Šta je novo?

Kupovina mp3/mp4 plejera

SimpleSoul

Poštovan
Učlanjen(a)
06.12.2014
Poruke
12
Poena
54
Treba mi jeftin i pouzdan mp3/mp4 plejer. Do nekih 30ak evra. Mislim da bi mi 2 gb bilo dovoljno
Do skoro sam koristio ovaj http://int.ms-start.com/MS-Industrial-MP4-player-Fantasy-2-4GB-56.aspx, u verziji sa 4 Gb i radio mi je super. Placen je 35 evra prije 3 godine. (radi jos ali nekad da, nekad se gasi...)
Sada mu treba zamjena :) Sta predlazete? :D
Da li je dobro nesto od ovoga
Philips mp3 SA2RGS02SN
Yarvik Joy mp4
Intenso Mp3 player?
(sto se tice pitanja o telefonu jeftinom, batalio sam to, najvjerovatnije, pa kad skupim pare za nesto sto valja, kupicu)
 
Poslednja izmena:
sansa clip ti je najbolji jeftini mp3 player, imas ga za 6k i ima 4GB

ja sam ga imao 3-4 godine pa sam ga izgubio ako mozes malo da doplatis za njega onda je on best buy
 
Nemoj kupovati ništa od tih manje poznatih brendova, bacićeš novac!
Sandisk, Transcend eventualno Sony može da se nadje za novac 5-6k dinara.

Ispod toga, stvarno se ne isplati
 
Shuffle je samo bolji sto se tice izgleda.
Sansa ima bolji zvuk, vecu i prosirivu memoriju, imas i eq ako volis da cackas.
Najbolji jeftin prenosiv player je sansa klip na head fi imas temu o njemu.

Ja kada sam izgubio sansu uzeo sam sonijev mp3 player i odmah sam se razocarao.
 
Да ли би неко на прву лопту приметио да му подметнете обични мп3 и ту Сансу, разлику у звуку?
А што се тиче прошириве меморије, не значи ми ништа, мени је 2 Гб и више него довољно. (треба ми конкретно око 1 до 1.2 Гб ).
 
Uzeo sam za vikend Sandisk Sport Clip...prezadovoljan.Najvise zbog toga sto je pocelo da me nervira slusanje preko fona i konstantno ometanje sa notifikacijama, mejlovima, pozivima i porukama...malo malo pa nesto stigne.A pored toga, i drasticno zdere bateriju.
Odmah sam azurirao softver, posto na sajtu ima dostupna poslednja verzija, i izabrao Rest of the World region, posto evropski ima neke regulative koje smanjuju jacinu zvuka(kontra od onog sto je prodavac pokusavao da mi "objasni" [emoji1] )

Zadovoljan sam baterijom, jako dugo traje....doduse sa mp3 fajlovima(320).Ostale formate jos nisam imao vremena da probam, to cu kad nabacim koju memorijsku.
Sluske su sasvim pristojne, to me iznenadilo...mada ih ne koristim, al neka ih za bekap.
Sa podesenim regionom, dobija se opcija High u Volume, pored Normal opcije, koja daje jaci zvuk, mnogo jaci i mnogo bolja reprodukcija od bilo cega na fonu...barem mom sluhu.

Sport Clip nema fizicko hold dugme, koje su svi rivjuovi naveli kao nedostatak(verovatno prve verzije softvera nisu imale opciju), ali se zakljucava i otkljucava tako sto se drzi taster back(strelica).
 
To je relativno nov plejer.
Daje neki review sa slikama isl.

KOje slušalice koristiš ?
Nisam upućen ali zbog reputacije koja sansa ima medju prenosnim plejerima, meni je to snažna alternativa fiio plejerima.
 
Ja sam probao skoro sve Sansa plejere, sa americkim cenama su skroz OK (40-50$). Ali u Srbiji za 7000 nikako. Takodje, ne smatram ih Hi-Fi i velika je zabluda oko kvaliteta reprodukcije. Jeste, na testovima dijagrami lepo izgledaju, ali u praksi je to druga prica. Sansa se takmici sa iPodovima i bolja je od njih, dakle sa cenama za USA trziste - super stvar.

Pravi Hi-Fi jr vec nesto drugo. Imam Samsung Q2 vec dve godine (kupio polovan za 3000 dinara), najbolji prenosni uredjaj koji sam ikada imao. Glasniji od svih vokmena, diskmena, ima dva EQ (master i DNSe), brdo podesavanja zvuka, i po stranim recenzijama je medju najboljima. Kako oni najbolji tipa Cowon i Sony zvuce - ne mogu ni da zamislim.
 
To je relativno nov plejer.
Daje neki review sa slikama isl.

KOje slušalice koristiš ?
Nisam upućen ali zbog reputacije koja sansa ima medju prenosnim plejerima, meni je to snažna alternativa fiio plejerima.
l_21948077_003.jpg
pp-clipsport-earbuds-black.gif
velicine palca otprilike, lagan, stipaljka je jaka odlicno drzi.
Ono sto mi je bilo zanimljivo, ima serijski broj, pa je prodavac otpakovao da bi zapisao zbog garancije.Do juce je baterija drzala 65%, medjutim, dodavao sam muziku, tako da se umedjuvremenu dopunio, ali drzi jako dugo.

Od sluski sam testirao ove njegove(uz ove silikonske navlake na sluskama, dobijaju se jos dva para manjih), skullcandy rasta(koje koristim), sennheiser mx160 i AKG K77.Najvise po mom ukusu skall zbog baseva i akg.

A probao sam i sa X mini zvucnikom.:D


Kod nas je 6200.4gb verzija, postoje od 8 i 16 ali ih nema kod nas, naravno.Prima max 32gb karticu.

Sam plejer je jednostavan, prost interfejs, nista namunjeno, music, radio, books(za audio knjige i podkastove ko zeli da slusa),folder, card(za mikro sd), sport(stoperica, tajmer...) i settings.Dakle,nema fizicko dugme za zakljucavanje, vec se drzi back dugme, dok ne pokaze animaciju.

pusta mp3,wma,aac,ogg vorbis,wav,flac,audible drm....


Fiio je Fiio, naravno, imao sam u planu cak i njega, ipak je to mnogo ozbiljnija igracka, a i debelo skuplja, ali realno, glas razuma je prevladao, i ovaj plejer mi zadovoljava sve potrebe.A i ako ga izgubim, pre cu ga prezaliti nego nesto od 200 i kusur evra.
 
Ja imam transcend mp860 i ipod , imao sam i creative i samsung i još ipod uredjaja ali nikad sansu i sad razmišljam da uzmem jednu da me mina želja, nisu skupe i mislim da vrijedi uložiti u nju.

A što se tiče neprevazidjenih prenosnih uredjaja, samsung jeste imao nekoliko njih, od P2 i P3 do S5 koji sam koristio kratko, medjutim ja kao neprevazidjen ističem Sony Ericsson W950 sa uklonjenim ograničenjem glasnoće.
Brutalan plejer.
 
clipzipsport-black.jpg
http://www.sandisk.com/products/music-video-players/clip-sport/
I ja sam gledao ovu sansu sport, ali sam nasao da joj je hardver suvise slab i da nece podrzavayi RockBox
E sad - da li je to nekom vazno ili ne - to je za raspravu...
Tuznije je da trenutno u NS i BG nema da se kupi nova sansa clip+
(negde nadjoh da je clip+ najbolja od sansi, ne pitajte me gde)
Inace, pojavila se i nova Sansa - Sansa Clip-JAM
MAda ne vidim po cemu je razlicita od ostalih plejera..
 
Poslednja izmena:
Posle malo duzeg koriscenja...baterija je stvarno fenomenalna kada je mp3 u pitanju.Sinoc i danas sam pustao samo FLAC i WAV, sakati bateriju prilicno, ali zato kvalitet zvuka perverzija.Kvalitet reprodukcije, sto se mene tice, skoro pa savrsen, za jedan prenosni uredjaj.Bolje mi ne treba.

E sad se stanje sa sluskama menja, primecujem da su skall osetno sada jace od AKG(mogu do max da pojacam, da ne umrem, dok skall plafon do nekih 70%) i imaju brutalno jak bas, ali sa AKG je sve vise balansirano, tako da su sad one najprijatnije za neko duze slusanje.
Od test mjuze, koga zanima....hip hop, reggae, elektonika, klasika i neki hard rok lajvovi koje sam pronasao.

Definitivno najbolji plejer u rangu ispod fiio.
 
Nasao sam jednu manu plejeru....naime sa klasom 10, flac fajlovi imaju bag, i ponekad zakuca zvuk, zakrci kao da je ploca izgrebana.Sa klasom 4 radi bez problema.Pitao sam tehnicku podrsku, vrte u prazno genericke mejlove, proveri ovo, proveri ono, posle sam na forumu nasao da sve sanse/sandisk ista boljka muci, tj problemi sa klasom 10.Sva sreca pa sam nasao i dalje klasu 4, 32gb za male novce.
Tako da ako neko uzima sandisk/sansa plejer, nek obrati paznju i neka kupuje samo klasu 4 od kartica.

Na m40x, koje su se razradile posteno, zvuk je odlican, cak i bez dac/amp-a....probao ove audiofilske stvari
Majkl Dzekson-Black or White(kad ono zakuca na vrata na pocetku, ja ustao da proverim [emoji2] [emoji2] ) i Thriller
Daft Punk-Lose yourself to dance(neverovatan prelaz glasa sa leve na desnu stranu)
Miles Davis-Kind of blue album
Beatles-Abbey Road album
Fleetwood Mac-Roumors album
Bob Marley-Exodus
RATM-RATM
Pink Floyd-wish you were here
Betoven- Simfonije i piano concerto
Ghostface Killah- ovogodisnja dva albuma
 
Naručen Sundisk clip jam, sutra stiže. Nisam neki audiofil, player mi prevashodno treba za sezonu trčanja, uz JBL Synchro Reflect, koje sam našao polovne prilično jeftino, poslužiće...
Ali, ako koga interesuje, podelicu utiske posle nekog vremena korišćenja...
 
Nazad
Vrh Dno