Šta je novo?

Windows (phone) 10

Niko to nije rekao, ali neko ko kupuje telefon da mu traje par godina ce definitivno licno da oseti izumiranje i gasenje platforme. Uostalom tako je bilo sa symbianom, sa meegom pa i sa winphone 8.5.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Niko to nije rekao, ali neko ko kupuje telefon da mu traje par godina ce definitivno licno da oseti izumiranje i gasenje platforme. Uostalom tako je bilo sa symbianom, sa meegom pa i sa winphone 8.5.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

da :( ali wp8.5 nikada nije postojao...

par godina da mu traje ?! :shock:
 
par godina da mu traje ?! :shock:

Znam da znas, samo mislim da vredi istaci, zbog svih koji citaju temu:
Lumia telefoni su izuzetno HW napravljeni, dok je bio 8.1 bilo je i SW.
Mene L640 sluzi i dan danas veoma dobro, posle 2 godine.
Uskoro planiram da uzmem devojci Android, pa cu pokupiti njen L650, a moja Lumia ce preci mojoj kevi i nemam bojazni da ce tel dobro raditi sto se tice poruka, poziva, Vibera, skypea i ostalih stvarcica koje ce njoj trebati.
Ja cu bar jos godinu dana da se druzim s L650, jer ce taj tel biti savrseno funkcionalan kao i danas. Niko i ne kaze da ce za godinu dana da se tel ugasi i da nece raditi, to je apsurdno.

Ali, da u ovom tenutku kupujem tel za sebe na duze staze, ne bih uzimao W10m, jer nema perspektivu.

Problem je sto se i sam MS odrekao svog mobilnog odeljenja.
 
Zar ti nemaš lumiu 950?
Napiši razlog zbog koga si prešao na droid, posle toliko pisanja kako je win mnogo bolji. [emoji1]

Sent from my m2 note using Tapatalk

Imam je i dalje , presao sam na Nokiu zato sto je odlican kvalitet a nije 500e i ima stock vanila droid ... (znaci xiomi nije dolazio u obzir) :D

Da ne idem u off , ne vracam se na droid na wp i obrnuto sa droid-a na wp po prvi put , iha :) i to je pitanje da se nisu pojavili da li bi uzeo taj droid fon :wave:

Ja wp koristim jos od lumie 800 , a imam i zune hd dan danas, i zao mi je sto nas je MS izigrao toliko puta.

Cesto Android poredim sa Neoliberalizmom a WP sa Socializmom (i nije tacno da nije funkcionisalo) :(
 
Poslednja izmena:
Imam je i dalje , presao sam na Nokiu zato sto je odlican kvalitet a nije 500e i ima stock vanila droid ... (znaci xiomi nije dolazio u obzir) :D

Da ne idem u off , ne vracam se na droid na wp i obrnuto sa droid-a na wp po prvi put , iha :) i to je pitanje da se nisu pojavili da li bi uzeo taj droid fon :wave:

Ja wp koristim jos od lumie 800 , a imam i zune hd dan danas, i zao mi je sto nas je MS izigrao toliko puta.

Cesto Android poredim sa Neoliberalizmom a WP sa Socializmom (i nije tacno da nije funkcionisalo) :(
Poenta mog posta je bila da si ti prešao na droid, a pripovedas i dalje kako je win ok kupovina. Kakve veze ima sto je vanila android, imao si do skora nexus seriju, jedino sto se promenilo ulaskom nokije na tržište, sada možeš kupiti fon na kome piše Nokia bato.(sa socijalnim soc, ali kad voli čovek)

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Jel si upao ovde da bootujes za droid , navijac ili sta? i gde sam rekao da je win ok kupovina sad , ajde molim te.

Ja i dalje koristim wp, ne znam sta ti tu nije jasno? a droid moze biti i sa najgorim soc-om, samo da nije xiomi (iz vise razloga) :wave:

Kada neko kaze za WP da je dumb to je svakako velika laz , i to svaki korisnik wp zna da nije tacno... Smartphone ne znaci samo imati iste aplikacije koje su prisutne na drugim sistemima ;)

Bar na ovom forumu od strane nekih clanova , posmatra se da ko kupi android i a koristi i dalje wp ne sme nista vise pisati u korist WP , posto je presao na "Bolje" i " Spasio se " pa gospodo odakle vam to pravilo ?
 
Poslednja izmena:
Pa i meni stize Marica (Gretel) sa droidom, pa opet tvrdim da wp jos uvek nije losa kupovina. Na duze staze ne.
Mada eto, i pre godinu dana sam pisao da ce u ovo vreme wp biti mrtav pa nije. Ovako kako je da ostane nista mu ne fali za nezahtevne korisnike, samo sto nema novih uredjaja a ja i ko zna koliko nas vole da menjaju.

Sent from mTalk l532ds wp10
 
Jel si upao ovde da bootujes za droid , navijac ili sta? i gde sam rekao da je win ok kupovina sad , ajde molim te.

Ja i dalje koristim wp, ne znam sta ti tu nije jasno? a droid moze biti i sa najgorim soc-om, samo da nije xiomi (iz vise razloga) :wave:

Kada neko kaze za WP da je dumb to je svakako velika laz , i to svaki korisnik wp zna da nije tacno... Smartphone ne znaci samo imati iste aplikacije koje su prisutne na drugim sistemima ;)

Bar na ovom forumu od strane nekih clanova , posmatra se da ko kupi android i a koristi i dalje wp ne sme nista vise pisati u korist WP , posto je presao na "Bolje" i " Spasio se " pa gospodo odakle vam to pravilo ?
Jedini koji botuje si ti i jos nekolicina vas, pročitaj unazad postove, neko je napisao da win neće još dugo imati podršku, a kamoli 2+ g na sta se tvoj kolega nadovezao da je glupost, i ti si dodao kom. u fazonu ne znaju ljudi sta pricaju.

Kao neko ko je koristio win Phone 2 + godine, mogu da kažem da win ima-o mnogo više problema, ne samo nedostatak app.

Imaš flagship win phone, i dalje odbijas da napises razlog prelaska na "ružni nepregledni" droid?

Koristi šta hoćeš, niko nema pravo da ti odredi šta tebi odgovara, ali nemojte preporuciovati win phone u 2017 na osnovu baba vanga ekspertize još koliko će Windows imati podršku. [emoji1]

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Care citaj malo za promenu ja mu nisam preporucio da kupi sada wp , odreagovao sam kada je telep napisao da je dumb phone , sto nije tacno... cuj 950 dump phone samo kamera moze da se koristi , hahahaahah.

Malo nauke za tebe, ako sam kupio n5 a zadrzao 950 da li sam presao ili nisam [emoji23] misterija.

Imace jos godinu dana podrsku za sw i security od ms-a radice i posle godinu dana , kao sto i dan danas imas ljude koji koriste symbian ili bb iz 2008 itd ... i dan danas vidjam ljude koji koriste wp modele , ne vidim da su ih bacili u reku ili slicne drame pravili...

Sent from my Nokia 5
 
Poslednja izmena:
Care citaj malo za promenu ja mu nisam preporucio da kupi sada wp , odreagovao sam kada je telep napisao da je dumb phone , sto nije tacno...

Malo nauke za tebe, ako sam kupio n5 a zadrzao 950 da li sam presao ili nisam [emoji23] misterija.

Sent from my Nokia 5
Pa nije daleko od istine, e sad sto te to vredja je već druga stvar.

Naučniku nauci da se ponašaš pa onda koristi internet, koji koristiš kao primarni care? S obzirom da zatrpavas gomilu Android tema pitanjima, da pogodim win? [emoji6]

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Ove decije igre nastavi na drugom mestu , ne zelim u dalji offtopic , pasce mi rejting (obrati paznju ispod nicka) pozdrav

Sent from my Nokia 5
 
Jel ovo otkucano sa lumie ? Cek bre nije.:d (Malo nauke za tebe, ako sam kupio n5 a zadrzao 950 da li sam presao ili nisam misterija.)

Cuj decje igre, postavim ti pitanje ti ne umes normalno da odg.(pazi na rejting naravno,veoma bitna stvar, neverovatno relavantna )
Definitivno je offtopick pricati o win phone podforumu stvari vezane za win p?
 
Jeste offtopic, trebala je poruka da ide u sta da kupim, pa se tamo ubedjujte.
Potpis:poruka otkucana sa Lumia telefona
 
Znam da znas, samo mislim da vredi istaci, zbog svih koji citaju temu:
Lumia telefoni su izuzetno HW napravljeni, dok je bio 8.1 bilo je i SW.
Mene L640 sluzi i dan danas veoma dobro, posle 2 godine.
Uskoro planiram da uzmem devojci Android, pa cu pokupiti njen L650, a moja Lumia ce preci mojoj kevi i nemam bojazni da ce tel dobro raditi sto se tice poruka, poziva, Vibera, skypea i ostalih stvarcica koje ce njoj trebati.
Ja cu bar jos godinu dana da se druzim s L650, jer ce taj tel biti savrseno funkcionalan kao i danas. Niko i ne kaze da ce za godinu dana da se tel ugasi i da nece raditi, to je apsurdno.

Ali, da u ovom tenutku kupujem tel za sebe na duze staze, ne bih uzimao W10m, jer nema perspektivu.

Problem je sto se i sam MS odrekao svog mobilnog odeljenja.

odakleti skype na 8.1 ili 10 . ja na 8.1 nemam skype
 
Lumia 640 koju sad koristim je došla sa WP8.1, ali je i prva dobila Windows10mobile kao upgrade.

Skype zvanicno vise nije podrzan na wp, već samo na w10m.

Na mojoj L640 je w10m, tako da imam skype.

Sent from mTalk
 
Smara me debelo sto nema clash of clans na win.i sto nema ispravna app za hikvision kamere.Malo smaraju i bagovi na fb app. Ostalo mogu da svarim. Tako da ovaj sistem nije promašaj. Smorilo me malo sinoć sledeće: Premestio sam mmc card iz fona.na njoj je bio twitter i fb. Win se zabagovao debelo i nikako nije mogao da odradi reinstal obe app. Nema šanse.usijavao se čak i nakon mojih restartova. Na kraju sam morao da vratim mmc card. Tako da ima tih bagova...kome ne smeta ja bih preporučio win.
 
Smara me debelo sto nema clash of clans na win.i sto nema ispravna app za hikvision kamere.Malo smaraju i bagovi na fb app. Ostalo mogu da svarim. Tako da ovaj sistem nije promašaj. Smorilo me malo sinoć sledeće: Premestio sam mmc card iz fona.na njoj je bio twitter i fb. Win se zabagovao debelo i nikako nije mogao da odradi reinstal obe app. Nema šanse.usijavao se čak i nakon mojih restartova. Na kraju sam morao da vratim mmc card. Tako da ima tih bagova...kome ne smeta ja bih preporučio win.

Bagovi se dese na svakom sistemu. Sto se toga tice win 10 za telefone ih mozda i najmanje ima, desavaju se po nekada i na ios-u mada se ubrzo pojavi zakrpa koja to popravi. Ali preporuciti sistem koji je na samrti ? Cim nema novih modela vec dosta dugo na trzistu verovatno ce WP 10 platforma da se ugas. Do sada je bilo tako, meego symbian pa bada i na kraju sistem izgubi podrsku i to je to, ja se ne bih iznendaio da tako bude i sa wp 10 sistemom. Windows telefoni ce vrlo verovatno prestati da postoje, na zalost. Tako da kupovina win telefona nije dobar savet, relano.
 
Bojim se da to isto mislim, na žalost. Skoro sam prodao L950 i to zaista teška srca. Telefon je odličan hardverski, o kameri ne treba ni pričati, i dobro je to radilo sve zajedno, a win mi je lepši i nekako "udobniji" od androida, mada sam dosta dugo imao paralelno win telefone i droide i bio veoma zadovoljan da koristim oba sistema. Ali izgleda da je win koncept zaista napušten, što mi je iskreno žao. U svakom slučaju još čuvam L650, čisto da me mine želja za tim sistemom.

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
 
Bojim se da to isto mislim, na žalost. Skoro sam prodao L950 i to zaista teška srca. Telefon je odličan hardverski, o kameri ne treba ni pričati, i dobro je to radilo sve zajedno, a win mi je lepši i nekako "udobniji" od androida, mada sam dosta dugo imao paralelno win telefone i droide i bio veoma zadovoljan da koristim oba sistema. Ali izgleda da je win koncept zaista napušten, što mi je iskreno žao. U svakom slučaju još čuvam L650, čisto da me mine želja za tim sistemom.

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

+1

Druze za koliko si prodao 950 ?
 
Bojim se da to isto mislim, na žalost. Skoro sam prodao L950 i to zaista teška srca.
Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
Ja sam kupio u isto vreme Nokia lumiu 1520 meni i L730DS zeni. Na L1520 mi je posle dva meseca otisao zvucnik za multimediu, bio u garanciji odneo na reklamaciju i odobrili mi zamenu uređaja u istoj vrednosti. To nije bilo teska srca već pun sreće. Sistem mi nije nikako legao i proklinjao sam dan kada sam ih kupio.
 
Ne mogu u edge deo teksta sa web strane da oznacim i kopiram u clipboard?
Moze samo:select all pa copy/paste u word i tamo oznaciti i uzeti sta mi treba.
Da li ima neki drugi nacin direktno iz edge?
 
I meni se to desavalo ali samo na nekim sajtovima, ali ne svuda. Recimo sa Aliexpress nije hteo
sent from wp10 L532ds
 
Kada ti se to desi učitaj ponovo stranicu i tako klikći dok ne dobiješ marker, ako ne, onda pokušaj ponovo učitati stranicu pa ponovi.
 
Meni se to često dešava jer često markiram i kopiram tekstove, pa sam primetio da kada ponovo učitam stranicu uspem markirati u 90% slučajeva.
 
Rade i refresh i prikaz za čitanje, svaka čast! :)
 
Nazad
Vrh Dno