Šta je novo?

Windows (phone) 10

Kada se ocekuje regularan apdejt na 10ku za Lumie, ima li najave?
 
Sredinom godine ,mada moze to da se otegne za neke modele i do oktobra ,ko sto je bio slucaj sa 8.1 :)
 
Klasicna Win sema je da najave i ono sto nece sadrzati ta verzija OS... Primer lockscreen app, najavljena za 8.1 a nije jos uvek sredjena, navodno odlozeno za W10... Onda najave GDR2 oni odloze ceo update i prebace ga u W10, tako da W11 mozda dodje sa 3D tiles i tako to..


Dobro sto su najavili Holo lens, to ce za 10god da bude hit, a za sada je zanimljivo koliko i Google Glass.
Win10 mora do marta da bude stabilan ako na leto planiraju flagship, verujem da vec sada imaju dovoljno stabilnu verziju za prototip model, posto se za flagship odvaja malo vise vremena u odnosu na razvoj low i srednje klase... Ja se samo nadam da dolazi 1030 ili 1050 ;) sta god samo da kida.
 
Poslednja izmena:
A ako stvarno ispune ono da period podrske nece imati veze sa vremenom izlaska telefona vec samo sa hardverskom snagom telefona svaka im cast..a verujem da hoce,posto bi im to bilo jos jedno oruzje za borbu sa "druga dva".
 
920 je izasao pre 2 godine i 2 ili 3 meseca(kao prvi WP8 telefon) on sad dobije W10 i tako jos dve godine sebi produzi vek :D looool pa pobedili su Apple ;) a da se ne lazemo i Apple podrzava stare modele ali to na aparatu radi usporeno , ni blizu stabilno kao na WP.
 
Poslednja izmena:
Sve mi je odlicno sto sam do sada video osim pocetnog ekrana. Upravo me je ta jednostavnost pre godinu dana privukla da predjem sa Androida na WP8, pa tek onda stabilnost i brzina. WP8.1 me je jos vise odusevio sa ubacivanjem pozadina preko plocica. Jednostavno, ali veoma zanimljivo. Ovako mi je previse Androidast. Ali dobro...
 
Nemoguce,to je otprilike 70 % korisnika.

Na predstavljanju su bili izlozeni l635 modeli sa win 10 ima na nekim sajtovima snimci. Naravno bice osakaceni nekim funkcijama kao sto smo i znali.
 
Poslednja izmena:
Pa bice neki rip od full verzije W10, npr ako je 520 u pitanju automatski nema OTG ili limitiran proj app koje moze drzati u pozadini kako bi obezbedio normalan rad core funkcija, takodje sve je to nazalost istina, W10 ce sigurno vise zauzimati tako da je normalno da fon mora imati bar 8GB slobodne memorije (rom).

I ne znam kako je kod vas ali u ovih 4GB zauzeca sigurno ima nepotrebnih stvari, nadam se da ce to da srede....
652815cf98162e882bde2fc8c2103812.jpg
 
Poslednja izmena:
Jako jako dobro izgleda Win 10 i na pc (probao sam insider jedva cekam ovaj sa kortanom da probam) , spartan deluje odlicno.

Messaging app deluje odlicno, tastatura moze da se detach i seta po ekranu za kucanje jednom rukom itd.

Ove unervizalne app deluju jako dobro.

Office odlican .

Bice ovo jako jako dobro.
 
Poslednja izmena:
A da...

Dal cemo mi sa windows phone da dobijemo besplatan Windows 10 za telefon ili cemo dobiti besplatno i za pc :) ?
 
Mislim da besplatan za pc dobijaju samo oni koji vec imaju licencu za W7, 8, 8.1...
 
I za pc ako imas windows 7 ,8 ili 8.1 i za telefone naravno .
 
I za pc ako imas windows 7 ,8 ili 8.1 i za telefone naravno .

Naravno da imam 7-8.1 krekovan :D .

Ali ako je Win 10 isti za sve uredjaje trebalo bi da ako imas kupljen win 10 da bude kupljen za sve uredjaje. Znaci ako se smatra da mi uz telefon smo kupili i njego OS , i dobijamo win 10 , znaci treba da dobijemo kompletan w10 za sve uredjaje :D .

Msm to kazem onako nije da me nesto mnogo briga, tu je torent uvek :D
 
Zašto mi Insider App ne prepoznaje mail nalog i pass? Još nije proradilo?
 
Naravno. To im je sigurno cilj. Bilo bi glupo da ne dobiju svi WP8 i WP8.1. Zivi bili pa videli.

Pa u principu i ne bi bilo glupo i prilicno sam se iznenadio da ce telefoni stari i po par godina da dobiju W10 koji je ogroman update , mislio sam da ce biti kao sa WP7 na WP8 da necemo da dobijemo.

Ipak su 520,620,720 ... jako stari telefoni da bi dobili takav update.

Tako da ako stvarno svi dobijemo , velika pohvala za MS od mene.
 
Ma dobijamo garant ,e sad ne verujem da cemo dobiti bas sve funkcije ,sigurnobce za neke biti "potrebno" 1gb rama ,evo sad izbacise dva budzet telefona ,al oba imaju 1gb rama .
 
Pa u principu i ne bi bilo glupo i prilicno sam se iznenadio da ce telefoni stari i po par godina da dobiju W10 koji je ogroman update , mislio sam da ce biti kao sa WP7 na WP8 da necemo da dobijemo.



Ipak su 520,620,720 ... jako stari telefoni da bi dobili takav update.



Tako da ako stvarno svi dobijemo , velika pohvala za MS od mene.


Kad si vec pomenuo da je updejt veliki koliko gigabajta ce biti za skidanje. Jel se otprilike zna. Da li da ubacujem memorijsku karticu za lumiu 735. Imam od 2gb.
 
Sistem se instalira samo na internu ,tako da ubaci sd karticu ako ti mnogo zauzme .
 
Ma kupicu od 8gb ili 16gb. Videcu kad uzimam kolika je razlika u ceni. Bolje da imam vise. Za sad koristim od 2gb.
 
Ma kupicu od 8gb ili 16gb. Videcu kad uzimam kolika je razlika u ceni. Bolje da imam vise. Za sad koristim od 2gb.

Definitivno je bolje uzeti od 16 mala je razlika u ceni a dobijes duplo . Ja sam skoro platio 1100din kingstonovu clas 10 od 16gb.
 
Nešto me interesuje... Koliko vas je na pfd-u i koji telefon? Koliko vas kani instalirati W10?!
Pravim neku svoju statistiku... :)

Lumia 925 i lumia 1020 PFD,
Ativ S zvanični 8.1.1.
Kanim, čim se pojavi!
:'(
 
L630 PfD, L520 zvanicni Denim... Sve zavisi da li ce odustati od ovih modela. Ako bude, naravno da da! :d
 
Nazad
Vrh Dno