Šta je novo?

i5 4440 vs fx8350, ili ipak RAM?

RAM. Možda bi mogao da rešiš i sa time sa pogasiš nepotrebne programe koji koriste mnogo memorije. I pagefile staviš na fiksnu vrednost.
 
RAM. Možda bi mogao da rešiš i sa time sa pogasiš nepotrebne programe koji koriste mnogo memorije. I pagefile staviš na fiksnu vrednost.

Pa zar nije pagfile vec postavljen na fiksnu vrednost? Od programa ukljuceni su samo Mozila i skajp(idle). Rekose mi na drugom forumu da opterecenje grafike ne sme da pada toliko kao na prvoj slici, i da je do nje nesto? :S
 
Koje drajvere koristiš za grafičku? I do nje same nije ništa.
 
Koristim 14.9, jer mi se ne cini da mi je omega donela neko poboljsanje. Isto radi sa obe verzije.
 
Igraš li još nešto i kako to radi? Ovo ti je problem što se koristi previše RAM, gasi Firefox i sve što možeš i troši preko 100MB, stavi pagefile na fiksnu vrednost tipa 8GB.
Ili dokupi RAM, svakako će ti trebati kako god da okreneš.
 
Nista drugo ne igram... Igrao sam Bad Company 2, isto se desavalo..
 
Iz ovog sto se vidi, nemas dovoljno struje.
Koje ti napajanje gura ovu konfiguraciju?
Bad Company 2 i BF3 nisu toliko zahtevne igre.
 
Pusti valley i heaven benchmark i otvori msi afterburner.
Pa vidi zauzece graficke/procesora/memorije...
 
Pa da vidi iskoriscenje, graficke procesora u radu ili za sta sluzi vec.
Ili onako...zezamo se.
 
Kako da uihvatim SS? Preko unigine-a ne hvata MSI ocitavanja, preko MSI-a nece da uhvati SS? Uglavnom graficka ide do 98 posto, jezgra procesora padaju i do 20-ak % neka i do 3,4 %, ali najbolje da uhvatim SS (kako?) pa da vidite sami.
 
Win+Prt Scr
 
Dodao sam 4gb Rama inace sad, nikakvo poboljsanje. Cak mi na samom ulasku u igru fps bude 15-19 nekoliko sekundi, posle se vrati kako treba da bude. A uhvaticu i SSove.
 
Evo uhvatio sam skrinove

Drasticne razlike ovde i u igri i sto se GPU i CPU-a tice:




druga:

 
Pa dobar je frejmrate, šta je problem?
 
Pa dobar ovde, i gpu usage je od 70 do 98, a u igri ne ide preko 70 i fps je očajan. I ovde je cpu usage podosta manji nego u igri recimo.
 
Pa sta sad ti oces? Da ti sve bude na 100% ? To sto nije 100% znaci samo da grafa ili proc jos ima prostora za rad, sto je dobro. Ajde razumem da je 20% zauzece, to bi onda bila neoptimizovanost same aplikacije ili sistema, al ovo ti je sasvim ok, sta se preopterecujes.
 
Pa sta sad ti oces? Da ti sve bude na 100% ? To sto nije 100% znaci samo da grafa ili proc jos ima prostora za rad, sto je dobro. Ajde razumem da je 20% zauzece, to bi onda bila neoptimizovanost same aplikacije, al ovo ti je sasvim ok, sta se preopterecujes.

Opterecujem se jer mi u igri fps pada i do 36, a opterecenja ne prelaze 70 ni GPU ni CPU, a ja ne mogu da igram tako. Ide i preko 100 fps-a ali u pojedinim delovima sa dosta detalja pada i do 36. Ja zelim da postignem MINIMUM 60 fpsa ako ne i vise. Zato pitam sta je problem, i sta bi trebalo kupiti, a pretpostavljam procesor.
 
Pogledaj sam screenshot-ove, procesor se odmara uglavnom. Daj screenshot kad ti padne framerate.
 
Kao sto sam predpostavio mozes da dodajes ram do mile volje.
Sacekaj da pogledam malo plocu, pa cu da ti javim podesavanja.
 
Udji u bios i izgasi Core Performance Boost
CPU Clock Ratio stavi na 20.5
Cool&Quiet izgasi.
C1E Support izgasi.
Ostalo ostavi kako jeste. da vidimo mozda ga davi ove power-saving funkcije.
 
Udji u bios i izgasi Core Performance Boost
CPU Clock Ratio stavi na 20.5
Cool&Quiet izgasi.
C1E Support izgasi.
Ostalo ostavi kako jeste. da vidimo mozda ga davi ove power-saving funkcije.

Jesi li siguran da ja to imam, s obzirom da kad sam gledao nisam video te stavke? Da ne zeznem nesto ovim CPU Clock Ratiom?
 
Imas, nalazi se u Advanced Frequency Settings.
Neces da se zeznes to je 4.1Ghz koliko imas sa turbo boost.
 
Poslednja izmena:
Odradio sve, ista priča.. izgleda da za ovo što ja hoću treba pljunuti dobre pare za neki i5/7..
 
i5 jede ovaj za dorucak, prodaj procesor plocu, taman za i5.
Dodaj za jeftinu plocu 50-60e i uzivaj.
 
Nazad
Vrh Dno