Šta je novo?

Windows (phone) 10

pitanje: koja je najkorisnija aplikacija za win10mob? odgovor: Team viewer da se sa njim konektujes na android telefon koji drzis u fioci da vidis poruke na whatsappu
 
Poslednja izmena:
Tvrtka pod nazivom Emperion radi na ”oživljavanju” Windows mobilne platforme
Jedna britanska tvrtka pod nazivom Emperion ulaže velika financijska i druga sredstva ne bi li nekako pokušala ”oživjeti” Windows Mobile platformu. Emperion je svoje nove ideje objavio na svojoj Twitter stranici. Jedina razlika između prijašnjih Windows pametnih telefona i onih koje bi osmislila tvrtka Emperion jest u ARM verziji Windowsa 10 koju bi njihovi uređaji imali u sebi.

ARM verzija Windowsa znači da bi pametni telefon u sebi imao drugačiju verziju Windows OS (točnije, radi se o verziji Windowsa koja je optimizirana za rad na ARM-ovim procesorima, kao što je na primjer Snapdragon 8cx).



Novi pametni telefoni trebali bi, uz Windows OS, bez problema moći pokretati i Android aplikacije
Još jedna stvar zbog koje je ova priča još zanimljivija jest činjenica da bi novi Windows pametni telefoni na sebi mogli imati i Android OS. Ako sve prođe kako treba, iz Emperiona tvrde kako bi njihovi pametni telefoni trebali moći pokretati sve Android aplikacije i to bez bilo kakvih vanjskih emulatora ili ”dual-booting” uređaja. No kako će se to moći odvijati za sada ne znamo, budući da Emperion nikakve detalje o tome nije pustio u javnost.

Novi pametni telefon trebao bi se navodno zvati ”Nebulus”. Kao što iz Emperiona tvrde, njihov Nebulus trenutno postoji samo kao prototip i tek se treba vidjeti što će ovaj pametni telefon sve moći raditi i kakve će specifikacije imati. Iz Emperiona također tvrde da su ostvarili suradnju sa Microsoftom, koji im navodno pomaže u njihovim pokušajima ”oživljavanja” Windows Mobile platforme.

Razlog zbog kojeg je tvrtka odabrala ARM a ne Intel su tehnički problemi s kojima se Emperion navodno susreo prilikom njihovih pokušaja da ispitaju neke od mogućnosti Intelovog hardvera. Sve u svemu, tvrtka ubrzano radi na novom operacijskom sustavu i na svom novom pametnom telefonu, što je svakako dobra vijest za sve ljubitelje tehnologije.

Donedavno smo se pitali hoće li osvanuti bilo kakva druga platforma izuzev Androida i iOS-a. Pojava Windows mobilne platforme u prošlosti otvorila je mnoga vrata, kako programerima tako i proizvođačima, a potencijalnim kupcima pružila je mogućnost da izaberu između tri platforme. Nažalost, zbog svega što se dogodilo, Windows Mobile je prošao onako kako je prošao.

Previranja na relaciji Kina-SAD dala su nam razloga za povjerovati da bismo vrlo uskoro mogli vidjeti treću platformu pametnih telefona u obliku Harmony OS-a. Ako Emperion uspije u svome naumu i ako implementacija nove Windows-Android platforme prođe dobro na Nebulus pametnim telefonima, nije nemoguće da u idućih godinu-dvije dobijemo ne jednu, već dvije nove mobilne platforme.
https://pcchip.hr/moby/pametni-tele...nu-koji-bi-mogao-pokretati-windows-i-android/
 
nije mi dao site da se prijavim za 100€ sa lumie, morao sam pozajmiti kolegin iphone :D
 
hmm.. svasta.. a bas bi trebalo obrnuto da bude, da zabrane prijavu sa ajfona :)

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Ma trebali su odmah 200e da im uplate, da kupe normalan telefon [emoji3]

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Uzeo sam za majku neki 535 lumia sa greškom na kameri za 10e, pa rekoh aj da bar instaliram neki program kad već postoji mogućnost....

viber sam nekako uspeo, ali ne dobija poruke ni pozive dok ne uđe u aplikaciju, whatsapp nema na onoj prodavnici aplikacija.... šta još drugo može da se ubaci korisno na taj tel (win10 ima)

pošto nisam do sad imao win telefon....

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
 
Haha hvala nisam u toku, do sad nisam imao bilo šta ovakvo, al računam opet w10 je noviji trebao bi da ima podršku...
hvala svakako na informaciji

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
 
Uzeo sam za majku neki 535 lumia sa greškom na kameri za 10e, pa rekoh aj da bar instaliram neki program kad već postoji mogućnost....

viber sam nekako uspeo, ali ne dobija poruke ni pozive dok ne uđe u aplikaciju, whatsapp nema na onoj prodavnici aplikacija.... šta još drugo može da se ubaci korisno na taj tel (win10 ima)
pošto nisam do sad imao win telefon....

Unigram (telegram port) radi ok.
 
Izasao Surface Duo :D
 
Da, malo prerađeni Android sa proširenjima za dual screen, ali rade standardne aplikacije.
 
Lumia 640XL jos uvek odlicno sluzi,ali vec par meseci Viber nista,niti zvoni niti poruke.
Tek kad se pokrene vide se pozivi,poruke.Skype radi odlicno.
Nisam hteo ali Zena mi je kupila nov telefon,Redmi 8T.Treba vremena navici se,ali za ovih par dana vidi se koje je to zlo od sistema.
Plase se ljudi od cipovanja,a u stvari ko god ima android uredjaj,znaju u kad si prdnuo...Strasno.
Sta je tu je ,ko hoce da prati modu tako je to...
Ako neko zna,nije mesto,ali ne znam da nadjem kako da pohvata slike kontakta sa Vibera,WP,FB i da se dodaju u imenik.
To WP telefon sam uradi,ovde ne.Nisam nasao kako, kao i odgovor po netu.
Ne znam ni da li to moze da uradi,ili kako vec ide?Ko ce da slika 700 ljudi zbog imenika.
 
pitaj u temi za android aplikacije

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
secam se da je pre postojala aplikacija i za android.
dugo vec ne koristim win phone, da li on takve kontakte sa slikama sinhronizuje sa windows nalogom (outlook\live)?
ako se taj outlook\live nalog doda na android i sinhronizuje, trebalo bi da povuce i slike?

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
Meni su slike povučene, ranije sam koristio WinPhone i adresar sa slikama mi je na outlook.com.
I sada kada nešto novo dodam/promenim u Outlook se sinhronizuje u roku od par sati putem: Outlook (Windows) <> Outlook.com (site) <> People (Android)

Možda ima veze što koristim MS Launcher na Androidu, mada ne verujem.
 
Ljudi, jel znate kakva je sad situacija sa Windows 10 mobile? Jel funkcioniše Store na Windows 10 store?

Ja prosledio bio mom tati Lumiju 730, imao sam w10m na njemu, al vratio da bude wp8.1 jer sam tad smatrao da je za ćalca to tako bolje - da ima brži sistem. E sad, bio na telefoni neki stariji problem, resetujem ja njega na fabrička podešavanja, i to sam se zeznuo - odmah sam izgubio i Upgrade Assistant s kojim bi inače mogao da prebacim telefon na desetku. I snađem se nekako da mu nabacim desetku, al sad telefon em zaglavljen na tom prvom buildu .107 koji je bio kad se w10m i pojavio za stare wp8.1 telefone, em mu ni Windows 10 store ne radi.

Jadan Microsoft, nema ker za šta da ih ujede, a zapostavili su, koliko vidim dosta alata za upgrade na desetku: nema Upgrade Assistant jer nema ni wp8.1 prodavnice, a i onaj Over-the-cable im isto ne radi...😶

Ima li šanse da se namesti da Lumia 730 radi s Windowsom 10 sad?
 
Sad sam odradio opet WDRT, vratio ga na WP8.1, i opet ga stavljam na w10m. Sad samo na drugačiji način, ono je bio malopre neki drugačiji alat, a sad idem sa OTC Updaterom, ali verzom koju je podelio neko na XDA... Tu je ispravio linkove ili šta već da updater može ipak da radi. Za sad ne kačim ništa konkretno, nikakve linkove, jer tek treba da vidim hoće li mi raditi.

Znači, prvi put kad sam mu stavio to sad w10m niti mu je radio store, niti je hteo da se updateuje... Nadam se da je to ispalo tad tako samo zbog loše instalacije desetke, a ne zbog desetke same po sebi.

Navikao sam se da je WP8.1 u stanju kakvom je, ali ipak ne bi bilo OK tako brzo i desetka da je pukla...
 
Ja bih se i danas vratio na 640, extra me služio.
 
Ja ovaj nisam još uspeo da sredim, al sam se već podsetio kako mi je ta tastatura Lumijama najbolja ikad.😁
 
Nije Google džabe bojkotovao ovu platformu, znali su da ukoliko oni izbace aplikacije, i ostali će za njima i onda je položaj tadašnjeg tromog Androida ozbiljno ugrožen.

Imam dve Lumie u kući 532, koja je korišćena donedavno, padala milion puta, radi kao nova, samo je poklopac pozadi napukao, pričamo o telefonu koji je koštao 90-100€, baš me zanima koji bi android u tom cenovnom rangu i danas radio kao prvog dana, i 640XL, takođe radi i dan danas, fenomenalan midrange telefon u ono vreme.

Mnogo mi nedostaje Lumia dizajn i njihove boje telefona.
 
Poslednja izmena:
Orange Lumia 735 najbolji mob koji sam ikada imao.
Orginalni dizajn ne copy paste kao danas, izmenjiva leđa, stabilan i siguran os,
live tiles bolji od widgeta na androidu, odlična kamera, zvuk i baterija.
 
Nazad
Vrh Dno