Šta je novo?

Windows (phone) 10

WhatApp ga pregazio, Viber je odmah iza. A ta dva servisa su startovala mnogo godina kasnije. Dok je Viber rastao sa mogućnostima Skype je povećavao prored između redova.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
WhatApp ga pregazio, Viber je odmah iza. A ta dva servisa su startovala mnogo godina kasnije. Dok je Viber rastao sa mogućnostima Skype je povećavao prored između redova.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Procice kao Google Talk ... i bice popular kao Google Hangouts :(
 
Prodavnica se juce azurirala na 11709.1000.93.0 I opet ne radi.Stoji sivi ekran sa 2 trake.
Zatim se odmah pojavilo novo azuriranje prodavnice koje ne moze da instalira.
I dalje ne radi,moze u pretrazi da nadje I skine aplikacije.
Pitao jos neke,znaci na 5 telefona ne radi.
To je tako od 15.09. I jos nista se nije preduzelo da se popravi.
Na racunaru sada radi,ali postoji ispravka koju ne moze da instalira.Pogledajte prilog 237041Pogledajte prilog 237042Pogledajte prilog 237043
Neverovatno.

Ist problem i kod mene danima.


Procice kao Google Talk ... i bice popular kao Google Hangouts :(

Skype da, proćiće baš tako na kraju.
 
Meni Skype ok, koristim ga i za SMS poruke i na PCu, ima nekoliko zanimljivih botova.
 
Koja je zadnja verzija kako idu oznake za MS -store?

L925 na CU ****563.608(regija i jezik- UK ) se mučio dva dana i danas mi prodje update s 11708.10001.21 na *****.1001.26. U medju vremenu čitam po forumima ko je za, ko protiv movog izgleda pločice.
Odem na Win Novosti tamo slična priča. Naletim i skinem store- appxbundle 11708.1001.214 navodno najnovija. Pokušam da je instaliram preko Interop-tools, ispiše mi da već imam noviju od te?
Paralelno pre neki dan radio HR na L550 isto je na CU ****.608 (regija -jezik -UK ) dobio store verziju 11708-1001.87. Takodje danas potaknut gore pisanim, pogledam u store, vidim ima update iste. Prodje update i sad mi da istu verziju kao i na L925 ****.26. Pločica je ostala stara.
Msm, za bole me za pločicu, nego mi nisu jasne oznake, a vidim neko je pisao da je najnovija ****.97???
 
Koja je zadnja verzija kako idu oznake za MS -store?

L925 na CU ****563.608(regija i jezik- UK ) se mučio dva dana i danas mi prodje update s 11708.10001.21 na *****.1001.26. U medju vremenu čitam po forumima ko je za, ko protiv movog izgleda pločice.
Odem na Win Novosti tamo slična priča. Naletim i skinem store- appxbundle 11708.1001.214 navodno najnovija. Pokušam da je instaliram preko Interop-tools, ispiše mi da već imam noviju od te?
Paralelno pre neki dan radio HR na L550 isto je na CU ****.608 (regija -jezik -UK ) dobio store verziju 11708-1001.87. Takodje danas potaknut gore pisanim, pogledam u store, vidim ima update iste. Prodje update i sad mi da istu verziju kao i na L925 ****.26. Pločica je ostala stara.
Msm, za bole me za pločicu, nego mi nisu jasne oznake, a vidim neko je pisao da je najnovija ****.97???

Kod mene je 11709.1000.93.0 i radi lepo, nemoj se opterecivati , bice tu jos dosta verzija... ja sam izasao iz insajdera posto ce uskoro da puste rs3 i za telefone tj sve ovo sto su radili u rs2 feature 2 insider buildovima.

ovako mi je podeseno ,samo za fixes

pghM0XF.jpg
 
Poslednja izmena:
ma ok, ne opterećujem se, nego ajd da pohvatam konce :)
Nisam ni ja na insideru, ali ostao na CU. Nisam zahtevan korisnik ni neki stručnjak, zadovoljan sam kako rade oba. Malo čačnuo virtul. memoriju (na 1GB) s Interop i meni rade oba fino, bar za ono što koristim: edge, mTalk, TT-Classic, muzika, retko viber i WA.
Više ja volim da čačkam po OS-u, nego li što pratim rad aplikacija. Heh zato pored ovih 3 win fona, imam i Android -GlxyNote III(iGO, romovi), BBerry-Q20 njega sam nažalost morao pretvoriti u android. Pa menjam ove moje starce(dok traju) kad se kojeg fona ili OS-a uželim, ne moram kupovati nove :D
 
Ja sam zadovoljan kako mi radi 950 mada moram priznati da ne moze sa nokiom 5 po pitanju baterije iako je isti kapacitet ipak 950 veci potrosac... Inace ta dva su super combo. ali 950 kesira za medalju , kao da ima 4GB ram <3

Mada ja sam freak [emoji5]

Fh5qlrB.jpg



Sent from mTalk
 
Jel ima neka statistika na kojoj se vidi kako je to Skype propao ili su tu neka samo licna iskustva... Jel neko video npr na Cnn ili nasoj nekoj tv sem pinka, da neko koristi viber ili duo [emoji23]
Skype ostaje i dalje za te stvari no1.

Ostavite po strani to sto na Balkanu dominira Viber...

ja na wp 8.1 i nemam skype . mada niko vise i ne koristi od mojih skype , samo whatsapp jer ima video poziv . viber za razgovore jer glupi wp nema na viber video poziv ,
 
Podrzava viber video pozive...

Ta verzija za wp 8.1 verovatno ne ali w10m radi.. Isto i wa ima call i video call.

Sent from mTalk
 
Da li je napravio gmail nalog?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nece da mi se apdejtuje o.mail Lumia 735.Os 393.1715 ima li neko resenje?
 
Ni meni neće da se ažurira outlook mail and calendar.......ali popraviće, radi i ovako bez update-a
Evo dok sam pisao ovo gore navedeno, prođe mi update posle 3-4 dana ;)
 
Poslednja izmena:
"Kalendar i posta" su prosli sada ne prolazai "Filmovi i TeVe"...
Meni to nekako lici na seci usi krpi ljubicu...

Inace juce se pojavila nadogradnja za Singic navigaciju ne videh neki znacajniji pomak, jedino sto je program trazio da instaliram sve mape od NULE...

Buduci da sledece nedelje putujem za HU prelomio sam da ce mi nedostajati w10m i zive plocice sa kojima sam se druzio 3+ godina...
Trenutna L640XL DS ce zavrsiti kao navigacija naravno uz vracanje na WP8.1...

Elem zna li iko kako se u Groove music slika albuna moze povecati na sirinu ekrana (kao u ranijim verzijama programa) a ne da bude ona mala slicica na sredini ekrana (najnovija verzija) ili je to tako zakucano i ne moze drugacije.
 
Nisam znao da ovo postoji
00442badc91371f085a08bd5f9407d8f.png
 
Ono sto bi trebalo probati je sledece:
Resetovati na fabricko i jedan i drugi uredjaj.
Posto je zte adsl wifi modem,prvo njega aktivirati.
Podesiti ime wifi mreze i sifru.Ako ne radi,prebaciti enkripciju na wep,morao bi tada telefon da radi.
Ako ni to ne daje rezultate,probati dalje:
Iz zte uredjaja,on ima 4 lan prikljucka,mogu da se koriste samo lan 1 i lan 4,2 i 3 su rezervisani za iptv,ne koriste se(osim ako se ne otkljucaju)
Znaci, lan kabl ukljuciti u zte ,LAN 1,pa u drugi/ZyXel na WAN.Uredjaji ne mogu da imaju istu ip adresu.
Ako je na zte 192,168.1.1 na drugom ne moze da bude ista,mora da se promeni.Ukljuciti wifi,dati ime i podesiti sifru.
Ako i to ne radi,iskljuciti lan kabl.ZyXel moze da radi kao repetitor.Pod uslovom da moze da uhvati wifi signal sa zte.
Ako postoji signal,u podesavanjima,ukljuciti repetitor,u listi naci svoju wifi mrezu,koju emituje zte.
Ukucati sifru,istu kao sto je na zte.Ako ne radi i tada,iskljuciti na ZyXel,dhcp,zato sto tada radi dhcp na zte.Ne mogu u isto vreme raditi 2 dhcp.
Ako ni tada ne radi,pozvati u goste nekoga sa win telefonom.Ako njegov radi,a taj i dalje ne,resetovati telefon,factory reset.
Ako ni tada ne radi,pozvati nekoga ko se malo vise razume,da pogleda/proveri konfiguraciju zte/ZyXel uredjaja.
Ako si negde u Beogradu,Vozdovac ,mogu da ti pomognem.:)

Ne ide evo vec nekoliko puta sam pokusavao resetovao ruter i modem, i dalje ne uspijevam da podesim ovo da mi radi :(
jedino sto sam primijetio jeste da kada iskopcam ruter ZyXel iz modema ZTE da imam internet preko ZTE-a, cim ponovo ukopcam ZyXel nestane mi interneta. I jos nesto sam primijetio da kada odem u ZyXel i client list vidim da uvijek Lumii odredi i'p adresu sa zadnjim brojem istim npr. 192.168.0.57
mijenjao sam i nazi wifi mreze sa ZyXela ali uvijek isto odredi mu taj broj zadnji da bude 57, ne znam da li to ima uopste neke veze
 
Pre 5 minuta,promenim lokaciju na SAD,
telefon trazio da se restartuje zbog promene,
Posle kliknem na prodavnicu,kad ono RADI,kada je lokacija Srbija,ne radi,i dalje sivi ekran.
Ko hoce nek proba,ako je nekome bitno.
 
Sada i navigacija radi bez interneta,
od kako sam lokaciju postavio na SAD,
odmah proradila Prodavnica i Mape.
Iskljucen internet,odmah pronadje adresu,u off line modu.
Jezik je Srpski,lokacija SAD.
 
Potvrđujem da je Prodavnica proradila prebacivanjem na USA region.
Lumia 640DS
 
I dalje neće da mi apdejtuje tv i video aplikaciju, region mi je SAD. Da li neko ima sličan problem.

Sent from mTalk
 
I dalje neće da mi apdejtuje tv i video aplikaciju, region mi je SAD. Da li neko ima sličan problem.

Sent from mTalk
Nisam imao takav problem.Ja bih predlozio da postavis lokaciju Srbija,pa probaj.
Ako prodje,posle vrati lokaciju.
Kao sto sam napisao,kad sam sa Srb prebacio na SAD,odmah proradila Prodavnica i Mape rade,bez interneta.
Nego,hteo da probam facebook iz prodavnice,zvanicni,ili kako god vec,i slucajno deinstalirao onaj sistemski Microsoft fb.
E,sad vise ne moze da se vrati,ne moze ponovo da se instalira.Sta uraditi,osim restarta celog sistema?
Pa sve iz pocetka.
 
Nego,hteo da probam facebook iz prodavnice,zvanicni,ili kako god vec,i slucajno deinstalirao onaj sistemski Microsoft fb.
E,sad vise ne moze da se vrati,ne moze ponovo da se instalira.Sta uraditi,osim restarta celog sistema?
Pa sve iz pocetka.


Sa restartom nećeš vratiti FB od MS. Prelistaj temu neko je ranije postavio link za MS FB, ako još radi.
Inače zvanični FB radi ok, samo treba malo više slobodne memorije.
 
Nazad
Vrh Dno