Šta je novo?

Windows (phone) 10

Na ovom jeftinom droidu Gretel A7 samo imam instaliran Viber i Jewel legend, sve preko toga već srče bateriju i ram previše. Ok 1GB je malo ali win10 je gurao lagano sa toliko rama.

1Gb rama je odavno premalo za normalno funkcionisanje bilo kog novijeg OS-a, pa i W10m.
Multitasking na L550 prakticno ne postoji a koriscenje dodatno pogorsavaju slab cipset i losa optimizacija OS-a.
Taj A7 puni ram memoriju sto je i normalno za Android OS samo sto je kolicina ram-a nedovoljna za iole zahtevniji MT, 4-6Gb rama je vec neko vreme optimum mada neki modeli i sa 2-3Gb rade odlicno, zavisi od fabrickog skina i optimizacije.

Budi srecan sto kineski android od 49$ uopste radi (pre svega mislim na hardver) a da ima neku bajatu verziju OS-a (npr. JB, ICS) a ne MM verovatno bi se raspadao i softverski :)
 
Poslednja izmena:
Ja cenim da će ova moja Lumia jednog dana kad je batalim služiti za prenosivi audio plejer i onlajn radio...
 
Nemam nameru da citam i razvrstavam strane i strane postova vasih prepucavanja i natezanja.

Svako sledece trolovanje se rigirizno kaznjava, takodje i fanbojizam.
Tema nije uzdizanje WP ili pljuvanje po WP vec normalna diskusija.
Ako niste za to sposobni ili nemate nista pametno da napisete, zaobidjite jer ja vas necu.

Hvala

P.S.: Apel na prijavljivanje nepravilnosti, reagovacemo u najkracem vremenskom roku
 
Neki update se pojavio.

ZEkGsch.jpg


to je ovo

Windows 10 Mobile gets Spectre and Meltdown protection with new Cumulative Update

https://mspoweruser.com/windows-10-...ltdown-protection-with-new-cumulative-update/


Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Jel još nekom zabode zvuk notifikacije? Često zatrokira kad dobijem mail

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Za te krace notifikacije nisam primetio u poslednje vreme ali zvuk zvona cesto zabode pa se cuje neprijatna distorzija 1-2s u proseku, to je odavno tako.
Da, i alarm ume da zabode ali ringtone najcesce i najprimetnije.
 
Poslednja izmena:
taj bug postoji od kad i win 10 i nikako da ga srede.. nekad mi se to desi za zvono a nekad za alarm..

Sent from Galaxy S8
 
Pa dal je moguce? Vec skoro dve godine nisam na wp/w10m. Kad sam ga napustio imao sam problem sa tom distorzijom alarma, bio sam utripovao da mi je probio zvucnik, vec sam se spremao da ga nosim u servis, dok nisu krenuli da se javljaju i dugi sa istim problemom. Oni to ne mogu jos da srede...omg.
 
Sem što radi kao puž, na živce mi ide to trokiranje notifikacije i što moram par puta na power dugme da se on vrati iz glance na lock screen

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Pa dal je moguce? Vec skoro dve godine nisam na wp/w10m. Kad sam ga napustio imao sam problem sa tom distorzijom alarma, bio sam utripovao da mi je probio zvucnik, vec sam se spremao da ga nosim u servis, dok nisu krenuli da se javljaju i dugi sa istim problemom. Oni to ne mogu jos da srede...omg.
Ma ništa ne popravljaju. Samo dodaju nove bugove. :d
Od prvog dana do danas na W10m još nije popravljeno ni mešanje kontakata u imeniku. :d

Sent from honor 8 lite using Tapatalk
 
heathcliff74: Hi all! Windows Phone Internals 2.3 is ready. It beats the modern SecureBoot implementation. And furthermore, it brings custom ROM's, Mass Storage Mode, Root access and many more hacks to all Windows Phone 8 and Windows 10 Mobile-based Lumia-models. There is also a new Download-section in the tool, where you can download everyhing you need for your phone.
wpinternals 2.3 is released:

Short demo here:


https://wpinternals.net/index.php/128-introwpi22


Version 2.3 is released:


https://www.wpinternals.net/index.php/129-wpi23released
 
Poslednja izmena:
najzad, sjajno! ...hvala za vest! ...ja već zaboravio na tu vest u najavi :)


Nadam se da će raditi kako treba. Nisam ga još zapravo koristio, jer mi L550 ***254.158 radi(dobro) s InteropTools, samo pogleado info uredjaja i šta mu treba za flash i odmah skinuo s Lumia Firmware ffu.fule i emergency.file.

Uh, samo da nahvatam vremena i da napravim svoj custom-rom :)
 

Prilozi

  • WPInternals_lumia_firmware - Copy.jpg
    WPInternals_lumia_firmware - Copy.jpg
    116.4 KB · Pregleda: 128
Ma ništa ne popravljaju. Samo dodaju nove bugove. :d
Od prvog dana do danas na W10m još nije popravljeno ni mešanje kontakata u imeniku. :d

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

potpuno se slazem, svaki naredni update na w10 mi je pravio vecu stetu nego korist. Da bar imaju cuvenu opciju roll back to previous version (build).
 
https://mspoweruser.com/hacker-install-windows-10-arm-lumia-1520/

"Gustave M. from insidewindows.net first experimented with Windows RT on is Lumia 1520, which was ironic for replacing one dead operating system with another.
...
Gustave however soon moved on to bigger and brighter things and appears to have loaded full Windows 10 for ARM on his Lumia 1520.
...
At the moment things are bit rough, with the touchscreen not working, meaning the feat is more a tech demo than anything useful or usable."
 
Poslednja izmena:
Da li je neko probao Android da stavi na te sprave? Bar bi im produžio život još malo.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
lg g4 je fizicki slican 950ki, ali ne verujem.
 
Da li je neko probao Android da stavi na te sprave? Bar bi im produžio život još malo.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Šta imaš od toga? Hoćeš li dobiti veću platu? Šta je po sredi što si toliko opsednut ovom temom idi čoveče uradi nešto sa svojim životom, a ostali će se valjda već snaći nekako sa tim spravama koje imaju. :)

Možda je neko i zainteresovan da ubaci android na svoju spravu ali čemu? Pitanje kako bi to radilo, ali ostaje pitanje zašto? Ako ima neki problem bolje uzeti neki drugi telefon ...

Osim ako ovaj tvoj predlog nije u svrsi potpaljivanja teme i rasplamsavanja svadje ali ako ostali moderatori ovaj tvoj predlog gledaju kao okej neka im je na čast.
 
Poslednja izmena:
Šta imaš od toga? Hoćeš li dobiti veću platu? Šta je po sredi što si toliko opsednut ovom temom idi čoveče uradi nešto sa svojim životom, a ostali će se valjda već snaći nekako sa tim spravama koje imaju. :)

Možda je neko i zainteresovan da ubaci android na svoju spravu ali čemu? Pitanje kako bi to radilo, ali ostaje pitanje zašto? Ako ima neki problem bolje uzeti neki drugi telefon ...

Osim ako ovaj tvoj predlog nije u svrsi potpaljivanja teme i rasplamsavanja svadje ali ako ostali moderatori ovaj tvoj predlog gledaju kao okej neka im je na čast.
Au čoveče, šta ti je? Pa wp ekosistem je mrtav, android bi takvom uređaju udahnuo novi život. Kad već ljudi instaliraju Linux na ps3 i ps4, što ne bi neko probao android na lumiju.
Zahvaljujući zajednici, matori Samsung s2 gura android 7 iako je davno napušten od strane proizvođača.
To što su uspeli da razvale wp i omoguće custom romove je odlična stvar.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pitanje je kako bi to radilo ja sam izrazio sumnju da li je to dovoljno dobro i upuštati se u rizik. Ako ti telefon korektno radi zašto se igrati sa aparatom ali dobro jasna mi je tvoja konotacija mrtav sistem itd. Ne bih da ulazim u neku dalju diskusiju, kažem radije uzeti drugi telefon nego od njega praviti nešto što ti možda neće raditi kako treba.

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
Lepo bi bilo otvoriti mogucnost pa ko hoce neka proba. Sto da 2gb rama sede u fijoci, ako jos uvek mogu da se iskoriste?!

Sent from wp10 again
 
Pitanje je kako bi to radilo ja sam izrazio sumnju da li je to dovoljno dobro i upuštati se u rizik. Ako ti telefon korektno radi zašto se igrati sa aparatom ali dobro jasna mi je tvoja konotacija mrtav sistem itd. Ne bih da ulazim u neku dalju diskusiju, kažem radije uzeti drugi telefon nego od njega praviti nešto što ti možda neće raditi kako treba.

Poslato uz pomoć Tapatoka

Probas, vidis, ako ne radi kako treba vratis na Windows i eto, nista se ne gubi, moze samo da se dobije (upotrebljiviji telefon, bolje apps, performanse su upitne).
 
A ovako je neupotrebljiv ili pričaš napamet. I dalje radi ok l735 I vidim razlog zašto bi čačkao bilo šta. Nisam u insajder programu na oficijelno sam buildup. Ako je nekom ulupan telefon on će još gore raditi pogotovo na nekom drugom OS-a koji nije pisan za taj uređaj I to samo zbog aplikacija koje pitanje kako će raditi. Moguće da nema šta da izgubi samo je pitanje rizika... Da li bih na svoj telefon ubacivao ios verovatno da ne bih eksperimentisao nego bih kupio iPhone.

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
HTC HD2 je super radio i sa win i sa androidom, koji mu je poprilicno produzio zivot.
Ne vidim nista lose ako imas opciju izbora a community je vise puta dokazao da je sposoban da odradi neverovatne stvari...
 
Lepo bi bilo otvoriti mogucnost pa ko hoce neka proba. Sto da 2gb rama sede u fijoci, ako jos uvek mogu da se iskoriste?!

Sent from wp10 again

Iskreno situacija me podseca na 2010/11-tu kad je BB bio na vrhuncu i skoro svako u Kuala Lumpuru ga je imao jedino ja sam gurao telefon sa androidom...

Elem sto se tice WP i/ili W10M situacija je takva da ce telefon i dalje raditi...
Ucek ces moci da:
-zoves/primas pozive,
-saljes sms,
-koristis bajber,
-koristis s'ha ima,
-slusas muziku,
-citas knjige,
-surfujes netom,
-proveris mejl,
-tu i tamo nesto otkucas u notes/word,
-itd...

Uredno su skenjali navigaciju koja je koliko toliko radila...
Mada iskreno receno navigacija radi i dalje jedino sto telefon mora da je "zakacen" na net...

Inace u prevozu i dalje vidjam WP telefone...
 
Poslednja izmena:
Da ne dodajem so... Iskreno, kad bi postojala takva mogucnost bilo bi jako lepo... L950 bi itekako mogla gurati A8, a ja sam nakon dugo godina odlucio da probam A8 na N8.
Kako radi?!
Radi tako, da sam vrlo, vrlo zadovoljan!
I da ne ispadne da trujem temu, necu vise o tome.
 
Sta je A8, Android oreo? Zar i ti, rotkode :)

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Hbg... Zar i ti sine...
Jesam, cim se pojavila N8.. I samo da navedem razlog... Uradio sam to iz istog razloga zbog kojeg sam svojevremeno napustio android platformu... "brzina X vestina = Bruce Lee"
 
Hbg... Zar i ti sine...
Jesam, cim se pojavila N8.. I samo da navedem razlog... Uradio sam to iz istog razloga zbog kojeg sam svojevremeno napustio android platformu... "brzina X vestina = Bruce Lee"

Zna se ko je bio Bruce Lee...
Strasan tepac... :)
 
Nazad
Vrh Dno