Šta je novo?

Windows (phone) 10

Instalirao sam lumia camera sa storea i pokrenuo je nekako, i takodje nema reach capture i panorama ne fercera. Posle vise nije mogla da se pokrene. Tako da me ne zanima. Steta sto ove dve stvari ne rade na 925. Steta, jer je kamera na 925 bas vrlo dobra.
Dobio sam nekako najnoviji update. 10.0.15254.1 Pise lumia 950xl. Eh, kad bi bila :D
 
Ima stari program nokia panorama, samo nisam shvatio kako radi.
 
Ima, onaj sto pogadjas kruzic i tako pravis panoramu. Grbav je, ali jedi valjani koji radi na wp8. Moze li on da se ubaci da radi na wp10 ?
 
da taj sa kruzicem, ima u Hej_Joe linkovima.
 
radi na FCU 15254.1 L925:
Lumia.Panorama_3.1.2.1.xap
Lumia Camera 4.8.1.1.xap
Tapatalk_Classic_v2.0.1.50.xap
HERE.City.Lens.xap
da ne nabrajam dalje i sve ostalo iz linka dole.

Ne radi samo bar kod mene:
Here Maps
HereDrive+
Here Tranzit
Xap instalacija neke prolaze neke ne, a za neke je potrebno da je otključan fon s Interop, plus treba i više alata, ove ja koristim:
- WindowsPhonePowerTools
- WPV XAP Deployer 2.0
- AppDeploy > potrebni WP8.0 SDK Tools Lite Setup Av1.20 i WP8.1 SDK Tools Lite Setup Av1.20
Sve ovo i kako ima na onom forumu, da ne pišem sad tutorijale.

Ima u linku ako neko nema u Store-My Library i nešto Appx i ako neko hoće da koristi prednosti Interop Tools sa novijim arm dependencies.
Ima tamo kako se instaliraju appx, ali ukratko:
Telefon File Managerom- uključena developer opcija
PC browser(Edge, Chrom itd) uključena developer opcija i device portal.

Interop Tools isti postupak instalacije stim Što se prvo instaliraju zavisnosti, pa certifikat, pa instal Interop Tools.
S Interop Tools se može dodavati reg file, instalirati aplikacije, uključiti na pr:
- izmena info telefona
-Uvoz/izvoz SIM
- uključiti FM radio
-dodati reg file za glance screen
- Podići virtualnu memoriju - brže otvara aplikacije - ja sam namestio 1024 , zadovoljan sam sradom naravno koliko
to može da iznese L925
-Uklučiti rad u rukavicama ako fon podržava a nema je
-može se čačkati kamera

Da ne tupim dalje, ispitajte šta kako radi na vašem telefonu, istražujte onaj forum, a s linka skidajte šta vam volja: appx, old_ xap, InteropTools 1.9.437.0 i zavisnosti, dodao sam i reg file za glance :)
https://1drv.ms/f/s!Ai_T5nN922F7gYAvgTnO95--HaZGuA

@hektor2
Kako si došao došao do FCU, izmenama info telefona pomoću WP Internals(mainOS) ili instalirao InteropTools izmenio reg
pa novim alatom od MS?
Microsoft has a new tool to bring your Windows phones up to date
https://mspoweruser.com/microsoft-new-tool-bring-windows-phones-date/

PS meni radi i led notifikacija na L925
 
Poslednja izmena:
Nemam pojma sta sam uradio. Uglavnom insajder + DHTupgradeadvisor. Kad sam sagledao sta sam dobio (nista) a sta izgubio (navigaciju, mape), vratio sam se na 8.1. Jes da je WP10 mnogo lepsi, ali ne vredi, kad ne radi navigacija. Ovde imam here sa srpskim glasom.
Da sam imao kameru na kojoj radi panorama i reach capture (to sam imao na 1520, ne znam sto nema na 925) ostao bi na WP10, ovako vracam se na staro.

Koji je princip na 8.1 za sideload ?
 
Isto kao win10, ali max 2aplikacije.
 
Hebo sve ovo. Ja nista ne razumem, i nista ne radi. Ne moze nista da se prebaci kad sam bio na WP10, vratim se na wp8.1, non-stop izbacuje greske, kad pokusam nesto da prebacim.
Gde je lumia/nokia panorama u store-u ? Gde je shazam u store-u. Ako vec nisu hteli da rade update, sto nisu ostavili makar tako zastarele.
Android mi se smucio, ali ovo je perverzno bolesno :)
Juce poceo da zeza one drive i automatski upload slika. Ja poceo da prebacujem sa pocket file managerom rucno na one drive. 50mb prebacivao pola sata, telefon se usijao i prozdro bateriju.
 
Sto se mene tice, ispred androida je. E sad, postoje problemi i tamo i ovamo. WP sistem mi se svidja onako, sveobuhvatno. Posto imam praistorijski telefon, to je druga stvar. U trenutku sam se iznervirao, a i dalje bi bez ikakvog razmisljanja presao na WP, samo da prodam Mi Max. Naravno, uzeo bi noviji uredjaj i izbegao neke od problema koje sad imam.
Nije mi jasno jos jedno. Ako su vec proglasili WP sistem mrtvim, zasto lepo ne pokazu kako da se otljuca ceo sistem, da se lepo ko ljudi nacackamo, instaliramo sta nam padne napamet. Verujem da bi tad porasla potraznja za WP uredjajima, pa bi kinezi poceli da stancuju, pa bi Microsoft dobijao udeo od svakog prodatog telefona, a nista ne bi radili, niti ulagali, a opet bi WP bio koliko toliko konkurencija...
 
Sto se mene tice, ispred androida je.

FreshEntireAlbertosaurus-max-1mb.gif
 
Imas temu zanimljive i smesne slike pa tamo guraj gifove ...
 
U pravu si Deki, na mojoj Lumiji ni ne može da otvori ovaj gif. Stoji kao sličica
 
Sa onog gore linka, jedino sam uspeo da prebacim "prognozu" koja mi najmanje treba. Sve ostalo je Error - 0x81030120, a Shazam mi prijavi "object reference not set to an instance of an object" kad ga izaberem za deploy.

WP8.1 je u pitanju
 
Poslednja izmena:
malo sam zahrdjao što se tiče 8.1.
Samo da napomenem deployati može samo xap. Appx ide instal telefon file manager, InteropTools ili iz browsera.
Nema lakog načina, različitia iskustva, već bi se neko javio, moraš i sam malo kopati. Baci oko na komšijski sajt ili XDA da ne pišemo ovde romane.

Kolega @joojant200 ti je napisao da ćeš moći samo dve. Nekad je moglo da se dovije za developer opciju pa si mogao 10-20.

Meni se nakupilo gomila programa u kompu samo zbog par xap :) pa uspevam da deployam ali imam više alata mislim 4 pa ako neće jedan probam sa sledeći.

Moraš otključati fon i onda možeš deployati šta hoćeš. Ali i onda je pitanje šta ćeš uspeti prebaciti išta će od toga radiiti, iskustva su različita. Pisao sam šta kod mene radi od tih xap ali na W10M na FCU. Ne znam i ne sećam se baš svih kako su radile na AU , RS, CU ali one meni bitne su radile i sad rade. Nisam zahtevan korisnik, malo neta, mTalk, TT za forume, a mnoge instaliram čisto da vidim je rade.

Aj kad sam već tu, ne nagovaram te, Maps na FCU ima glas na srpskom (muški)kod mene. Podešavanja jezik-Srpski, region UK.


E sad otključavanje, msm da ti treba vcREG 1.7.xap,koju moraš nekako da deployaš na fon. Uradiš unlock fona i onda ćeš moći da instaliraš dalje. probaj i da prebaciš RooTool.xap , vcREG 1.2 Dodaću je na One Drive onaj link.
E zbog ovih stvari sam te pitao kako si došao do FCU tj na koji si način/alatom izmenio registar fona na x50 seriju. Jer neznam odakle se informišeš koje sve alate imaš instalirano. Linkove nemam baš za sve, imaš par postvo gore nazive koje ja koristim. Ima sve na onom komšijskom forumu ili te odvode linkovi na xda.
Evo ti za poćetak par linkova pa kopaj.:)

Potrbni alati i tut xap WP8/10
http://www.red-gsm.net/t53494/

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=71733501&postcount=300

Deploy XAPs easily with WPV Xap Deployer
XDA
http://skr.rs/TVF

Ovde imaš dosta tih xap za rot tel, probaj za početak ako uspeš da prebaciš, pogledaj i sliku šta treba da urdiš ako uspeš da prebciš vcREG 1.2, vcREG1.5xap
https://forum.xda-developers.com/wi...-vcreg-lumia-reg-editor-live-interop-t3135326

Ako ne uspeš YouTube ti je prijatelj "how to deploy xap file on windows phone 8.1"
https://www.youtube.com/results?search_query=how+to+deploy+xap+file+on+windows+phone+8.1
 
Poslednja izmena:
"While Microsoft has detailed all the changes for PC, the company hasn’t confirmed whether or not the new build for mobile includes even one noticeable change."

Znači, sigurno je predobar update.
L650 posle 5-6 dana očajno radi, mail sa dva reda teksta mi otvara po 15s
 
Meni je pre par dana Skype zabo i sad nece da se upali, a reinstalacija skype-a nije pomogla. Ako ovaj update ne pomogne jel ima neko savet sta ciniti?
 
Ma primarni mi je andr. Ovo drljam dok ih ne kurtališemo skroz iz firme. Toliko o pričama da w radi odlično i na slabijim mašinama. Nije drama, uđem u inbox->kliknem na nepročitan mail i onda čekam. Za to vreme nema nikakva animacija, nego samo tako stoji i odjednom ga učita.
Btw, ukinuli su dalju podršku za 640/xl :)
 
Meni je pre par dana Skype zabo i sad nece da se upali...
Nešto su zbrljali skype pre par verzija, naročito ako se poveže sa SMSom i radi sync sa PCem, to je ranije lepo radilo a sada krahira na oba uređaja (bar kod mene).
 
Pustise kumulativnu nadogradnju ispravki na L640 XL DS...
 
Više su u "daj šta daš" fazonu.

Sent from mTalk
 
E, ali ima Microsoft Launcher.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Hahaha Koštunica mod svaka čast na odgovoru :)

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Dosta mi viber trosi bateriju telefona, a opet mi treba za business upotebu i to uglavnom kucanje.

-Da li ima negde da se stavi dark tema (ja ne videh) ili neki slican nacin da se stedi na bateriji a da ipak radi u pozadini?
-Da li ima jos neka verzija viber klijenta osim zvanicne?
-Da li je neko probao da uporedi potrosnju baterije skype kucanje i viber kucanje? Mada sumnjam od ovih sto mi trebaju niko vise ne koristi skype.
 
Nazad
Vrh Dno