Šta je novo?

Tesla TV

Bice sutra, taman pred novu da citate :) Mogu samo reci da su bas uboli sa panelima, pva/mva po meni najbolji izbor. Odlican kontrast i dobra dubina crne pa je i kvalitet slike super za cenovni rang :) Mozda i bude nesto od ovoga.

Kad se malo bolje razmisli, nedostatak DVB-T2 tjunera i nije tako strasna stvar. Nemam podatak koliko ljudi i u Srbiji gleda pomocu loga antene, ali barem za Beograd znam da je vecina ljudi na kablovskoj. E sad manja mesta gde nema kabla, tu jeste problem jer ce trebati DVB-T2 risiver, ali sta da se radi...
 
Nemam ni ja podatak, ali posto zivim u malom gradu znam da dosta ljudi nisu na kablovskoj/iptv, i da koriste klasicne krovne antene. Verujem da je i u drugim krajevima Srbije slicna situacija.

Tako da je nedostatak dvb-t2 ozbiljna mana za te tv-ove, s obzirom za koga su namenjeni ( za ljude koji nece da potrose previse novca za nove lcd tv).

Ja recimo spadam u tu grupu, i posto imam vec jedan lcd tv bez dvb-t2, sledeci da kupujem bi sigurno bio sa dvb-t2 bez obzira sto imam kablovsku.
 
Poslednja izmena:
40% stanovništva u Srbiji, uglavnom u ruralnim sredinama, još uvek gleda zemaljske programe putem individualnih antena.
 
Mozda bi u testu mogli da ga uporedite sa konkurencijom Vox-om,Fox-om i naravno Vivax-om.
 
Nemam iskustva sa pomenutim brendovima, tako da...
 
@Gizmo
Odlican test :)
Da li reprodukuje ovaj najveci Tesla DTS audio ?
 
Malo sam na brzinu procitao test, ali mi se cini da se nigde ne pominje kako se snalazi sa video materijalom i titlovima? Moze li komentart na tu temu.. ? :)
 
... i neki screen shot titlova zbog veličine i čitkosti?
 
Upravo sam pročitao recenziju za Teslu od 50 inča, nije loše. Već mesec dana gledam da pazarim novi TV (imam 40 inča Samsung star oko 6 godina koji će biti upućen na dalje služenje roka kod keve i ćaleta). Da li u ovom cenovnom rangu od 60.000 postoji televizor od poznatih proizvodjača (Samsung, Sony, LG, Panasonic) koji ima isti ili bolji kvalitet slike? Ne pitam za 50 inča, tu sigurno ne postoji, ali za 40'"? Smart i 3D su mi nebitni (ionako pičim media server preko starog playstation 3). Bitan mi je kvalitet slike, zato što se kod mene vrte uglavnom HD sadržaji (blu ray ili HD kanali preko telekoma.).

Pre nego što neko krene da mi kaže da sam off topic i da pišem u rubrici "šta da kupim", moje pitanje je vezano za čisto poredjenje kvaliteta ovog Tesla panela, sa sličnim panelima poznatih proizvodjača (u manjim diagonalama). Da li mislite da može da se pravi poredjenje, ili je jednostavno Tesla "najbolje za te pare" ali nema šta da traži u konkurenciji sa Koreancima / Japancima?
 
Pa od 40-42 inca, ima sigurno neka kombinacija sa "madjarima" , ali to je za neku drugu temu. Ali ipak to je velika razlika u velicini ekrana u odnosu na 50".
 
Pa od 40-42 inca, ima sigurno neka kombinacija sa "madjarima" , ali to je za neku drugu temu. Ali ipak to je velika razlika u velicini ekrana u odnosu na 50".


Pa to je moja poenta. Ako u ovom trenutku od Samsunga, Sonya, LGa i Panasonica ne postoji ekran od 40" koji za 500 eur (kupljen nov u prodavnici u Srbiji) može da parira kvalitetu slike na Tesli od 50", zar nije onda ovaj TV best buy? Samo pitam...
 
Samo treba dobro osacovati panel na bleed. ako nema mnogo bleed-a ispade ovo best buy u Srbistanu a i sire jer madjari nemaju ovaj model u ponudi.
 
Samo treba dobro osacovati panel na bleed. ako nema mnogo bleed-a ispade ovo best buy u Srbistanu a i sire jer madjari nemaju ovaj model u ponudi.

U potpunosti se slazem sa ovom konstatacijom.
 
Zašto, ali zašto uvek meni/interfejs ili kako već... ovih uređaja, prevodi tehnički nepismeno, a gramatički polupismeno lice? Aljkavo, aljkavo...
 
Takav meni se nalazi na mnogim low budzet televizorima, pa i na mom.
 
Veliki sam ljubitelj xVA panela, zao mi je sto nisam mogoa za razumne novce da pazarim monitor ove velicine, a da koristi xVA panel. Jeste IPS kool i moderan, ali mom oku daleko vise prija xVA, cisto licna preferencija. Iz tog razloga daleko vise favorizujem trenutno Teslu u odnosu na madjare, ma kako "smart" i napredni bili.
I ovako bih tv koristio kao uredjaj koji bi bio povezan na racunar sa koga bih pustao bluray filmove u poluzamracenoj prostoriji.
A ove price da je malo 60Hz osvezavanje i sl. pa ja koliko znam filmovi imaju 24 fps, tako da je za filmove ovaj panel odlicna stvar. Za gejmere verovatno nije dovoljno brz.
 
I većina gejmera igra na 60Hz, i nisu li Tesle na 50Hz?
 
velika im je glupost ono postolje gde ti treba 3 metra komoda na koju ces da stavis tv. ne znam zasto nisu centralno postolje postavili... kod madjara za 540e imas LG 47 inca 500hz, full hd, smart, 3d, dvb-t2... tako da ova tesla opcija dolazi u obzir jedino ako uzmes na rate beskamatno ili nesto slicno, ako nemas odmah sve u kesu da das...
 
Imaju 60Hz isto kao Tesla i kao svi ostali ne-3D televizori. Ne znam da li pravite razliku izmedju native refresh rate i ovih 100, 200, 300 Hz koji se dobijaju interpolacijom.

Mogu da zamislim koju sapunicu od materijala pravi taj 100Hz na vox/fox bez manuelnog podesavanja blur/judder algoritama, kao na samsung ili lg-u.
 
Poslednja izmena:
Svi ti efekti od interpolacije su užas živi, i jedino bitno je pravi refresh rate.
 
Ima li jos koju informaciju kad je rec o bleed-u ?
Generalno, kako ovi paneli kubure sa tim ?
 
zna li ko kolika je stvarna hercaza kod tih televizora gde pise da su 300/400hz i zasto je to lose? kolika je garancija za teslu?
 
Pa napisao sam - 60Hz kod ne-3D ili 120Hz kod 3D televizora. Za plazme je drugacije, tamo je subfield drive. 2 godine je garancija.
 
Gizmo, jel slika bliza plazmama po kvalitetu u odnosu na ove madjarske ips-are ?
 
Pa moze se reci, posto plazme takodje imaju dubok nivo crne i visok staticni kontrast.
 
Nazad
Vrh Dno