Šta je novo?

Tesla TV

Zna li neko gde u Beogradu ima izlozen model od 50" ?
Svuda gde sam bio imaju izlozen najmanji model koji ima hd ready rezoluciju.
 
Tv ima fenomenalnu sliku.Sa burazerom sam pre par dana usao u win win, neki kabl nam je trebao i kada sam mu pokazao tv, on se odusevio bojama tipa:"Ovo je Tesla, za******s me?Kolko lepu sliku ima."
Tako da sto se slike tice, jeste sve to super, ali pazite na mrtve piksele.Pisao sam par strana unazad.
 
Koji win win ? Jel izlozen model od 50 " ?
 
Nisu imali model od 50".Ni u Nisu u Gigatronu kad sam gledao gde sam i hteo da kupim 32" nisu imali izlozen.
 
Naravno,i ova tema je puna hejta prema necemu sto je plasirala srpska kompanija...
Pa naravno da se proizvode u kini(ili negde gde je jeftina radna snaga),kao sto to rade i ostale firme.Da necete mozda da se proizvode u nisu ili kragujevcu?

Bila je pljuvacina po tabletima,pa su se eto pokazali odlicno.Ljudi su za sad zadovoljni televizorima,tako da nemojte da pljujete bez potrebe,kada se ne razumete.

Ovo se ne odnosi na prethodnih nekoliko postova,da ne pomislite nesto.

Meni isto smeta sto televizori recimo nisu smart,a za taj ili malo veci novac se recimo mogu naci smart televizori poznatijih marki,ali daleko je od toga da su losi.
 
ja sad da moram da pazarim novi Tv...izabrao bi neki sto veci,a da nije Smart...i nabacio bi na njega neki provereni Android Tv....
 
Kada bi ovaj Tesla bio 65` ne bih se razmisljao. Kako li im pade na pamet 50` a ne 55` ili 65`?
 
Tačno, 32-42 sasvim dovoljno, a "vanprosečni" koji kupuju 65" sigurno se ne hvataju za Teslu.
 
A pazi kad vec imamo Teslu.:D

1953-Tesla-4001A-10in-CZECH.JPG
MAFd607e_Merkur.JPG
8673792-barevny-televizor-tesla-tv-s-55-ts-1.jpg
lcd-2205_m.jpg
 
Poslednja izmena:
Ima 50" model u Uscu u Bigbang-u, slika je sasvim ok, imas modele izlozene pored Samsunga I LG pa moze da se uporedi.
 
Pomeraju li se nogice levo-desno, u slucaju da je komoda na kojoj stoji TV uska pa da moze da se prilagodi?
 
Ne znam da li se pomeraju, ja sam video da stoje na krajevima, to je malo bzv resenje bas zbog nekih uzih polica.
 
@probozor
Tesla se ne proizvodi u Srbiji, niti se sklapa u Srbiji, niti je projektovan u Srbiji !!!
Klasičan kineski no name televizor na koji se zalepi brend name. Vivax, Vox,Fox,Tesla svi kupuju gotove proizvode i lepe svoj logo na proizvod koji su izabrali iz kataloga. Šta sve čovek neće da pročita ovde.
Niko ne pljuje po nečemu jer je domaće proizvodnje, ali isto tako je glupo glorifikovati nešto samo zato što "dolazi" iz Srbije. Za ove novce ima da se nadje philips,LG... Ne znam ko bi bacao pare na proizvod koji se toliko hype-uje bez nekog velikog razloga ....
 
Poslednja izmena:
Video sam i ja Teslu, mada sliku nisam ustanovio, jer stoji na meniju. Mrzelo me da tražim da nešto puste, mada to treba sami da se sete. Ovako je pristojan dizajn, one noge sa strane su mi odvratne.
 
Odgledao i ja danas. Slika ne moze da se komentarise jer su pustali demo mada na prvi pogled nije lose. Slazem se za nogice. Onaj deo gde su konekcije mi deluje jeftino.
 
@probozor
Tesla se ne proizvodi u Srbiji, niti se sklapa u Srbiji, niti je projektovan u Srbiji !!!
Klasičan kineski no name televizor na koji se zalepi brend name. Vivax, Vox,Fox,Tesla svi kupuju gotove proizvode i lepe svoj logo na proizvod koji su izabrali iz kataloga. Šta sve čovek neće da pročita ovde.
Niko ne pljuje po nečemu jer je domaće proizvodnje, ali isto tako je glupo glorifikovati nešto samo zato što "dolazi" iz Srbije. Za ove novce ima da se nadje philips,LG... Ne znam ko bi bacao pare na proizvod koji se toliko hype-uje bez nekog velikog razloga ....

ja nigde nisam rekao ni rec od toga sto si ti pomenuo da jesam...
ne znam zasto si me tagovao uopste
 
Kupio sam Tesla televizor i grdo se zajebao.Ne poseduje digitalni tjuner a kada ubacim fleš ne vidi slova šđčćž a u podešavanjima ne može da se uđe u opciju podešavanja da se ta slova aktiviraju. Da li neko zna kako da ta slova barem pokrenem? Hvala
 
Kako ne poseduje digitalni tjuner? Tesla ima DVB-T/C digitalni tjuner i moze se gledati digitalna kablovska. Nema dvb-t2 pa ako hoces da gledas preko obicne antene treba da dokupis dvb-t2 prijemnik.

Za slova probaj da otvoris prevod u notepadu i ides save as i snimis kao unicode fajl.
 
U testu na Bench-u ne mogu da nađem komentar na sledeći feature koji me zanima. A to je, kako radi običan analogni tuner sa običnim analognim kanalima sa kablovske TV?!?

Ovi najpatos klasa televizori, imaju užasan prikaz analognog programa. Drugar, za podstanarski stan, uzeo nedavno iz Mađarske neki najjeftiniji TV marke Vortex (neki Mađarski brand), i prikaz analognih kanala je užasno loš. Digitalni kanali, interni player i USB, i ovo na HDMI radi korektno (za cenu TV-a) ali programi "obične" kablovske distribucije su bljak.

Taj problem su imali čak i brandirani televizori sa početka LCD buma pre par godina. Bila je velika razlika među modelima baš u prikazu analognih kanala. Brendiran su to sada svi sredili, ali eto, neki no name nisu. Kako je to uradio Tesla?

Bilo bi fino da se u budućim testovima obrati malo pažnje i na to. Na premium modelima se ovo podrazumeva da je dobro (a kupcima premijum modela to verovatno nije ni bitno), ali za budget modele, to ne možeš ni naći negde prokomentarisano. Nekome je to i bitnija k-ka od krive prikaza boja.

I please, da se ne ubacuju komentari tipa "šta će ti to?!?". Osnovni SBB paket podrazumeva korišćenje prvenstveno analognih kanala (i tek šačicu digitalnih). Penzionerima/babama/dedama/tetkama/low.budget.podstanarima i mnogima sa slabijim primanjima, ovo je sasvim dovoljno, ako radi korektno.
 
Svi ovi televizori, koji se sada nude i kupuju, i best marki i ovih no name su full HD ili HD ready i shodno tome traže i takav digitalni kvalitet programa koji se emituje. Analogne kanale gledati na takvim televizorima je nužno zlo i očekivati super sliku je utopija, pošto su jednostavno televizori predviđeni za ono što sam naveo. Da se ponovim, džabe ti novi BMV, ako u njega sipaš krš gorivo, a očekuješ da radi bez problema i piči 200 na sat. E, pa ne može.
 
Stvar je jednostavna, neko je morao da napravi ozbiljan inžinjering i da uradi kvalitatan upscaling slike, to se radi se na harderskom nivou i sa namenskim čipovima što znači da ne može biti jeftino. Veliki igrači su investirali u to i imaju pristojnu sliku.

Zato treba reći ljudima da obavezno pre kupovine moraju pogledati kako će izgledati analogni programi na tom TV-u, da se ne pecaju na demoe koji se vrte na plejerima po prodavnicama, to nema veze sa životom, nećeš kući gledati demoe... Zato sam za sada protiv 4K TV-a, jednostavno nema dovoljno sadržaja za njih, zamisli običan analogni kanal na 4K panelu...
 
Svi ovi televizori, koji se sada nude i kupuju, i best marki i ovih no name su full HD ili HD ready i shodno tome traže i takav digitalni kvalitet programa koji se emituje. Analogne kanale gledati na takvim televizorima je nužno zlo i očekivati super sliku je utopija, pošto su jednostavno televizori predviđeni za ono što sam naveo. Da se ponovim, džabe ti novi BMV, ako u njega sipaš krš gorivo, a očekuješ da radi bez problema i piči 200 na sat. E, pa ne može.

I please, da se ne ubacuju komentari tipa "šta će ti to?!?". Osnovni SBB paket podrazumeva korišćenje prvenstveno analognih kanala (i tek šačicu digitalnih). Penzionerima/babama/dedama/tetkama/low.budget.podstanarima i mnogima sa slabijim primanjima, ovo je sasvim dovoljno, ako radi korektno.


Razlika u analognom tjuneru i upscaling-u među pojedinim modelima može biti (i jeste) ogromna. Da, znam da je to potpuno nebitno većini redovnih učesnika ovog foruma (nije bitno ni meni), ali s' obzirom da me u sledećih par godina čeka odabir TV-a kevi, ćaletu, jednoj tetki, drugoj tetki, i ko zna kome još od rodbine, a svi oni koriste analgoni SBB (i zaista je besmisleno njima uzimati-plaćati još neke dodatne usluge (koje SBB nikada neće dati u osnovnom paketu)), smatram da bi obraćanje pažnje na ovo priklikom testiranja budget televizora nekome moglo biti bitno.

Kome nije bitno, please da širi temu tvrdnjama da to nije bitno.
 
Poslednja izmena:
Za analogne programe samo CRT televizori. Ostalo sam ti već objasnio, a na tebi je da u to veruješ ili ne. Svako dobro.
 
Nazad
Vrh Dno