»RSS Benchmark sajt

Strana 4 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 46 do 60 od ukupno 78

Tema: Server za storage (10+ hddova)

Member
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        317
        Aleksej, kolege forumaši mudro već rekoše, fali mesta za HDD-ove. Doduše, nisam video koliko SATA priključaka ima na samoj ploči, ne piše u specifikacijama. Viđao sam rekove koji idu u 5.25" slot, a pomenuti server ih ima 2 kom, plus interna mesta za drajvove, pa bi se možda napabirčilo mesta, ali za 2.5" HDD-ove, ako, jelte, ploča ima dovoljno priključaka ili aneks SATA kontrolera u PCI-e. Doduše, to već zalazi u solidnu improvizaciju i potencijalnu noćnu moru za instalaciju.
        Ploča koju je Aca pomenuo bi bila i moj predlog ili nešto u tom domenu.
        I da ponovim, u slučaju freenas-a, obavezno ECC min 8GB, RAID Z2 (evo calc za kapacitet), dual gigabit mreža i UPS.

Member Avatar korisnika ness1602
        Na forumu od
        Aug 2009
        Poruka
        1.104
      3. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom II x4 B50
        • MoBo: Ga ma770-ud3 rev 2.0
        • RAM: 2x2 Geil Black Dragon 800Mhz
        • VGA: Gainward gtx460 gs -glh takt
        • MON: Samsung T220
        • HDD: Samsung 1Tb, Ocz 60gb SSD
        • OPT: Pioneer
        • Case: Thermaltake Kandalf VA9000BWS, Lc power 8650
        • SND: Microlab 6c, Asus Xonar D1
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Razer Diamondback 3g
      4. dva 5.25 slotova mogu da smeste tri diska. Pa ti vidi koliko ti onda treba.
        BENCHforum: World Community Grid tim 26290 Folding@Home tim 198696

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        142
        samo kuciste je tu najmanji problem, to moze i da se zameni nego sam mislio da dobijem sve ostale komponente za relativno male pare, a da dokupim karticu sa 8 sata slotova koja je podrzana od freeNas-a i to je onda vise nego sto bi mi trebalo u ovom trenutku. Mislim da ni njegovo napajanje ne bi moglo da tera toliko diskova. Ipak ovo kosta manje nego samo ta ploca + ovo mogu odmah da nabavim.

e sad sto se tice sata kartica, tu sam samo pretrazivao po freeNas forumu i video da imaju neke koje ubodes i rade, pa bih birao tu, ali nemam nikakva druga iskustva i ne znam koji su potencijalni problemi

i ovaj nema dual gigabit mrezu pa bih verovatno i to morao da ubacim
        Menjao Aleksej Vasic : 09.01.2015. u 11:34

Member
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        317
        U slučaju da FreeNAs bude sekundarno rešenje kritična granica može da se pogura malo dole, dual gigabit neće biti mission critical, tako da tu može da se prištedi, a ako kupuješ i dodatni LAN adapter, FreeNas iskreno voli samo Intela, ostale jok.
        Ako se snađeš za 8 port SATA adapter, prema preporuci i potvrdi o kompatibilnosti sa FreeNas foruma, to završava posao! Bitno je da je SATA adapter podržan od strane adekvatne verzije FreeBSD-a, koji je osnova FreeNas-a.
        Što se HDD-ova, koji su i osnova svega, opšta preporuka su WD RED diskovi, pogotovo novije generacije. U FreeNas slučaju nije presudna njihova dobra saradnja sa RAID kontrolerima (jer ih FreeNas preskače) već optimizacija za NAS upotrebu u vidu male potrošnje električne struje (ovo mogu da potvrdim) i predviđeni rad 24/7/365.
        Što se napajanja tiče, nije nemoguće da će ugrađeno napajanje moći da opsluži ovakvu konfiguraciju. Kritičan trenutak je kada se HDD-ovi zaleću, a u samom radu nisu neki potrošači. Takođe, cpu+ram+čipset ne vuku mnogo struje... Možda bi bilo najbolje da se to testira neko vreme, ali nije nemoguće da će sve oket raditi i potrošnja da bude <200w.
        Menjao Cooler : 10.01.2015. u 12:55 Razlog: Typo :D

VIP member
        Na forumu od
        Dec 2005
        Poruka
        2.803
      8. Moja mašina
        • CPU: Xeon x5675@LC-CC-120
        • MoBo: Asus P6T Deluxe V2
        • RAM: 24GB Kingston HyperX Genesis 1600
        • VGA: Sapphire Pulse RX 570 4GB
        • MON: Samsung 971p
        • HDD: više komada
        • OPT: Asus
        • Case: CM Stacker@Corsair RM650x
        • SND: Asus Xonar DG
        • LAP: HP EliteBook G5
        • INET: DSL
      9. Problem s 8-portnim adapterima je što nisu jeftini (cca 120$ najjeftiniji na eBay-u/amazonu). Kad je 8 portova u igri, onda je obično i neki HW RAID u pitanju.
        Što se tiče ethernet karti, Intel PRO/1000 PT dual-port PCIe 4x je OK izbor. Oko ~50$ na eBay-u. Podržana na svim platformama. Ja je uzeo za home-build ESXi server.

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        142
        da apdejtujem temu, stigao qnap, ali brzina mi nije bas zadovoljavajuca, povezan je direkt na komp i brzina kopiranja na NAS je ~50mb, je l' to dobro ili nesto nije podeseno kako valja? Vezan je za sad samo preko jednog gigabitnog lan kabla na komp.

U medjuvremenu sam potrosio gomilu vremena na citanje i gledanje u vezi sa ZFS-om, i mnogo mi se vise svidja, tako da u skorijoj buducnosti definitivno planiram ovu plocu: http://www.asrock.com/mb/Intel/X99%20WS-E10G/, sa 20+ diskova, nekim xeonom i sto vise ECC memorije, a qnap ce sluziti za bekap, mozda cak uspem da uradim i ofsite bekap sa njim.

Prva sledeca stvar je svakako mreza, treba mi neki switch, ali sa obavezno bar 4x10G portova i recimo 8 gigabitnih za sve ostalo, je l' ima neka preporuka da ne kupim nesto preskupo sto mi ne treba?
        I najbitnije pitanje, gde da nadjem coveka ko se u ovo sve sto je opisano u temi razume da dodje da to namesti? Bilo mi glupo (a verujem i protiv pravila) da saljem ljudima koji su ovde pisali PM, pa bolje kontaktirajte vi mene ili me uputite na pravo mesto

Member
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        913
      12. Moja mašina
        • CPU: Intel i7-2630QM
        • MoBo: Asus N series
        • RAM: 16GB DDR3
        • VGA: Intel + nVidia GT550M
        • MON: Asus N series FullHD
        • HDD: Crucial MX500 + Seagate 750GB
        • OPT: -
        • Case: -
        • SND: Bang & Olufsen
        • LAP: Asus N53SN-SZ085V
      13. Možda kasno Marko na Kosovo stiže ali...koja je količina podataka koju imate sada i koliko planiraš da naraste? Ja sam uvek za horizontalno skaliranje i jeftiniji hardver.
        Želim MeeGo tablet.

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        142
        trenutno se na NAS kopira 30TB, ima jos sigurno 10-15tb na drugom mestu, ali samo u poslednjih mesec dana smo imali ~10TB novih podataka zbog kamere i ogromnih 4k RAW fajlova. E sad koliko planiram da naraste, to nisam siguran da mogu da predvidim tacno, ovih 10TB za mesec dana je ekstrem, i ne verujem da ce ici na vise od 4-5TB mesecno, a i s vremena na vreme se pobrise dobar deo toga, bar 20%, ali to obicno ne bude odmah.
        zar nije horizontalno skaliranje skuplje jer mi treba vise uredjaja na istu kolicinu diskova?
        Je l' ova kombinacija koju sam naveo skuplja ili jeftinija varijanta, uzimajuci u obzir da bih zeleo 10gig LAN?
        Menjao Aleksej Vasic : 25.05.2015. u 23:57

Member
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        913
      16. Moja mašina
        • CPU: Intel i7-2630QM
        • MoBo: Asus N series
        • RAM: 16GB DDR3
        • VGA: Intel + nVidia GT550M
        • MON: Asus N series FullHD
        • HDD: Crucial MX500 + Seagate 750GB
        • OPT: -
        • Case: -
        • SND: Bang & Olufsen
        • LAP: Asus N53SN-SZ085V
      17. Nah, imao sam ideju ali je ispala neisplativa kada se stavi na papir
        Želim MeeGo tablet.

Member Avatar korisnika = IGY =
        Na forumu od
        Jul 2006
        Poruka
        1.707
      19. Moja mašina
        • CPU: AMD FX-8350
        • MoBo: ASUS M5A97 R2.0
        • RAM: 2x Patriot 4GB 1600MHz DDR3
        • VGA: PowerColor R9 280X TurboDuo
        • MON: Dell U2312HM
        • HDD: SSD Samsung 840 EVO 250GB
        • OPT: Sony NEC 7173 Sata LabelFlash
        • Case: Thermaltake Shark & Raidmax RX-1000AE 1000W
        • SND: Genius 2.1
      20. Izvinjavam se sto malo skrecemo sa teme ali ne verujem da moze da skodi, jer moze neko od vas strucnijih da pojasni taj LACP.
        Kako funkcionise? Jer on bukvalno ako imamo 2 kartice od po 1Gbps kada ih spoji daje 2 ili samo omoguce da u paralelnom pristupu vise racunara moze da ostvari taj 1 Gbps itd.

Member
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        317
        Pod b u paralelnom prustupu ukupni zbir se deli, a maksimum je brzina pojedinacnog linka.
        RAID 0 je paradoks

Member Avatar korisnika = IGY =
        Na forumu od
        Jul 2006
        Poruka
        1.707
      23. Moja mašina
        • CPU: AMD FX-8350
        • MoBo: ASUS M5A97 R2.0
        • RAM: 2x Patriot 4GB 1600MHz DDR3
        • VGA: PowerColor R9 280X TurboDuo
        • MON: Dell U2312HM
        • HDD: SSD Samsung 840 EVO 250GB
        • OPT: Sony NEC 7173 Sata LabelFlash
        • Case: Thermaltake Shark & Raidmax RX-1000AE 1000W
        • SND: Genius 2.1
      24. Citat Citiram korisnika: Cooler Pogledaj poruku
        Pod b u paralelnom prustupu ukupni zbir se deli, a maksimum je brzina pojedinacnog linka.
        Da li to znaci sledece:

Sa jedne strane imamo NAS a sa druge 4 PC-a recimo, izmedju njih je LACP swich sa 8 portova, 4 porta otpadnu za svaki od ovih 4 pc-a a ostala 4 se "bounduju" u jedan i na njega ide NAS.
        U tom slucaju zbir bi bio 4 Gbps sto mu dodje da svaki od ova 4 PC-a moze da povuce po 1 Gbps paralelno sa NAS-a. Da li sam dobro shvatio?

Member
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        317
        Bas tako! Dobro si shvatio!
        RAID 0 je paradoks

Member Avatar korisnika mighty78
        Na forumu od
        Nov 2009
        Poruka
        3.538
      27. Moja mašina
        • CPU: i5 4570 @ Raijintek Zelos
        • MoBo: Gigabyte GA-B85N
        • RAM: Corsair Vengeance LP 16GB DDR3-1600
        • VGA: Sapphire RX570 4GB Pulse ITX
        • MON: LG 27MP67VQ-P
        • HDD: 860 EVO 1TB, 2.5" WD 1TB
        • OPT: N/A
        • Case: CM Elite 110 + Enermax Revolution X't 730W
        • SND: Marantz SR3001/Monitor Audio BR5/Sony DS6500
        • LAP: HP Elitebook 840 G4
        • TV: LG 37LH5000
        • Ostalo: NAS D-LINK DNS-345 - 11 TB
      28. Citat Citiram korisnika: Aleksej Vasic Pogledaj poruku
        da apdejtujem temu, stigao qnap, ali brzina mi nije bas zadovoljavajuca, povezan je direkt na komp i brzina kopiranja na NAS je ~50mb, je l' to dobro ili nesto nije podeseno kako valja? Vezan je za sad samo preko jednog gigabitnog lan kabla na komp.

U medjuvremenu sam potrosio gomilu vremena na citanje i gledanje u vezi sa ZFS-om, i mnogo mi se vise svidja, tako da u skorijoj buducnosti definitivno planiram ovu plocu: http://www.asrock.com/mb/Intel/X99%20WS-E10G/, sa 20+ diskova, nekim xeonom i sto vise ECC memorije, a qnap ce sluziti za bekap, mozda cak uspem da uradim i ofsite bekap sa njim.

Prva sledeca stvar je svakako mreza, treba mi neki switch, ali sa obavezno bar 4x10G portova i recimo 8 gigabitnih za sve ostalo, je l' ima neka preporuka da ne kupim nesto preskupo sto mi ne treba?
        I najbitnije pitanje, gde da nadjem coveka ko se u ovo sve sto je opisano u temi razume da dodje da to namesti? Bilo mi glupo (a verujem i protiv pravila) da saljem ljudima koji su ovde pisali PM, pa bolje kontaktirajte vi mene ili me uputite na pravo mesto
        50MB/s je relativno nisko za velike fajlove. Moj NAS obično izvlači 75-80MB/s na velikim fajlovima. Sa računara na laptop obično imam preko 100MB/s.

Click image for larger version. 

Name:	NAS.jpg 
Views:	82 
Size:	18,2 KB 
ID:	171031

Kako su ti diskovi organizovani? Koji RAID? Jesi uključio Jumbo Frames na mrežnoj kartici?

10G mrežna oprema je dosta skupa, mislim da je NetGear najjeftinija SOHO 10GbE oprema.

Uglavnom ako nisi već pročitaj Confessions Of A 10 GbE Newbie, ima 6 kratkih delova, čisto da ti malo voda pođe na usta

http://www.smallnetbuilder.com/lanwa...-part-1-basics

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        142
        Nije jedan veliki fajl nego gooomila malih od 10mb

raid6, 8x5tb wd red je trenutno u njemu, a bice dodato jos toliko

Strana 4 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme