Šta je novo?

Windows (phone) 10

WP je bio izuzetno stabilan sistem.
To doduše ne znaju oni koji isti nisu koristili a sada pametuju kako je android bolji izbor jel .. čuj nismo znali da je MS odustao od svog sistema i da ne radi telefone već par godina, za to nam treba pomoć da saznamo.
Sama tema je sada čiste nostalgije.
Ali to ne znači da treba da pišete laži.

Najbolje kamere su upravo bile na telefonima koji je pokretao WP zahvaljujući Nokiji.

Po meni jednostavan UI, koji je licio i imao Zune player zna se da je WP naslednik tog dizajna.

Očajan izbor aplikacija, najviše zahvaljujući Google-u jer su upravo te aplikacije falile na WP.

Bez reklama za razliku od androida koji je znao u to vreme da prikaže jako poznatu ANR poruku (guglati šta znači ako niste upuceni)

---------------

Gde su prešli WP korisnici , pa na android.
IOS je zatvoreniji bio od WP , logično je da će izabrati droid.
Dakle ovo je tema sada za nostalgicare, nepotrebno je trolovati kako nemamo para za android i ostale detinjarije u prethodnim postovima...nekome je baš dosadno.
 
Poslednja izmena:
Evo i ja da se umesam :D

Ja sam uzeo wp kad se pojavila desetka, i moram da priznam da je imao neka resenja koja su mi se bas svidjala. Probao sam i osmicu, ali uvek mi je bila ruzna. Medjutim, vremenom je radio sve gore, sve vise aplikacija nije radilo i vratio sam se na android. Mogu da kazem da sam progledao istog momenta.

Neki mix ta dva interfejsa bi bio ok...
Meni i dan danas radi Zune player a prvi WP je bila Lumia 800 pa sam pazario i cyan n9 [emoji39]



Čoveče dva telefona a toliko slični a tako sexi.
Naravno N9 je bio bolji fon iako je furao Meego [emoji1]

A posle je uzet 920, 720,1020, 950 i tu sam posle MSove izdaje prekinuo da koristim WP.

Danas npr na w10 možemo spojiti android , nikad bolja sinhronizacija [emoji38]
73889903103778a162d397c74b68aed8.jpg
 
Poslednja izmena:
Zaboravih da dodam daleko lošiji i nepregledniji Task Manager na w10m (ili barem na 950 xl). Ranije sam lepo imao samo jedan red, velika slika, lepo se vidi, lako jednom rukom (jednim pokretom!) pređem na drugi program. Na w10m sve poređano u nekoliko redova, male sličice, puno toga deluje slično, drži otvorene stvari koje 8.1 nije, pa je sve uvek pretrpano. A ubosti "X" u TM je na desetki gotovo nemoguće. Morao da pokušavam po nekoliko puta za svaki program. Baš maltretiranje korisnika.

@joojant Nisam znao to za win taster, ali sad probah i ne bi mi odgovaralo, jer previše spusti. A uz gomilu drugih problema ne bi mu pomoglo. Vratih se na 640. Pritom naučih vrlo da cenim lako otvaranje 640. Ne bi me čudilo da sam nešto polomio na 950. Lako otvaranje je preduslov kada napraviš telefon koji mora da se otvara (sim i sd kartice).
 
Držiš taster strelica na levo (pored win tastera) i otvori se task menager ekran po ektan.
Ne moras ciljati X nego povuces palcem ekran na dole :) I ja sam imao iste komentare dok nisam naucio :)
Steta sto si se vratio sa konja na magarca :)
Ovo za tesko otvaranje ti ne verujem, pa lumija 950 se otvara sa noktom (moze i srezanim). (Ono uputstvo sto su napisali je uzasno glupo i komplikovano)

Zaboravih da dodam daleko lošiji i nepregledniji Task Manager na w10m (ili barem na 950 xl). Ranije sam lepo imao samo jedan red, velika slika, lepo se vidi, lako jednom rukom (jednim pokretom!) pređem na drugi program. Na w10m sve poređano u nekoliko redova, male sličice, puno toga deluje slično, drži otvorene stvari koje 8.1 nije, pa je sve uvek pretrpano. A ubosti "X" u TM je na desetki gotovo nemoguće. Morao da pokušavam po nekoliko puta za svaki program. Baš maltretiranje
 
Poslednja izmena:
Nemoj preterivati, ako poredim TM onda znam da dođem do njega. :)
Meni ne odgovara to prevlačenje kao na Androidu (gde mi smeta baš što nema "x" ili ga čekam, koji *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*itet; a oni ga sigurno nisu stavili samo zato što postoji na Windows OS).

No, poenta je da sada TM zahteva dve ruke ili barem mnogo više maltretiranja da se uradi isto. I slike programa su male. Kako rekoh, možda je to na 950 zbog rezolucije, ali mi smeta da tako prostu stvar, kao što je prebacivanje na drugi program, ne mogu da odradim barem jednako jednostavno. A ako menjaju, trebalo bi da bude jednostavnije. Uz to, kada na 8.1 izlazim na back iz podešavanja i većine sistemskih stvari one ne ostaju pokrenute. Standardno imam na telefonu pokrenut program za gps i kameru, pa prebacujem između dva. Na 8.1 mi otvori dve velike slike ta dva programa i prebacivanje je trivijalno. Desetka mi otvori gomilu malih slika kojekakvih nebuloza (podešavanja, sms, istorija poziva, itd), pa se maltretiram prvo da vidim gde je pozicioniran program koji želim (a pozicija se stalno menja, jer on nešto dodatno otvori/zatvori), pa onda ne mogu da dohvatim istom rukom nego moram drugom... I onda još zamisli sve to u rukavicama. Tačno se vidi da im je ideja bila da desetkom naprave WP da liči na Android, nepregledno i neintuitivno. Inače, čak i kad se zadesi da u TM imam samo dva programa, slike su kod desetke i dalje malecne, sa predviđenim prostorom za više. Kao da ću na telefonu da držim pokrenutu neku gomilu stvari.

Sve izmene sa 8.1 na 10 su radili u potpuno pogrešnom pravcu, sa pogrešnim idejama. Bukvalno kad ih porediš zaključiš da je 8.1 noviji. I na desktopu su uveli mnogo glupih ideja (od kompjutera prave telefon, umesto obrnuto), ali na telefonu su skroz ubrljali. Nikako se ne bih složio da sam se vratio na "magarca". Baš suprotno. Pritom desetku nisam probao dan ili dva nego dve nedelje. I još me mrzi da se prebacujem i baš sam želeo da mi se svidi i 950 iw10m, baš sam jako pozitivno pristupio promeni. Džaba. Naravno, sasvim je moguće da su neki problemi vezani samo za ovaj primerak telefona (npr, gašenje ekrana), ali i bez toga ne bih mogao da ostanem na tom telefonu (bar posle 8.1). Naravno, razni korisnici imaju razne potrebe i kriterijume, zato sam i naveo detaljno šta mi sve smeta, pa svako vidi za sebe.
 
izgleda da pricamo o razlicitim TM
 
imam obicnu 950-ku, sad te razumem.
 
mislim da to moze da se podesi onim zumiranjem ekrana. probaj staviti na 200%

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
@dean87 prosvetli me sveti covece? :)

Ljudi dal ste vi normalni kukate o necemu sto nikad nije bilo dobro? Mogu da razumem trun simpatije ako sam je win tel bio prvi smartphone u teenage godinama ali da ozbilno kukate u 2019 godini mi je skroz nebulozno jer windows nikada nije bio cak ni dobar vec je uvek bio najlosiji izbor i uvek je imao problem sa aplikacijama a one aplikacije koje je i imao su uvek bile losije od konkurencije u svakom pogledu bilo da je u pitanju symbian era ili sad android\ios prosto je uvek bio djubre i to je prosto tako imao sam windows telefone od prvog do poslednjeg uporedno sa symbian.android,ios tako da dobro znam sta je moglo a sta ne.

U vreme kada je izasao WP7 je imao daleko bolje performanse od bilo kog android ili IOStelefona. Ne znam da li je isto tacno bilo za sve Windows phone 8 modele po izlasku, ali za mid i low range je to definitivno tacno(Lumia 640 na 8.1 i dalje radi ekstra brzo).

Van svega toga Windows Phone 7 i 8 su imali odredjeni design language, eksluzivnost microsoft aplikacija/servisa i feature koji je u to vreme imao daleko vise smisla od konkurencije. Windows 8.1 je po meni bio korak unazad, dok je Windows 10 Mobile bilo zaokret i trcanje unazad punom brzinom.

Druze o kakvim emocijama pricas to su bezivotne stvari koje koristis dok te sluzi a kad prestane da sluzi bacis u kantu i zaboravis da je ikad postojalo :)

Pobogu dark mode pominjes kao nesto revolucionarno :D to sto nema ni basic aplikaicja to nije bitno

Inace android je imao dark mode jos od gingerbread tako da prosto nisi u pravu, posle su ukinuli iz njima znanih razloga sto je apsolutno nebitno a ono sto je bitno da je da OS bude stabilan i da ima softvera sto windows telefon nikada nije imao

A sta su te basic aplikacije? Ja znam da sam jos u Windows Phone 7 imao "Meni Najbliza" aplikaciju komercijalne banke koja je imala bazu ne samo svojih bankomata, vec i bankomata svih banaka, sa funkcionalnoscu navodjenja do najblizeg koji odgovara odabranim kriterijumima.

I ponovo cu pitati, koje su to osnovne aplikacije kojih nije bilo? Mape su od pocetka bile tu i na visokom nivou, kamera, alarm, viber/whatsapp, a da ne spominjemo office, outlook, skype i onedrive(u pocetku skydrive) koji su bili integrisani u sam OS.

Ne znam odakle ti to da Windows Phone nije bio stabilan, ono sto je uvek bio njihov plus(pre Windows 10 Mobile) jeste brzina i stabilnost cak i na najgorem hardveru entry level modelima.
 
mislim da to moze da se podesi onim zumiranjem ekrana. probaj staviti na 200%

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
Može.

Poveća se DPI I dobiće grid u TM.

950 Ima manji ekran ali istu rezoluciju kao XL pa zato su to tako namestili.
 
Poslednja izmena:
beta wa sad pise da radi do 15.1.
Ja skinuo neku hakovanu nebeta verziju, radi za sada.
 
Na 8.1 sad pise do 14/1/2020, prodavnica ne radi

hakovana verzija je do 2021, moze se instalirati sa win deployerom, ali ne radi autentifikacija putem sms. Već se instalira i wa beta, pa se sms autentifikuje preko bete, pa se uninstalira beta. Sustinski zavisi da li će ugasiti podrsku na serveru ili ostaviti i posle 15tog...
Meni se unigram bas svideo, mislim da manje i trosi bateriju. Uspeo sam da nagovorim 4-oro da instliraju telegram na droidu, za ostale sms :)
 
hakovana verzija je do 2021, moze se instalirati sa win deployerom, ali ne radi autentifikacija putem sms. Već se instalira i wa beta, pa se sms autentifikuje preko bete, pa se uninstalira beta. Sustinski zavisi da li će ugasiti podrsku na serveru ili ostaviti i posle 15tog...
Meni se unigram bas svideo, mislim da manje i trosi bateriju. Uspeo sam da nagovorim 4-oro da instliraju telegram na droidu, za ostale sms :)
Meni wa radi odlicno videcemo dokle . i ja imam telegram . lumia 735. Na 8.1 Jedino prodavnice nema

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Kod mene prodavnica ne radi a nisam mogao da koristim ni edge kao ni you tube.
 
Meni skoro vise nista ne radi na limiji 950 xl.Ni whatsapp ni viber ni pretrazivac.desava li se jos nekom to?
 
wa ne radi, pretrazivac uglavnom radi, viber ne koristim.
Unigram je dosta dobar i ima super smajlije, jedino sto retko ko od naših koristi telegram.
Ima neki fazon da se preko droid telefona ukljuci wa u momentum browseru, ali ja sam sa wa raskrstio...poslao sam im da mi je ukraden telefon i da mi obrisu nalog....

Mislim da dok radi unigram nije jos kritično za menjanje telefona.
 
Ne mogu cak ni u store da udjem da skinem telegram ili unigram,ne znam sta se desava.
 
Au druže, pa čitaj malo unazad...

Sent from my moto g(7) using Tapatalk
 
Ja ipak vracam NA 8.1 zbog Here. Vucem dva fona zbog wa. Ne vidim drugo rešenje

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
A taj Samsung je treci fon?
 
Na lumiu 735 radi.
037c55f33094d0ae07e06ae67f333199.jpg
94f3e1de122c0343894a0f547986846f.jpg
888e77f65b2d618d5d506e5b16ee89aa.jpg


Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Ako ažuriram na ovaj Firmver preko USB kabla pa preko neta, uz pomoć WRT, jel briše sve na fonu ili ne?

A ako radim samo preko fona na Update&Security?
Hvala.
 
jel koristi neko unigram?
kolika vam je velicina kesa za animirane smajlije?
(settigs/data and storage/storage usage/clear cache)
meni bila 8gb ?! pa sam obrisao cache ali opet se kote vremenom, a ne znam ni zasto ni odakle?
verzija 3.13.2636
 
Nazad
Vrh Dno