Šta je novo?

Tesla TV

razmisljam se o tesli posto bih kupio tv 43' na rate (tako da otpada LG iz madjarske). e sada, koliko sam skapirao na vox-u nema da se podesi velicna titla i mali je, da li ima na tesla TV, ili na fox-u

e da, da li kada se menjanju kanali na analognom tjuneru moze da se skuva kafa dok ga promeni kao na nekim vivaxima ili je brzo i normalno?
 
Poslednja izmena:
Kolko sam ja nesto gledao, 356 nova serija ima lepu sliku. U toj klasi prednjaci bas vidno. Sto se smarta tice, ne zanima me pa nisam upoznat. Tri godine garancije isto lepa stvar.

Sent from mTalk
 
Zanima me kako se konkretno pokazao ovaj brend, mislim na dijagonalu od 40'-42'? Gledam nesto tv za apartmane za rentiranje, tako da me ne zanima povezivanje na komp itd... dakle samo kvalitet samog panela i kvalitet slike, koliko je on losiji ako uporedimo sa Lg ili Samsung u cjenovnom rangu do 350e?
 
razmisljam se o tesli posto bih kupio tv 43' na rate (tako da otpada LG iz madjarske). e sada, koliko sam skapirao na vox-u nema da se podesi velicna titla i mali je, da li ima na tesla TV, ili na fox-u

e da, da li kada se menjanju kanali na analognom tjuneru moze da se skuva kafa dok ga promeni kao na nekim vivaxima ili je brzo i normalno?




Ja taj problem rešavam sa programom koji se zove Avi Add Subs
Podesim po želji veličinu i boju fonta,odradi za par sekundi. Prevod izgleda fenomenalno. Ako ti treba neko uputstvo,javi se.
Kanali se i na analognom i na digitalnom tjuneru menjaju brzo,u deliću sekunde.
 
Poslednja izmena:
Ja taj problem rešavam sa programom koji se zove Avi Add Subs
Podesim po želji veličinu i boju fonta,odradi za par sekundi. Prevod izgleda fenomenalno. Ako ti treba neko uputstvo,javi se.
Kanali se i na analognom i na digitalnom tjuneru menjaju brzo,u deliću sekunde.

uf, hvala. ovo menja iz korena sve. za sliku nisam streber, tako da onda moze i bilo koji TV :)
 
Ja sam pre par dana kupio televizor tesla 32s306 BH, sto se slike tice sasvim je ok lepe boje kontrast dobar ugao vidljivosti ok jedino zvku nije bas zadovoljavajuci mada je to cest slucaj i kod ostalih televizora... daljinski radi lepo iz svih mogucih pravaca pozitivna strana je dbv t2 i dvb s2 tjuner tako da se mogu gledati i satelicki kanali naravno ima i analogni tjuner...relativno jednostavan meni nema bas puno opcija ali za obicnog korisnika sasvim dovoljno, pustanje videa sa flesa sasvim korektno dosad sam uspeo pustiti bukvalno sve formate videa... tako da je malo kvalitetniji zvuk bio bi skoro pa idealan tv...
 
Da li moze na TV koji nije smart da se instalira Avi Add Subs ? Ili bilo sta drugo ?
 
Imao sam priliku da isprobam novu Tesla seriju od 42" i mogu reci da sam razocaran.
Boje su uzasne. Slika je katastrofalna, tv ne uspeva da ispegla sliku sa t2 mreze vec je pikselizuje do negledljive mere. Zvuk je blago receno ocajan i nikakvo podesavanje ne pomaze. Toliko je los da je neprijatan za slusanje.
Isprobah satelitski prijem. Elem ubacio sam kabal direktno u tv van risivera, tv poludeo. Ne snalazi se sa monoblock lnb-om, mesa transpodere i satelite, pokazuje da na pola kanala nema signala iako je antena nastelovana u milimetar i svi kanali rade perfektno na risiveru. Automatska pretraga kanala je beskorisna jer tv nadje ili 1 satelit Hotbird npr sa 400 kanala a zanemari ostala 2 satelita ili nadje 20 kanala sa 2 satelita Astra i Eutelsa, od tih 20 dupliran 1 trasporer sa Eutelsata sa tim kanalima koji ne rade. Znaci blagi uzas. Podesavanje kanala sa dvb-s rucnom pretragom je tek pravi hit. Ako se odabere 3 satelita isti slucaj kao kod automatske pretrage, ako se odaberu traspoderi sa 1 satelita on ih uredno nadje a dodavanjem novog satelita staru listu brise i samo cuva nove kanale. 3 sata sam podesavao osnovnu funkciju koju obican fta risiver star 10 godina obavi za 2 minuta. Na kraju sam dodavao 1 po 1 traspoder za svaki od 3 satelita da bi sacuvao kanale.
Inace sve to sam radio u drugoj prostoriji sa LG LH serijom i posao je zavrsen za 5 minuta.
Interfejs za podesavanja je ocajan.
Tv nema ulaz za cinc(RCA) prikljucak sto me je iznenadilo mnogo. Dakle samo hdmi i skart. Skart je neupotrebljiv. Isprobana su 2 skart kabla slika je ljubicasta i negledljiva(isproban sat.risiver i dvd plejer).
Od daljeg testiranja sam odustao.
Moj licni stav Tesla= smeće.
 
Da li za neko zasto mi ponekad zakoči fil u toku gledanja preko USB-a? Prikačio sam eksterni hard od 1 TB i većinu filmova gledam bez problema ali neki mi tako zakoče. Format je .mkv 720p. I kako da promenim boju i veličinu titlova? Pokušao sam sa Avi Add Subs ali neće da mi učita mkv samo avi... Zna li neko neki drugi program a da nije tiral verzija?
 
Izvinjavam se što skrećem sa teme. Ovo je Tesla tema. Avi Add Subs odradjuje i srt. prevode, tako da nije bitno koji fajl filma puštaš. A i nije trial verzija.
 
Poslednja izmena:
Ako postoji tema Avi Add Subs, voljan sam da odradim tutorijal u slikama kako da svi korisnici Tesla,Fox,Vox,Vivax i ostalih kineza mogu gledati filmove sa uživanjem.
 
Šta je sa ovim novim Tesla 4K modelima? Da li je neko odlučio da rizikuje :)?
Znaju li se neke pojedinosti oko panela?
 
Jel je imao neko probleme sa PS3 prikacen na Tesli? Gubi se slika kad se izlazi iz Igre ili ulazi. Npr. izadjem iz Igre ili Multimana i ne vidim Meni. Probao na Samsungu i sve radi super.
 
Ja opet moram da pitam. Zašto mi TV zakoči posle 2-3 min filma? BIlo da je mkv ili mp4 format jednostavno zamrzne ekran i uspori interfejs. Neki limovi rade normalno neki neće. TV mi je 32S306BH...
 
Da nije mozda do velicine fajla koji se pusta, ja imam i panasanoc tv iz 2013 i novu teslu i vidi se da je tesla sporija ali ne zamrzuje ekran


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nelogično mi je da je do veličine, svi su filmovi oko 800-900 mb.... Dal ima možda veze ako učitava sa eksternog harda od 1TB koji je 90% popunjen? Mada je na njemu 3.0 usb....
 
TESLA 58S356SF

Star nepunih 3 meseca. Uzeo da brisem prasinu i tackice od prljavstine sa ekrana. Nakon brisanja, ustanovio sam da televizor ima dva mrtva piksela. Moguce da ih ima i od trenutka kupovine, nikad nisam obracao paznju. Nisam zadovoljan.
 
Jesu li u boji ili su bas mrtva, crna? Probaj malo prstom da "izmasiras" to mesto, slobodno nalegni malo, taman toliko da se razmrlja slika mrvicu. Probaj par puta. X puta sam tako odglavljivao pixele a skoro mi se pojavili mrtvaci na Grundigu, jedan do drugog po dijagonali. Ja izmasirao malo i oni skoce 3cm. Ja opet izmasiram, oni opet skoce 3cm. Pomislio sam da sam lud u trenutku pa sam uzeo metar da izmerim gde se to nalazi.
Uglavnom, nema mrtvaka vise. Probaj, ne kosta te nista ;)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Koju aplikaciju za IR remote na telefonu koristite, a da prepoznaje Teslu? Sad vidim i ovu temu, izvinjavam se na duplom postu...
 
da li neko ima, ili je imao priliku da koristi, 32S307WH?
zanima me da li pušta HEVC Main10 (iliti 10bitni HEVC, poput x265 10bit)?

pretpostavljam, zbog navedenih uglova vidljivosti, da je panel IPS ili ADS (nisam siguran da je ADS varijanta IPS-a, neki kažu da je u pitanju PLS). HD Ready 32" odgovara za potrebe, ako nekog zanima što ne gledam veću dijagonalu Full HD :)
 
Poslednja izmena:
Imam tesla tv 32s357shs smart
sve mi je ok malo mi je zvuk bio prazan ali sam to sredio ...
slika je ok mada ga ni negledam cesto
imam sledece pitanje treba mi pomoc posto nemogu da instaliram nista na njega (neumem) kako da intaliram app ovu https://www.plex.tv
svaka pomoc dobrodosla
 
Poslednja izmena:
hvala za info ,probacu cim budem mogao.
inace nece da pusta x265 kaze nema ton ali slika ide
pusta h265 i ok je (zadovoljan sam)
 
Nazad
Vrh Dno