Šta je novo?

Windows (phone) 10

Meni samo nije jasno ,ono kad direktno sa notifikacije odgovara na por ,kad se pojavi ona mala tastatura ,pa ta tastatura na l620 i na telefone sa 4 inca bice neupotrebljiva ,valjda ce za tel sa manjim ekranom da bude iste velicine kao i kad kucas poruku.
 
MS se budi, dobro su se setili...posto je Google i Apple odavno osvojio preko 90% trzista.
 
Iskreno lici na androdi sada vise nego 8.1... posebno small screen verzija.
 
I kad cemo moci da ubacim prvu verziju na fon, mislim na preview naravno? :D
 
Pa iskreno nema bas nekih os promena ,mozemo da ocekujemo vec februara :)
 
Pokazali su uglavnom vizuelna osvezenja. Ali mene najvise zanima ono iznutra :)
 
Jok. Bitno je "Hey Cortana"....ni korišćenje Android appova, to bi bilo sjajno.
 
Poslednja izmena:
Sve mi se sviđa osim početnog ekrana. Izgubili su jedinstvenost, ne sviđa mi se ovo rešenje sa pozadinom iz tajlova...
 
Bas ovo sa pozadinom je bilo must have, a ne kao na 8.1 isecena pozadina ogranicena na povrsinu tileova... Ima dosta stvari koje podsecaju na Droid, ali bolje i to nego da su ubacili nesto poput Meego UI-a gde 90% ljudi bi reklo fuj lose je / takvi su ljudi, hoce nesto sto im je poznato, eksperiment je rizik.
 
Pocetni ekran nisu ni menjali ,sem pozadine ,nego ne rece dali cemo moci da menjamo tajlove kao do sad ,ono dva ili tri reda ,ako mora samo ovako kao na prezentaciji sta cemo mi sa 3.8 i 4 inca ,jako je sve to sitno na malim ekranima .
 
Ja bih pre stanjio crne linije pored tajlova...
 
Pocetni ekran nisu ni menjali ,sem pozadine ,nego ne rece dali cemo moci da menjamo tajlove kao do sad ,ono dva ili tri reda ,ako mora samo ovako kao na prezentaciji sta cemo mi sa 3.8 i 4 inca ,jako je sve to sitno na malim ekranima .







Cek bre za manje od mesec dana ce biti preview :) i sa tom preview verzijom necemo biti sigurni sta ce sve dodati u final update za sve..




Ja jedva cekam sta ce biti sa Lockscreen aplikacijama, mora da su to popravili, btw Settings je sada bolje odradjen nego na Droidu/IOSu ;) da se ne lazemo, dobra fora sto su progurali Univerzalne app konacno, to je taj utisak da koristis jedan sistem na vise uredjaja.


Jedino sto je ruzno sto nema vise izgleda klasicnog Control panel-a na Desktop varijanti...al dobto niko ne ocekuje dupla podesavanja Desktop/Metro ili kako ga vec nazivaju...Modern. Ono sto je najbitnije su aplikacije, nadam se da ce biti puno Uni app.
 
Poslednja izmena:
Ako preview bude kao do sad ,onda cemo dobiti sve unapred :)
Ocigledno je da su se vise osvrnuli ka pc verziji i ove godine .
 
Pa normalno, sta si ocekivao ;) to im je glavni proizvod Win za PC i Xbox kao kompletan proizvid, cak je i Surface negde na nivou WP posto ne ide kako je planirano... Njima je bio i ostace software glavni proizvod, ovo ostalo su experimenti pa ako upali..
 
Ako i neki developeri third party aplilacija budu pravili univerzalne,to ce da bude ekstra.
Jedino me je iznerviralo sto je na svim njihovim glasanjima za nove opcije izglasana podrska za OTG,a to nisu ni spomenuli.
 
Meni se npr svidja sto ce Skype biti deo sistema, kao takav rafice odlicno to mora da sljaka dobro i tako cemo konacno imati MS-ov servis koji podjednako dobro radi kao na ios-u i droidu ako ne i bolje i da prestanu da blamiraju svoj sistem.

Sve su to mogli delom i u 8.1 nego su bukvalno dosta app degradirali, da bi sad u w10 ih vratili sa jos nekim hibridnim funkcijama, setimo se Poruka u kojim si mogao da se dopisujes sa nekim na FB, pa super brze Music&Videos app...(dobro ne bas super).
 
Poslednja izmena:
Ako i neki developeri third party aplilacija budu pravili univerzalne,to ce da bude ekstra.
Jedino me je iznerviralo sto je na svim njihovim glasanjima za nove opcije izglasana podrska za OTG,a to nisu ni spomenuli.

Ne mora da znači da neće biti toga, ovo i nije bio događaj gde će predstaviti windows 10 za telefone. Čisto su hteli da pokažu univerzalne aplikacije .

Tek marta i aprila sledi događaj vezan za telefone .


Ne znam zašto vam se ne sviđa početni ekran ? Isti je kao na pc-u ja sam oduvek želeo da takav bude na telefonu, dodata je i transparentnost baš po meri. Nije fora da bude 100 % transparent.
 
Poslednja izmena:
Tako je zato i nemamo jos uvek Preview za mobilne a jos u Septembru je krenuo Insider za desktop ;)
Bila bi fora da korisnik moze da bira stepen transparencije tileova kao i stepen blura pozadine direktno iz wallpaper menija.
 
Poslednja izmena:
Ma pocetni ekran je potpuno isti sem te pozadine ,ja sam se nadao interaktivnim plocicama ,al izgleda nista od toga .
 
Ma pocetni ekran je potpuno isti sem te pozadine ,ja sam se nadao interaktivnim plocicama ,al izgleda nista od toga .

A šta onda da ubace u gdr1 :D . Pogledaj prvu verziju windows 10 koja je puštena u insider program. Start screen je bio isti kao na win 8.1 dok se već sada dosta promenio .
 
i ako bi ubacili te "interaktivne" pločice, nadam se da bi ostavili izbor meni da ostavim ovako kako je sad.
Nerviralo bi me da mi bilo šta leti po ekranu.
Ovaj dizajn kakav je sad me i privukao na WP
 
Nazad
Vrh Dno