona.
- Na 950 je potrebno MNOGO više vremena da uhvati GPS, a i dalje gubi signal kao i 640.
- Oba telefona umeju da ugase ekran iz čista mira i dvodir ne radi, ali na 950 je to počelo da se dešava mnogo češće.
- Mislio sam da če mi veće dimenzije 950XL biti najveći problem, ali na kraju je to još i nešto što bih najlakše prihvatio. Ipak, iritira što u neke džepove staje knap, pa se teško izvadi ili preti da ispadne.
- Na kraju, ali ne najmanje važno - baterija. Meni 640 traje u proseku sigurno 3 dana. Čisto kao neki reper za to koliko ga koristim. Ali, 950 sam morao da punim SVAKE NOĆI. Nekad bi pao i do 10-20 %, a najviše bi ostao na 40. Posle šetnje od samo 2 sata (gps uključen) baterija je padala sa 100 i na samo 75 %! Drugim rečima, da odem na neko ozbiljno pešačenje ili celodnevnu bajk vožnju baterija bi se ispraznila na pola puta. :(
Ima sigurno još toga, ali negde treba završiti spisak.

Sviđa mi se, naravno, što je na 950 veći ekran i što se neke stvari bolje vide, ali ne sve. Lepo je i što radi Skajp, ali kao da ne radi. Na 8.1 (dok je radio) dobijao sam obaveštenja o porukama čim stignu, a i zvonio je čim me neko zove. Na w10m čak i kada je Skajp pokrenut ne dobijem nikakvo obaveštenje ako nisam baš u njemu.
 
@dean87 prosvetli me sveti covece? :)

Ljudi dal ste vi normalni kukate o necemu sto nikad nije bilo dobro? Mogu da razumem trun simpatije ako sam je win tel bio prvi smartphone u teenage godinama ali da ozbilno kukate u 2019 godini mi je skroz nebulozno jer windows nikada nije bio cak ni dobar vec je uvek bio najlosiji izbor i uvek je imao problem sa aplikacijama a one aplikacije koje je i imao su uvek bile losije od konkurencije u svakom pogledu bilo da je u pitanju symbian era ili sad android\ios prosto je uvek bio djubre i to je prosto tako imao sam windows telefone od prvog do poslednjeg uporedno sa symbian.android,ios tako da dobro znam sta je moglo a sta ne.
 
Ideja odlična na papiru, u praksi mučnina. Kad se setim posle kuke i motike problema da se svaki rešavao hard resetom. Daleko im lepa kuća pupupu, ne dao Bog ni Sotona MS-u da pipne mobile.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
@dean87 prosvetli me sveti covece? :)

Ljudi dal ste vi normalni kukate o necemu sto nikad nije bilo dobro? Mogu da razumem trun simpatije ako sam je win tel bio prvi smartphone u teenage godinama ali da ozbilno kukate u 2019 godini mi je skroz nebulozno jer windows nikada nije bio cak ni dobar vec je uvek bio najlosiji izbor i uvek je imao problem sa aplikacijama a one aplikacije koje je i imao su uvek bile losije od konkurencije u svakom pogledu bilo da je u pitanju symbian era ili sad android\ios prosto je uvek bio djubre i to je prosto tako imao sam windows telefone od prvog do poslednjeg uporedno sa symbian.android,ios tako da dobro znam sta je moglo a sta ne.
Nemam šta ja tebe da prosvetlim, dobio si izliv nekih negativnih emocija posle linka koji sam postavio, tamo sve lepo piše...baš fin text.
Dark mode je" izmislio" MS i primenio na WP , to je tek od ove godine dobio Android kako valja posle nekoliko pokušaja.
Može da se nabraja ali će ekipica da troluje, bolje posmatrati samo.
Poz
 
Druze o kakvim emocijama pricas to su bezivotne stvari koje koristis dok te sluzi a kad prestane da sluzi bacis u kantu i zaboravis da je ikad postojalo :)

Pobogu dark mode pominjes kao nesto revolucionarno :D to sto nema ni basic aplikaicja to nije bitno

Inace android je imao dark mode jos od gingerbread tako da prosto nisi u pravu, posle su ukinuli iz njima znanih razloga sto je apsolutno nebitno a ono sto je bitno da je da OS bude stabilan i da ima softvera sto windows telefon nikada nije imao
 
@canej fazon kod desetke je sto ti moras da radis kako su oni zamislili, a ne da radiš kaki si zamisluo ili ne daj boze kako je bilo u 8-ici, ako se pomiris sa time, sve će ti biti lakše ;)
-kada drzis stisnut windows taster, spustice si se gornji deo ekrana da ga mogao koristiti sa jednom rukom
-postoji reg mod za rad sa rukavicama ali zahtev hackovan telefom
-ako ti se cesto gasi ekran moguće je da te zeza staklena zastita koju si stavio preko ekrana
 
Evo i ja da se umesam :D

Ja sam uzeo wp kad se pojavila desetka, i moram da priznam da je imao neka resenja koja su mi se bas svidjala. Probao sam i osmicu, ali uvek mi je bila ruzna. Medjutim, vremenom je radio sve gore, sve vise aplikacija nije radilo i vratio sam se na android. Mogu da kazem da sam progledao istog momenta.

Neki mix ta dva interfejsa bi bio ok...
 
Nazad
Vrh Dno