Šta je novo?

Windows (phone) 10

ili ako neko zaista neće da zameni telefon koji ima jednu od najboljih kamera, pošto nema adekvatnu zamenu za to :D u pravu si, vrlo je bezobrazno to ukidanje servisa, baš je kvarno...

Pa dobro ako neko voli da se slika tefonom i ako mu je to najbitnije na celom uredjaju, kupice telefon u krs kucistu samo da bi imao kameru za slikanje. Zvuci opravdano slazem se. Ta superiorna kamera koja kida i jos dobijes telefon koji se lako otvara za ok pare sta vise pozeleti.
 
Poslednja izmena:
lumia 1020 je jedan od najkvalitetnije urađenih telefona ne samo iz nokijine kuhinje, nego inače. kvalitetno kućište, lako se popravlja, sve je na vrhunskom nivou. ne znam o čemu pričaš :)
 
lumia 1020 je jedan od najkvalitetnije urađenih telefona ne samo iz nokijine kuhinje, nego inače. kvalitetno kućište, lako se popravlja, sve je na vrhunskom nivou. ne znam o čemu pričaš :)
ko je pominjao lumiu 1020? Slazem se da je vrhunski uradjena ko je to sporio uopste? O cemu ti pricas zivota ti?

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
pa ako je nekome na celom uređaju najbitnija kamera logično je da se priča o 1020, ne o 950, jer ako mu je stvarno bitna kamera uzeće telefon koji ima bolju kameru. dobra kamera i 950 ne idu baš u istu rečenicu. jeste ona bolja od android i ipone treša, ali i dalje nije to top.
 
pa ako je nekome na celom uređaju najbitnija kamera logično je da se priča o 1020, ne o 950, jer ako mu je stvarno bitna kamera uzeće telefon koji ima bolju kameru. dobra kamera i 950 ne idu baš u istu rečenicu. jeste ona bolja od android i ipone treša, ali i dalje nije to top.
Opusti se, od sada o MS samo najbolje ...
Besmisleno je komentarisati dalje.
 
Poslednja izmena:
Opusti se, od sada o MS samo najbolje ...
Besmisleno je komentarisati dalje.
ako malo bolje pogledaš ja hejtujem ms, samo puca :)

Zar nisi ti pisao do skora kako je kamera na Lumiji bolja od Dslra?
nikad ja to nisam rekao. da tako mislim ne bih imao full frame dslr, pored ovih silnih nokia :D imam i n8 i 808 i 1020, znam tačno šta može full frame, šta crop, šta svaki od telefona.
 
Poslednja izmena:
Potencijalno resenje za govorno navodjenje windows maps. SLucajno sam danas primetio da kada se ne instalira speech navodjnje je na engleskom ali ne izgovara imena ulica sto je ok. Da bi se dobio Srpski kao jezik navodjenja mora se ceo sistem prebaciti u Srpski sto je *****no. meni stoji speech da je Nemacki posto je telefon za Svajcarsko trziste po defaultu je instaliran i ne moze da se ukloni. a sistem je na Engleskom tako sam izabrao, nisam hteo da instaliram speech English i to je to. Sada ne izgovara imena ulica sto je zvucalo nepodnosljivo. Jedino Cortana nije u funkciji posto trazi english speech ali to i onako ne koristim.
 
Pa prebaci telefon na srpski,valjda ga bolje razumes od engleskog ;)
 
Pa prebaci telefon na srpski,valjda ga bolje razumes od engleskog ;)

Naprotiv, kompjuterska terminologija mi je razumljivija na engleskom. Srpski termini me samo zbunjuju. A da ne pricamo o tome kada prebacis na Srpski da je pola stvari na Srpskom pola na Engleskom, ne lici ni na sta.
 
Sva sreca pa englezi nemaju takvih problema.

Ko je pominjao Engleze, ne vidim sto bi oni obitavali u ovoj temi?
Drugo ne vidim problem da se uradi da u palikaciji maps mozes da izaberes jezik navodjenja koji zelis i glas koji zelis. Tako je bilo i na HERE pre.
 
Ko je pominjao Engleze, ne vidim sto bi oni obitavali u ovoj temi?
Drugo ne vidim problem da se uradi da u palikaciji maps mozes da izaberes jezik navodjenja koji zelis i glas koji zelis. Tako je bilo i na HERE pre.
To i kazem,nije im palo na pamet da bi neko koristio telefon na jednom a navigaciju na drugom jeziku,zato nisu ni uradili.
 
To i kazem,nije im palo na pamet da bi neko koristio telefon na jednom a navigaciju na drugom jeziku,zato nisu ni uradili.

KAko to mislis? To je radilo na HERE Drive, Jezik aplikacije i sistema je jedno a glas si mogao da biras koji zelis. Kako im nije palo na pamet kada je to bilo?
A drugo nije problem jezik za navodjenje na Eng nego je problem kada navigacija umesto da kaze Street ona kaze Ulika a kada krene da izgoivara imena ulica npr kaze Ulika As Joksimovika. Tako da dolazi do opste konfuzije. A ne postoji mogucnost da iskljucis izgovaranje imena ulica. Jedini nacin je ovaj tako sto ne instaliras speech i onda ona ne izgovara imena ulica.
Drugo ako promenis ceo sistemu u Sprski pola aplikacija koje si instalirao su na Engleskom, dobijes neki miks koji ni na sta ne lici. Ja bih voleo da kompjuterka terminologija bude na Srpkom, ali je to uzasno nakardno prevedeno na Srpski i stvara zabunu.
 
Poslednja izmena:
KAko to mislis? To je radilo na HERE Drive, Jezik aplikacije i sistema je jedno a glas si mogao da biras koji zelis. Kako im nije palo na pamet kada je to bilo?
A drugo nije problem jezik za navodjenje na Eng nego je problem kada navigacija umesto da kaze Street ona kaze Ulika a kada krene da izgoivara imena ulica npr kaze Ulika As Joksimovika. Tako da dolazi do opste konfuzije. A ne postoji mogucnost da iskljucis izgovaranje imena ulica. Jedini nacin je ovaj tako sto ne instaliras speech i onda ona ne izgovara imena ulica.
Drugo ako promenis ceo sistemu u Sprski pola aplikacija koje si instalirao su na Engleskom, dobijes neki miks koji ni na sta ne lici. Ja bih voleo da kompjuterka terminologija bude na Srpkom, ali je to uzasno nakardno prevedeno na Srpski i stvara zabunu.
Koristim samo na srpskom i niti me sta zbunjuje niti mi je nerazumljivo,sve je normalno i za upotrebu.Takodje mi je i windows na racunaru na srpskom,nemam taj problem da ne mogu da se prilagodim.Ucimo dok smo zivi ;)
 
srpski na mobilnim i kompjuterima treba zakonom zabraniti
 
Koristim samo na srpskom i niti me sta zbunjuje niti mi je nerazumljivo,sve je normalno i za upotrebu.Takodje mi je i windows na racunaru na srpskom,nemam taj problem da ne mogu da se prilagodim.Ucimo dok smo zivi ;)
Zavisi za sta racunar koristis. Srpski os je za mene neupotrebljiv ili neki spceijalizovani softver.
Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Razlika u generacijama, ja sam odrastao uz engleski na kompjuteru i us tastaturu, a novije generacije koliko vidin vise vole srpski.
Jel ima neki maper tastature da rotiram mesta y i z?
 
Razlika u generacijama, ja sam odrastao uz engleski na kompjuteru i us tastaturu, a novije generacije koliko vidin vise vole srpski.
Jel ima neki maper tastature da rotiram mesta y i z?

Mislim da to generalno nema neke veze. Ne moze se npr programirati tj zadavati komande na Srpskom kao sto se ne moze raditi u Linux konzoli zadavajuci komande na Srpskom. Kao sto rekoh sve zavisi ko sta radi. Konkrento na mobilnim telefonima Srpski jezik je i neophodan neko se tako bolje snalazi. Ja sam samo rekao da mi nedostaje u maps-u ta funkcija koja je bila na HERE-u. I svaki put kada neko kaze da mu se nesto na wm platformi ne dopada ili da mu nedostaje i sl. krece neka vrsta prepucavanja argumneti i sl. Besmisleno.
 
Poslednja izmena:
i ja kazem da mi nedostaje keyboard mapper
 
Mani me filozofije, mene zanima šta je prilagođavanje MSu?
Taj isti član Enemun je dok nije uopšte bio srpski u Mapama u nekom prethodnom buildu
pisao kako mu ne treba srpski za navi, a sad odjednom se pravi englez.
 
Mani me filozofije, mene zanima šta je prilagođavanje MSu?
Taj isti član Enemun je dok nije uopšte bio srpski u Mapama u nekom prethodnom buildu
pisao kako mu ne treba srpski za navi, a sad odjednom se pravi englez.
Zaboravio si ,ja sam ih tad napljuvao jer nisu omogućili navigaciju na srpskom kad su pustili onaj aniversary update.Podržao sam te tada.

Sent from mTalk
 
Hm, si siguran?
Hoćeš da tražimo te postove, pošto se ja sećam drugačije.
Koliko mene sećanje služi prozivao si me da ne znam engleski jer se čudim zašto MS
nije ubacio srpski u Mape, zato te i pitam odakle takva promena stava?
 
Hm, si siguran?
Hoćeš da tražimo te postove, pošto se ja sećam drugačije.
Koliko mene sećanje služi prozivao si me da ne znam engleski jer se čudim zašto MS
nije ubacio srpski u Mape, zato te i pitam odakle takva promena stava?

Zar se nisi spasio sa androidom ? Zasto opet kukas i trazis utehu ovde kao i Boris Lozana?
srpski je totalno nebitan u tech industriji... to sto se mi pravimo nekim patriotama a u inostranstvu zaboravljamo odakle smo to je nesto drugo...

I bas mislim obrnuto starije generacije 60 , 70 god furaju Srpski a ovi posle Eng na bukvalno svemu... sto je i normalna stvar.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno