Šta je novo?

Tesla TV

Ako kupite vec TV zar je problem da platite 15e da vam neko odradi kalibraciju? To je prva stvar koju uradim kad izvadim TV iz kutije.
 
Što je najgore ima ljudi koji to koriste, jer je onako sve napucano, svetlo i šareno - bitno im je samo da šljašti :)
 
Onda neka to nazovu GRAND mod, a e nešto dinamic, movie, ovo, ono...
:D
 
Управо сада видех на сајту једне радње Тесла ТВ од 32 инча са DVB-T2, само је за 1000 динара скупљи од "обичне" верзије.
 
Kupio sam Tesla 43" model, serija 3. Zadovoljan sam slikom. Zanima me, da li je iko uspeo da nađe android aplikaciju sa kojom će da zameni daljinski?
Koristim Peel Smart Remote za Telekom IPTV (Amino STB), ali Tesla TV-a naravno nema. Pokušao sam Vesel (kako je neko na strani 3 ove teme naveo da se zove pravi proizvođač ispod "Tesla" etikete, ali bez ikakvog uspeha.
Zna li neko pouzdano koja firma proizvodi Tesla televizore? Mislim da bi mi ta informacija bila dovoljna da osposobim 2u1 daljinski, bilo preko telefona ili STB daljinca.
 
Pozdrav,

Gledam da kupim za firmu dva televizora. Nece preterano da se koriste. Mozda ce da se upale par puta nedeljno na par sati. Tesla tv mi deluje kao ok izbor za tako nesto.

Da li neko moze da mi kaze da li se isplati da se uzimaju ili da se ide na neke proverene marke. Vidim da su mnogi zadovoljni. Moze li predlog nekog modela koji da uzmem. Najbolje bi odgovarao jedan od 32 i jedan od 42 ili nesto slicno tome. mozda cak i dva veca :)

Hvala
 
A sta je sa ovom 43 Tesla, kakav je panel kod nje? Vidim da je test bio za druge modele? Je li i ona ima solidniji panel?

Poz
 
Imam Tesla TV od 32", osnovni model. Dešava se da kad ga ugasim preko daljinskog, plavo svetlo koje bi trebalo da svetli u stand by modu, ugasi se i tada TV više ne može da se upali preko daljinskog. Tada moram da ga izvučem iz struje, vratim ponovo i onda se normalno upali. Da li neko ima slične simptome i šta bi trebalo da radim? Nisam iz Bg, pa je nošenje/slanje u servis dodatna komplikacija. To se naravno ne dešava stalno već povremeno i ne bih mogao da povežem ni sa čim.
 
Imam Tesla LED TV 32" K32D301B2 HD Ready i zadovoljan sam kvalitetom slike i onim što daje ovaj Tv za male pare. Propust kineskog proizvođača je što nema dugme na daljincu za uspavljivanje (sleep mod 30 min,60 min,90 min...) nego mora u meni->opcije sata->tajmer za uspavljivanje... i tako 10 koraka. Da li neko zna možda,da li ima ovaj model tu opciju? Ja je nisam našao?
 
Imam Tesla LED TV 32" K32D301B2 HD Ready i zadovoljan sam kvalitetom slike i onim što daje ovaj Tv za male pare. Propust kineskog proizvođača je što nema dugme na daljincu za uspavljivanje (sleep mod 30 min,60 min,90 min...) nego mora u meni->opcije sata->tajmer za uspavljivanje... i tako 10 koraka. Da li neko zna možda,da li ima ovaj model tu opciju? Ja je nisam našao?

to nemaju ni mnogo skuplji modeli, tipa Philips i sl.puno trazis za bedne novce
 
Na Foxu 32" ima dugme na daljincu sleep koje pritiskanjem menja odlozeno gasenje (5min, 15, 30, 60, 90, 120, 240)
 
Na tesla.info sajtu su sad izlistani kao novi samo televizori nove serije 3 (oznaka S306, S356, K306), svi ostali su pod menijem arhiva televizora (serija 6 i prethodna serija 3 - D301, D302).
Ranije su se u promo materijalima hvalili da su paneli A+ klase, a i generalno ljudi kažu (a i video sam) da slika jeste veoma dobra. Međutim, sada za novu seriju 3 ističu da su paneli A klase (bez plusa), a čini mi se da je i cena u proseku niža (što prostom analogijom navodi na pretpostavku da je i kvalitet slabiji).

Da li su i dalje u upotrebi VA paneli, i kod novih modela? Piše da je i dalje DLED osvetljenje, to nije menjano.
Da li je neko video nove tesle u radu? Slika i dalje dobra ili je slabija nego kod ranijih serija?
Po fotografijama novi modeli deluju jeftinije (kao što i jesu) u odnosu na prethodne, npr. strane oko displeja deluju deblje. Napominjem da ovo navodim po slikama sa sajta, nove modele još nisam pogledao uživo.
Pa glavno pitanje glasi - jesu li zadržali iste unutrašnje komponente i kvalitet prikaza?
Ima li šanse da se proveri da li ista daleka fabrika pravii ove modele, ili su potpisali ugovor sa nekim sasvim drugim Kinezima?
 
Poslednja izmena:
Cenim svaki doprinos temi i svaki odgovor na moja pitanja, ali možda bi mogao da malo detaljnije obrazložiš svoj savet.
Znam otprilike koje rizike nosi kupovina nebrendiranog uređaja. Znam i koliko zapravo jesu "domaći" brendovi poput Tesle ili Foxa, znam i koliko su "dizajnirali" i "razvijali" svoje uređaje (tj. nit' su domaći, nit' razvijaju ove uređaje već uzimaju na veliko noname kineske proizvode). Dakle, to mi je već jasno.
Ali ovde nisam pitao kako se Tesla kotira u odnosu na renomirane i skuplje brendove, već kako se njihova nova serija uređaja kotira prema prethodnoj. A ako jesi mislio upravo na novu seriju da je treba zaobići, onda te molim za detaljnije pojašnjenje.
 
Ja imam cudan problem sa Telom 43". Svaki put kad izgubim signal od kablovske izmesa mi redosled kanala. Sad ne znam da li je to do tv-a ili kablovske ali pocinje da me nervira. Da li je neko imao slican problem ili zna sta je u pitanju? Sad ono kad prekine jednom u mesec dana nije mi frka da ih poredjam opet. Ali desavalo se da jednom u nedelji nestane kablovska dva tri puta po par min i onda opet pakovanje kanala.
 
Moji roditelji su pre mesec dana kupili model 32D302. TV je radio normalno sve dok im unuk nije došao u posetu i čačkajući po meniju ubacio pin kod za zaključavanje. Sad stvari stoje ovako: kad se upali televizor nema slike a u desnom gornjem uglu stoje 4 kvadratića za upisivanje koda i poruka: "ovaj kanal je blokiran". Pokušao sam klasičnim šiframa tipa 0000, 1234, 4321 ali nisam uspeo da ga odblokiram. U meni može da se uđe ali kad hoću da ga vratim na fabrička podešavanja opet traži šifru. E sad da li neko ima rešenje za ovaj problem, da li postoji neka šifra za ulazak u servisni meni pa preko njega da se resetuje tv.
Inače televizor je vizuelno izuzetno lep ali je slika razočaravajuća. Vrlo loša pokretna rezolucija i skaliranje analognih kanala.
 
Da li je neko probao igranje na ovim Tesla televizorima? Pogledao sam par njih u prodavnicama i kvalitet slike nije loš (za moje laičko oko i skroman budžet). Dakle, za tv program i video reprodukciju bi trebalo da vrše posao. Ali da li je input lag prevelik? Govorim o konzolnom igranju, sve singl plejer, ništa kompetitivni multiplejer. Ali za vožnje i pucačine je potreban solidan odziv, čak i u singlpleju.
Da li je za odziv presudan tip panela ili ugrađena tehnologija, softver, nešto treće?
Postoji li uopšte kod Tesla televizora neki gejming ili pc mod gde su svi postprocesing efekti isključeni?
 
Poslednja izmena:
Poz kupila sam tesla tv led 43 prije 4 mjedeca i od samog pocetka se sam ugasi i upali odmah. Nocas se u roku 3 sata 5 puta ugasio i upalio. Nekad se ne gasi uopste dan dva pa opet...

Послато са SM-J710GN уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
A zašto trpiš to već četiri meseca? Nosi televizor na reklamaciju. Nadam se da imaš garanciju?
Upravo je ta trogodišnja garancija nekakav garant sigurnosti kod kupovine ovakvih jeftinih uređaja, koji su (ruku na srce) sumnjivog kvaliteta. Da nema duge garancije, ja ne bih razmišljao o tim televizorima.
 
Znam . U pravu ste. Oni ce ga drzati kod sebe pa ga vratiti pa drzati pa vratiti. A ja necu imat tv... al salu na stranu pod hitno ide u sesrvis..

Послато са SM-J710GN уз помоћ Тапатока
 
Prijatelju jesil nasao kakvu aplikaciju za daljinski upravljac...poz
 
Pozdrav svima!
Ovo su neka moja iskustva sa koriscenjem Tesla 40k306bf televizorom. U principu sam vise nego zadovoljan. Sam panel verodostojno prikazuje boje, nema mrtvih piksela. Sam dizajn me asocira na Vox/Fox televizore, daljinski je gotovo identican, meni na televizoru isti kao i na kevinom Vivax dvb-t2 risiveru. Okvir oko panela je vrlo tanak pa tv izgleda mnogo mocnije, napravljen od sjajne plastike.
Zvuk je pomalo cudan, ne znam kako bih ga opisao ali nisam navikao na njega. Naravno, moze se sve podesiti, sto se tice dubokih i visokih tonova ali nisam previse eksperimentisao.
Ne svidja mi se to sto se sa donje strane televizora nalaze dugmici za menjanje programa, zvuka i meni i sto se kroz providnu plastiku vidi ona klasicna zelena stampana ploca. Svi ulazi za tv su sa zadnje desne strane i zbijeni su jedan uz drugi. Jedan usb ulaz, dva hdmi, ulaz za antenu, vga i cincevi.
Povezan je sa racunarom (uz wifi mouse pro, genijalna stvar) i pregledanje klipova na jutjubu je skroz kul.
Dakle jedine zamerke su na racun malog broja ulaza, ostalo je skroz ok.
 
kupio sam TESLA LED TV 49" 49S306BF interesuje me da li ima blind scan kod pretrage satelitskih kanala ili se moraju parametri kanala uneti? i kako se pokrece diseqc motor, tj kako da podesim na ovom TV-u? .... pozzz
 
Ovi Tesla televizori nemaju uopste smart verzije?
 
a tesla je bio veoma smart :d,da nijedan od kinesko/nasih brendova nema smart funkcije.
 
Nazad
Vrh Dno