Šta je novo?

Windows (phone) 10

Nista niste skapirali jbt.. ne mirisem ni ja FB ali je najpopularnija drustvena mreza, kad bi Win ostao bez njihove podrske to bi onda bilo konacno pakovanje kofera, bili vi 'pro' korisnici ili ne, to ne menja stvari..


Sent from TT

Aj prestani da lupas molim te, brukas se. Do pre godinu dana je MS razvijao FB app za WP ... ta app danas bolje radi nego zvanicna FB-ova koja postoji u stable i beta verziji.
Na jednom androidu ljudi koriste cesto 3rd party fb aplikacije , posto je official aj zdravo - zdere resurse na sve strane... mislis da bi android propao bez fb aplikacije..

Sa druge strane imas Instagram koji je itekako za kratko vreme doziveo dobio par znacajnih feature azuriranja u vidu UWP , lepo radi i na telefonu i na kompu.
Ne propada platforma zbog jedne ili dve aplikacije... to smo videli od kada, nemamo official YT app koja je isto popularna pa sta, nije zbog toga sve otislo niz brdo.

FB treba da razvijanjem aplikacije sebi privuce sto vise korisnika a ne da ugrozi neku platformu kako ti to mislis...
Jedna banka gubi klienta ako nema aplikaciju npr za Win platformu, ja cu mojih 5000 e da prebacim iz Inteze u Unicredit, ja necu da mislim zasto Inteza nema aplikaciju za WP, to moj problem nije...

Sada mi je jasno sto pored imena ti stoji Lozac .
 
Poslednja izmena:
Aj prestani da lupas molim te, brukas se. Do pre godinu dana je MS razvijao FB app za WP ... ta app danas bolje radi nego zvanicna FB-ova koja postoji u stable i beta verziji.
Na jednom androidu ljudi koriste cesto 3rd party fb aplikacije , posto je official aj zdravo - zdere resurse na sve strane... mislis da bi android propao bez fb aplikacije..

Sa druge strane imas Instagram koji je itekako za kratko vreme doziveo dobio par znacajnih feature azuriranja u vidu UWP , lepo radi i na telefonu i na kompu.
Ne propada platforma zbog jedne ili dve aplikacije... to smo videli od kada, nemamo official YT app koja je isto popularna pa sta, nije zbog toga sve otislo niz brdo.

FB treba da razvijanjem aplikacije sebi privuce sto vise korisnika a ne da ugrozi neku platformu kako ti to mislis...
Jedna banka gubi klienta ako nema aplikaciju npr za Win platformu, ja cu mojih 5000 e da prebacim iz Inteze u Unicredit, ja necu da mislim zasto Inteza nema aplikaciju za WP, to moj problem nije...

Sada mi je jasno sto pored imena ti stoji Lozac .
Tako je!
 
Fb koristim preko edge i no problemo - radi OK, takođe
youtube koristim preko edge (m.youtbe) - radi OK
 
Ovde je updateovanje sistema cesce nego azuriranje aplikacija :eyebrows: samo na win10m :D

E to ti je zato sto je MS umislio da je BRDO i da svi moraju ka njemu...

MS-ova muka je u tome da su mnogi shvatili kako ih alpinizam apsolutno ne zanima...

Bes mu klesta MS kupi LinkedIN a onda zaboravi da razvija program za sopstveni mobilni OS... vakvih primera kolkio ti dusa pozeli...

ALI se zato w10m OS azurira svakog meseca (manje vise)... i koji je pak toliko je dobar da se MS-u vise isplati da plate QM (posto ne verujem da bi oni to onako od srca uradili za MS) da u svoje cipove ugradi podrsku za Win32 API...

Ovaj w10m od necega sto obecava postade "indiJanska serija" svaka insinuacija na MS CEO je namerna...

I sta je najgore od svega oni i dalje misle ne da su brdo nego Mt. Everest...
 
Bes mu klesta MS kupi LinkedIN a onda zaboravi da razvija program za sopstveni mobilni OS... vakvih primera kolkio ti dusa pozeli...

MS je korporacija, svaki deo radi za sebe... Nije to kucna radionica pa da svi sve rade...
Da pitas u jednom sektoru MS-a sta radi drugi nece imati pojma, sto je i normalno.
 
MS je korporacija, svaki deo radi za sebe... Nije to kucna radionica pa da svi sve rade...
Da pitas u jednom sektoru MS-a sta radi drugi nece imati pojma, sto je i normalno.

Ali si ti ko majonez u sve se mesas...
 
Simpaticno... Lenovo Bluetooth mouse!
:d
[YOUTUBE]bhO-GHu-roY[/YOUTUBE]
 
После данашњег, благог, ажурирања системских апликација вратио ми
се датум на тајлу календара
 
Extra, ti povezuješ periferale na mob, a ja tek posle godinu i po provalio kako da l532 stavim na mute bez vibracije iz onog padajućeg menija kad stisneš volume dugmiće[emoji1] Zarđ'o sam

Lumia 532ds
 
Kad vidim da neko kaže da aplikacije za komunikaciju nisu bitne na mobilnom telefonu, muka me uhvati.
 
Posle ovih ažuriranja najzad rade email notifikacije. Ali su zato zeznuli tile na kalendaru i sad kad je na medium veličini prikazuje ikonu kalendara umesto datum.


Sent from mTalk Lumia 950xl
 
Kakvo ludilo. Kod većine ne radi, valjano, po neki sistemski Tile. Obrni-okreni Surface rešava stvari.
P.S. Kod mene, sada, rade sve pločice. Pu, pu, pu, da ih ne ureknem.

Sent from Lumia 650 LTE @mTalk
 
Poslednja izmena:
Kakvo ludilo. Kod većine ne radi, valjano, po neki sistemski Tile. Obrni-okreni Surface rešava stvari.
P.S. Kod mene, sada, rade sve pločice. Pu, pu, pu, da ih ne ureknem.

Sent from Lumia 650 LTE @mTalk

meni na insajderu sve lepo radi, samo nekad settings pukne, kada udjem u neki pod meni...
 
..neko se skoro zalio kako stalno ima slusalicu pored signala..
Sinoc sam vracao l1520 na 8.1,kako sam se odmah smorio,pala je desetka ubrzo,vratio se na stari build .693,ali sada imam prokletu slusalicu koju nikako ne mogu da sklonim.
 
Ljudi pomagajte :D

Ovako, kolega jedan mi je bio sinoc i zalio se da mu ne povlaci outlook uopste mailove sa gmaila. I stvarno sanse nije bilo da se namesti. Na kraju smo obrisali gmail iz accounts-a i dodali ga opet, podesili sinhronizaciju i radi lepo sada. Medjutim, nakon sto je otisao me je nazvao i rekao da su mu nestali kontakti (sve nove kontakte koje je cuvao u poslednjih godinu dana je cuvao na gmail acc.). Anyway, pokusao je sve i svasta sinoc, sat vremena smo bili na vezi dok smo pokusavali da osposobimo i nista.

Malopre me je zvao i kaze da mu u listi poziva stoje samo brojevi bez imena, isto tako u imeniku ima nekoliko kontakata sto je povukao sa skype-a, medjutim, ako pozove neki od tih brojeva izbaci mu ime dialer :/. Dakle tu su negde kontakti i imena i sve, ali ih ne prikazuje. U sinhronizacijama i filterima je podeseno da povlaci sa outlook-a, gmail-a i skype-a podatke. Pri tom je restartovao fon sinoc 2 puta, ne bi li se osvezili podaci, medjutim nista.

U pitanju je veliki problem, jer covek je doktor i svi ti kontakti su mu neophodni, pa ako je neko imao slican problem podelite kako ste resili da ne bi covek stavio telefon u neki od aparata na radiologiji :d
 
@iSpirit81

Preusmeravanje poziva...
Tazi u extras... pa onda calls+... tu pogasis sve sta ne zelis...
 
Ljudi pomagajte :D

Ovako, kolega jedan mi je bio sinoc i zalio se da mu ne povlaci outlook uopste mailove sa gmaila. I stvarno sanse nije bilo da se namesti. Na kraju smo obrisali gmail iz accounts-a i dodali ga opet, podesili sinhronizaciju i radi lepo sada. Medjutim, nakon sto je otisao me je nazvao i rekao da su mu nestali kontakti (sve nove kontakte koje je cuvao u poslednjih godinu dana je cuvao na gmail acc.). Anyway, pokusao je sve i svasta sinoc, sat vremena smo bili na vezi dok smo pokusavali da osposobimo i nista.

Malopre me je zvao i kaze da mu u listi poziva stoje samo brojevi bez imena, isto tako u imeniku ima nekoliko kontakata sto je povukao sa skype-a, medjutim, ako pozove neki od tih brojeva izbaci mu ime dialer :/. Dakle tu su negde kontakti i imena i sve, ali ih ne prikazuje. U sinhronizacijama i filterima je podeseno da povlaci sa outlook-a, gmail-a i skype-a podatke. Pri tom je restartovao fon sinoc 2 puta, ne bi li se osvezili podaci, medjutim nista.

U pitanju je veliki problem, jer covek je doktor i svi ti kontakti su mu neophodni, pa ako je neko imao slican problem podelite kako ste resili da ne bi covek stavio telefon u neki od aparata na radiologiji :d


Jeste li probali da odete preko PCa na njegov Google acc da proverite kontakte dal su tamo?

Sent from mTalk
 
Nema šanse da je obrisao sa account-a kontakte sam od sebe. Možda zeza sync ako ima puno kontakata sa slikama pa mu treba vremena.

Lumia 532ds
 
Da li se ovo nekom dešavalo?Od pre par dana uopšte se ne pojavljuju slike kontakata kada me nazovu.U imeniku i dalje slike normalno stoje pored imena.Na fast insajderu sam.
GK07AEf.jpg


Sent from mTalk
 
Kod mene i dalje Camera izbacuje slike u thumb formatu iako Camera app se redovno azurira.
Sreca pa koristim Lumia Selfie i za prednju i zadnju kameru koka skroz korektno radi posao...

Sent from my Lumia 640 XL DS
 
Jeste li probali da odete preko PCa na njegov Google acc da proverite kontakte dal su tamo?

Sent from mTalk

Da, nema kontakata :/

Nema šanse da je obrisao sa account-a kontakte sam od sebe. Možda zeza sync ako ima puno kontakata sa slikama pa mu treba vremena.

Jako cudna stvar. Upravo je bio kod mene. Uvezli smo neki njegov stari vcard sa 700 kontakata u gmail. Ali fali jos nekih 200 kontakata koje je upisivao od kada je kupio telefon.

Nista drugo nismo uspeli. Jedino sto mi pada na pamet je da je cuvao negde u telefonu te brojeve lokalno vezano za taj gmail a nije ih sinhronizovao (jer sinhronizacija poste mu uopste nije radila). Znaci u istoriji poziva mu pise +381 65 123 456 i kada stisne na taj broj da pozove ne pise +381 65 123 456 vec Petar Petrovic. I kada stisne posle na tog Petra Petrovica uopste ne pise gde je sacuvan broj ni gmail ni outlook, sto me navodi na zakljucak da ti brojevi koji su nestali postoje negde na telefonu, ali ne i na cloudu (gmail/outlook/fb/skype).
 
Nazad
Vrh Dno