Šta je novo?

Windows (phone) 10

da. moze i sms da posalje.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
kod mene ni taj jeftiniji nije radio kada sam probao pre...
U pravu si, probao sam ponovo jeftini i ne radi.
Probao sam i sa Lumia Selfie aplikacijom ali ne radi.
Izgleda da mozda ima posebna verzija sticka za windows phone, ali ne kod kineza.

p.s. sad sam se setio sto mi je pre trebao jeftini stick, a nije selfie, n925 kao akciona kamera - fail :)
 
Poslednja izmena:
ma nema posebna verzija, ne radi ni jedan selfi stap sa windowsom.... probao sam ih nekoliko na L830 i ni jedan nije reagovao..

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Windows 10 Mobile is not vulnerable to Wi-Fi attack as Microsoft has already patched it

https://www.windowslatest.com/2017/...rable-wi-fi-attack-microsoft-already-patched/


Veoma ozbiljno pitanje bezbednosti... dok npr IOS ima zakrpu u beti, a android ce to zakrpiti od sledeceg meseca i to taj boze da pokrije 10% aktivnih uredjaja ...

Barem sto se tice zakrpa , bezbednosti W10m ce biti i dalje ispred (jos neko vreme ' do kraja 2019) ios i droid telefona :Klanjanje
 
Poslednja izmena:
Windows 10 Mobile is not vulnerable to Wi-Fi attack as Microsoft has already patched it

https://www.windowslatest.com/2017/...rable-wi-fi-attack-microsoft-already-patched/


Veoma ozbiljno pitanje bezbednosti... dok npr IOS ima zakrpu u beti, a android ce to zakrpiti od sledeceg meseca i to taj boze da pokrije 10% aktivnih uredjaja ...

Barem sto se tice zakrpa , bezbednosti W10m ce biti i dalje ispred (jos neko vreme ' do kraja 2019) ios i droid telefona :Klanjanje

Ne znam nista o tome sto pise u tom clanku, ali moram da kazem da mi se svidja tvoja unutrasnja borba androida vs windows. Ne daj tamnoj strani da pobedi, we have cookies :d
 
Ne znam nista o tome sto pise u tom clanku, ali moram da kazem da mi se svidja tvoja unutrasnja borba androida vs windows. Ne daj tamnoj strani da pobedi, we have cookies :d
Pa dobro je da se informises, ili ne.. ali fascinantno je da vas par koji nikada niste koristili wp ovde redovno odreagujete kada vidite nesto sto vam neodgovara.
 
Pa dobro je da se informises, ili ne.. ali fascinantno je da vas par koji nikada niste koristili wp ovde redovno odreagujete kada vidite nesto sto vam neodgovara.

Ma lose si shvatio, video sam tvoj nov avatar. Gde sam ja sada nesto lose rekao za pokojni wm, rekao sam za tebe da se boris sam sa sobom da li da volis ili mrzis android, sto se vidi kroz tvoje avatare koje menjas.
 
Cinjenice samo, a avatari mogu da se menjaju nebi to trebalo toliko da ti bode oci ... :d
 
Od početka sam mislio da je to jedini logičan put i da nema razloga da prave praktično dva različita sistema i sveta.
Nažalost, sad je pitanje da li to znači da će w10m biti unapređen, odnosno da li će telefoni konačno da postanu ono što hardver odavno omogućava, ili će w10 svesti na nivo w10m, odnosno na zatvoreno i osakaćeno đubre. Zbog svega što su nam do sada doneli Apple i Google, tipujem na ovo drugo. :( Ipak, ako naprave sve kako treba, ovo bi mogla biti najbolja stvar od pojave smartfona. Ćal i da MS prosto baci u đubre celu dosadašnju mobile platformu i da ne radi nijedan postojeći mobile program stvar bi mogla biti toliko dobra da se niko i ne požali na odsustvo kompatibilnosti.

P.S. Da bude jasnije, čak i moja Lumija ima jači hardver od desktopa na kom sam prvi put radio montažu filmova. Na to mislim kad kažem da hardver odavno omogućava da telefoni postanu ozbiljne sprave, a ne da budu na nivou... konzola.
 
Ali gde, ko i na čemu će ovo da instalira ako se MS povukao sa mobilnog tržišta?

Sent from mTalk
 
Postoje drugi OEMi ... :wave: zasto mora MS da pravi hw ... ne mora.

Pa nisu mogli da ih nateraju ranije, ne znam kako će sad. Takođe ovo će možda prevashodno da se odnosi na tablete, telefoni se ovde ne pominju.

Sent from mTalk
 
Pa nisu mogli da ih nateraju ranije, ne znam kako će sad. Takođe ovo će možda prevashodno da se odnosi na tablete, telefoni se ovde ne pominju.

Sent from mTalk

Videcemo ... i fableti su mozda u igri ;)

Mora da se pojavi treci , pa makar to bio opet MS ... po ko zna koji put.

Ovo sto Google radi sa Pixelima , ne mirise dobro po Samsung i ostale ... bolje da na vreme planiraju alternativu.
 
Videcemo ... i fableti su mozda u igri ;)

Mora da se pojavi treci , pa makar to bio opet MS ... po ko zna koji put.

Ovo sto Google radi sa Pixelima , ne mirise dobro po Samsung i ostale ... bolje da na vreme planiraju alternativu.

Samsung je zato poodavno počeo da razvija Tizen OS. Pitanje je samo vremena kad će da počnu da ga implementiraju. Ne zaboravi da Samsung plaća Majkrosoftu milijardu dolara godišnje na osnovu patenata koje koristi. MS je čak bio voljan da im dobrano smanji naknadu ako pređu na Windows Mobile i Samsung je odbio. Ne znam kako će sad da ih nateraju.

Sent from mTalk
 
P.S. Da bude jasnije, čak i moja Lumija ima jači hardver od desktopa na kom sam prvi put radio montažu filmova. Na to mislim kad kažem da hardver odavno omogućava da telefoni postanu ozbiljne sprave, a ne da budu na nivou... konzola.

Brojao si jezgra i sabirao Gigaherce? :)
 
Poslednja izmena:
Svešću svoje mišljenje na jedno - mislim da je daleko više onih kojima nedostaje (pravi) Windows na telefonima nego Android na desktopima. I u tome je ključ mogućnosti koju MS (po meni) ima. Osim toga, po meni MS, kao softverska kompanija, ima naviku da razmišlja o potrebama korisnika (koji softver treba da kupe). Gugl nikada nije zarađivao direktno od softvera, on je samo distributer oglasa i to se vidi na svakom koraku. Sa Guglom se osećam kao da sam kocka koju oni čekićem uteruju u okruglu rupu.

@hsv Moj 486 je imao samo jedno jezgro.
 
Dobro, to je praistorija :) Pomislio sam da mozda ne poredis slabasni L640 soc sa starijom dual core/x2 masinom.
Bilo je na forumu komentara vlasnika raznih ''quad core+'' smartfona, pa cak i onih low-end, kako ''sada imaju jaci telefon od x2/c2d kompa'' sto naravno nije istina.
 
Poslednja izmena:
OS za mobilni više nije bitan. Bitni su "oblak" i app.

MS, verovatno, nikad nije imao iskrenu nameru da razvije treći OS za mobilne.
Cilj je bio da "ubije" bilo čiju pomisao na treći OS za mobilne, jer ima koristi od oba OS.
Razvoj i održavanje OS za mobilni (posebno, odvojeno) je ogroman trošak koji nadmašuje, verovatno, MS dobit od ostala dva OS.
 
Dobro, to je praistorija :) Pomislio sam da mozda ne poredis slabasni L640 soc sa starijom dual core/x2 masinom.
Bilo je na forumu komentara vlasnika raznih ''quad core+'' smartfona, pa cak i onih low-end, kako ''sada imaju jaci telefon od x2/c2d kompa'' sto naravno nije istina.

molim ...

pa evo ti primer u sintetici kako quad core snap 800 moze da se nosi sa dual core AMD Athlon X2 4450e

http://browser.geekbench.com/geekbench3/8432735

https://browser.geekbench.com/android_devices/166

:D nisu za zezanje ta mala arm jezgra :wave: pogotovo ova danas na snap 6xx i 8xx
 
Poslednja izmena:
@hsv Poenta je da je na desktopu softver redovno bio ispred hardvera, a u određenoj meri je to i danas, odnosno snage nikad dosta za nove funkcionalnosti koje se donose. A koje nove softverske funkcionalnosti imaju S8 ili iP8 u odnosu na iP1? Nikoje. Hardver je nesumnjivo mnogo brži, ali funkcije u programima sve iste, samo se menja dizajn. Svu tragediju najbolje je ilustrovala reklama za neki prethodni Note, sa onim isecanjem i "lepljenjem" slika, što je Paintbrush radio jedno 25 godina ranije. Dakle, servira se stalno novi i skuplji (!) hardver, a jedini boljitak je što brže skroluje ikone i manje zastajkuje onima koji drže celu e-mail bazu na telefonu. Šta novo mogu sa tim telefonom i novim programima? Ništa. U većini slučajeva novih programa i nema, osim ako je Gugl opet nešto promenio. Bre, još uvek nije standard ni da priključiš USB disk na telefon, odnosno da telefon bude pravi host. Zamisli sad kakvu bi revoluciju doneo telefon koji sve to menja? Tri usb porta (pa makar bilo sa dodatnom baterijom ili kada je na punjaču)? A MS kao da je jedini koji to stvarno može da izvede. Proizvođači laptopova lako mogu da pređu na proizvodnju takvih telefona, a MS može da zadrži recimo samo vrhunsku liniju telefona, kao što je uradio sa Surface Book. U stvari, tada sam i očekivao da se to desi.

@jocic10 Ali postoji i procena dobiti ako bi imali taj OS. Puta 2, jer tu zaradu i uticaj ostvaruju drugi. Uz to, ako je u pitanju isti sistem na obe platforme (desktop i telefon), održavanje je jeftinije. Svakako postoji neki razlog zašto MS nije to već napravio i zašto je uopšte gubio vreme sa w10m, samo imam utisak da je u pitanju nešto sasvim drugo, neki dilovi sa "partnerima" za koje se ne zna. Bacanje para za MS nije baš strani pojam da bi ih to baš sprečilo. :)
 
@ dex

SD800 je 2013/2014 flagship soc a amd x2 koji si ubacio u poredjenje je previse slab i mator.
Mislio sam na greske koju prave laici misleci da je low-mid soc brzi od dekstop racunara samo zbog broja jezgara i radnih frekvencija. Naravno da su noviji vodeci soc brzi od matorih amd x2 krsina, posebno Apple.

@canejr
A koje nove softverske funkcionalnosti imaju S8 ili iP8 u odnosu na iP1? Nikoje.

Ako ih ne vidis onda ne vredi ni objasnjavati :)
 
Nazad
Vrh Dno