Šta je novo?

Windows (phone) 10

Isti telefon,juce ga bas koristio,baterija na 70% prognozira jos 1dan5sati.Jutros pogledam,skinut sa punjaca,puna baterija 22h2sata?
Sada je na 90% prognoza 19h19min.

Jel znate gde pratite gde sta trosi na wp...

Setting/System/Battery

Nesto ne radi kako treba pa guta bat, pogledajte.

Sent from Dead OS ☹
 
Jel znate gde pratite gde sta trosi na wp...

Setting/System/Battery

Nesto ne radi kako treba pa guta bat, pogledajte.

Da sam neki pocetnik pa ajde.
Ima ljudi koji ne znaju,ne mogu da se snadju ili ne znaju da rade u win sistemu ili podese telefon.
Tu si u pravu,ne zna se ko koliko zna.
Telefon sam odjavio,(subota)uradio hard reset,sve iz pocetka podesio,podesio sta moze, sta ne moze da radi u pozadini,itd da ne nabrajam sve detalje.
Jedan dan navigacija radi off line,drugi ne radi.Juce na 70% prognozira bateriju na skoro jedan ipo dan,jutros skinut sa punjaca 22h.
Nista novo instalirano,koristi se svaki dan kako se vec koristi.
Dok nisu stigle te nove nadogradnje nije bilo problema,od kako ga unprede nista ne radi kako treba.
Sada mi je problem i sa memorijskom karticom.Nova,pre toga istestirao sa nekim programom,na racunaru,H2testw
16Gb Kinston,klase 10.Vec treci put za 3 dana prijavljuje gresku sa karticom,pa je skenira,popravlja pa proradi.Sa starom 8Gb klase 4 Kinston sve radilo.
 
Jel znate gde pratite gde sta trosi na wp...

Setting/System/Battery

Nesto ne radi kako treba pa guta bat, pogledajte.

Da sam neki pocetnik pa ajde.
Ima ljudi koji ne znaju,ne mogu da se snadju ili ne znaju da rade u win sistemu ili podese telefon.
Tu si u pravu,ne zna se ko koliko zna.
Telefon sam odjavio,(subota)uradio hard reset,sve iz pocetka podesio,podesio sta moze, sta ne moze da radi u pozadini,itd da ne nabrajam sve detalje.
Jedan dan navigacija radi off line,drugi ne radi.Juce na 70% prognozira bateriju na skoro jedan ipo dan,jutros skinut sa punjaca 22h.
Nista novo instalirano,koristi se svaki dan kako se vec koristi.
Dok nisu stigle te nove nadogradnje nije bilo problema,od kako ga unprede nista ne radi kako treba.
Sada mi je problem i sa memorijskom karticom.Nova,pre toga istestirao sa nekim programom,na racunaru,H2testw
16Gb Kinston,klase 10.Vec treci put za 3 dana prijavljuje gresku sa karticom,pa je skenira,popravlja pa proradi.Sa starom 8Gb klase 4 Kinston sve radilo.

Tu glupost i sestra na 550 ima sa karticom, istu sam ja koristio na 950 pre nego sto sam joj dao, nikada problem niti greska, zakljuci sam, ali verujem da ne radi isto 550 i te slabije lumie kao 950 itd.

Nekada je na wp8 to bila druga prica.

Jedino alfa zna pravu istinu o Inteza wp aplikaciji
 
Ne znam sta da kazem.
Moj telefon je 640XL Dual Sim
Opet kazem da su nesto gadno zeznuli sa tim nekim ispravkama.
Sve je normalno radilo do ispravki,sto se tice programa.
Ne znam sta ne valja sa karticom.Od Subote do danas 3 puta je skenirao i popravljao karticu.
Kao sto sam rekao testirao sam karticu sa H2testw.
Doneo drugar,naravno da ga prevarii,kupio na ulici,bio 3 meseca u Qatar preko firme,2 memoriske kartice od 32Gb.
Kaze gubi slike,nesto se dogadja sa karticom.Tada sam i nasao program H2testw,lazne i jedna i druga.Umesto 32Gb 2Gb,druga 4Gb.
Posle sam testirao jos 6 raznih kartica,testira se brzina citanja/pisanja/kapacitet/greske.Sve ok.
Ne znam zasto se tako ponasa moj telefon sa ovom karticom.
Uglavnom cekamo da stignu neke nove nadogradnje,pa da vidimo sta ce biti.
Neverovatno da su izbacili fm radio.Navigacija beskorisna,skoro.Sada i plocica prodavnica ne radi.
 
Znam...

AyRnhqB.jpg



Jedino alfa zna pravu istinu o Inteza wp aplikaciji :)
 
Malo sam zbunjen... Na sva tri telefona sada radi pretraga mapa offline (wifi, data off), pre par dana nije radila...
:d
 
Rotkod, imamo istu verziju mapa, meni ne rai pretraga offline. Dejane, pa je l' radi sad pretraga off, posto kazes da cemo dobiti nadogradnju?
 
Meni radi na sva tri telefona, zato kažem "malo sam zbunjen".
Nije do pre tri dana...
 
Hteo sam da se nakacim na net preko n97mini ali nece da je vidi win phone preko wi-fi.
Uglavnom, sa laptopom radi, na androdima nije radilo, tacnije treba naci source kod pa kompajlirati wifi modul sa tom nekom opcijom koja je po default iskljucena, a nije bas lako naci source kod, i evo sad ni na win phone ne radi, pih.
Tapatalk Classic for WP
 
Symbian moze da pravi samo ad hoc hotspot, a koliko znam ni android ni windows ne mogu da se kace na taj tip

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Android teoretski moze ako imas source kod, ja sam jednom trazio za tablet i nisam nigde nasao.
Windows za pc moze, a za telefon ne moze.
Tapatalk Classic for WP
 
I kod mene je ta ver Maps 1391.0 ali offline ne radi. Neki dan bio u Sarajevu nije radila ni offline niti kada je bio online tako da imam osjecaj da ciglu nosim umjesto pametnog telefona.

Sent from mTalk
 
Paz ja se ne secam da je ms app imala opciju offline navigation kao sto je imala Here, i ima i dan danas u ios i droid verzijama...

Sent from Kin :(
 
Nesto ne vidim svrhu takve navigacije jer nam ona najcesce sluzi za snalazenje u inostranstvu gdje obicno nemamo net. A i kada imamo net nekad radi nekad ne radi, i to obicno ne radi :(

Sent from mTalk
 
Nesto ne vidim svrhu takve navigacije jer nam ona najcesce sluzi za snalazenje u inostranstvu gdje obicno nemamo net. A i kada imamo net nekad radi nekad ne radi, i to obicno ne radi :(

Sent from mTalk

Mene nije izdala do sada ni za peske ni za automobil, mada sam koristio pod mobile mrezom i skinutim mapama naravno ali sve lepo radilo.

Za offline ne znam sto ne pisete na feedback, mozda to planiraju a nikad da se opasulje xd

Sent from Kin :(
 
Ja sam je pokusao svega par puta koristiti (skinute mape normalno) totalno beskorisna i nepouzdana navigacija to je moje licno iskustvo.
Zadnjih 3-4 dana mi prilikom punjenja baterije izbacuje obavijest da se sporo puni i da koristim originalni punjac koji inace i koristim, ima li jis neko ovaj pretpostavljam bug :)

Sent from mTalk
 
МС апп radi offline, skinu se mape i to je to... Mada pre par dana nije radila, sad uredno radi.
 
Ispravka, sad sam probao i opet ima probleme... Zato... U "paljenju" na rad mapa, dodajte svoj glas... Ima već otvorena!
 
Zadnjih 3-4 dana mi prilikom punjenja baterije izbacuje obavijest da se sporo puni i da koristim originalni punjac koji inace i koristim, ima li jis neko ovaj pretpostavljam bug :)

Sent from mTalk


Isključi telefon, pa ga stavi na punjač, neka se sistem sam podigne. Hoće to ako menjaš punjače ili ako ga kačiš na PC.
 
ja pre pet dana doso iz italije i radile mape ok, koristim lumia 620 , 8.1 verzija 4.9.216.1 with map data 8.30.67.153 . el ovo neka stara verzija
ili sta , ovu lumiu 620 koristim samo za navigaciju bez kartice i radila selo vreme bez greske
 
Da pitam ovde jedan clan tvrdi da here maps pripada androidu i ios . Akoje tako zasto na zenin samsung A 5 (2016) ne radi nikako . Ono sto skinem nije za upotrebu
 
Lumia 620 je na 8.1 i na nju je moguće instalirati here drive+, radi odlično.
Here aplikacija je ukinuta za W10M, MS je napravio zamensku "mape". Radila je korektno do skoro, sada postoji problem u offline radu, bez obzira na skinute mape, aplikacija jedva pronalazi ili nikako ulice u pretragama.
Here we go je nova here aplikacija, modernizovana, namenjena samo za ios i android.
Na ios i android platformi sam pokrenuo istu i radi jako lepo.
 
Kad smo kod mapa. Da li je moguce da se preuzme jezik navodjenja, kao sto je moglo kod here? Ili je je i dalje to ograniceno da bude isto kao jezik telefona.?
 
Nazad
Vrh Dno