Šta je novo?

Tesla TV

^^ Noviji LCD televizori sasvim korektno reprodukuju i analogne kanale. Neki drugi stariji modeli i neki no-name, to rade veoma loše.

Ukazati na testovima kako se ponašaju sa analognim kanalima nekome može biti korisno. Analogna TV će niskobudžetnim korisnicima kablovske još godinama biti jedini izbor. CRT televizora više nema da se kupi. To što ima je đubre.
 
Kako analogna da bude jedini izbor. Valjda svaki kablovski operater u svojoj osnovnoj ponudi ima one osnovne digitalne kablovske kanale u paketu ili sam u zabludi?

I analogni kanali nemaju sta da traze ni u ovoj 2015 godini a kamoli u sledecih 2-3... (moje misljenje)
 
^^ Noviji LCD televizori sasvim korektno reprodukuju i analogne kanale. Neki drugi stariji modeli i neki no-name, to rade veoma loše.

Ukazati na testovima kako se ponašaju sa analognim kanalima nekome može biti korisno. Analogna TV će niskobudžetnim korisnicima kablovske još godinama biti jedini izbor. CRT televizora više nema da se kupi. To što ima je đubre.
Analogni neće biti još dugo, jer se gasi sa digitalizacijom...kasnimo, inače je do sada trebalo da bude ugašena.
 
Kako analogna da bude jedini izbor. Valjda svaki kablovski operater u svojoj osnovnoj ponudi ima one osnovne digitalne kablovske kanale u paketu ili sam u zabludi?

I analogni kanali nemaju sta da traze ni u ovoj 2015 godini a kamoli u sledecih 2-3... (moje misljenje)
Pa krastavac, kao digitalne, nude samo par osnovnih kanala. Za ostale, mora da se doplati digitalni paket, te dobije dodatni STB uređaj. On je free ako imate internet. Ali, da podsetim, pričam o:
...penzionerima/babama/dedama/tetkama/low.budget.podstanarima i mnogima sa slabijim primanjima, ovo je sasvim dovoljno, ako radi korektno.

Slažem se da analogna TV nema šta da traži danas. Ali kako to da objasnimo SBB-u? Da sve što emituju, daju u digitalnom obliku, u osnovnom paketu, bez dodatnih uređaja i dalj. upravljača (koji su poseban smor za gore spomeute korisnike).


Analogni neće biti još dugo, jer se gasi sa digitalizacijom...kasnimo, inače je do sada trebalo da bude ugašena.

Sorry, ali dojmim se da ne čitate postove na koje direktno odgovarate. Kod kablovskih operatera, analogna će još dugo biti osnovna ponuda. Digitalno, bez DOPLATE i bez dodatnih uređaja, nude samo ograničen broj kanala.
 
Poslednja izmena:
Kakvi crni analogni kanali na jeftinim lcd brendovima, mogu da prodju na 720p plazmi eventualno. Jeste da poznatiji brendovi imaju bolji procesor slike, ali na vecim dijagonalama to opet izgleda lose u odnosu na digitalan signal. Pogotovo u slucajevima gde je losija kablovska pa kanali imaju manje ili vise snega u slici.
 
Pa krastavac, kao digitalne, nude samo par osnovnih kanala. Za ostale, mora da se doplati digitalni paket, te dobije dodatni STB uređaj. On je free ako imate internet. Ali, da podsetim, pričam o:


Slažem se da analogna TV nema šta da traži danas. Ali kako to da objasnimo SBB-u? Da sve što emituju, daju u digitalnom obliku, u osnovnom paketu, bez dodatnih uređaja i dalj. upravljača (koji su poseban smor za gore spomeute korisnike).




Sorry, ali dojmim se da ne čitate postove na koje direktno odgovarate. Kod kablovskih operatera, analogna će još dugo biti osnovna ponuda. Digitalno, bez DOPLATE i bez dodatnih uređaja, nude samo ograničen broj kanala.

Pa ne znam sta sbb tacno daje, i glupo je sto mora taj stb uredjaj. Ja sam na Jotelu, verovatno jednom od najlosijih kablovskih operatera u zemlji i on pusta i digitalne kanale kroz klasican koaksijalni kabl, koji samo ubodes u tv. Nema mozda bas sve kanale da digitalnoj, ali ima vecinu. Mozda fali par pinkovih (koji su nebitni), ali ima onih pedesetak osnovnih koji su sasvim dovoljni za prosecnog penzionera :d

Ovo sa stb i dodatnih upravljaca bi i mene smaralo sto retko gledam tv, a kamoli moje ukucane. Razumem da to mora na crt televizorima, ali lcd televizori imaju onaj prikljucak za cam modul koji moze da posluzi za te dodatne placene kanale.
 
Kakvi crni analogni kanali na jeftinim lcd brendovima, mogu da prodju na 720p plazmi eventualno. Jeste da poznatiji brendovi imaju bolji procesor slike, ali na vecim dijagonalama to opet izgleda lose u odnosu na digitalan signal. Pogotovo u slucajevima gde je losija kablovska pa kanali imaju manje ili vise snega u slici.

E to! Kakav je Tesla u poređenju sa osrednjim Samsung-om ili LG-jem?

Da ćaća ili matera uzimaju FullHD televizore velikih dijagonala, doplaćuju digitalne i HD pakete, zezaju se sa dva daljinca, neće ići.

.
.
.

Dekster, SBB (koji je najveći operater u Srbiji, i koji je u velikom delu Srbije monopolista), u osnovnom paketu daje sve analogne, i samo šačicu digitalnih kanala kao otključane. Za sve ostalo mora ili doplata, ili je free samo ako imate plaćate internet (što matorcima ne treba). A u svakoj opciji mora njihov receiver. Ovo im je način da se bore protiv ilegalnih priključaka (kojih, da se ne lažemo, po zgradama ima mnogo).
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako misliš da će SBB ostati na analognoj, kada se gasi kompletno na nivou države. Da neće da dobiju izuzeće?
I da će digitalne kanale konvertovati u analogne, da bi nastavili.
 
Poslednja izmena:
@NShappy
Au da, ja zaboravio da bi se pola ljudi onda prikacilo na divljaka.
 
Ne znam kako misliš da će SBB ostati na analognoj, kada se gasi kompletno na nivou države. Da neće da dobiju izuzeće?
I da će digitalne kanale konvertovati u analogne, da bi nastavili.

Obavezno gašenje analognog signala se odnosi isključivo na radio difuziju. Ono, rapetitori, predajnici, krovne i sobne antene. :p

Nema to nikakve veze sa kablovskom distribucijom. Kablovski operateri nisu u obavezi da digitalizuju svoj distributivni sistem, ovaj u kablu. Niti će to skoro uraditi.

Kompletna priča oko gašenja analognog TV signala se radi, između ostalog, da se za druge namene oslobodi veliki deo EM spektra koji sada zauzima TV signal.
 
Poslednja izmena:
^^ Ne razumem šta taj tekst govori o temi o kojoj ne možemo da se usaglasimo?!?

Radio difuzija prelazi na digitalno. Kablovska, kako im se hoće.
 
Ima još jedna mana na ovom TV-u, a to je format slike ili kako su ga nazvali u pdf-u Zum kotrola 4:3/ 16:9/ zum 1/ zum 2/ od tačke do tačke.
Naime, fali format "original" (tako se zove na LG-u) gde TV sam prebacuje format slike na 4:3 ili 16:9 zavisno od programa koji se emituje.

Ako je za utehu, ovo nema ni Samsung i to mi jako smeta.
 
^^ Ne razumem šta taj tekst govori o temi o kojoj ne možemo da se usaglasimo?!?

Radio difuzija prelazi na digitalno. Kablovska, kako im se hoće.
S obzirom da i SBB reklamira digitalizaciju, ne verujem da će dugo ostati analogni. Mada sam našao da u novinama piše da će ostati nakon roka, i neće biti "odmah" ugašen, šta god to značilo. Jer je to širok pojam.
 
Ima još jedna mana na ovom TV-u, a to je format slike ili kako su ga nazvali u pdf-u Zum kotrola 4:3/ 16:9/ zum 1/ zum 2/ od tačke do tačke.
Naime, fali format "original" (tako se zove na LG-u) gde TV sam prebacuje format slike na 4:3 ili 16:9 zavisno od programa koji se emituje.

Ako je za utehu, ovo nema ni Samsung i to mi jako smeta.


Posto vidim da tesla ima meni/funkcije iste kao i moj Fuego, probaj sledecu varijantu (vazi samo za digitalne kanale): Ubacis flesku sa nekim filmom koji je u 2.35:1 aspect ratiu odnosno ako ti je lakse u 1280x536 ili slicnoj rezoluciji i stavis format slike na "automatski". Posle toga se vratis na digitalne kanale i tv bi trebao sam da prepozna koji su kanali u 4:3 formatu a koji u 16:9 i tako da ih prikazuje.
Deluje malo komplikovano, ali nije.
 
Poslednja izmena:
S obzirom da i SBB reklamira digitalizaciju, ne verujem da će dugo ostati analogni. Mada sam našao da u novinama piše da će ostati nakon roka, i neće biti "odmah" ugašen, šta god to značilo. Jer je to širok pojam.

Aj još ovo pa da ne davimo više temu. Jako smo odlutali...

Reklamiraju digitalizaciju kao metod da uzmu još para na ono što zovu "mesečno održavanje". A uz obično mesečno održavanje dobijate potpuno besplatno [SUB]u analognom formatu[/SUB] i veliki broj domaćih i stranih kanala.... (sada bi ovde trebale zvezdice i vatromet uz nasmejana lica zgodnih manekenki...) :D :D :D

SBB će još duže vreme zadržati analogne kanale kao osnovu ponudu za "nezahtevne korisnike". Digitalizacija takvih korisnika im nije ni u kakvom interesu jer bi za sve njih morali da obezbede stb. Pouzdano znam da su mi i ćale i keva na granici otkazivanja kablovske. Na poslednjoj skupštini stanara kod mene u zgradi su svi penzioneri do jednog galamili na taj neki esbebe i pretili da će da ga otkažu ako ponovo podignu cene mesečnog održavanja.
 
NShappy je u pravu, još duuugo vremena će se analogni kanali vrebati po kablovskoj. Daj bože da do 2020 pređemo na sve digitalne, mislim da je i to preambiciozno.

A gde tek gde je FullHD ?
 
Inače, pričao sam sa čovekom koji se bavi distribucijom kablovske televizije i on je stava da i ako ponudi neki veći broj digitalnih kanala (sada ih nudi 39, od toga 7 FullHD + 77 analognih - osnovni paket (drugog ni nema)) to će biti u neko posebnom paketu i to mora da se dodatno naplati. Po njegovim rečima u NS-u je svega 3% korisnika kablovske uzelo neke jače pakete gde imaju značajni broj digitalnih kanala? Zašto bi SBB ulagao dodatna sredstva ako je 97% korisnika nije spremno da to plati ?
 
@NShappy

Za takve korisnike kao ti penzioneri (koji nisu nesto zahtevni) bi zavrsio i u zadnje vreme popularni set top box :) . I ja cu za moje da uzmem u neko skorije vreme jedan, za svaki slucaj ako odjavimo kablovsku. (posto oni u 90% vremena gledaju rts kanale eventualno nekad prvu itd.)
 
Kupio sam Tesla televizor i grdo se zajebao.Ne poseduje digitalni tjuner a kada ubacim fleš ne vidi slova šđčćž a u podešavanjima ne može da se uđe u opciju podešavanja da se ta slova aktiviraju. Da li neko zna kako da ta slova barem pokrenem? Hvala

to nije problem do tesle nego do tebe sto nisi procitao sta ima a sta ne

ima digitalni tuner kao i svi televizori,mada nema dvbt2
 
Za jedno je svakako u pravu ovi prvi modeli Tesla tv-a jesu živi krš
 
i dalje ne mogu da pronadjem resenje za slova sa kvacicama
 
Poslednja izmena:
Jesi li probao ono sa notepadom sto sam napisao?
 
Kako ne poseduje digitalni tjuner? Tesla ima DVB-T/C digitalni tjuner i moze se gledati digitalna kablovska. Nema dvb-t2 pa ako hoces da gledas preko obicne antene treba da dokupis dvb-t2 prijemnik.

Za slova probaj da otvoris prevod u notepadu i ides save as i snimis kao unicode fajl.

Odlicno, sada radi.Hvala.
 
Nisam u testu video kako Tesla "žvaće" video materijal sa usb-a... Naročito me zanima da li podržava mkv fajlove...
 
Ipak je 2015. god, svaki tv bi trebao da zvace mkv bez muke.
 
Koji je panel u 39" modelu? Drugar bi kupio, pa me pita, a ja nemam pojma :( Zna li neko?
 
Nazad
Vrh Dno