Šta je novo?

Windows (phone) 10

Au, totalno samse razocarao, bukvalno je telefon neupotrebljiv nakon ukidanja Fb i Instagrama.
 
Nisam te glomazne i spore ni koristio, već SocializeUp (FB, Instagram, ...), Slim Social (FB) i 6tag (Instagram).
 
Pa i ja bih te koristio da valjaju, al svakoj nesto fali, ne mogu naci nijednu dobru zamensku aplikaciju ni za Insta ni za Fb. 6tag nema storije, znaci nema skoro najbitniju stvar.
 
Pitanje: Gde se moze promeniti zvuk okidaca kamere u windows 10 camera aplikaciji na neki drugi-glasniji zvuk? :D
 
Koje zlo vas navodi da i dalje koristite ovo u 2019 godini :p

Što ,ekran ,notifikacija (ebes one lampice a neznas sta stiglo),Here drive,video zapis, ma meni sve radi stami treba, jedino sto nema Skipe a to vise niko ne koristi
jedino face i insta mora preko browser ili 6tag i tu nema notifikacija a nije mi ni bitna, o kvalitetu telefona nema komentar, lumia 620,720,735
 
Hahahah, nabrojao sve :D Rade poruke i pozivi a ovo ostalo ko to jos koristi :d
 
U principu, windows telefoni mogu da se koriste, ali polako pocinje da guši, to sto sve polako krece da se gasi (ili se uveliko ugasilo). Steta, jer je sve to fino radilo (koliko-toliko) a bio je lep izbor velicine telefona.
Sad kod androida gotovo nista ispod 6", a to pocinje opasno da me nervira.
 
U principu, windows telefoni mogu da se koriste, ali polako pocinje da guši, to sto sve polako krece da se gasi (ili se uveliko ugasilo). Steta, jer je sve to fino radilo (koliko-toliko) a bio je lep izbor velicine telefona.
Sad kod androida gotovo nista ispod 6", a to pocinje opasno da me nervira.

za sad radi dokle videcemo, kad budu ugasili skroz whatsapp , viber i here drive onda je kraj, a te cigle posebna prica
 
Ma samo se ti cepaj, vidis i tosam zaboravio pozivi isto bolje odrađeno nego na drndoid, brzo biranje sa slikom do 30 imena, samo pomeris u levo i eto, ali đabe tebi pricati kad neznas staje

CPanvii.jpg
 
Koje zlo vas navodi da i dalje koristite ovo u 2019 godini :p
lumia 950 ima solidan ekran, 3gb rama nije bas za baciti, lepo staje u dzep, nekako je opusteno koristis ne bojiš se da ces razbiti skupocen telefon, a i ako ga rabijes lako se popravlja sve je na sraf, kamera je i dalje vrhunska, filmove snima solidno, ima wireless charging, 3.5mm jack, fm radio, onedrive, officelens i office integracija je odlicna, email odlicno radi,dual sim
 
950XL sam koristio kao službeni godinu dana. Nešto što me je posebno nerviralo je to što je čak i Office 365 bolje odrađen i integrisan na Androidu.
 
950XL sam koristio kao službeni godinu dana. Nešto što me je posebno nerviralo je to što je čak i Office 365 bolje odrađen i integrisan na Androidu.

Skeniranje dokumenta u officelens i automatsko slanje na onedrive radi odlicno. Svi ostali koji imaju droide na poslu koriste skener, ili roba da im skenira, meni skener ne treba sa lumiom 950. word i xls sve sto mi je trebalo otvara, editvovanje mi uglanom ne treba na telefonu, kad posaljem kolegi na huwaeiu nije bas tako srecan (mozda se u medjuvremenu promenilo).
Jasno je svima da je prevazidjeno, ali i dalje radi sasvim ok to sto radi.
Koji je najjeftiniji telefon koji ima wireless charging? :)
 
Ne kažem da ne radi ništa, već me nerviralo što mnogo toga je i pre godinu dana bolje bilo implementirano na Androidu. Pa i njihov Office365.
Office Lens oduvek radi odlično na Androidu, kao i sinhronizacija sa OneDrive. Inače i sam OneDrive je bolje urađen za Android. Nažalost, tako je već dugo, čak i onda dok je Win10 dobijao ažuriranje za telefone.
Problem je često što ljudi i ne znaju da postoji, a drugo Office365 se plaća pa je i zato odbojan ljudima. Na Win telefonima je tu oduvek pa su i ljudi bolje upoznati.
Sećam se da je Outlook bio bolji za Win telefone.

Sent from my Mi 9 SE
 
Poslednja izmena:
Što ,ekran ,notifikacija (ebes one lampice a neznas sta stiglo),Here drive,video zapis, ma meni sve radi stami treba, jedino sto nema Skipe a to vise niko ne koristi
jedino face i insta mora preko browser ili 6tag i tu nema notifikacija a nije mi ni bitna, o kvalitetu telefona nema komentar, lumia 620,720,735

Ekran je kao na bilo kom low budget telefonu iz 2013 godine, al dobro kapiram da ne koristis smarthphone tako da ti to nije bitno :)
lumia 950 ima solidan ekran, 3gb rama nije bas za baciti, lepo staje u dzep, nekako je opusteno koristis ne bojiš se da ces razbiti skupocen telefon, a i ako ga rabijes lako se popravlja sve je na sraf, kamera je i dalje vrhunska, filmove snima solidno, ima wireless charging, 3.5mm jack, fm radio, onedrive, officelens i office integracija je odlicna, email odlicno radi,dual sim

lol 3gb rama a nema aplikacije a i one koje ima su superiornije na ostalim platformama cak i same microsoft aplikacije :) barem sada u 2019 godini imas odlicne androide za 120 evra npr Huawei Y6 2019,Honor 7A sve dual sim 4g ,tih 3gb rama sto pominjes po meni nema logike buduci da za windows telefon nema aplikacija a sam UI je tekstualan, imao sam 535 i 640 tako da znam koliko je los :)
 
lol 3gb rama a nema aplikacije a i one koje ima su superiornije na ostalim platformama cak i same microsoft aplikacije :) barem sada u 2019 godini imas odlicne androide za 120 evra npr Huawei Y6 2019,Honor 7A sve dual sim 4g ,tih 3gb rama sto pominjes po meni nema logike buduci da za windows telefon nema aplikacija a sam UI je tekstualan, imao sam 535 i 640 tako da znam koliko je los :)

Ubaci kameru od lumije 950 i oled ekran i kupujem...
 
Ubaci kameru od lumije 950 i oled ekran i kupujem...

Poenta je koliko je ta lumija kostala a opet je imala samo eto tu kameru i ekran koji joj i nije bio ama ich potreban jer prosto nisi imao aplikacije koje bi koristio za recimo gledanje filma\serije.

Moji windows telefoni koje sam naveo su duplo vise kostali od androida a pritom su bili smece od prvog dana,na kraju krajeva nisu propali sto su bili dobri
 
Mnogo je pisano, vidim da se ljudi itekako razumeju u Win telefone, što me ohrabrilo da pitam.

Imam Nokiu 630 win 8.1, na njoj bili instalitani Sport Tracker i Endomondo, i još par aplikacija. Morao sam da uradim Reset telefona i nakon reseta, kada sam hteo da vratim te aplikacije da rade, kaže u aplikaciji prodavnica - nisu podržane za sistem! U prdavnici kada kliknem na "moje aplikacije" izlistam i dođem do ove dve, klik, ali od instaliranja ništa.
Skinem sa appx4fun te aplikacije, bacim ih u folder pa pokušam odatle da ih "dignem!, neće!
Da li imate rešenje.

Zanimljivo da mi na drugom Win phoneu sa win 10 sistemom, ove aplikacije rade, a mislio sam da neće, tj da kako su obustavili podršku, mislio sam da neće nikada biti za win 10 a da će uvek ostati za win 8.1. Izgleda da sam se prevario. Nije mi jasno zašto te stare aplikacije neće da rade kada su već radile. Ne mora da se usavršavaju apdejtima, nego neka samo budu kako su i do sada bile?!?
 
Poslednja izmena:
mnoge aplikacije nisu podrzane na win8.1 a sve ih je manje i za win10. na taj tel ne moze win10?

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
Velika je zezancija koristiti Windows telefon u vremenu kada se sve zivo moguce gasi za pomenuti sistem. Imao sam gomilu windows telefona, i sad imam 3 komada :) jer ih jednostavno obozavam, ali na nesrecu, od njih leba nema.
Mogu da se koriste za telefoniranje, navigaciju, igranje tu i tamo. Bilo kakvo advanced koriscenje je jednako samoubistvu.
Inace, ja na Lumia 920 imam instaliran Windows 10. Imao sam cak i na najgrbavijoj Lumia 432 instaliran win 10, koji je radio sasvim normalno, ali sam ga vratio na Win 8.1 zbog here navigacije, koja ne radi na Win 10.
Ako tvoja 630 ima 1gb rama, trebalo bi da moze da se instalira win 10.
 
630 ima 512mb imam je i ja u fioci dok 640xl ima win10 ali i moj se gasi cesto i resetuje vrtim muziku sa njega samo bez sim kartice


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Probaj da instaliras microsoftov wp8.1 sdk, pa onda imas opciju da instaoiras sa kompjutera (sideload) aplikacije na telefon.
lite verzija - samo ono sto treba za instaliranje programa fajla se zove: WP8.1 SDK Tools Lite Setup Av1.20, a sto su drugi pravili se zove: xap deployer.

Pa onda sa njom probaj da instaliras. Ako i dalje nece, trebas da skines sa nekog drugog izvora, a ne sa appx-a.


Mnogo je pisano, vidim da se ljudi itekako razumeju u Win telefone, što me ohrabrilo da pitam.
Imam Nokiu 630 win 8.1, na njoj bili instalitani Sport Tracker i Endomondo, i još par aplikacija. Morao sam da uradim Reset telefona i nakon reseta, kada sam hteo da vratim te aplikacije da rade, kaže u aplikaciji prodavnica - nisu podržane za sistem! U prdavnici kada kliknem na "moje aplikacije" izlistam i dođem do ove dve, klik, ali od instaliranja ništa.
Skinem sa appx4fun te aplikacije, bacim ih u folder pa pokušam odatle da ih "dignem!, neće!
Da li imate rešenje.
 
mnoge aplikacije nisu podrzane na win8.1 a sve ih je manje i za win10. na taj tel ne moze win10?

Znam, nego meni ne treba mnogo aplikacija sem tri-cetiri. Imao sam HERE, traker, endomondo i flight rarad 24. Sad ostade samo na HERE :) :(
Ako tvoja 630 ima 1gb rama, trebalo bi da moze da se instalira win 10.

Nema, 512 mb. Nisam viđao 630 sa 1 GB ali ok još bolje ako ima ;)
630 ima 512mb imam je i ja u fioci dok 640xl ima win10 ali i moj se gasi cesto i resetuje vrtim muziku sa njega samo bez sim kartice
Uradi mu hard reset, pa vidi da li će posle toga da se sam resetuje.

Probaj da instaliras microsoftov wp8.1 sdk, pa onda imas opciju da instaoiras sa kompjutera (sideload) aplikacije na telefon.
lite verzija - samo ono sto treba za instaliranje programa fajla se zove: WP8.1 SDK Tools Lite Setup Av1.20, a sto su drugi pravili se zove: xap deployer.

Pa onda sa njom probaj da instaliras. Ako i dalje nece, trebas da skines sa nekog drugog izvora, a ne sa appx-a.

U baš ti hvala. Ovo me malo ohrabruje. Sada sam upravo radio hard reset na Nokia 530 koja je stojala u fioci već tri godine i više. Skinem Windows Device Recovery Tool pa sam njime odradio. Bilo je i tu muka, prvo mi PC nije prihvatao instalaciju Windows Device Recovery Tool-a, prikazivao greške, pa sam morao njih da potamanim prvo (uz Tutorijale sa neta) nekako uspeo, i onda Windows Device Recovery Tool je sam skinuo 1,5 GB i instalirao ga na Nokia 530. Neverovatno, mislio sam da je ta N530 totalno izgubljena jer je bagovala sa ekranom do pola i td...ali nije mi se dalo do večeras da je "pročačkam".

Onda ću probati kako si mi napisao, tim programima, pa šta bude. Jer se 8.1 SDK skine na PC i instalira pa da se proba instalacija app-a na fon, a ako neće druga metoda je uz pomoć lite-a ili trećeg xap deployer-? Hbga, dozovli, ne razumem se, ne mogu sada da pogledam na netu dosta samse umorio noćas oko 530, pa mi svaki tvoj odgovor znači. Da znam kuda treba da idem. Ako se 8.1 sdk instalira na PC, imam Win7, jel to znači da moram da instaliram Win 8 pa 8.1 sdk kao nadogradnja? Možda pitam gluposti, ali totalno ne poznajem stvar...

O WIN: Meni su Win fonovi nekako baš pristupačni za rad i nikad mi ne baguju, rade i zimi i leti plusu/minus, apsolutno nikad sa N630 nisam imao probelma. Zato sam nabavio i N640 LTE, na kome imam Win10.
Zašto su "ubili" projekat sad je teško reći, ali bojim se da je neki dogovor između jakih igrača. Da je Majkrosoft želeo samo malo da nagazi sa programerima da odrade alikacije, bogami Androidi i svi drugi bi bili u porblemu. Zamislite sada da imate razvijenu platformu sa win-ovima na nekom play-u za download...mnogi bi prešli na fonove koji ne baguju. Šteta je što nisu nastavili, ali nikad se ne zna, možda se Microsoft i povampiri. Biznis je to.
 
Poslednja izmena:
Onda ću probati kako si mi napisao, tim programima, pa šta bude. Jer se 8.1 SDK skine na PC i instalira pa da se proba instalacija app-a na fon, a ako neće druga metoda je uz pomoć lite-a ili trećeg xap deployer-? Hbga, dozovli, ne razumem se, ne mogu sada da pogledam na netu dosta samse umorio noćas oko 530, pa mi svaki tvoj odgovor znači. Da znam kuda treba da idem. Ako se 8.1 sdk instalira na PC, imam Win7, jel to znači da moram da instaliram Win 8 pa 8.1 sdk kao nadogradnja? Možda pitam gluposti, ali totalno ne poznajem stvar...

Radi opusteno sa win7.
To je microsoft sdk za pravljenje programa na windows phone koji je velicine par gb, a lite verzije je ogoljena samo za instalaciju programa na telefonu i oko 160mb je. klik-instalira, ako se dobro secam treba da treba da se ukljuci developer mode na telefonu i mozes instalirati programe. a xap deployer je neko od hakera pravio.
Programi sto se skinu sa appx obicno ne rade - obicno im nesto im ne valja u sertifikatu, ali probaj.
 
Mali off, nije win10. Uradio sma na Lumiji 530 nov sistem, radila je super mesec dana i odjedanput se ugasila. Sada kada ukljucim power dugme, samo zavibrira, pojavi na sekundu ynak Nokia i odmah se ugasi. Vidljiva je i sa leve strane u gornjem uglu ekrana neka tanka linija lile boje, duzine mozda 2mm.
Ne znam da li je softver ili hardver, pre bi da je ovo drugo?! Ne moze da se konektuje na nijedan Tool program, jer se gasi, tj ni ne butuje pa tel. racunar ne prepoznaje.
Jel imao neko slicno iskustvo?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno