Šta je novo?

Tesla TV

xVA panel.
Po meni najbolji za filmove uz plazmu.
 
Stigli u lokalnu seosku prodavnicu. Kako poznajem ljude koji tamo rade, probao sam par filmića i baš sam iznenađen kvalitetom slike. Jedino što nisam probao je neki SD tv kanal, al ajd sad...
 
jel neko imao problem da mu se pojavljuju kvadratici dok gleda tv, ono kao kada je losa kompresija? TESLA 32E601 je u pitanju, kablovska.
 
Meni se to dešava i na CRT tv-u na nekim analognim kanalima. U pitanju je Kopernikus kablovska.
 
Kupih pre neki dan ovaj 39" model. U poređenji sa VOX HD Smart 32" Tv-om, kupljenim pre 2 meseca, Toshibom 32" HD Ready i LG 40" Full HD, kupljenim pre 4-5g, Tesla ima mnogo bolju sliku. Čak je slika i na analognim kanalima bolja. Verovatno je tako i za modele sa manjim i većim ekranom, pa kome treba za analogne kanale preko kablovske, go for it!
 
Pozdrav ljudi. Razmisljam se koji TV da kupim i uglavnom sam razmisljao o TV-ima od 32" sa FULL HD. Teslin 32" je HD ready nazalost tako da jedina opcija bi bila 39". Moje zamerke su sto je 39" mi malcice vece nego sto sam planirao, a i skeptican sam malo po pitanju kvaliteta i dugotrajnosti samog TV-a jer je u sustini rebrendiran kinez. Takodje malo su mi cudno boje delovale na njemu, ali nisam video isti snimak kao na TV-ovima od konkurencije u Gigatron. Trenutno razmisljam o:
http://www.gigatronshop.com/televizori/tesla_led_tv_39_39e601_full_hd-47187
http://www.gigatronshop.com/televizori/toshiba_led_tv_32_32l2453dg_full_hd-34555
http://www.gigatronshop.com/televizori/toshiba_smart_led_tv_32_32l4333dg_full_hd-20981
http://www.gigatronshop.com/televizori/toshiba_led_tv_32_32l2333dg_full_hd-20979
http://www.gigatronshop.com/televizori/samsung_led_tv_32_ue32h5000_full_hd-32921

Ako se ne smeju ostavljati linkovi do kupovine nek moderator samo ostavi oznake. Ono sto nisam imao prilike je da uporedim televizore uzivo, jer me zanima kako interpolacija ova na 100/200 Hz radi naspram native 50Hz, a pogotovo me zanima kod gledanja sporta na HD kanalima i kod tipa igranja igrica na PS3/PS4. Smart TV funkcije i DVB-T2 mi nisu bitni, jer koristim D3i za kanale, a za "smart" ce ici ili Android Box ili Apple TV.
 
Kupih pre neki dan ovaj 39" model. U poređenji sa VOX HD Smart 32" Tv-om, kupljenim pre 2 meseca, Toshibom 32" HD Ready i LG 40" Full HD, kupljenim pre 4-5g, Tesla ima mnogo bolju sliku. Čak je slika i na analognim kanalima bolja. Verovatno je tako i za modele sa manjim i većim ekranom, pa kome treba za analogne kanale preko kablovske, go for it!

Od Toshibe ce retko koji tv imati losiju sliku. Sto se "Tesle" tice tv je cisto skrnavljene imena zasluznog naucnika. Ne znam odakle Vam to da kvalitet slike uopste moze da se poredi sa LG televizorima koji imaju neuporedivo bolje panele a o procesorima da i ne govorimo. Slika moze biti dopadljiva samo i jedino ukoliko u prostoriji ne postoji jos jedan pristojan tv sa koji bi se "Tesla" poredio. Pod pristojan mislim na najosnovnije serije Samsunga, LG-a, Sony ili Philips tv-a. Na kraju svako moze da ode do radnje i ponese jaje sa sobom, prisloni ga uz "Teslu" i imace za par minuta dorucak jer se ovaj tv nenormalno greje...

Svetla strana ove price je da ovaj TV ne moze da pregura 6 meseci... pa ko ga je kupio u skladu sa novim zakonom o "zastiti potrosaca" moze da racuna na nov tv.
 
Verovatno je citao onu temu o tabletima pa zakljucio da ce i televizori isto :D Tamo je isto to napisano. Za televizore jos ne znamo, mislim da nisu dovoljno dugo tu a i ne vidim da je neko prijavio bilo kakav kvar do sada.
 
Ni u kom slučaju ne branim Tesla TV, niti imam super mišljenje o njima, niti kupujem "no name" marke, ali ovakve tvrdnje da će nešto trajati šest meseci su smešne, da ne napišem nešto drugo.
 
Poslednja izmena:
Od Toshibe ce retko koji tv imati losiju sliku. Sto se "Tesle" tice tv je cisto skrnavljene imena zasluznog naucnika. Ne znam odakle Vam to da kvalitet slike uopste moze da se poredi sa LG televizorima koji imaju neuporedivo bolje panele a o procesorima da i ne govorimo. Slika moze biti dopadljiva samo i jedino ukoliko u prostoriji ne postoji jos jedan pristojan tv sa koji bi se "Tesla" poredio. Pod pristojan mislim na najosnovnije serije Samsunga, LG-a, Sony ili Philips tv-a. Na kraju svako moze da ode do radnje i ponese jaje sa sobom, prisloni ga uz "Teslu" i imace za par minuta dorucak jer se ovaj tv nenormalno greje...

Svetla strana ove price je da ovaj TV ne moze da pregura 6 meseci... pa ko ga je kupio u skladu sa novim zakonom o "zastiti potrosaca" moze da racuna na nov tv.
Zanimljivo, a ja kada sam kupio toshibu gledao samsunga, lg-a, teslu i toshibu sve jedno pored drugog sa izgasenim raznim real engine-ima koji osakate sliku, i ugasenim dinamickim kontastom koji sve senke baca u totalno crno i sve highlights u totalno belo i toshiba mi imala najbolju sliku. Pazi ovako, ali napravicu jedno ludo predvidjanje - ti si 100% video belo zlatnu haljinu, jel da?
Sto se tice Tesle opet glupost - na osnovu cega si to zakljucio, na osnovh iskustva? Jer si video mnogo crknutih posle 6 meseci iako se prodaju tek 4 meseca?
 
Ta prica se vrti u temi za tesla tablete, ljudi po nekoliko puta reklamiraju tablet i tamo su rekli da ne moze da izdrzi 6 meseci. Zato sam i pitao kako on bas zna da ne moze da radi 6 meseci kad su se tek i pojavili kod nas. Glupo je samo pisati takve dezinformacije jer je isto ime, Tesla.
 
Ne znam za pouzdanost, ali Tesla ima VA panele i samim tim odličan kvalitet slike, tako da mean strawberry nije u pravu kada ga poredi sa ovim zvučnijim brendovima. Kao neko ko je imao priliku da ga koristi u svom domu, pedesetica nije prepuna opcijama, ali ima super sliku što sam potvrdio i merenjem kolorimetrom. Može opušteno da ide rame uz rame sa navedenim brendovima po tom pitanju.
 
Poslednja izmena:
Ja sam svoj tv poredio sa ostalima koje imam, nisam pisao napamet. Ima bolju sliku od svih.
Naravno, Philips CRT ima najbolju sliku, ali je to već druga, tužna, priča.
 
Eto ja sam kevi kupio tesla tv I slika je odlicna! Za sada su mana zvucnici, zvuk mi je nekako tup... I ona prokleta nalepnica u uglu se teško skida.
 
Ne znam za pouzdanost, ali Tesla ima VA panele i samim tim odličan kvalitet slike, tako da mean strawberry nije u pravu kada ga poredi sa ovim zvučnijim brendovima. Kao neko ko je imao priliku da ga koristi u svom domu, pedesetica nije prepuna opcijama, ali ima super sliku što sam potvrdio i merenjem kolorimetrom. Može opušteno da ide rame uz rame sa navedenim brendovima po tom pitanju.

kakvo je probijanje ?
 
Ta prica se vrti u temi za tesla tablete, ljudi po nekoliko puta reklamiraju tablet i tamo su rekli da ne moze da izdrzi 6 meseci. Zato sam i pitao kako on bas zna da ne moze da radi 6 meseci kad su se tek i pojavili kod nas. Glupo je samo pisati takve dezinformacije jer je isto ime, Tesla.

Potupuno si u pravu. To sto su se no name "Tesla" tableti pokazali nepouzdanim ne znaci automatski da ce se i no name tv "Tesla" pokazati nepouzdanim. Sem sto su i jedan i drugi uredjaj sklepavani u nekom kineskom podrumu nemaju niceg zajednickog :-devil-:

Ne znam za pouzdanost, ali Tesla ima VA panele i samim tim odličan kvalitet slike, tako da mean strawberry nije u pravu kada ga poredi sa ovim zvučnijim brendovima. Kao neko ko je imao priliku da ga koristi u svom domu, pedesetica nije prepuna opcijama, ali ima super sliku što sam potvrdio i merenjem kolorimetrom. Može opušteno da ide rame uz rame sa navedenim brendovima po tom pitanju.

Citajuci Gizmove postove stekao sam utisak da se radi o veoma nacitanom clanu foruma ( i ovog puta stvarno nisam ironican. ) Tim pre me je iznenadila tvradnja da neki TV ima odlican kvalitet slike samo zbog toga sto ima VA panel. VA panel kog proizvodjaca i koje klase ili su svi VA paneli isti? Koji procesor? Kakav softver? I sta VA panel ima da ponudi sem crne. Koliko ja znam sve ostale boje bolje reprodukuje IPS ali da ne otvaram diskusiju oko toga... Gizmo, verovatno je da televizore poznajes bolje od mene i znas koliko su to kompleksni uredjaji, koliko se ulaze u razvoj panela, procesora, softvera... Tvrdnja da neki no rebrendirani no name tv moze da se poredi sa kompanijama koje ulazu milijarde u razvoj je pomalo gnusna.
 
Problem zapravo leži u tome da se sve što nije Samsung, LG, Sony, Panasonic, itd, posmatra sa prevelikom dozom skepticizma. To što je nešto nepoznato, rebrendirano i izašlo je iz kineske fabrike ne mora da znači da je loše. Ljudima je u prirodi da generalizuju, da pretpostave ako kompanija nije poznata i ne može da upumpa tonu novca u neki proizvod, od takvog proizvoda nema ništa. Postoje izuzeci, što mnogi ne mogu da prihvate. Tesla tv se sklapa po principu da daš spisak delova i oni tamo u nekoj fabrici u Kini ga naprave po želji. Poznati brendovi rade na istom principu, ne proizvode oni svaki deo lično, isto biraju komponente, samo što su one svakako kvalitetnije od ovih što idu u Teslu.

Ispostavilo se da su bitniju komponentu koja ide u televizor odabrali mudro, jer VA varijanta panela sama po sebi donosi 70% kvaliteta slike, ostalih 30% je u procesoru slike i softveru. Nisam rekao da VA panel mora da garantuje dobar kvalitet prikaza, jer ako su fabrička podešavanja slike nebulozna, slika odmah strada na početku. Svakako ne možeš da porediš Teslu sa nekim Samsungovim modelom od preko 800 evra po kvalitetu slike, ali u nižoj i srednjoj klasi Samsunga, Tesla može da im parira po tom pitanju. Ne pričam napamet kada kažem da Tesla ima dobar prikaz, jer su pogodili većinu parametara koji ispunjavaju ovaj uslov. Pogledaj rezultate mojih merenja, ne znam da li si čitao test:

tesla_50e602_sredina_s.jpg


Fabrička podešavanja imaju tačne boje, temperatura je baš onakva kakva treba da bude - 6467K i uz to ima odličnu dubinu crne boje. Mnogi zanemaruju koliko prikaz crne zapravo ima drastičan uticaj na kvalitet slike. Veća dubina crne boje znači i veći statični kontrast - konkretno 3623:1 kod ove Tesla pedesetice - a šta to znači? Znači da će imati dobre detalje kako u mračnim, tako i u svetlim predelima slike, što je dosta bitno za celokupan kvalitet prikaza. Ostatak zavisi od procesora, kako će da obradi dolazni signal, tačnije koliko dobro će da ga skalira, da li će previše oštriti sliku, itd. Tu Tesla neće biti na nivou Samsunga, Sonija, LG-a, ali se sasvim lepo snalazi. Ne bih da ulazim u PVA/MVA vs IPS raspravu, ali u slučaju televizora prednost svakako dajem VA panelima, debata uveliko postoji na internetu i zna se gde je koji tip panela bolji. Tesla televizori nisu prepuni opcijama i mogućnostima, ali za jeftinije modele uspeli su da "ubodu" dobar kvalitet slike, i nekome će to biti sasvim dovoljno...
 
Jel neko provalio sta od zvuka i koji format videa nece da pusta Tesla? Drugarici sam na flash prebacio neku gomilu filmova i neke nece da cita (jedan nece zvuk drugi ne prepoznaje file) a ne znam sta dok ne uzmem flash nazad. Valjalo bi znati da znam za sledecu turu sta da joj ne spremam.
 
Ovo je prvenstveno tv za one sa limitiranim budzetom koji bi da gledaju bluray filmove uz pomoc racunara, a da ipak izvuku vrhunski kvalitet slike u ovom cenovnom razredu. Nista smart, nista surfing net, nista usb stickovi i sl. akrobacije. Samo suvi prikaz video materijala na kvlaitetnom panelu uz ok procesiranje slike unutar samog tv-a. Cak je i dizajn samog tv-a mnogo bolji od konkurencije, bar se meni vise svidja. Jedino sto je lutrija je to koliko je ravnomerno osvetljen panel i dal ima probijanja, sve ostalo je i vise nego korektno za cenu po kojoj se prodaje 50-ica.
 
Ja nisam primetio da je probijanje problem, barem primerak koji je bio kod mene na testu.
 
Problem zapravo leži u tome da se sve što nije Samsung, LG, Sony, Panasonic, itd, posmatra sa prevelikom dozom skepticizma. To što je nešto nepoznato, rebrendirano i izašlo je iz kineske fabrike ne mora da znači da je loše. Ljudima je u prirodi da generalizuju, da pretpostave ako kompanija nije poznata i ne može da upumpa tonu novca u neki proizvod, od takvog proizvoda nema ništa. Postoje izuzeci, što mnogi ne mogu da prihvate. Tesla tv se sklapa po principu da daš spisak delova i oni tamo u nekoj fabrici u Kini ga naprave po želji. Poznati brendovi rade na istom principu, ne proizvode oni svaki deo lično, isto biraju komponente, samo što su one svakako kvalitetnije od ovih što idu u Teslu.

Ispostavilo se da su bitniju komponentu koja ide u televizor odabrali mudro, jer VA varijanta panela sama po sebi donosi 70% kvaliteta slike, ostalih 30% je u procesoru slike i softveru. Nisam rekao da VA panel mora da garantuje dobar kvalitet prikaza, jer ako su fabrička podešavanja slike nebulozna, slika odmah strada na početku. Svakako ne možeš da porediš Teslu sa nekim Samsungovim modelom od preko 800 evra po kvalitetu slike, ali u nižoj i srednjoj klasi Samsunga, Tesla može da im parira po tom pitanju. Ne pričam napamet kada kažem da Tesla ima dobar prikaz, jer su pogodili većinu parametara koji ispunjavaju ovaj uslov. Pogledaj rezultate mojih merenja, ne znam da li si čitao test:

tesla_50e602_sredina_s.jpg


Fabrička podešavanja imaju tačne boje, temperatura je baš onakva kakva treba da bude - 6467K i uz to ima odličnu dubinu crne boje. Mnogi zanemaruju koliko prikaz crne zapravo ima drastičan uticaj na kvalitet slike. Veća dubina crne boje znači i veći statični kontrast - konkretno 3623:1 kod ove Tesla pedesetice - a šta to znači? Znači da će imati dobre detalje kako u mračnim, tako i u svetlim predelima slike, što je dosta bitno za celokupan kvalitet prikaza. Ostatak zavisi od procesora, kako će da obradi dolazni signal, tačnije koliko dobro će da ga skalira, da li će previše oštriti sliku, itd. Tu Tesla neće biti na nivou Samsunga, Sonija, LG-a, ali se sasvim lepo snalazi. Ne bih da ulazim u PVA/MVA vs IPS raspravu, ali u slučaju televizora prednost svakako dajem VA panelima, debata uveliko postoji na internetu i zna se gde je koji tip panela bolji. Tesla televizori nisu prepuni opcijama i mogućnostima, ali za jeftinije modele uspeli su da "ubodu" dobar kvalitet slike, i nekome će to biti sasvim dovoljno...

Da li si probao 32 i 39" tesle,posto mislim da su potpuno drugi paneli unutra? Poredio sam ih pored osnovnih modela Lg i Sony i Samsung televizora i slika je primetno losija na Tesli ...
 
Pa rekao je da nije probao.
 
Da li si probao 32 i 39" tesle,posto mislim da su potpuno drugi paneli unutra? Poredio sam ih pored osnovnih modela Lg i Sony i Samsung televizora i slika je primetno losija na Tesli ...
To je otprilike bio i moj zakljucak, ja kada sam kupovao napokon sam nasao 39 od tesle i poredio sa 32 od lg, samsung, toshiba i par 40ki i najvise mi se svidela toshiba. Tesla je imala nekako cudnu sliku koja mi nije prijala.
 
Da li si probao 32 i 39" tesle,posto mislim da su potpuno drugi paneli unutra? Poredio sam ih pored osnovnih modela Lg i Sony i Samsung televizora i slika je primetno losija na Tesli ...

Jesam, probao sam sva tri modela. Po izmerenom statičnom kontrastu i dubini crne, i 32 i 39" modeli ukazuju da imaju neki vid VA panela unutra. Zašto izgledaju lošije u odnosu na pedeseticu i ne baš najbolje u odnosu na LG, Sony, Samsung? Kao što rekoh, ako fabrička kalibracija nije baš dobra onda strada i kvalitet slike. Konkretno, ova dva modela imaju primetno hladniju temperaturu boja u odnosu na 50" model i boje su im manje tačne. 39" je još i ok, ali 32" ima najlošiju tačnost i temperaturu boja.
 
Kako su se ponašali kad prebaciš one presete za boje? Ja sam moju 39" stavio pored Philipsa CRT, podesio sliku da bude najpribljižnija njemu i ostavio tako. Preset za boje stoji na standard, možda je malo hladnije, ali mi je onaj drugi pak mnogo topao :). Odgledao sam par "mračnih" filmova i začudio sam se količinom detalja u tamnim scenama. Uglavnom, bolji je od svih LCd tv-a koje imam.
 
Podešavanje Sredina je najtačnije na svim modelima kad se izabere temperatura boja toplo, Standard je isto ok ali malo netačniji, Dinamično ništa ne valja :) Uglavnom odmah treba prebaciti temperaturu boja na toplo, tu temperatura najmanje odstupa od idealnih 6500K.
 
Nazad
Vrh Dno