Šta je novo?

Tesla TV

Ekipa,opet mi treba pomoc.Gde na njihovim tv-ima mogu da vidim rezoluciju ekrana?Kad ukljucim npr.STB pokaze mi u uglu da je 1080i.E sad,zanima me je l bolje da ostane tako ili da promenim na 1080p?I gde uopste to moze da se podesi?Ne vidim u podesavanjima slike,imaju samo opcije kakvu sliku bih zeleo(vivid,movie...)
 
Rezoluciju podesi na samom stb-u.
 
Da li postoji neki firmware update za tesla tv 32E620BHS ili da li je neko dobio noviju verziju androida? Sada je android 9.

I da li neko ima problem zasto samsung telefon ne moze da vidi tv kada pokusam da kastujem smart view?
 
Андроид ТВ верзија 9 је одлична. Скоро без икаквих проблема ради на свим уређајима. То је телевизор, не телефон да би се нешто драстично боље добило са преласком на ATV 11.
Уосталом, погледај мало у, нпр. теми за Nvidia Shield. Видећеш да се невероватан број људи жалио на рад бокса од тренутка када је добио надоградњу на ATV 11. Добар број се вратио на верзију 9 баш из тог разлога.
 
Андроид ТВ верзија 9 је одлична. Скоро без икаквих проблема ради на свим уређајима. То је телевизор, не телефон да би се нешто драстично боље добило са преласком на ATV 11.
Уосталом, погледај мало у, нпр. теми за Nvidia Shield. Видећеш да се невероватан број људи жалио на рад бокса од тренутка када је добио надоградњу на ATV 11. Добар број се вратио на верзију 9 баш из тог разлога.
Okej, hvala na informacijama, ali to nije bilo moje pitanje.
 
Da li neko ima problem da mu samsung telefon ne vidi tv kada pokusa da se kastujem putem smart view?

TV: Tesla 32E620BHS
Telefon: Samsung S21 FE
 
Posto sam skoro definitivno odustao od kupovine nekog televizora u rangu 60-75k zato sto svakom nesto fali najverovatnije cu kupiti Tesla televizor. Mislio sam da uzmem 43K625BUS ili 43E625BUS. K model sam nasao za 35k din sto mi je nekako mnogo za Teslu (svuda je rasprodat). E model ima da se kupi za 30k sto je odlicna cena sa 5 godina garancije. Isao sam da gledam televizore po prodavnicama ali nisam imao srece da naletim na neki od ova dva modela ukljucene u radnjama . Koliko je losija slika na ovim modelima u odnosu na neke jace marke? Nije stvar u tome da se prodje sto jeftinije nego necu da bacim jos 20k i da dobijem 10-15% bolji tv.

 

Ashaman

Imam K model i jedino što ti mogu pomoći je da ga samerim sa samsungom 40 incha iz 2012 godine koji imam.Pogledaj slika desno (samsung) koliko daje detaljniju i oštriju sliku.Nemoj pogrešno da me razumeš slika na Tesli nije loša ali me iznenadilo što nije bar na nivou samsunga iz 2012 - godine.1671615519755.JPEG1671615563553.JPEG
 
4k (Tesla) vs 720p ili 1080 (Samsung)
Treba porediti prema nekom 4k snimku ....
TV program nije bas neki reper za poredjenje kvaliteta slike ni sa daleko skupljim modelima poznatih brendova.
Ja pustih Blue Ray film (rezolucija slike 1080) na samsungu 4k premium klase, pomislio sam da je panel neispravan koliko je slika losija u odnosu na stari full hd samsung.
 
Poslednja izmena:
Posle starog fhd 3d LG iz budžet klase teško sam se navikao na Tesla 55S906BUS. Boje su lepše na LG. Posle mesec, dva, ne vidim više problem u slici.
 
Posto sam skoro definitivno odustao od kupovine nekog televizora u rangu 60-75k zato sto svakom nesto fali najverovatnije cu kupiti Tesla televizor. Mislio sam da uzmem 43K625BUS ili 43E625BUS. K model sam nasao za 35k din sto mi je nekako mnogo za Teslu (svuda je rasprodat). E model ima da se kupi za 30k sto je odlicna cena sa 5 godina garancije. Isao sam da gledam televizore po prodavnicama ali nisam imao srece da naletim na neki od ova dva modela ukljucene u radnjama . Koliko je losija slika na ovim modelima u odnosu na neke jace marke? Nije stvar u tome da se prodje sto jeftinije nego necu da bacim jos 20k i da dobijem 10-15% bolji tv.

Nije tesla losa, ja sam prvu teslu uzeo za vikendicu na Divcibarama. Posle toga sam je uzeo i kuci u BG. Tako da mislim da za te novce moze ili tesla ili VOX. Mada mi nekako sto se televizora tice nekako tesla izgleda kao malo bolja. Ovaj sam model uzeo za planinu https://www.dotmarket.rs/rs/Televizori/TESLA-televizori/TESLA-43E635BFS-p78348c866c1182.html
 
Pozdrav ljudi. Juče sam kontaktirao teslu da mi pošalju specifikacije za novu seriju televizora. Konkretno za modele 43E635BFS i 40E635BFS, i za divno čudo već mi noćas odmah poslali specifikacije i rekoše da će u toku dana biti postavljene i na njihovom sajtu.
E sad ovde mi treba pomoć, kad ih uporedim sa starijom 625 serijom koja je imala android tv9 i procesor ARM cortex CA53, prednost je da imaju android tv11 i noviji procesor ARM cortex A55. Ali mana je što ova nova serija 635 nedolazi sa HDR i HDL podrškom.
Takođe 40E635BFS čak ima manji kontrast i svetlinu u odnosu na stariji 40E625BFS.
Dali neko zna razlog što bi ukinuli HDR i HDL na novijoj verziji televizora, i koliko to znači ovim televizorima?

Dole u prilogu ostaviću specifikacije koje su mi poslali ako nekom zatrebaju.
 

Prilozi

  • Tesla TV 40E635BFS specifications SRB.pdf
    1.4 MB · Pregleda: 17
  • Tesla TV 43E635BFS specifications ENG.pdf
    1.4 MB · Pregleda: 22
a i paneli nisu 8bit+frc već samo 8 bita!
Tako je i kod LG-ja u serijama UQ7000, UQ7500,UQ8000 ...
Gledao sam ovih dana i začudilo me da stari tv, iz 2018 (LG - osnovni 4K model) ima bolje specifikacije od tv-a iz 2022.
Ovo kao da su namerno izbacili neke stvari kako bi bili konkurentniji sa cenama u određenoj klasi.
 
Prelomio za 43K625BUS bez obzira sto je ostao samo u Gigatronu al kakve sam srece nadjem da je jedini model na stanju izlozen u radnji. Nisam hteo da uzimam "polovan" tv. Jos pitam reda radi koliko skidaju cenu za tv posto je eksponat u radnji i kaze covek ne skidamo nista. Ko im kupi taj tv svaka mu cast. Em su najskuplji em je ko zna koliko radio. Nadjem u Metalcu za nesto manje od 31000 din al na stanju je u Bajinoj Basti. Nisam hteo da narucujem.
 
a i paneli nisu 8bit+frc već samo 8 bita!
Tako je i kod LG-ja u serijama UQ7000, UQ7500,UQ8000 ...
Gledao sam ovih dana i začudilo me da stari tv, iz 2018 (LG - osnovni 4K model) ima bolje specifikacije od tv-a iz 2022.
Ovo kao da su namerno izbacili neke stvari kako bi bili konkurentniji sa cenama u određenoj klasi.
Nema šta da se čudiš, jer su još pre dve godine najavili da prestaju sa razvojem osnovne 4K linije televizora. Nanocell je spušten jedan stepenik dole, dodat je QNED i na vrhu OLED. HD i FHD modele vrte zadnjih par godina.
 
Instalirao eon na tesla bus906 juče posle par meseci i bukvalno nijedan kanal sad ne radi kako treba. Svi trzaju. Može li još neko da potvrdi kako mu radi eon?
 
Trzaju, zavisi kako koji. Meni je to pocelo kad su ukinuli cbr pre par meseci
 
Evo sada probao eon ali meni je vec instaliran i sve radi savrseno, nema seckanja i kocenja.
 
Nisu ukinuli cbr. Povezite televizore lan kablom i pojavice vam se ponovo cbr.
 
Povezao sam jos pre godinu dana Tesla s906 i pozadinsko osvetljenje - kineske led trake sa buvljaka (imaju daljinski i cena je oko 1200din za 2 metra duzine trake ).
Povezano preko USB. Kad god mi se upali alarm na telefonu ugaseni televizor salje signal i led sijalice razlicitih boja trepcu u disko fazonu jedno 30 sec.
Kako je to podešeno nemam pojma, verovatno nesto kad se upari televizor sa Androidom telefona......meni se bas svidja.
 
Imam 43e625bus.Instalirao sam kodi i ne funkcionise.Ukoci se prilikom pokretanja i ne mogu ni jedna addons da mu instaliram.Ima li neko iskustva u vezi sa ovim problemom?
 
За почетак, која верзија кодија? И још нешто - мислим да је чипсет слабашан на њему да би гурао коди.
 
Nazad
Vrh Dno