Šta je novo?

Windows (phone) 10

Uzas, nije mi ni trebao update: em se auto instalira, em ne radi pdf :/

edit: ko ima interop otkljucan tel moze u njemu podesiti default pdf aplikaciju. Ja sam stavio xodo, nije los na prvi pogled, ima i dark mode.

To je bug iz prethodnog builda koji nije ispravljen ovim patchem.

Sent from mTalk
 
U pravu si, koliko je sada tek povecana sigurnost kada ni ne radi ;)
Edge se ionako gubio sa 200+ strana.
 
Svašta ljudi muvaju u PDF-ove, mani se. ;)
Da ukinu još da može i sajtove da učitava i 99% smo sigurni od virusa.

Sent from mTalk
 
Ajde sta ce ti pdf, jel to telefon ili pdf citac

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk

Ako ti je svih 20K i kusur postova ovakvo svaka ti se dala...
Nego tamburas li ti stogod, ako ne trebalo bi da pocnes a ne da se svakodnevno izivljavas nad pokojnikom...
Mada ko zna mozda se ti ubrajas u one nihiliste...

Ono ousti se malo nije WP kriv zbog ozonskih rupa, i ove vlasti koju imamo...
 
Poslednja izmena:
Posle zadnje nadogradnje (10.0.14393.2068) baguje kada se iz kamere pogleda odmah slika, otovori samo crno. Moarm izaći iz kamere i ući u galeriju da bih pogledao sliku ili video.
 
Posle zadnje nadogradnje (10.0.14393.2068) baguje kada se iz kamere pogleda odmah slika, otovori samo crno. Moarm izaći iz kamere i ući u galeriju da bih pogledao sliku ili video.

Sta imas,koji model?
Kod mene je Verzija 1703
Verzija operativnog sistema 10.0.15063.909
Lumia 640XL DS
 
Uspeo sam da Lumiu 640XL, W10, nateram da pravi RAW fotografije. Ako nekog zanima kako, postavicu objasnjenje, da ne piseb bezveze :D
 
Pisi bas bi mi valjalo da nemoram da vucaram dlsr po gradu

Послато са LG-H340n уз помоћ Тапатока
 
Pisi bas bi mi valjalo da nemoram da vucaram dlsr po gradu

Послато са LG-H340n уз помоћ Тапатока

Upravo sam uradio i isprobao, podesava se da slika JPEG+DNG

wp_ss_20180306_0001.png

RAdi se na sopstvenu odgovornost, jer se manja registar!

Kompletno uputstvo moze da se nadje ovde:
https://www.windowscentral.com/inte...41.456510519.1520333786-1483701618.1520333784
i ovde:
https://forums.windowscentral.com/m...save-lossless-raw-image-format-dng-640xl.html

Da objasnim korake:

1. Skine se Interop Tools sa sajta gore (https://www.windowscentral.com/inte...41.456510519.1520333786-1483701618.1520333784)

2. Ide se u Settings/Update & security/For developers i tu se cekira Developer mode

3. Ode se u File Explorer i nadje se InteropTools koji smo skinuli i instalira se

4. Zatim se ide u Settings/Extras i tu se klikne na Interop Tools

5. Tada je pojavi ovo
interop-tools-2.jpg


6. Klikne se na Registry Editor i tu sam kucao sledece:

Gore gde stoji Registry Hive se ne dira nista, ostaje HKEY_LOCAL_MACHINE

Upisuje se samo u:

Registry Value Name: DNGDisabled

i

Registry Value Data: 0

7. Klikne se na Write Data i izadje se iz Inteop Tools

8. Udje se u kameru i u Settings se izabere JPEG+DNG


Fotografije koje dobijamo u RAW formatu su oko 18 mb i probao sam da ih radim u PS, odlicne su za obradu.

RADI SE NA SOPSTVENU ODGOVORNOST, JOS JEDNOM!
 
Poslednja izmena:
Meni su fotografije koje uslika 640xl stvarno dobre.Nisam nikakav strucnjak,ni blizu toga,ali meni je to dobro,ne bih oko toga dirao.
Nego,hteo da pitam,da li sa ovim alatom,mogu da se promene podesavanja u telefonu da bi moglo da se instalira i da radi here drive,stara navigacija sa 8.1
Ako je neko probao,eksperimentalno.U slucaju da moze,ako nije problem da da instrukcije ili uputstvo.
Pozdrav
 
Jel se dešava nekome da mu zabada tastatura?
Dal u aplikaciji dal u browseru, ako pogrešim pa pipnem na to mesto da ispravim grešku kursor ili nestane ili se ukopa i moram da pritiskam Back ili po desetak puta da pipam po ekranu ne bi li proradila?
Ništa tad ne reaguje od tipki na tastaturi.
Ovo je nekakav bug, jer sam resetovao sistem pre neki dan i oprt sve po starom.

Sent from mTalk
 
march 2018 update, popravili su pdf u edge-u :)
 
Radi li nekome Cast to Device opcija za video fajlove?
Nit je vidim niti više postoji poseban odeljak za Video fajlove uopšte, sve su strpali u Photos.
Lepo Majkrosoft, vrlo lepo!
 
Radi li nekome Cast to Device opcija za video fajlove?
Nit je vidim niti više postoji poseban odeljak za Video fajlove uopšte, sve su strpali u Photos.
Lepo Majkrosoft, vrlo lepo!
Kada se pusti video/film iz Filmovi i TV ,ima opcije.Tri bele tackice,kada se klikne nudi:Strimovanje na uredjaj,Zumiraj radi popunjivanja,Ponovi,Automatska reprodukcija i Reprodukuj kao video zapis sa prikazom od 360 stepeni.
Sa leve strane,beli oblacic nudi opcije,Titlovi,navede se gde je fajl sa prevodom,i Audio,podesavanje zvuka,itd.
 

To ne radi na Lumiji 950xl, ne mogu da ga instaliram. Ne znam dal uopšte radi na W10.

Kada se pusti video/film iz Filmovi i TV ,ima opcije.Tri bele tackice,kada se klikne nudi:Strimovanje na uredjaj,Zumiraj radi popunjivanja,Ponovi,Automatska reprodukcija i Reprodukuj kao video zapis sa prikazom od 360 stepeni.
Sa leve strane,beli oblacic nudi opcije,Titlovi,navede se gde je fajl sa prevodom,i Audio,podesavanje zvuka,itd.
U pravu si. Tu radi. Ali kad odem na klipove koje sam snimio kamerom nema ništa. Ne vidim nigde opciju da prebacim ove fajlove u Movies&TV. Ovako nije bilo ranije.

Sent from mTalk
 
Lumia Play to moze da se sideloaduje na 950ku; ima na store i win10 program: Cast to.
Samo sto ja uopste ne razum kako to radi, nisam uspeo nista da kastujem ni na dlna tv bez wifi, ni na drugi lumia telefon?
 
Ne može, probao sam. Cast to ne radi uopšte.

Sent from mTalk
 
Pokrenem Filmovi i TV.Prikaze mi Sve fascikle i ispod toga Svi video zapisi.
Kliknem na zeljeni video zapis,bilo koji,snimljen i sa kamerom telefona,on otvori video.
Kliknem na tri bele tackice u desnom donjem uglu i ponudi mi Strimovanje na uredjaj,Zumiraj radi popunjavanja i sve sto sam naveo u tekstu gde si me citirao.
I to mogu da strimujem na smart tv.Pre sam dok je telefon bio na 8.1 koristio Lumia play to,sada je telefon na 10(lumia 640xl ds) i ta aplikacija i dalje radi.
Ne znam zasto ne mozes video da strimujes na tv.Film radi bez problema ali ne ide prevod,to je jedina mana,ako pricamo o filmu
wp_ss_20180321_0001.pngwp_ss_20180321_0003.jpg
Mogu sve da sa telefona bezicno pustim i na laptopu,preko opcije Povezi se....
Tv mora da bude povezan na ruter,preko kabla ili wifi.Telefon na istu mrezu i moralo bi da radi,osim ako je neki propust u softveru televizora.Na nekom smart LG radi,koristim.
Isto vazi i za racunar.U stvari moze bilo koji racunar koji ima Windows media player.Pokrene se WMP,u podesavanjima Protok,selektovati Dozvoli daljinsku komandu mog programa Player,i Automatski dozvoli uredjajima da reprodukuju moje medije.Windows media pleyer mora biti pokrenut na zeljenom racunaru,iz telefona preko filmovi i tv ili lumia play to mozes na racunar da emitujes muziku,film i fotografije.
wp_ss_20180321_0005.pngwp_ss_20180321_0007.pngwp_ss_20180321_0009.png
 
Ako nista od ovoga ne pomogne,postoji ACG Player,cita sve sto postoji u telefonu,kartici,one drive,moze da reprodukuje,moze i da strimuje.
Samo jedna dopuna,ovakva podesavanja moraju da se urade da bi radio strim na racunaru u Windows media playeru.2018-03-21.png
 
To ne radi na Lumiji 950xl, ne mogu da ga instaliram. Ne znam dal uopšte radi na W10.


U pravu si. Tu radi. Ali kad odem na klipove koje sam snimio kamerom nema ništa. Ne vidim nigde opciju da prebacim ove fajlove u Movies&TV. Ovako nije bilo ranije.

Sent from mTalk

Ovde je problem,"Ne vidim nigde opciju da prebacim ove fajlove u Movies&TV".
Kada pokrenes Movies&TV,ili Filmovi i TV,obrati paznju u gornjem levom uglu postoje tri bele horizontalne linije/podesavanje.
Tu postoje neke opcije.Istrazite,Kupljeno i Licno.
Treba da se selektuje Licno.
Tada ce se prikazati folderi Sve fascikle ,Svi video zapisi
To je ono sto treba da se uradi da bi video svoje podatke .
Znaci,mora da se izabere Licno.Mislim da je samo u tome problematika.
wp_ss_20180321_0016.png
 
Rekoh Lumia Play to ne radi na Lumiji 950xl

xvf8pj0.jpg


Probaću ovaj ACG player ali deluje mi baš konfuzno.


Sent from mTalk
 
Rekoh Lumia Play to ne radi na Lumiji 950xl

Moze da se sideloaduje, ima na xda forumu link.
I meni je cast-ovanje proradilo sa xbox360. Samo sto xbox360 ima hardversko ogranicenje od 720p :/
Nije mi radilo sa Vox 'smart' tv, koji ima neki dlna posto radi plex, ali nece da radi sa mob.


 
Jel možeš da mi ostaviš link, ja tu aplikaciju na xda ne nalazim?

Sent from mTalk
 
Jedno pitanje,

imamo na poslu stariji HP multifunkcionalni stampac/skener M1536dnf zakacen na mrezu. Konektujem se na mrezu sa Lumijom i startujem HP Smart, on prepozna HPM1536dnf. Stampanje radi, ali skeniranje nece, a meni bi bilo interesatno skeniranje adf vise strana ili pojedine strane sa stakla da mu pustim sa mobilnog.

Da li ima jos neki program? Odnosno sta radim pogresno sa HP smart-om?



p.s.:CamScanner radi jako dobro kao skener sa kamere, bolje nego Officelens i bolje nego na androidu posto ne ostavlja potpis na skeniranim fajlovima, ali nekada zatreba i hardwerski skener.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Nakon 3 godine konačno ću napustiti Windows Phone/Mobile. Uskoro nabavljam Nokia 7+.
Za ove tri godine bilo je svega, dobrih aplikacija, zanimljivog testiranja sistema, bagova, loših aplikacija...
Poslednjih meseci, sistem je skroz poludeo, ne mogu više da pravim Hard Reset, prekipelo mi.
Što se tiče plot twista, nema od toga ništa, ista stvar i sa Surface Phone-om... Osim ako ga ne naprave sa Androidom.
Prosto kada je WP bio na vrhuncu, da je želja postojala, MS je trebao da plati developer-ima da odrade kvalitetne aplikacije i da je to urađeno sistem bi sigurno imao 20-30% zastupljenosti. Zašto nije tako zna MS. Naravno da je u pitanju profit, oni nisu ni imali dugoročne planove za segment telefona, brzo sklepali WP 7, 8, 8.1 čisto da malo podignu vrednost kompanije. Onda kupili Nokia-u, iako su znali da sa njom neće ništa uraditi. Onda je prodali, i lagano počeli da gase sistem. Nikada nisu ni hteli da prave telefone, a dokaz za to je broj modela koje su izdali pod brendom Microsoft. Sve su to telefoni koji su već bili u fioci dok je tadašnja Nokia bila živa, ovi su samo uzeli i nalepili brend Microsoft i izbacili na tržište te telefone. Čisto da se isprazni lager. Kada je predstavljeno sve što je bilo proizvedeno pre kupovine Nokia-e, oni su završili svoje putovanje u mobilne vode i nisu ni hteli da dizajniraju i prave nove uređaje...
Tako da Surface Phone-a sigurno biti neće, bar ne sa Windows OS-om. Eventualno neki derivat Android-a.
 
Da li neko ima problema sa preuzimanjem aplikacija sa Store-a? Juce sam primetio, da kad hocu nesto da instaliram, umesto da krene download, samo uradi refresh stranice aplikacije i nudi mi opet da je preuzmem i tako u krug.
 
Nazad
Vrh Dno